Delhi ja Andaman

Hinnad al.

2199€

reisija kohta

Delhi-Andaman: India miljonilinn ja avastamata loodusparadiis

 

Eestikeelse grupijuhiga reis toimub 02.02.2020-14.02.2020 (12 ööd)

 

Reisijuht on Argo Kasela

 

Soodushind 2199 € reisijale kaheses toas. Tavahind 2449 eurot.

Delhi-Andamani saarte reis ühendab endas kombinatsiooni rikkaliku kultuuripärandiga India miljonilinnast ning avastamata loodusparadiisist

Delhi – 5 ööd
Delhi-kadunud impeeriumite jäljed suurlinnas

Sihtkoha eelised:
-Eksootiline Aasia suurlinn
-Ainulaadsed vaatamisväärused
-Suurepärased sisseostuvõimalused

India pealinn Delhi on sümbioos ajaloost ja tänapäevast. Moodsad eeslinnad ning uued ärihooned vahelduvad keskaegsete kindluste, koloniaalarhitektuuri, sajanditevanuste templite ja hauakambritega. Delhis leidub hulgaliselt nii tolmuseid turuväljakuid kui hiiglaslikke ostukeskusi.

Delhi sisaldab endas omakorda veel mitut linna ehk iidsete linnade varemeid. Klassikaliselt on neid kokku 7. Alates esimesest, 10.sajandist pärit linnast lugema hakates Qila Rai Pithora, Mehrauli, Siri, Tughlakabad, Firozabad, Shergarh ning Shahjehanabad. Kui siia hulka arvata veel ka kolonialistlik New Delhi ning Noida, Faridabadi, Ghaziabadi ja Gurgaoni satelliitlinnad, siis tuleb neid kokku lausa 12.

 

17.sajandist pärit Old Delhi oli mogulite pealinn. Old Delhi on mälestusmärk moslemite 700 aastasest ülemvõimust Delhis, mille tähtsaimad vaatamisväärsused on Suurmogulite dünastia ehitatud Punane kindlus (Red Fort) ning India suurim ja imposanteim Jama mošee (Jama Masjid). Koloniaalaegne New Delhi on puiesteedega modernne ja avar linnakeskus. Rajpathi piirkonnas, India väravate (India Gate) ja presidendipalee vahelisel alal võib samuti imperialistlikku hõngu tunda. Siinsetelt laiadelt tänavatelt leiate enamiku linna muuseumitest ning linnasüdame Connaught Place ümbrusest parimad ostuvõimalused. Tohutu kiirusega kasvav linn, kus juba praegu on üle 25 miljoni elaniku, hakkab keskklassile mõeldud kaupluste, klubide, baaride ja restoranide jaoks kitsaks jääma. Paljud ärid on seega kolinud hiiglaslikku South Delhi piirkonda, koloniaal-Delhi naabrusse. Uute äri- ja osturajoonide vahel paiknevad mõned Delhi vanimatest ja põnevaimatest vaatamisväärsustest. Näiteks Lodi tänava mõlemas otsas asuvad mogulite hauakambrid- Humayuni hauad pärinevad mogulite võimu algusest ja Safdarjangi hauad valitsusaja lõpust. Old Delhis asuvad kuue linna varemed, mis asusid siin veel enne Delhi sündi nagu näiteks Tughluqabad. Delhi arvukad vaatamisväärsused annavad tunnistust siinsest kultuurilisest mitmekesisusest. Õhtuid saab veeta nooblites kohvikutes, disainibaarides ning suurtes ööklubides. Delhist saab osta ka paljude teiste India piirkondade suveniire.

