Hinnad al.

369€

reisija kohta

Rimini

RIMINI LINN- Klassikaline puhkus, vaatamisväärsused ja kuldne liivarand

Itaalia, Rimini ühe- ja kahenädalased reisid toimuvad suvehooajal 2019.


Ühenädalased reisid toimuvad kolmapäeviti: 12.06.-24.07.2019 (viimane väljalend Tallinast Riminisse 24.07.2019)
Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Võimalik on valida Rimini linna, Cattolica ja Riccione puhkusepiirkondade vahel.

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 3 tundi

Lennujaamatransfeerid:
Rimini lennujaamast Rimini hotellidesse on u 5 km, sõiduaeg u 15-30 min
Rimini lennujaamast Cattolica hotellidesse on u 18 km, sõiduaeg u 30 min
Rimini lennujaamast Riccione hotellidesse on u 5 km, sõiduaeg u 15-45 min

Hind alates 369€ reisijale kaheses toas.

Stiilsed smokingud, tumedad päikeseprillid, laia servaga kübarad ning metsikud ööd! Need Riminis sündinud Federico Fellini filmikaadrid aitasid tänapäeva Euroopa Las Vegaseks, unetuks kuurordiks ja ka külalislahkuse linnaks kutsutud Rimini Itaalia kuulsaimate kuurortlinnade hulka upitada. Puhkajad leiavad Riminist eest viisteist kilomeetrit laugelt kirkasse Aadria merre suubuvat peene liivaga randa ja tõelised itaalia köögi hõrgutised. Kohalikud muusikabaarid ja ööklubid ahvatlevad jalga panema parimad tantsukingad ning kutsuvad nautima sumeda suveöö meelelahutusi. Kui kingad eksikombel koju ununesid, siis tuleb läbi astuda vaid Corso d'Augusto elegantsetelt kaubandustänavatelt. Rimini lähiümbruses leidub vaatamisväärsusi igale maitsele- Euroopa suurim veepark Aquafan, San Marino väikeriik, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv ajalooline Ravenna linn jpm.

 

Rooma ajal tunti Riminit Ariminumi nime all. Vanalinna keskus, piazza Tre Martiri väljaku kohal asus Rooma foorum, kus Caesar olevat 49. a e.Kr leegionäridele kõnet pidanud. Ariminumi väljaku põhjapoolses osas voolas Rubicone jõgi, millest põhja poole jääv ala ei kuulunud tol ajal veel Itaaliale. Ariminum paiknes seega strateegiliselt olulises kohas, kus ristus kaks olulist Rooma-aegset teed. Roomast algav ning Riminis lõppev via Flaminia ning siit algav via Emilia on kasutusel veel tänapäevalgi. Via Emilia andis nime Emilia-Romagna maakonnale.

Keiser Augustuse ajal ehitati Riminisse palju kauneid riigihooneid. 13. sajandil sai Rimini endale Malatesta-nimeline perekond. Üks tähekepanuväärseimatest pereliikmetest oli 15.sajandil elanud Sigismondo Pandolfo, kes meelitas linna mitmeid märkimisväärseid kunstnikke ja arhitekte. Leon Battista Alberti projekteeris Malatestade templi, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. samast ajastust pärineb ka massiivne Sigismondo kindlus. II maailmasõja ajal sai Rimini pommitamistes tugevasti kannatada.

Rimini on filmirežissöör Federico Fellini sünnilinn. Film Amarcord (1973) on seotud Fellini Riminis veedetud noorusaastatega. 

