VAATAMISVÄÄRSUSED
Havanna vanalinn

Plaza de la Catedrali väljaku ümbrusest leiab katedraali, Centro Wilfredo Lam moodsa kunsti keskuse ning Museo de Arte Colonial muuseumi, kus eksponeeritakse koloniaalajastu mööblit jm esemeid. Katedraaliesisel väljakul on populaarne terrass, kus õhtuti mängitakse elavat muusikat.  

Plaza de Armase väljakul on Céspedese marmorskulptuur. Väljaku lääneosas paiknevas Palacio de los Capitanes Generalese barokkpalees töötab linnamuuseum. Väljakul tegutseb ka raamatuturg.

Muuseumid
Revolutsioonimuuseumis on väljapanek filmidest ja erinevatest eksponaatidest, mis jutustavad riigi kirjust minevikust. Avatud iga päev.
Kunstimuuseumis esitletakse 16.-20. sajandi Kuuba ning 15.-19. sajandi Euroopa maalikunsti. Avatud T-P.
Museo del Ron rummimuuseumis saab aimu rummi valmistamise tehnoloogiast. Avatud iga päev.
Museo de la Ciudad ehk linnamuuseum paikneb vanas kindralkubrneri  palees. Muuseumis leidub muuhulgas esemeid ka koloniaalajastust. Avatud T-P.
Capitolio Nacionalis töötas kuni 1959. a kongress, nüüd asub hoones Kuuba Teaduste Akadeemia ning raamatukogu. Iberostar Parque Central hotelli lähistel paiknev hoone meenutab väliselt Washingtoni Kapitooliumi maja.
Hemingway maja ehk Finca La Vigia. Hemingway elas selles hoones aastatel 1939–1960 ning kirjutas siin suurema osa oma surematutest tesotsest, s.h Kellele lüüakse hingekella ning Vanamees ja meri. Maja paikneb u 15 km linnast väljas, sisse ei pääse. Hemingway elas Havannas ka hotelli Ambos Mundos toas nr. 511, mis asub aadressil Calle Obispolla. Siin kirjutas ta raamatu Kellele lüüakse hingekella esimesed peatükid. Tänapäeval on selles toas Hemingway muuseum.

LENNUJAAMATRANSFEERID
Majutusega reisipaketi hinnas sisalduvad edasi-tagasi lennujaamatransfeerid.

Lennuväli     Havana Jose Marti International Airport
Vahemaa     u 18 km
Sõiduaeg     u 30-40 min

HEA TEADA
Apteek ja arstiabi

Tervishoiuteenused on päris heal tasemel, kuid ravimeid ja meditsiinitehnikat ei pruugi olla piisavalt. Kui tarvitaete regulaarselt mingeid ravimeid, tasub need Eestist kaasa võtta.
Cira Garcia polikliiniku juures olev apteek on avatud ööpäevaringselt.
Arsti saab kutsuda hotelli, pöörduge palun oma hotelli retseptsiooni poole. Arstivisiidi ja ravimite eest makstakse kohapeal sularahas.
Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile ja ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kulutatud transpordile kulutatud raha tšekkide alusel tagasi. Ärge unustage taksoga arsti juurde sõites tšekki (hisp k recibo) küsida.

Lapsed
Kõik väikelaste jaoks hädavajalik tuleks Eestist kaasa võtta. Kohalikes poodides ei müüda lastetoitu. Kohapeal ei rendita ka lastejalgrattaid.

Raha ja krediitkaardid
Eurosid on võimalik vahetada lennujaamades, pankades ning hotellides. Peesode vahetamisel dollariteks või eurodeks on vahetuskurss kehv. Euroopas kasutatavaid krediitkaarte aksepteeritakse aga mitte väga paljudes kohtades. Krediitkaardiga makstes ja sularaha välja võttes kasseeritakse Kuubal 11,24 % teenustasu. Sularaha on võimalik võtta Visa- ja Visa Electron kaardiga. MasterCardiga saab sularaha välja võtta pangas. NB! Krediitkaart ei tohi olla väljastatud USA panga poolt. Soovitame reisile kaasa võtta eurosid (võimaluse korral ka väiksemaid kupüüre) sest dollarite vahetuskurss on kehvem kui eurodel.

Reisile kaasa
Kuubal on soe ja niiske troopiline kliima, kohati esineb ka vihmahoogusid. Soovitame kaasa võtta õhukesed, hästi õhku läbilaskvast materjalist suveriided. Samuti tasuks kaasa võtta mõned soojad rõivaesemed juhuks kui õhtul on jahe. Mõnikord võivad ka ekskursioonibussid ülekonditsioneeritud olla. Kuubale tuleks kaasa võtta mugavad jalanõud, sest kohalikud teed ei ole just kõige paremas korras.

Kuuba poodides ei pruugi päikesekaitsekreemi, hügieenitarbeid, sääsetõrjevahendeid ning adaptreid saada olla. Soovitame kõik nimetatud asjad Eestist kaasa võtta.

Jootraha
Jootraha kuulub kohaliku teeninduskultuuri juurde. Kena on väikese rahasummaga meeles pidada nii hotelli pakikandjat, ettekandjaid, toateenijaid. Restoranis võib teenindajale jätta u 10–15 % arve lõppsummast.

TRANSPORT
Turistidel on Havannas kõige mugavam liigelda takso ja kollase coco-taksoga, kuhu mahub maksimaalselt 2 inimest (külgedelt avatud väiksem mootorsõiduk). Taksot on kerge püüda kas tänavalt või paluda takso tellida hotelli retseptsioonil. Vanalinnas saab kasutada ka velotakso ja hobutakso teenuseid. Leppige hinnas alati enne sõidu alustamist kokku. Tavalises taksos makstakse arve vastavalt taksomeetrile või siis lepitakse konkreetses hinnas kokku. U 10 km sõitu maksab u 10 CUCi. Sõit coco-taksoga maksab u 20 CUC/tund. Tund aega sõitu lahtise džiibi või Ameerika autoga maksab u 30 CUCi. Vanalinna tuur hobuvankriga maksab u 20–25 CUC/tund.

RESTORANID JA MEELELAHUTUS
Havannas leidub häid söögikohti nii vanalinnas kui sadama lähistel paikneva kindluse juures. Kõige parem tasemega restoranid asuvad aga hotellides.

Vanalinna restoranides ja baarides kõlab muusika juba keskpäevast alates. Havannas on mitmeid elava muusikaga ööklubisid ja teisi tantsukohti ning toimub mitmesuguseid kontserte. Kindlasti tasub vaatama minna maailmakuulsat Tropicana vabaõhuvarieteed.

Obisbo tänaval paiknev El Floridita baar sai kuulsaks tänu Hemingwayle, kellele meeldis seal Daiquirese rummikokteili juua. Tänapäeval kuulub El Floridita linna restoranide paremikku. Teine Hemingway lemmikpaik on endiselt populaarne La Bodequita del Medio restoran, kus kirjanikule meeldis Mojitosid nautida.

SISSEOSTUD
Havanna ostuvõimalused on piiratud. Vanalinna Calle Obispo tänaval on mõned raamatu-, rõiva- ja kingakauplused. Turgudelt saab osta kohalikku käsitööd. T-särke ja käsitööd saab osta ka Palacio de la Artesania'st, mis asub Calle Cuba tänaval. Kauplused on ka hotellide juures. Kuuba sigarid ja rumm on muidugi tuntud üle kogu maailma.

Sihtkohainfo Havanna

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742