Andamani saared – 7 ööd
Puutumata loodus ja muinasjutulised rannad

Sihtkoha eelised:
-Lopsakalt roheline loodus
-Lumivalged liivarannad
-Suurepärased snorkeldamis- ja sukeldumisvõimalused


Andamani & Nicobari saared on üks ligipääsmatuimaid paiku planeedil. See vähetuntud saarerühm asub Bengali lahe ja Andamani mere vahel, mandri-Indiast u 1400 ja mandri-Taist umbes 1000 km kaugusel. Kuigi Andamanid kuuluvad Indiale, siis geograafiliselt paiknevad nad pigem Kagu-Aasias. Rühma kuulub mitusada saart, kuid vaid tosinajagu neist on avatud turistidele. Saare algasukateks on erinevad aborigeeni hõimud, kellest mõnedel pole välismaailmaga mingit ühendust ka tänapäeval. Andamanid olevat nime saanud ahvi pea ja inimese kehaga hindu jumala Hanumani järgi.
 

Maalilistest mägedest, metsadest ja põldudest ümbritsetud Andamanide pealinnas Port Blairis elab peaaegu pool Andamanide elanikkonast. Ainus täielikult väljaarendatud turismiteenustega saar on Havelock - piltilus valgete randade, rikkalike korallrahude ning lopsaka roheluse ja metsaga kaetud loodusparadiis. See on tänu kaunitele randadele ja sukeldumisvõimalustele turistide hulgas populaarseim puhkusesihtkoht Andamanidel.


REISI PROGRAMM
 

02.02, pühapäev. Lend Tallinn-Istanbul-Delhi.

03.02, esmaspäev. Old Delhi. Varahommikul saabumine Delhisse, majutumine hotellis. Paketi hinnas sisaldub lisaöö hotellis, st et hotellitoad saab kätte kohe saabumisel. Hommikusöök hotellis ning vaba aeg reisiväsimusest välja puhkamiseks. Pealelõunal Old Delhi linnaekskursioon. Näeme 17.sajandist pärit India suurimat Jama mošeed, mille ehitamises osales u 5000 töölist ning mis mahutab u 25 000 palvetajat ning 2,4 km pikkuse müüriga ümbritsetud punast liivakivikindlust, mille lasi ehitada Suurmogulite dünastia šahh Jamal. Käime kunagisel mogulite ülikute avenüül Chandni Chowk, millest tänapäeval on kujunenud linna peamine kaubanduspiirkond. Külastame idamaist basaari. Ööbimine hotellis Holiday Inn Majur Vihar ****+.

04.02, teisipäev. New Delhi. Peale hommikusööki hotellis läheme taas Delhi linnaekskursioonile, seekord New Delhi linnaossa. Käime lillekujulises Lotuse templis, mis on ühest küljest linna olulisim vaatamisväärsus ning teisalt tähtsaim bahai religiooni pühakoda Indias. Hiigelsuure pühakoja 9 ust viivad saali, mis mahutab u 2500 inimest. Näeme I MS hukkunud 85 000 india sõdurile pühendatud sõjamemoriaali, India Gate'i. Samuti näeme briti koloniaalarhitektuuri tähtsamaid ehitisi: presidendipaleed, parlamendihoonet, Rajpath'i ning sekretariaati. Teeme pildistamispeatuse modernse ja imposantse Laxmi Narayani templi juures, mille lasid ehitada India ärimehed. Pealelõunal võtame suuna Agrale. Teekond 203 km kaugusele kestab olenevalt liiklusoludest u 5-6 tundi. 
Ööbimine Agra hotellis Clarks Shiraz****+.

 