Sihtkoha eelised

+Suurepärane perepuhkuse sihtkoht, saab kombineerida nii linna- kui rannapuhkust
+Rimini veetlev vanalinn
+Südasuvine ööelu on väga vilgas, korraldatakse nii klassikalise kui popmuusika kontserte
+Huvitavad vaatamisväärsused ja ekskursioonid, hea transpordiühendus

Rahvaarv ja vahemaad

 

Rimini u 143 000 elanikku


Riccione 10 km
Cattolica 20 km
Pesaro 35 km
Ravenna 67 km
Bologna 113 km
Firenze 160 km
Veneetsia 200 km
Rooma 364 km

Aktiivne puhkus

Rannatänaval leidub mitmeid jalgratta rendifirmasid, rattaga on tore sõita nii Riccionesse kui pisikestesse naaberküladesse. Jalgratta rendihind on 3-4 €/tund või 10-15 €/päev.
Riminist u 10 km kaugusel,  Villa Verrucchios, paikneb 18-rajaline Rimini Golf Club. Lisainfo www.riminigolf.com.
Rimini sadamas, Rivergreen Golfis on ka kaks 18-rajalist minigolfirada. Hind täiskasvanule 10 € ja alla 10 aastasele lapsele 7 €. Avatud iga päev 10.30-12.30 ja 17:00-00:00.
Riminis on 8 väljakuga tenniseklubi Circolo Tennis, mis paikneb via Cristoforo Colombo tänaval. Hind u 14 €/tund ja peale kella 17:00-i õhtul u 17 €/tund. Tenniseväljakud on avatud iga päev.
Riminis saab tegeleda erinevate veespordialadega. Rimini ja Riccione vahelisel rannaribal on purjelauarent. Purjelauasõiduks sobivad rohkem tuulised kevad- ja sügisilmad.

Transport

Riminis on mugav bussiga liigelda.  Bussiga saab sõita ka lähedalasuvatesse linnadesse. Rongiga pääseb kaugemalegi - Ravennasse, Bolognasse, Venetsiasse, Firenzesse, Milanosse ja Rooma.

Buss
Buss nr 11 sõidab suvekuudel 10–15 minutilise intervalliga mööda rannatänavat Riminist Riccionesse. Kui sõita edasi Cattolicasse, siis tuleb ümber istuda bussile nr. 125. Linnasisese bussipileti hind on 1,20 €. Bussisõit Riminist Riccionesse maksab 2 €. Päevapileti hind on 4 €. Pilet tuloeks ette osta tubakakauplusest või bussijaamast.

Takso
Taksosõit Rimini raudteejaamast hotellidesse maksab u 15 €, lennujaamast 20–30 €. Takso saab tellida ka hotelli. Taksohinnad on suhteliselt kõrged.

Rong
Rongiga on mugav pikemaid vahemaid läbida. Riminist on hea rongiühendus nii lähedalasuvatesse linnadesse kui ka kaugemale. Rongipilet tuleb enne rongile astumist valideerida vastavas automaadis (Convalida). Sõiduplaanide kohta saab lisainfot www.trenitalia.it/en/index.html.

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Rimini
Transfeeri pikkus u 5 km
Transfeeri kestus u 15-30 min Rimini hotellidesse

Ainult lennupileti ostnud saavad Riminisse taksoga ( hind u 20-30 € ) või bussiga raudteejaama.

Rimini vaatamisväärsused

Rimini vanalinna peatänav kannab juba Rooma ajast nime corso d'Augusto. Peaväljakul seisab veel tänapäevalgi 27 a e.Kr keisri auks püstitatud Augustuse rõõmukaar. Peatänava vastas paikneb massiivne kivisild, mille ehitamist alustati samuti keiser Augustuse aegadel ning lõpetati 14-21 a p.Kr.

Perekond Malatesta valitsusaegadest on Riminis säilinud Rocca Malatestiana kindlus, mille jalamil töötab turg. Samuti Leon Battista Alberti poolt 15.sajandil projekteeritud Malatestade tempel, mis kuulub Itaalia kauneimate vararenessansi kirikute hulka. Rimini keskuses ja selle lähiümbruses leidub hulgaliselt renessanss- ja barokkstiilis kirikuid, mis pärinevad 16. ja 17. sajandist.

