Iisrael

Hinnad al.

549€

reisija kohta

Iisraeli (Eilat) ühe- ja kahenädalased otselennud algusega Tallinnast toimuvad ajavahemikus 19.10.2017-23.11.2017 (neljapäeviti).

Hinnad alates 549€ reisijale kaheses toas. 

Iisraeli üldinfo

Pindala – 20770 km2.
Rahvaarv – 7,8 mln. (2012)

Pealinn – Jeruusalemm (Iisraeli poolt deklareeritud, rahvusvaheliselt kinnitamata) , Tel Aviv (rahvusvaheliselt kinnitatud)
Valuuta – Iisraeli Sheekel (ILS)
Riigikeel – Heebrea
Religioon – Judaism (75.3%), Islam (16.2%)

Mida räägib ajalugu?
Iidset Iisraeli on mainitud juba Piiblis, aga kaasaegne Iisrael asutati alles 20. sajandil.
Enne vabariigi asutamist alustasid juudid 19. sajandil migreerumist Euroopast Aasiasse ja Palestiinasse.
Pärast Esimest Maailmasõda sai sellest piirkonnast Ühendkuningriigi mandaat. Kui mandaat lõppes, asutati 1948. aastal Iisraeli vabariik.
Ümbritsevatele moslemiriikidele see aga ei meeldinud ning nad kuulutasid Iisraelile sõja, mille Iisrael võitis.
1967. aastal ründas Iisrael naaberriike ning 6 päevaga nad alistati. Peale seda moodustati uued riigi alad.
Aastal 1973 – taas sõda. Seekord ründasid Iisraeli Egiptus ja Süüria. See sõda põhjustas Iisraelile suuri kahjustusi.
Mõned moslemiriigid ei tunnista Iisraeli vabariiki siiani.

 

Rahvusköök
Humus
– püree kollastest ubadest, küüslaugust, sibulast ja vürtsudest.

Pitad– traditsioonilised leivapätsid, mida serveeritakse köögiviljade ja ubadega.

Tchina– keedetud seesam, sibula- ja tomatipüree.

Falafel – pallid ubadest ja hernestest.

Burek –väike kook juustu, kartulite või spinatiga.

Traditsiooniline roog– Püha Peetri kala.

Iisraelis domineerib kosher toit, aga leidub kohti, kus saab süüa ka mitte-kosher toitu.

 

Majutus
Iisraelis ei ole ametlikku hotellitärnide süsteemi. Sellele vaatamata peab kõikidel hotellidel olema vastavad litsentsid. Hotellidesse sisseregistreerimine algab tavaliselt 14:00, väjaregistreerimine toimub hiljemalt 12:00. Eilati ja Surnumere piirkonnas algab sisseregistreerimine tavaliselt 15:00 ja väljaregistrerimine toimub kuni 13:00. Enamus hotelle pakuvad ainult kosher toitu.

 

Hea teada
Töötunnid. Pangad: pühapäev-reede 8:30-12:00; pühapäeviti ja teisipäeviti ka 16:00-18:00. Laupäeviti on pangad suletud. Poed: pühapäev-laupäev 9:00-14:00 ja 16:00-19:00. Reedel ja enne pühi – 8:30-12:00. Laupäeviti on poed suletud.

Jootraha. Nagu ka teisteski kohtades, on tavaks anda jootraha 10% arvest.

Transport. Iisraelis on umbes 4800 km teedevõrk ja 600 km raudteid. Kolm peamist sadamat – Eilat, Ashdod ja Haifa. Teeviidad ja tänavate nimetused on inglise ja heebrea keeles. Autot saab rentida vähemalt 21-aastane isik, kellel on rahvusvaheline juhiluba. Pühade ajal ühistransport ei tööta.

Keelud.Keelatud on transportida taimi, tulirelvi, toorest liha ja muud seesugust. Lubatud on riiki tuua kuni 1 liiter kanget alkoholi või 2 liitrit veini ning kuni 3 kg toitu.

Kingitused. Humus, pühad küünlad, Surnumere mineraalidest tooted.

 

Tunneta Iisraeli
Uju Surnumeres, kõige madalamas ja soolasemas kohas. Maitse kohalikku veini. Külasta Negevi kõrbe, mis kuulub UNESCO maailmapärandisse. Külasta Masadat – kalju otsa ehitatud iidseid ehitisi ja kindlust.

Eilat – sild Aasia ja Aafrika vahel

Eilat on Iisraeli lõunapoolseim punkt. Seal on kõik, mida vajame suurepäraseks puhkuseks: kristallselge vesi, elavad rannad, rannabaarid ja restoranid, erinevad veespordivõimalused, kõrgetasemelised hotellid, lummav veealune maailm korallrahuga, kõrbeteed, kaamelimatkad ning delfiinidega ujumine. Punased mäed ääristamas kristalset Punast merd, moodustavad uskumatult kauni vaate. Eilatis saab seda kõike nautida aastaringselt.

Polulaarseim meelelahutus Eilatis, mis meelitab turiste kohale üle kogu maailma, on sukeldumine Punases meres. Korallrahu, mis asub Aquaba lahes on üks kaunim ja rikkumatum maailmas. Seal saab näha uskumatute värvidega koralle ning värvilisi kalu.

Rikkalike meelelahutusvõimaluste tõttu on Eilat elav ja kihav kuurort. Selle pikk ja maaliline promenaad on alati täis nii kohalikke kui ka välisturiste. Seal tegutseb palju baare, restorane ja ööklubisid ning korraldatakse pidusid kuulsate diskoritega.

Eilati randades saab veeta aega juba alates varahommikust. Rannad jagunevad kahe peamise piirkonna vahel: põhjaranniku rannad ja korallrannad. Põhjaranniku rannad asuvad peamises hotellide piirkonnas ja seal on rohkelt elava muusikaga baare, snäkibaare ning veelõbustusi. Korallrannad asuvad Eilati lõunaosas. See on koht rahuliku puhkuse ja korallide nautijatele. Seal võib kohata arvukalt ka surfifänne ja süvaveesukeldujad.

Eilat on käibemaksuvaba piirkond, mistõttu on koht ka sisseostude tegijate seas populaarne. Seal on palju ostukeskusi, kus on võimalik osta eriti soodsate hindadega kõrgekvaliteetseid tooteid.

Tänu oma geograafilisele asendile pakub Eilat suurepäraseid võimalusi lähedal asuvate kuulsate kohtade külastamiseks: Taba Egiptuses, Surnumeri, Tel Aviv, Petra ja Jeruusalemm.

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742