Dominikaanid

Hinnad al.

2569€

reisija kohta

Eksootiline Dominikaani Vabariik

Uuel talvehooajal 2019/2020 pakume troopilisi reise Dominikaani Vabariiki, Puerto Plata kuurordisse.

Reis toimub:
23.12.2019–06.01.2020

Soodushind al 2569 eurot ühele reisijale kaheses toas. Tavahind on 2619 eurot.

 

Väljalend 23.12.2019
14:45 Tallinn (TLL) 21:15 Puerto Plata
Pikkus 12 t 30 min

Tagasilend 6.1.2020
23:05 Puerto Plata 17:00 Tallinn Kohal T 7.1.
Pikkus 11 t 55 min


Lennud: Lennuaeg Tallinn-Helsingi u 35 min, Helsingi-Puerto Plata u 11 t 15 min
Lennujaamatransfeerid: Puerto Plata lennujaam - hotellid u 20 km. Kestus 15–25 min.

 

Kaunid liivarannad ja Kariibi mere rütmid
Puerto Platas saate nautida troopilist päikest, kilomeetrite pikkusi liivarandu, looduse lopsakat rohelust ja kohalikku rõõmsat elurütmi.
Puerto Plata sobib suurepäraselt nii rahulikku rannapuhkust kui ka uusi seiklusi otsivatele puhkajatele. Mitmekülgsest ekskursioonivalikust leiab igaüks midagi meelepärast - muuhulgas on võimalik tutvuda  San Felipe kindluse ja kohaliku maaeluga. Adrenaliini pakuvad  koselt  laskumine, rafting ja kalastamine.
NB! Reisi hinnas sisaldub Puerto Plata linnaekskursioon.

Sihtkoha eelised:
-Troopiline, lopsakas loodus
-Head võimalused veespordi harrastamiseks
-Sõbralikud kohalikud elanikud

HEA TEADA


Apteek ja arstiabi

Playa Dorada apteek asub Plaza ostukeskuses. Supermarketid ja hotellide kauplused müüvad lihtsamaid ravimeid ( peavalutablette vms).
Arstiabi saab ööpäevaringselt. Arsti saab tellida hotelli vastuvõtust või meie esindaja kaudu. Täpsustage enne, kas arst aktsepteerib teie tervisekindlustust. Maksta saab peesodes või USA dollarites ning paljud arstid võtavad vastu ka krediitkaarte. Tasudes visiidi eest ise, hoidke kindlasti tśekk alles, et see hiljem oma kindlustusfirmale esitada.
Puerto Platas on ka haigla: Centro Medico Bournigal -kliinik.

Liikumisraskustega reisijad

Playa Dorada hotellid sobivad hästi liikumisraskustega reisijatele, kuna hotellipiirkonna teed on sillutatud ja ei ole suuri kõrguseerinevusi.
Puerto Plata linnas on kõnniteed halvas seisukorras ja liiklus on elav.
Ratastooliga ei ole ekskursioondel osalemine võimalik, bussid on kitsad ja kõrgete astmetega.

Krediitkaardid ja valuutavahetus

Visa, MasterCard, Diners ja American Express on kasutusel. Osades kauplustes saab maksta ka Visa Electroni ja Maestro kaardiga. Pangad asuvad Puerto Plata keskpargi lähedal, Playa Dorada ostukeskuses ja Sosua keskuses. Raha saab vahetada ka hotellides ja valuutavahetuspunktides.

Reisile kaasa
Dominikaani Vabariigis on soe ja niiske troopiline kliima. Aegajalt on vihmahooge. Reisile kaasa võib võtta õhukesi suveriideid ning midagi soojamat jahedateks õhtuteks. Jalanõud võiksid olla võimalikult mugavad, sest teed ei ole kõige paremas korras ning ka ekskursioonidel tuleb ette jalutamist looduses. Soovitav on kaasa võtta sääsetõrjevahendit ning taskulamp ootamatute elektrikatkestuste puhuks. Päikesekaitsekreemid on kohapealt ostes kallid, needki tasuks reisile kaasa võtta.

