Hongkong

VAATAMISVÄÄRSUSED
Hongkongi saar
Viktoria Peak on Hongkongi populaarseim vaatamisväärsus. U 400 m kõrguselt avanevad peadpööritavad vaated on nauditavad nii päevasel kui õhtusel ajal. Viktoria Peak'ile saab sõita Peak Tram funikulööriga. Üleval on lisaks vaateplatvormile ka restoranid, kohvikud ja poed. Mäel paiknevas Peak Toweri hoonest leiate ka Madame Tussaud' vahakujude muuseumi.
Centrali pilvelõhkujate vahel leidub ka mõningaid koloniaalajastu hooneid. Näiteks St. John's Cathedral - 1849.a pärit anglikaani kirik ning endine kuberneride elupaik. Kiriku lähedusse jääb ka 1864st aastast pärit botaanikaaed. Varahommikuti täitub park tervisesportlastega.
374 meetri kõrgune ja 78 korruseline Central Plaza paistab kaugele silma tänu erivärvilistele neoontuledele, mis õhtuhämaruses hoone katusel särama löövad.
Sheung Wan on traditsiooniline kitsaste tänavate, turgude ja kauplustega hiina kvartal. Hongkongi vanim hiina tempel, mis paikneb Man Mo Hollywood Road tänaval, on pühendatud kirjanduse (Man) ja sõja (Mo) jumalatele.
Repulse Bay on saare populaarseim rand, mille juurest leiame ka arvukate skulptuuridega Kuanyi templi. 
Aberdeeni sadam on tuntud paatelamute ja vee peal hõljuvate restoranide poolest.

Kowloon
Hongkong Cultural Centre kultuurikeskuses tegutseb kunstimuuseum Museum of Art. Kohe selle kõrval, golfipalli-kujulises hoones, tegutseb kosmoseteemaline muuseum Hongkong Space Museum.
Star Ferry sadam kellatori lähistel on populaarne taiji harrastamise koht.
Parim paik Hongkongi saare tulede imetlemiseks on jalakäijate tänav The Promenade poolsaare tipus, mis õhtuti täitub muusikute, tänavakunstnike, fotograafide ja muidugi ka turistidega.  Avenue of the stars tänaval on Hollywoodi eeskujul betooni valatud aasia parimate näitlejate käejäljed.
Kowlooni park on kohalike seas armastatud vaba aja veetmise koht. Pargis on ka kohaliku arhitektuuri ajaloost jutustav muuseum. 
Yen Po St Bird Garden linnuturule saab metrooga Prince Edwardi peatuses maha minnes.
Hongkong Museum of History väljapanek tutvustab meile kohalikku ajalugu ja geograafiat.  Kohe selle kõrval paikneb teadusmuuseum Science Museum.

HEA TEADA

Apteek ja arstiabi
Apteegid on avatud iga päev kell 10.00–20.00. Müügil on nii Hiina kui ka rahvusvahelised ravimid.
Arsti saab vajadusel kutsuda nii Aurinko reisiesindaja kui hotelli retseptsiooni kaudu.

Liikumisraskustega reisijad
Linnakeskuse tänavad on ülerahvastatud ja tiheda liiklusega. Üle tee pääseda on suhteliselt keeruline ja kaldteid eriti pole. Enamikes kaubanduskeskusetes ja muuseumites on liikumisraskustega reisijatega arvestatud.

Raha ja krediitkaardid
Hotellides, kaubamajades ja suuremates kauplustes saab maksta nii Visa, MasterCard, Diners kui American Express krediitkaartidega. Krediitkaardiga saab ka automaadist sularaha välja võtta.

Valuutavahetuspunktid on avatud iga päev hommikust õhtuni. Rahavahetus on ka hotellides, kuid kurss on kehvem kui pangas.

Hongkongi valuuta on Hongkongi dollar (HKD). 1 EUR on u 9,4 HKD (aprill 2018).

Reisile kaasa
Hongkongi kliima on kuum ja niiske, seega mugavaim on reisida puuvillasest vm naturaalsest materjalist rõivastes. Kohalikes restoranides on riietus küllalt vaba, hotellirestoranides nõutakse viisakamat riietust. Kohalikud kannavad Hongkongis küllalt formaalseid rõivaid. Kaasa võiks võtta ka mõned soojemad riideeesemed, sest talveperioodil võib ilm olla jahedam ning esineda vihmahoogusid. Ka siseruumid on tihti küllalt jahedaks konditsioneeritud.

Jootraha
Hea teeninduse eest on jootraha kombeks jätta nii hotelli pakikandjale, bussijuhile kui toateenijale. Toateenijale on sobilik jätta 10 HKD/in ja pakikandjale 2 HKD/koti kohta. Viisakas on ekskursioonipäeva lõpus jootrahaga tänada ka kohalikku giidi. Restoranid ja hotellid lisavad tavaliselt ise arvele 10 % teenustasu.

LENNUJAAMATRANSFEERID:
Reisipaketi hinna sisse kuuluvad lennujaamatransfeerid.

Lennujaam: Hong Kong International Airport ehk Chek Lap Kok
Sõidu pikkus Hongkongi hotellidesse u 35 km
Sõidu aeg sõltuvalt liiklusoludest u 40 minutit

Lennujaam asub Lantau saarel, mida ühendab Hongkongiga maailma pikim raudtee ja maanteega rippsild (2,2 km).

