HONGKONGI JA BORNEO EKSKURSIOONID

Hongkongi linnaekskursioon kuulub reisipaketi hinna sisse! Lisaks pakume Hongkongis valiku eesti- ja võõrkeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 10 osavõtjat. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm on esialgsed ning võivad muutuda. Sihtkohas pakutavate väljasõitude valik võib olla laiem kui meie kodulehel. Täpsem info reisiesindajalt kohapeal!
Ekskursioone saab ette tellida ja nende eest tasuda ka juba Eestis.

Linnaekskursioon
Poolepäevase linnaekskursiooni käigus tutvume Hongkongi saare peamiste vaatamisväärsustega. Sõidame funikulööriga 55 m üle merepinna kõrguvale Victoria Peak mäetipule, kust avaneb peadpööritav panoraamvaade kogu Hongkongi saarele, Victoria sadamale ning Kowlooni poolsaarele. Näeme saare lõunaosa populaarset Repulse Bay randa. Sõidame vaatama ka Aberdeeni traditsioonilist kaluriküla, kus osa rahvast elab siiani traditsioonilistes paatelamutes.

Kestus: U 5 tundi
Hind:
Ekskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on teisipäev


Macao
Sõit katamaraaniga Hongkongist Macaole kestab u tund aega. Ekskursiooni käigus tutvume Macao vanalinnaga, mille tähtsaimate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad 17.sajandil ehitatud Püha Pauluse kiriku varemeted ning pastelltoonides neoklassitsistlike hoonetega Senado väljak. Üle 400 a vanune A-Ma tempel rajati kohalikke meremehi päästnud tütarlapse mälestuseks. Näeme ka 338 meetri kõrgust Macao Toweri torni, mille 223 m kõrgusel vaateplatvormil saab lisatasu eest peadpööritavat vaadet nautida.   

Kuivõrd Macao on tuntud kasiinolinn, siis on soovijatel võimalik ka kasiinos käia.

Kestus: Terve päev
Hind: 235 € täiskasvanu, 185 € laps
Hinnas sisaldub: Lõunasöök Rootsi lauas
Ekskursioonipäev: 2019.a ekskursioonipäev on kolmapäev


BORNEO EKSKURSIOONID
Reisipaketi hinna sisse kuuluvad Borneol Kota Kinabalu linnaekskursioon ning väljasõit Kinabalu loodusparki! Lisaks neile pakume Borneol valiku eesti- ja võõrkeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 10 osavõtjat. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm on esialgsed ning võivad muutuda. Sihtkohas pakutavate väljasõitude valik võib olla laiem kui kodulehel. Täpsem info reisiesindajalt kohapeal!
Ekskursioone saab ette tellida ja nende eest tasuda ka juba Eestis.

Heritage Village ja linnaekskursioon
Tutvume Heritage Village muuseumis Sabah' piirkonna värvika kultuuri, tavade ja rahvariietega. Teeme Kota Kinabalus ringsõidu, mille käigus näeme mošeesid, linna kõrgeimat hoonet: 32-korruselist Tun Mustaphad, hiigelsuure Halastuse jumalanna Kuan Yini kujuga hiina templit, külastame kohalikku käsitöökeskust.

Kestus: U 3 tundi
Hind:
Ekskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on reede

Kinabalu rahvuspark

Tutvume UNESCO maailmapärandi hulka kuuluva Kinabalu rahvuspargiga, mille keskel troonib Kagu-Aasia kõrgeim tipp-majesteetlik Mount Kinabalu (4095 m). Teel rahvusparki näeme traditsioonilisi mägikülasid ning naudime vaadet looduskaunitele orgudele. 754 km²-l laiuv Kinabalu park on hämmastavalt mitmekesise loodusega. Pargis on tuhandeid erinevaid taimi ning sadu liblika-, linnu- ja loomaliike. Imetleme pargi kaunist loodust u 40 m kõrgusel paiknevalt rippuvalt jalutamisrajalt. Näeme Mountain Gardeni aias kasvavaid kauneid taimi- orhideesid, rododendroneid, sõnajalgu ning ka lihasööjataimi. Looduspargist u 50 km kaugusel on ka populaarsed Poringi kuumad allikad, mille väävlirikkas vees saab keha ja hinge turgutada.