05.02, kolmapäev. Agra. Peale hommikusööki hotellis läheme vaatame kaht UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat mälestusmärki - India islami ehituskunsti pärli Taj Mahali ning hiigelsuurt Agra kindlust. Mõlemad neist on ehitatud 17. sajandil šahh Jahani valitsusajal, mil mogulite riik oli oma võimsuse tipul. Taj Mahal ehitati šahhi naise mälestuseks. Tegemist on hästisäilinud valgest marmorist hauakambriga, mille ehitamises osales üle 20 000 Pärsia, Türgi, Prantsuse ja Itaalia spetsialisti. Ehitusmaterjalide kohaletoomiseks läks vaja u 1000 elevanti. Taj Mahali valmimiseks kulus ei rohkem ega vähem kui 22 aastat. Siia on tema soovil maetud ka šahh Jahan ise. 
Punasest kivist kõrge Agra kindlus on tegelikult rohkem nagu 2,5 km pikkuse müüriga ümbritsetud linn. Kindlusemüüride vahelt leiame me Khas Mahali ehk erapalee, Sheesh Mahali ehk peegelpalee ning Angri Baghi ehk viinamarja-aia. Kõige muljetavaldavamad kindluse osad on Dewan-e-Am, mille troonil istudes imperaator oma alluvatega suhtles ning Dewan-e-Khas, kus ta välismaiseid kõrgeid külalisi võõrustas. Dewani-e-Khasist viib uks kahekorruselisse paviljoni, kuhu šahh Jahani poeg ta peale troonilt tõukamist vangi pani. Surres oli šahhi viimaseks vaateks Taj Mahal. Mõned hooned on ehitatud puhast marmorist ning kaetud kaunite nikerdustega. Ruumide jahutamiseks voolas seest õõnsates seintes vesi. Fort Agra paviljonidest avaneb vaade Taj Mahalile ning kõrvalsetsevale Yamuna jõele. Pärastlõunal sõidame tagasi Dehlisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

06.02, neljapäev. Delhi-Port Blair-Cellular Jail. Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujaama ning lendame Andamani saaretele, Port Blairi. Andamani saari saab külastada vaid eriloaga (RAP), mis väljastatakse India viisa olemasolul tasuta Port Blairi lennujaamas passikoopia alusel. Transfeer Port Blairi. Külastame linna peamist vaatamisväärsust, koloniaalvanglat Cellular Jail'i. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

07.02, reede. Port Blair-Havelock-Beach no.7. Peale varajast hommikusööki suundume sadamasse ning sõidame laevaga Havelocki saarele. Poolepäevane väljasõit saare kauneimasse randa nr.7. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

08.02-10.02, laupäev-esmaspäev. Rannapuhkus. Soovijatel on võimalik lisatasu eest sukelduda, snorkeldada, kalapüügiretkedel osaleda, elevandi seljas ratsutada. Ööbimine hotellis Munjoh Resort****.

11.02, teisipäev. Havelock-Port Blair. Peale hommikusööki hotellis sõidame sadamasse ning suundume tagasi Port Blairi. Vaba pärastlõuna ja ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

12.02 kolmapäev. Ross Island. Väljasõit mahajäetud koloniaalsaarele - Ross Islandile. Ööbimine Port Blairi hotellis Peerless Sarovar Portico****.

13.02, neljapäev. Port Blair-New Delhi. Hommikusöök hotellis. Lõuna paiku sõidame Port Blairi lennujaama ning lendame Delhisse. Ööbimine hotellis Pride Plaza Aerocity New Delhi *****.

14.02, reede. Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujama. Kojulend.

HINNAS SISALDUB:
-Lend Tallinn-Istanbul-Delhi-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlines, turistiklass)
-Edasi-tagasi lennud Delhist Port Blairi (lennu kestus u 5 tundi/suund).
-Majutus 4* hotellides: 4 (+1) ööd Delhis, 3 ööd Port Blairis ja 4 ööd Havelockis hommikusöökidega
-6 ekskursiooni: 2 poolepäevast Delhi linnaekskursiooni (uus ja vana Delhi), Ekskursioon Agrasse (Taj Mahal), Port Blairis koloniaalvangla ning Havelockis saare kauneima ranna nr.7 ning mahajäetud koloniaalsaare Ross Island külastus 
-Kogu reisi vältel eestikeelne giid-reisisaatja 

HINNALE LISANDUB:
-Õhtusöögid hotellides
-Majutus üheses toas
-Reisikindlustus 
-India viisa (lisainfo reisikonsultandilt e-maili teel helen@emeraudetravel.ee)

NB! Reisi toimumine oleneb osalejate arvust
 

LENNUD JA LENNUJAAMATRANSFEERID
Lennud Tallinn-Istanbul-Delhi-Istanbul-Tallinn Turkish Airlines'iga, Delhi-Port Blair siselennuga (kestus u 5 t/suund), Port Blair-Havelock laevaga (kestus u 1 t ja 30 min/suund).