Piazza Ferrari väljakul võib näha roomaaegsele arstile kuulunud maja varemeid.

Sisseostud

Rimini on kogu ranniku parim ostulinn. Firmarõivaste poed paiknevad enamasti vanalinna Corso d´Augusto peatänaval. Keskuses on kaubamaja Coin. Keskuse lähedal paikneb teine kaubanduskeskus - 130 kaupluse, arvukate restoranide ja kohvikutega Le Befane. Avatud iga päev 09:00–22:00. Sinna saab sõita raudteejaamast väljuva bussiga, kesksuvel käivad kaubanduskeskusesse ka tasuta bussid. Hinnad on üpris kõrged. Kolmapäeva ja laupäeva hommikuti toimub piazza Cavouri väljakul turg, kus hinnad on päris soodsad.  
Itaaliast ostetakse kaasa rõivaid, kingi, käekotte, pastat, sinki, parmesani juustu ning muidugi veini.
Rimini kauplused on avatud 09:00–12:30 ning 15:30–20:00. Vanalinna kauplused on pühapäeviti ja teisipäeva pealelõunal suletud. 

Restoranid ja ööelu

Emilia Romagna maakond on tuntud maitsvate roogade poolest, eriti populaarsed on muidugi toidud värsketest mereandidest. Rimini rikkalik restoranivalik hõlmab söögikohti lihtsatest pitsarestoranidest heatasemeliste kalarestoranideni.

Riminis on üliaktiivne ööelu, mis on koondunud vanalinna ning rannapiirkonna sadamapoolsesse ossa. Rannal on hulgaliselt noorte hulgas populaarseid vabaõhubaare, õhtut võib veeta ka stiilsetes kohvikutes. Diskoteekide sissepääsutasud algavad 10 €-st.

Allpool loetelu söögi- ja joogikohti, mida soovitame külastada:

Restoranid
La Buca, Lungomare Tintori 5. Mereannid ja pitsad
Picnic, Via Tempio Malatestiano 30, suurepäraste eelroogade poolest tuntud restoran vanalinna südames.
Chi Burdlaz, viale Americano Vespucci 63. Liha-ja kalaroad.
Da Oberdan Il Corsaro, via Destra del Porto 159. Mereannid.
Pizzeria Amerigo, piazza Tripoli. Pitsad ja pastad.
Ristorante Sabbioni, viale Regina Elena 13/15. Kala- ja liharoad ning pitsa.
Trattoria Il Lurido, Piazzetta Ortaggi 7. Mereannid.

Õhtuveetmiskohad
The Barge, suur vabaõhubaar rand nr.8 juures, elav muusika.
Rose & Crown, briti pubi piazza Marvelli lähedal.
Coconuts, suur diskopubi rannatänaval.
Bounty, diskopubi 13. ja 14. bussipeatuse vahel.
Carnaby, kolmekorruseline noorte hulgas populaarne diskoteek, mis paikneb viale Brindisi tänaval. Avatud 22:00-04:00.
Life, noorte hulgas populaarne diskoteek bussipeatuse nr. 22 lähedal.

Sündmused

Vanalinnas on erinevad kunstinäitused, rannas kontserdid.
Juunis-juulis toimub Ravennas ooperifestival. Lisainfo www.ravennafestival.org.
Macerata ooperipidustused toimuvad juulis-augustis. Lisainfo www.sferisterio.it. 

Rannad

Riminis on pikk ja kaunis liivarand, mis koosneb tasulistest rannaribadest.  2 tooli ja 1 vari maksab sõltuvalt kuust u 19-27 €, 1 tool ja vari u 7,50 €. Augustis on hinnad kõige kõrgemad. Tasuta rannad paiknevad lainemurdja juures ning Riccione poolses otsas.

Rimini rannas on palju erinevaid söögi- ja joogikohti.  Rannal renditakse kanuusid ja pedaalipaate.

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742