INDIA RINGREIS-UUDIS!
PÕNEV PÕHJA-INDIA RINGREIS
suurte kuningate maharadžade jägedes...

 

Delhi-Agra-Bharatpur- Ranthambhore-Jaipur- Bijaya Niwas- Udaipur-Delhi
 

Reisi kuupäevad: 14-26.10.2014 (13 päeva/12 ööd)
Reisijuht:
Helen Vahter

Ringreisi eelised ja tipphetked: 
-Teadmised maharadžade kultuurist ja igapäevaelust
-India pealinna Delhi vaatamisväärsuste avastamine
-Hetked maailmaime Taj Mahal´i lummuses ja mogulite imperaatorite linna külluslik arhitektuur
-India kõige romantilisemad linnad- Rajasthani kaunis roosa linn Jaipur ja muinasjutuline Udaipur
-Silmipimestav ja unikaalne Udaipuri kristalligalerii ning romantiline paadisõit Pichola järvel
-Bijaya Niwas- puhkus ajaloolises butiikhotellis ja tutvumine kohaliku  külaeluga
-Rathanbhore tiigrisafari India kuulsaimas ja enam pildistatud safaripargis- meeli ergastav mäng “sõbralike suurte kasside” keskel
-Bharatpuri linnupargi külastus- varahommikune retk loodusesse
-Võimalus valida majutus ajaloolistes kordumatu arhitektuuriga 4* hotellides või 5* paleedes- ja luksushotellides

Reisikava:


1. päev Tallinn- Helsinki- Delhi (14.10.2014)
Õhtune lend Tallinnast läbi Helsingi Delhisse. Öö lennukis.

2. päev Delhi (15.10.2014)
Varahommikune saabumine India pealinna Delhisse. Bussitransfeer hotelli, hommikusöök ja registreerimine tubadesse.
Peale väikest puhkust sõidame tutvuma Uue Delhiga. Möödume India väravast (Delhi Gate), mis on  90 000-le Esimeses Maailmasõjas oma elu jätnud India sõdurile pühendatud sõjamälestis. Samuti jäävad meie teele juhtiva Briti arhitekti Edwin Lutyens´i poolt rajatud Rashtrapati Bhawan (Presidendi palee) ja parlamendihoone. Kõik see moodustab kauni koosluse viktoriaanlikus 20. sajandi arhitektuuris. Seejärel külastame Gurudwara Bangla Sahib´i – tähtsat ajaloolist sikhide püha paika Delhis, mis on koheselt ära tuntav säravate kuldsete kuplite järgi. Järgmisena suundume Indira Gandhi majamuuseumi. Vaatame UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat mogulite valitseja Humayun´ile ehitatud haudehitist  ja imetleme 12. sajandist pärit Qutab Minar’i templikompleksi (uskumatud käsitsi nikerdatud sambad, mis aitab aimata nende iidsete hoonete endist uhkust).

5* hotell: The Claridges
4* hotell: Crowne Plaza Okhla


3. päev Delhi-Agra (16.10.2014)
Hommikusöök hotellis. Peale hotellist välja registreerimist suundume Vanasse Delhisse, kus külastame Aasia suurimat, 400 aasta vanust, India mošeed Jama Masjid´i. Seejärel möödume moguli keisri Shah Jahan’i punasest liivakivist kindlusest – võimsast Punasest kindlusest (Red Fort). 
Aeg lõunaks kohalikus traditsionaalses Vana Delhi restoranis. 
Peale ekskursiooni suundume Agra linna. Delhi -Agra vahemaa läbimiseks kulub ca 3,5  tundi (205 km).
Päeva tipphetkeks on kahtlemata jalutuskäik imelise igavese armastuse sümboli Taj Mahal´i juures. Mausoleumi rajas 5. moguli imperaator Šahh Jahan oma lemmiknaise Pärsia printsessi Mumtaz Mahali mälestuseks. Naine suri 1631. aastal viimase lapse sünnitamisel. Meeleheitel Šahh Jahan alustas samal aastal maailma kauneima hauakambri rajamist. Töö kestis 22 aastat ja sellest võttis osa 20 000 ehitajat. Tulemus võtab aga hinge kinni ka kõige paadunumal küünikul.