 Kuupäev    Suund                         Väljalend    Saabumine
  02.02       Tallinn-Istanbul               12:55          17:20
  02.02       Istanbul-Delhi                 20:55          05:15 (+1)
  06.02       Delhi-Port Blair               05:30          09:15
  07.02       Port Blair-Havelock        08:15          09:45
  11.02       Havelock-Port Blair        10:40          12:10
  13.02       Port Blair-Delhi               09:45          14:45
  14.02       Delhi-Istanbul                06:55          11:30
  14.02       Istanbul-Tallinn              14:55          17:15
+1 saabumine järgmisel päeval
Paketi hinnas sisaldub üks lisaöö ning peale 02.02 Istanbul-Delhi lendu saab hotellitoad kätte kohe saabumisel.
 

Reisidokumendid ja riiki sisenemine

Eesti kodanikud saavad vormistada e-viisa kuni 60-päevase riigis viibimise korral. Selleks tuleb vormistada taotlus ja maksta viisatasu vähemalt 4 päeva enne reisi antud lehel: https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html.Taotlusesse on vajalik üles laadida foto ja passikoopia. Reisijale saadetakse elektrooniline kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta.
E-viisaga saab Indiasse siseneda 24 lennujaamast. (Ahmedabad, Amritsar, Bagdogra, Bengaluru, Calicut, Chennai, Chandigarh,Cochin, Coimbatore, Delhi, Gaya, Goa, Guwahati, Hyderabad, Jaipur, Kolkata, Lucknow, Mangalore, Mumbai, Nagpur, Pune, Tiruchirapalli, Trivandrum & Varanasi) ja kolmest sadamast (i.e. Cochin, Goa, Mangalore). Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi, passis peab olema vähemalt kaks vaba lehte. Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet ja piisavad rahalised vahendid. E-Tourist viisat on võimalik taotleda kaks korda aastas.
E-viisa hind Eesti kodanikele on 80 USD, millele lisandub ülekandetasu 2,5% summast. Vajadusel abistab teid e-viisa vormistamisel meie reisikonsultant, teenustasu on 15 eurot viisa kohta.
Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodes vt. www.incredibleindia.org.

Viisa taotlemine saatkonnast.

 

Vajalikud dokumendid:
* online-s täidetud ankeet, mis tuleb välja printida (regular visa application) https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html
* foto mõõdus 5cm x 5cm
* pass kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisi
* edasi-tagasi lennupilet

NB! Kui laps reisib ühe vanemaga, siis on teise vanema poolt vajalik kirjalik nõusolek saatkonnale. Samuti lisada ka lapse sünnitunnistusest koopia.
Turistiviisa väljastatakse aastaks peale dokumentide saatkonda jõudmist. Ühe järjestikuse reisi pikkus ei tohi olla rohkem kui 90 päeva.
Taotlusesse on vajalik üles laadida foto ja passikoopia. Reisijale saadetakse elektrooniline kinnitus, mis tuleb välja printida ja reisile kaasa võtta. E-viisaga saab Indiasse siseneda üheksast lennujaamast. (Bengaluru, Chennai, Cochin, Delhi, Goa, Hyderabad, Kolkata, Mumbai, Trivandrum). Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi, passis peab olema vähemalt kaks vaba lehte. Reisijal peab olema tagasisuuna lennupilet ja piisavad rahalised vahendid. E-Tourist viisat on võimalik taotleda kaks korda aastas.

Indiasse reisija peab arvestama asjaoluga, et mitmesse piirkonda ning osariiki sisenemiseks on nõutav eriluba. Infot vastavate piirkondade ning lubade väljastamise kohta saab India reisibüroodes vt. www.incredibleindia.org.


NB! Andamani saarele sisenemiseks on tarvis eriluba (RAP), mis väljastatakse India viisa olemasolul tasuta Port Blairi lennujaamas passikoopia alusel. Andamanide eriluba küsitakse Andamanidel viibimise ajal ning see peab alles olema reisi lõpuni.