Kestus: Terve päev
Hind:
Lõunasöögiga ekskursioon sisaldub reisipaketi hinnas
Ekskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on laupäev


Reisile kaasa:
Mugavad jalanõud
Käterätik
Mõni soojem riideese, sest kõrgel mägedes paikneva rahvuspargi õhutemperatuur on  14-25 kraadi

Sepiloki orangutanid
Sõidame varahommikul Kota Kinabalu lennujaama ning läheme Sandakani lennule, mis asub Kota Kinabalust 350 km idas. Sõidame kuulsasse orangutanide rehabilitatsioonikeskusesse, mis asub lopsakas Sepiloki vihmametsas. Tänapäeval elab pargis 60-80 orangutani, kes liiguvad pargi territooriumil vabalt ringi. Keskus hoolitseb tegeleb orvuks jäänud või muul moel hättasattunud orangutanide eest eesmärgiga nad hiljem loomulikku elukeskkonda tagasi saata. Lisaks orangutanidele on siin veel teisigi loomi näiteks elevandid, malai karud ehk päikesekarud, sumatra jõehobud jt. Jälgime pargis loomade toitmist, lõunatame ning lendame tagasi Kota Kinabalusse.

Kestus: Terve päev
Hind: 285 € täiskasvanu, 250 € laps


Hinnas sisaldub:
Transfeerid lennujaama ja tagasi
Lennupilet
Pargi sissepääsupilet
Lõunasöök
Ekskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on esmaspäev

Reisile kaasa:
Mugavad rõivad ja jalanõud
Joogivesi
Peakate
Sääsetõrjevahendid
Päevituskreem
Binokkel

Jõekruiis, ninaahvid ja jaanimardikad
Alustame ekskursioonipäeva Kota Kinabalust u 45 minutilise sõidu kaugusel paiknevas Borneo kultuurikülas (Borneo Cultural Village), mis on rajatud Sabah' piirkonna aborigeenide kultuuripärandi tutvustamiseks.  Peale tervitustseremooniat tutvustatakse meile erinevatele hõimudele iseloomulikke elamuid. Jälgime, kuidas kohalikud kehamaalinguid teevad ning vaatame tantsu- ja laulunumbreid. Järgneb lühike kokanduskursus, mille käigus valmistame endile lõunasöögiks kanakarrit ning india pannkooki.

Peale lõunapausi sõidame edasi lõuna poole, Westoni jõe äärde. Istume paati ning seilame mööda mangroovimetsaga ääristatud jõge, et haruldasi ninaahve puulehtede, hapude puuviljade ning seemnetega maiustamas näha. Need Kalimantani ehk Borneo saarele ainuomased ahvid on nime saanud tänu oma pikale ninale. Jõekruiisi käigus naudime romantilist päikeseloojangut ning imetleme jõeääseid mangroovisalusid, mis tänu helendavatele jaanimardikatele näevad välja nagu ehteis jõulupuud. Peale õhtusööki suundume tagasi Kota Kinabalusse, kuhu jõuame u kell 21:30 õhtul.

Kestus: Terve päev
Hind: 85 € täiskasvanu, 55 € laps
Hinnas sisaldub: Lõuna- ja õhtusöök
Ekskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on teisipäev

Reisile kaasa:

Mugavad rõivad
Joogivesi
Peakate
Sääsetõrjevahendid
Päevituskreem

Brunei
Lendame Malaisia naaberriiki Bruneisse ning ekskursioonipäev algab linnaekskursiooniga. Näeme marmori ja kullaga ülekülvatud Sir Omar Ali Saiffudieni mošeed ning peatume pildistamiseks sultanipalee juures. Külastame suurejoonelist Royal Regalia keskust, kus eksponeeritakse kuninglike tseremooniate käigus kasutatavaid esemeid ning sultanile tehtud kingitusi. Käime ka Malai tehnoloogiamuuseumis. Lõunatame kohalikus restoranis, peale mida külastame riigi suurimat, Jame Asri mošeed. Pealelõunal sõidame paadiga linnalähedasse nn veekülla, kus elatakse seniajani vaiadele ehitatud majakestes. Meile pakutakse kohalikku teed ja kooke. Külastame suveniirikauplust ning kaubamaja ja väisame Gadongi ööturgu. U kell 6 õhtul sõidame lennujaama ning naaseme Kota Kinabalusse.

Kestus: Terve päev
Hind: 285 € täiskasvanu, laps vanuses 2-11. a 250 €

Hinnas sisaldub:

Transfeerid lennujaama ja tagasi
Lennupilet
Giidiga Brunei ekskursioon
Lõunasöök
Eskursioonipäev: 2019. a ekskursioonipäev on kolmapäev

NB! Eesti kodanikele on Brunei viisavaba

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742