5* hotell: Hotel Jaypee Palace
4* hotell: Hotel Mansingh Palace


4.  päev Agra- Fatehpur Sikri- Bharatpur (17.10.2014)
Peale hommikusööki vaatame üle suurejoonselise Agra kindluse, mis on ehitatud kolme erineva moguliimperaatori poolt. Punasest liivakivist võimas kindlus sisaldab endas imekauneid marmorist paleesid, ornamentidega alkoove ning terrasse, kust avaneb uhke vaade eemalseisvale Taj Mahalile. Kindlus on ehitatud aastatel1565-1573, mil erinevad valitsejad jätsid endast maha erinevaid ehitusmaterjale: Keised Akbar ja Jahangir- punane liivakivi ning valge marmor Šahh Jahan´i poolt. 
Kindlus koosneb erinevatest eriilmelistest, kuid väga kaunitest paleedest – Jehangir Mahal’i, Diwan-i-Am’i (lihtinimeste palee), Diwan-i-Khas (eriliste inimeste palee), Shahjahan Burj’i ja Chaar Bagh’i (neli aeda). 
Kuulsa maailmaime Taj Mahali kõrval on tänapäeval Agral ka teine oluline roll- linn, kus leiate õitsva vaibatööstuse, nahatöökojad, suurepärased marmori ja liivakivi skulptorid, rõivatööstus ja palju muud põnevat. Aeg sisseostudeks. 
Peale sisseostude tegemist sõidame moguliimperaator Akbari poolt 1569. Aastal ehitatud linna, mis jäeti maha veeolude halvenemise pärast juba 15 aasta pärast peale ehitamist. Siin näeme uhkeid paleesid ja külastame pühaku Chishti hauda.
Jätkame oma teekonda väikesesse linna Bharatpur, kus meid tervitab kauni arhitektuuriga hotelli Laxmi Niwas Palace meeskond.

4* hotell: Laxmi Niwas Palace


5. päev Bharatpur-Ranthambhore (18.10.2014)
Peale mõnusat hommikusööki väljasõit Bharatpuri lindude kaitsealale, kus ammustel aegadel maharajad armastasid küttida ja vaba aega veeta. Kaitsealal liiklemiseks kasutame velorikšasid, ühele rikšale mahub 2 inimest. Tegemist on ühe parima lindude kaitsealaga maailmas, mis kuulub Keoladeo Ghana Rahvuspargi koosseisu. Pargis elutseb suur hulk nii pärismaiseid kui ka sisse rännanud linde Siberist ja Kesk-Aasiast, kes tulevad siia talve veetma. Näiteks on ära märgitud erinevat liiki kured, pelikanid, pardid, kotkad, haned, kullid, västrikud, lehelinnud ning ka mõningad loomaliigid.

Lindude kaitseala kohta leiate lisainfot: http://www.thewildlifeofindia.com/bharatpur-bird-sanctuary.html

Peale linnupargi külastust sööme lõunat. Transport rongijaama ja suundume Ranthambhore poole. Saabumine Sawai Madhopur´i rongijaama ja bussitransfeer hotelli.

5* hotell: Sher Bagh Hotell kuulub Relais&Chateau hotellide kollektsiooni!
4* hotell: Nahargarh Fort


6. päev Ranthambhore (19.10.2014)
Oleme jõudnud India enim filmitud tiigrite reservuaari Ranthambores. Tänase päeva jooksul teeme varahommikuse ja pärastlõunase külaskäigu uhkete tiigrite juurde.
Dziibisafari jooksul tutvume kohaliku floora ja faunaga ning vaatame India ühte vanimat kindlust. Hea õnne korral näeme kuninglikke bengali tiigreid, leoparde,ahve, krokodille, karusid ja teisi loomi. 
Rahvuspargi kohta leiate lisainfot: www.ranthamborenationalpark.com
Hommiku- lõuna- ja õhtusöök hotellis sisaldub reisi hinnas.