TRANSPORT
Hongkongi ühiskondlik transport on küllaltki heal tasemel. Nii metroo, trammi kui bussi hinnad on soodsad. Kowlooni ja Hongkongi saarte vahet saab sõita kiirete Star Ferry praamidega. Ka taksosõit on mõistliku hinnaga. Hommikuse ja ühtuse tipptunni ajal võiks ühistransporti siiski vältida.

Metroo
Hongkongi metroo ehk MTR haldab nii linnadevahelisi kui linnasiseseid rongiliine. Rongid sõidavad mõneminutilise intervalliga ajavahemikus 06:00-01.00. Pileti saab osta metroojaama automaadist, hind sõltub valitud marsruudi pikkusest. Metroojaama tunneb ära MTR sildi järgi.

Praam
Star Ferry praamiga Kowloonist Hongkongi saarele sõites avanevad kaunid vaated nii päevasel kui õhtusel ajal. Praamid sõidavad kolmel erineval marsruudil, millest populaarseim on Tsim Sha Tsui–Central. Praamid väljuvad kell 06:30-23:30 iga 10 minuti tagant. Sõit kestab u 8 minutit. Praam Macaosse väljub Hongkongi saarel Macau Ferry terminalist ja Kowlooni poolt China Ferry terminalist. Sõiduaeg on u 1 tund/suund.

Takso
Taksod on varustatud taksomeetriga ning neid saab tänaval käeviipega peatada. Kowloonist saarele või vastupidi sõites tuleb kaks korda tunnelimaksu maksta ning reisija peab tasuma ka takso tagasitee eest. Kõik taksojuhid ei räägi inglise keelt, seega on mõistlik hotelli vastuvõtuletis paluda marsruut hiina keeles kirja panna.

Tramm
Kahekorruselised trammid sõidavad Hongkongi põhjaosas ajavahemikus 06:00–24.00. Sõidu eest tasutakse trammist väljudes, täpne raha pannakse trammijuhi juures paiknevasse karpi. Trammi peale minnakse tagumisest ja väljutakse esimesest uksest.

Buss
Liinibusside võrgustik on hea ning sõit odav. Bussid käivad ajavahemikus 06:00–24.00. Bussiliinidel sõidavad nii minibussid, tavalised bussid kui ka kahekorruselised konditsioneeritud bussid. Ka bussisõidu eest makstakse bussijuhi juures paiknevasse karpi. Hindu näeb rahakarbi kõrval paiknevalt tabloolt.

RESTORANID JA ÖÖELU
Hongkongis on lugematul hulgal restorane, mis pakuvad roogi erinevatest köökidest üle kogu maailma. Kuivõrd Hiina on väga suur maa, siis on ka siinne köök piirkonniti väga erinev. Proovige kindlasti erinevate maakondade kööke.

Hongkongi saare Lan Kwai Fong ja SoHo on populaarseimad õhtuveetmispiirkonnad. Siin on arvukalt restorane, baare ning diskoteeke, kus kohalikud armastavad end näitamas käia. Populaarseid kohti leidub ka Wan Chais.

Kowlooni Tsim Sha Tsui on aktiivse ööeluga paik, kus leidub nii baare, restorane kui diskoteeke. Kohalike seas on eriti populaarsed karaokebaarid ja Canto-pop baarid.

SISSEOSTUD
Hongkongi tuhanded suured kaubanduskeskused ja kauplused on avatud hommikust õhtuni. Peamine ostutänav on Kowlooni Nathan Road, mida tuntakse ka Golden Mile'i nime all. Hongkongi hinnatase on kõrge, kuid turgudel ja hiina kaupade poodides võib ka soodsaid sisseoste teha. Turgudel kuulub tingimine kindlasti müügiprotsessei juurde.

Kaupluste lahtiolekuajad on piirkonniti erinevad. Kowloonis paiknevate Tsim Sha Tsui  ja Mong Koki kauplused on avatud 10:00–22:00. Hongkongi saare Causeway Bay ja Wan Chai suured kaubanduskeskused on avatud kell 10:00-22:00, kuid ülejäänud kauplused suletakse õhtul kella 18:00 paiku. Enamik kauplusi on avatud iga päev. 

Kaubamajades ja osades kauplustes on fikseeritud hinnad. Tingida saab turgudel ning ka kauplustes, kus ei ole hindu välja pandud. 

KUHU MINNA LASTEGA
Meelelahutus lastele
Hongkong Disneyland paikneb Lantau saarel. Sinna saab sõita näiteks metrooga. Peale tuleks minna Kowlooni jaamast ning maha Sunny Bays, kus tuleb ümber istuda spetsiaalsele Disneylandi liinile. Pilet nii täiskasvanuile kui lastele maksab u 60 eurot.
Aberdeenis asetseb Ocean Park, mis laiub üle 915,000 m2 suurusel maa-alal. Hiiglaslikus akvaariumikompleksis on ühtekokku umbes 5000 kala, muuhulgas haid, raid ja eraldi meduusiakvaarium. Siin on ka mereloomade park, kus saab jägida delfiinishowd. Pargis on loomaaed ning u 50 atraktsiooniga lõbustuspark. Mägine pargiala koosneb kahest eraldi osast. Ühest otsast teise saab sõita kas köisraudtee või maaaluse rongiga. Sissepääsupilet maksab täiskasvanule u 40 eurot ja lapsele 20 eurot.

Suurlinn Hongkong

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742