Kui te ei ole Eesti kodanik, palun kontrollige reisidokumentide ja viisa vajalikkust oma lähimast saatkonnast.

Geograafia

Andamanid põhjas ja Nicobari saared lõunas hõlmavad enda alla peaaegu 500 km pikkuse ala. Koos Nicobari saarestikuga moodustavad nad India liiduterritooriumi kogupindalaga 8300 km2.
Saared on künklikud, kuid suhteliselt madalad. Kõrgeim tipp Saddle Peak ulatub 732 m üle merepinna. Erineva suurusega saared on tegelikult 775 km pikkuse Birmast Sumatrani kulgeva veealuse mäeaheliku väljaulatuvad tipud. Suure Andamani nime all tuntud peasaar jaguneb Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Andamaniks. Port Blair paikneb Lõuna-Andamani piirkonnas.
Tegelikult kuuluvad ka Nicobari saared Andamani saarte hulka, kuid need u 200 km lõunas paiknevad saared moodustavad eraldi administratiivse üksuse. Nicobari saari on kokku vaid 19.

Elanikkond 

Saare algasukateks on erinevad aborigeeni hõimud, kellest tänapäeval on alles vähem kui 1000 inimest. Mõnedel hõimudel pole välismaailmaga mingit ühendust ka tänapäeval. 
18. sajandi lõpus jõudsid saartele inglased ning esimeseks asulaks sai praegune pealinn Port Blair. Britid ehitasid siia vangla, kuhu paigutati koloniseeritud mandri-India vabadusvõitlejad ja kriminaalid. India iseseisvumisega sai Andamani saartest India osa. Enamiku tänapäeva elanikkonnast moodustavad väljarändajad mandri-Indiast, osa neist on ka koloniaalajastu vangide järeltulijad.

Floora ja fauna 

86% saarte pinnast on kaetud sügavrohelise troopilise metsaga ning taime- ja loomariik on külluslik. Andamanidel ootavad teid helesinine merevesi, lumivalged liivarannad, tihe džungel, palmisalud ja mangroovimetsad. Tänu saarte isoleeritusele leidub seal 32 endeemset looma- ja 250 endeemset linnuliiki ning mitmed haruldased roomajad ja kahepaiksed.

Andamanide troopilistes vihmametsades esineb erinevaid epifüüte, muuhulgas sõnajala- ja orhideeliike. Saartel leidub rikkalikult väärispuitu. Siin kasvab tiigipuu, mahagon ja padouk. Loomulikult kasvavad Andamanidel arvukad troopilised viljapuud.

Rikkalikus veealuses maailmas võib näga erivärvilisi koralle, troopilisi kalu, meriveist dugongi. Soistes mangroovimetsades pesitsevad hiiglaslikud varaanid ja krokodillid.

Andamanid on populaarne linnuvaatluse sihtkoht, sest siin elutseb u 240 erinevat linnuliiki. Andamanide rahvuslind on kaelustuvi. Hulgaliselt võib kohata kakuliste seltsi kuuluvat Andamani salupälli, jäälindu, rähni. 

Andamanidel esineb metsikuid elevante, kahte liiki metssigu, nelja liiki merikilpkonni. Kõige haruldasem on maailma suurim merikilpkonn - nahkselgkilpkonn, kes on tänapäeval väljasuremisohus. Nad kaaluvad keskmiselt 600 kilo ning nende pikkus küündib kuni 2 meetrini. Igal aastal tulevad Andamanidele pesitsema tuhanded hiiglaslikud nahkselgkilpkonnad.  

Andamanidel elab maailma suurim lülijalgne-kookoskrabi, kelle läbimõõt jalast jalani võib olla kuni 1 m ja kes võib kaaluda kuni 4 kilo. Need maismaal elutsevad krabid söövad puuvilju, seemneid, tooreid kookospähkleid.