5* hotell: Sher Bagh Hotell
4* hotell: Nahargarh Fort


7. päev Ranthambhore -Jaipur (20.10.2014)
Peale rahulikku hommikusööki registreerime hotellist välja ja liigume Rajasthani pealinna Jaipuri poole.
Roosa Linnana tuntud Jaipur asutati 1727. aastal astronoom King Sawai Jai Singh´i poolt. Kogu linna roosaks värvimise põhjuseks oli soov jätta muljet, justkui oleks moguli linnade, sealhulgas Jaipuri, hooned ehitatud punasest liivakivist. 1876. aastal linna külastanud Wales´i printsi auks värviti aga kogu linn taas üle – roosa on ka külalislahkuse värv.

Teeme pildistamispeatuse kuulsa Hawa Mahal´i ehk Tuultepalee juures. Hawa Mahal on rajatud 18. sajandi lõpul, et kuningliku pere naised saaksid võredega kaetud akende varjust jälgida tänaval toimuvat igapäevaelu jäädes ise nähtamatuks. Hoone fassaadi kaunistab 953 väikest akent, mille vahel ringlev tuuleõhk (siit ka palee nimi) hoiab hoone jahedana ka kõige kuumematel päevadel.
Astume sisse praeguse Maharaja kuninglikku residentsi, millest osa on muudetud muuseumiks. Väikest osa paleest kasutab siiani Jaipuri kuninglik pere. Üks põnevamaid kohti muuseumis on Relvamuuseum, kuhu on kogutud muljetavaldav hulk erinevate kaunistustega vanu püstoleid, musketeid, mõõku, vintpüsse, pistodasid ja palju muudki. 

Omapärase päeva lõpetame maailma suurima kivist ja marmorist ehitatud Jantar Mantar´i kuningliku observatooriumi külastamisega. Observatoorium on ehitatud Maharaja Jai Sawai Singh´i poolt 18. sajandil. Siin on näha 17 suurt instrumenti, millest enamus on ikka veel töökorras.

5* hotell: Samode Palace
4*+ hotell: Alsisar Haveli


8. päev Jaipur (21.10.2014)
Peale hommikusööki aeg kindluse- ja kaitseehitise Amber Fort külastamiseks. Kõrgel mäe otsas asuvasse kindlusesse sõidame elevantide seljas, et veidigi tunnetada maharajade kuninglikku elustiili. See on unustamatu elamus! 
Õhtupoolik vaba turul ja linnas sisseostude tegemiseks ja riksasõidu nautimiseks.

5* hotell: Samode Palace
4*+ hotell: Alsisar Haveli


9. päev Jaipur-Bijaya Niwas (22.10.2014)
Peale hommikusööki külastame väikest külakest Bijayanagaris. Jaipur- Bijaya Niwas vahemaa läbimiseks kulub ca 4 tundi (185 km). Veedame päeva renoveeritud ja veetlevas 100 aasta vanuses palees. Bijaya Niwas on romantiline perehotell, mis üllatab oma personaalse teenindusega. Tegemist on kohaga, kus tähelepanu on pööratud ka iga pisema detaili suhtes. Bijaya Niwas oli ehitatud Rao Bijay Singh ehk Masuda kuningliku perekonna 16-nda  järeltulija poolt. Masuda perekonna ajalugu ulatub tagasi 16. sajandisse kuulsa ja vapra Rao Jagmal valitususaega.
Soovijatel võimalus teha suplus basseinis või puhata päikesevarjude all. 
Peale pisikest lõõgastumist suundume lähedal asuvasse külasse ja avastame, kuidas toimib reaalne Rajastani külaelu. Ideaalne võimalus aeg maha võtta ja saada osa farmerite igapäevaelust ning tegemistest. Astume sisse ka Masuda kuningliku pere poolt välja valitud templisse.