Transport ja liiklus
Takso

Suuremate hotellide juures on taksopeatused. Taksodes ei ole taksomeetreid, vaid fikseeritud hinnad. Pikema sõidu korral tuleks hind kokku leppida.
Soodsamad carro publicot ehk avalikud taksod sõidavad kui liinibussid kindlat marsruuti pidi. Peatusi pole, kuid neid saab peatada tee ääres. Nende taksode katusel on transporte-tunnus ja sildil on marsruut. Auto väljub siis, kui kõik kohad on täis ja hind sõltub kohtade arvust .

Buss
Playa Dorada peavärava juurest sõidavad päevasel ajal kohalikud väiksed nn guagua-bussid Puerto Platasse. Bussid liiguvad Sosua ja Puerto Plata vahel varahommikust hilisõhtuni. Guagua-bussidel ei ole kindlaid peatusi ning peatada saab neid teeääres. Hind u 20-40 DOP.  

Metro- ja Caribe Tours konditsioneeritud bussid sõidavad suuremate linnade vahel.

Vaatamisväärsused
San Felipe kindlus Puerto Plata sadamas ehitati 16. sajandil kaitsmaks sadamat mereröövlite eest. Tänapäeval on kindluses muuseum.
Isabel Torrese mäele  pääseb Kariibi saarte ainukese köisraudteega. Mäe otsas linna kohal kõrgub hiiglaslik Kristuse kuju ning 800 m kõrguselt avanevad imekaunid vaated ümbrusele.


Umbes 3 miljoni elanikuga Santo Domingo on vanim eurooplaste asutatud linn Ameerikas. Linna toomkirik Santa Maria de la Encarnación on Ameerika vanim katedraal, mille nurgakivi pandi 1521. aastal. 1795. aastani asus seal Christoph Kolumbuse põrm. Santo Domingo kaunis vanalinn on UNESCO kaitse all. Külastada tasuks ka Casas Reales muuseumi, Christoph Kolumbuse poja Diego maja ning Faro majakat, kus asub ka Kolumbuse mausoleum. Linnas on ka moodne keskus äride, kaupluste ja kontoritega.

Sisseostud
Populaarsemateks sisseostudeks on larimarist ehted, värvikirevad maalid, puust nikerdused, merevaik, keraamika, kohalikud sigarid, rumm ja kohv.
Playa Doradas on kahekorruseline Plaza ostukeskus, kus on apteek, minimarket, suveniirikauplused, ehtepood ja kohvikud-restoranid.
Puerto Platas on väike kaubamaja Casa Nelson ja La Sirena keskus. Keskpargi lähedal on rõiva -ja kingakauplusi.
Sosuas turultänavalt  saab osta nt ehteid, safarimütse, tuulekellasid ja plaate.

Restoranid ja meelelahutus
Playa Dorada parimad restoranid asuvad hotellides. Enamik restorane pakub rahvusvahelist kööki. Kariibi köögis kasutatakse enamasti riisi, ube, kana, liha ja eksootilisi puuvilju. Toit on kergelt vürtsine. Rahvusjoogiks on kohalik soodsa hinnaga rumm. Playa Doradas on kasiino ja ööklubi. Kohalikele on rütmikas merengue - muusika lausa elustiiliks, tants kuulub argielu juurde. Ka hotellides korraldatakse merengue - kursusi. Ööklubidesse sissepääs on tasuline ning hind oleneb esinejast. Kui klubis esineb  merengue - orkester, on pilet kindlasti kallim.

Rannad
Playa Doradas on pikk liivarand. Hotellide rannaalal on rannatoolid, restorane ja erinevad veespordivõimalusi. Renditakse skuutreid, vesijalgrattaid ja veesuuski. Enamik randadest on peene liivaga ja lähevad aeglaselt sügavaks. Ujumisel peab olema ettevaatlik, kuna merepõhjas võib leiduda merisiilikuid. Tuulise ilmaga võib rannavees olla ka meduuse. Avalikes randades näitavad ookeani hoovuste tugevust lipud.

Üldinfo

Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742