Rannad
Havelocki kauneimaks rannaks peetakse randa nr.7 ehk Radhanagar Beach'i. Siidise valge liivaga randa ääristab ühelt poolt türkiissinine meri, teiselt poolt lopsakas troopline mets. Rannikuvees on ka mõned kaunid korallrahud, seega sobib rand nii uumiseks kui snorkeldamiseks. Rannas saab ka elevandi seljas ratsutada. Ranna paremas servas paikneb kaunis Helsinine laguun.
Ranna nr.7 lähistel paikneb india turistide hulgas populaarne Elevandirand ehk Elephant Beach. Siin võib näha saare kauneimaid koralle ning seega korraldatakse siia ohtralt snorkeldamis- ja sukeldumisretki.
Smaragdrohelise vee ja hõbevalge liivaga Kalapathar Beach on nime saanud naabruses paikneva küla ning mustade kaljude (Kalapathar Rocks) järgi.

Aktiivne puhkus
Turiste meelitavad siia eelkõige muinasjutulised rannad, kristallselge merevesi, värvilised kalad ja korallrahud, mis ümbritsevad peaaegu kõiki saari. Andamani mere puutumatu veealune maailm kuulub maailma liigirikkaimate hulka. Seega on siinsed veed sukeldumiseks ja snorkeldamiseks lausa ideaalsed. Populaarsed on ka erinevad kalapüügiretked.

Tervis
Andamani ja Nicobari saartel esineb malaariat, soovitame enne reisi vaktsineerida.

Täpsem info ja konsultatsioon http://www.terviseamet.ee/nakkushaigused/reisimine-ja-tervis.html

Kliima
Kliima poolest parim aeg Andamanide külastamiseks on jaanuari keskelt mai keskpaigani. See on ka sukeldumiseks parim periood, sest meri on selge ja suhteliselt rahulik.
Üldiselt on Andamanidel aastaringselt mõõdukas temperatuur, mis jääb 23-31 plusskraadi vahele. Merevee temperatuur on 26-29 °C. Kliima on troopiline, kuid väga äärmuslikke ilmaolusid kohtab harva, välja arvatud troopilised tormid suve lõpus ja mussoonperioodil. Tugevad mussoontuuled puhuvad enamasti mai lõpust juuli lõpuni ning veealune nähtavus on siis kehvapoolne. Hoovihmade periood on augustist novembrini.

Valuuta

Korruptsiooni ja rahatähtede võltsimise takistamiseks on India valitsus alates 9.11.2016 käibelt eemaldanud 500 ja 1000 ruupiased sedelid. Reisijad võivad valuutat vahetada 5000 ruupia väärtuses inimese kohta nädalas (u 70 €). Sularahaautomaatidest saab ühe kaardiga välja võtta maksimaalselt 2000 ruupiat päevas (u 27 €) ja maksimaalselt 10 000 ruupiat kaardi kohta nädalas (u 137 €).
Krediitkaartidega maksmise osas piiranguid ei ole.

Andamanide köök 

Ookeanist ümbritsetud Andamani saarte köök on tuntud värskete mereandide poolest. Pakutakse nii harilikku kui kuningkrevetti, homaari, krabi, sardiini, tuunikala, makrelli, korallforelli jne. Mereannid on hinna poolest pisut kallimad kui muud road, kuid on seda raha kindlasti ka väärt. Hotellirestoranides on hinnad kallid, kuid nii rannas kui mujal leidub palju odavaid kohalikke söögikohti. Proovida tasub näiteks vürtsidega maitsestatud ja tandoori ahjus küpsetatud tandoori kala, karriga maitsestatud krevette, grillitud homaari. Mereandide kõrvale sobib joogiks oivaliselt kookospiim.

Igal pool pakutakse mandri-India (nii põhja kui lõuna) ja Hiina roogi. Kohalikes roogades on tunda ka Birma ja Tai köögi mõjutusi. 

Andamani turgudel pakutakse mägistes piirkondades kasvavaid maitsvaid kohalikke puuvilju. Enamlevinud on mango, banaan, ananass, guaava, apelsin.

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742