4* hotell: Bijay Niwas Palace


10. päev Bijaya Niwas- Udaipur (23.10.2014)
Peale hommikusööki võtame suuna Udaipuri poole.
Udaipur on kahtlemata üks romantilisemaid India linnu. Linna nimetatakse ka Ida Veneetsiaks ja järvede linnaks. Kõige kaunim järv on linnapalee ja praeguse maharadža Shriji Arvind Singh Mewari residentsi ja linnapalee kõrval asuv Pichola järv. Üheks kaunimaks vaatepildiks on endine kuningliku perekonna muinasjutuline Jag Niwas saarel asub suvepalee (Lake Palace).  Täna asub saarekesel üks maailma omanäolisemaid ja luksuslikumaid 5 tärni hotelle Taj Lake Palace.
Peale kohalejõudmist registreerime tubadesse ja peale pisikest puhkust läheme oodatud paadisõidule Pichola järvele.

5* hotell: Shiv Niwas Palace
4*+ hotell: Udaikothi


11. päev Udaipur (24.10.2014)
Peale hommikusööki teeme jalutuskäigu Udaipuri kuulsas linnapalees ja külastame Fatesh Prakash palees asuvat kristalligaleriid. Saame osa lummavast ja sillerdavast vaatepildist- näitus hõlmab esemeid igapäevastest pisikestest kristallpokaalidest ja parfüümipudelitest kuni haruldase massiivse kristallmööblini.
Võtame ette teekonna Mewari kuningliku perekonna Jumalal Lord Shivale pühendatud templikompleksi Eklingji. Kuni tänase päevani külastab iga esmaspäeva varahommikul templit praegune maharadža Arvind Singh Mewar.
Soovijatel võimalik osaleda luksuslikul õhtusöögil Udaipuri linnapalees (lisatasu eest).

5* hotell: Shiv Niwas Palace
4*+ hotell: Udaikothi


12. päev Udaipur- Delhi (25.10.2014)
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Udaipuris ja transfeer lennujaama. Lend Delhisse.

5* hotell: The Claridges
4* hotell: Crowne Plaza Okhla


13. päev Delhi-Helsinki-Tallinn (26.10.2014)
Pärast hommikusööki sõit lennujaama. Lend koju läbi Helsingi Tallinnasse.

NB! Kui programmis pakutud hotell on broneerimise hetkeks välja müüdud, siis korraldame majutuse samaväärses hotellis.


Paketi hind 4* hotellides: 2019 € reisijale kaheses toas
Paketi hind 5* hotellides: 2619 € reisijale kaheses toas


Broneerides reisi kuni 15.07.2014 kehtib varajase tellija soodustus:
Paketi hind 4* hotellides: 1969 € reisijale kaheses toas
Paketi hind 5* hotellides: 2569 € reisijale kaheses toas

 

Lennuajad Tallinn-Helsinki-Delhi-Helsinki-Tallinn:

14.10.2014 Tallinn-Helsinki 17:25-18:00
14.10.2014 Helsinki-Delhi 20:10-05:25

26.10.2014 Delhi-Helsinki 10:40-14:50
26.10.2014 Helsinki-Tallinn 16:25-17:00


Ringreisi hind sisaldab:
* Lennupiletid Tallinn–Helsingi–Delhi–Helsingi–Tallinn (Finnairi liinilennud)
* Kõik programmipõhised lennujaama transfeerid, konditsioneeriga minibussi kasutamine
* Rongipilet suunal Bharatpur-Ranthambhore
* Lennupilet suunal Udaipur-Delhi
* 11 öö majutus 4* ja 5* hotellides vastavalt programmile kahestes tubades 
* Hommikusöögid ja Ranthambores hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid
* Programmipõhiste vaatamisväärsuste sissepääsu piletid
* Elevandisõit Jaipuris Ameri kindluses
* Paadisõit Udaipuris Pichola muinasjutulisel järvel
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile (vähemalt 10 osaleja korral)


Lisakulud:
* Viisa hinnaga 79 eurot
* Tervisekindlustus. (Viisa saamiseks on reisikindlustuse vormistamine kohustuslik). 
* Õhtusöökide lisatasu 4* paketi puhul 130€  ja 5* paketi puhul 290€ reisi päevade kohta (soovi korral)
* Kaameratasud vaatamisväärsuste juures
* Lõunasöögid ning joogid 
* Isiklikud kulutused ringreisi jooksul

 

******* ALFA TURAS

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742