KERALA EKSKURSIOONID

KTRIVANDRUM LINNAEKSKURSIOON KOOS LÕUNAGA – Kerala pealinn Trivandrum on moodne ja arenev pealinn, kus on säilinud endise Travancore’I kuningriiki kuulsusrikka mineviku mõjud. Lisaks faktile, et Trivandrum on Keralas avaliku võimu asukohaks, on selles tagasihoidliku atmosfääriga linnas ka palju monumente ning läheduses kauneid randu. Trivandrumi esinduslikeim vaatamisväärsus on üle 2000 aasta vanune Padmanabhaswamy uskumatult kaunite reljeefidega temple, mis on heaks näiteks Lõuna-Indiadraviidi arhitektuurist. Kohe temple kõrval asub järgmine oluline vaatamisväärsus – Kuthira Mallika ehk Hobuste palee, mis oli ühe Kerala valitseja Maharaja Swathi Thirunali kuninglikuks koduks ning annab fantsastilise mulje ja ettekujutuse Kerala kroonitud peade elust. Palees välja pandud maalide, relvade ning Maharaja isiklike esemete kogud. Ekskursiooni käigus külastatakse ka Napieri muuseumi, kus on rikkalik pronksi, kivikujude ja muude muististe kollektsioon, botaanikaaedu ja Pronksimuuseumi, kus on näha umbes 1000 aasta vanuseid pronksist ning kivist skulptuure ja Sri Chitra kunstigaleriid, kus hoitakse maailmakuulsa Ravi Varma õlimaalide suurimat kogu ja maailmakuulsate isa ja poeg Roerichite maale.

Ekskursiooni maksumus: täiskasvanu 60 EUR / laps 6-12a 35 EUR / laps kuni 5a tasuta
Ekskursiooni kestvus: terve päev, koos lõunasöögiga.

CAPE COMORIN – RETK KOLME MERE KOHTUMISPAIKA – Cape Comorin ehk Kanaya Kumari on maaliline rannikulinnake India lõunapoolsemas tipus, 90 kilomeetri ja 2 tunnise autosõidu kaugusel Trivandrumist. Linn asub haruldases paigas, sest seal kohtuvad kolm suurt veekogu – Araabia meri, Bengali lath ja india ookean. Hingematvalt ilusad päikesetõusud ning –loojangud Comorini neemel on kindlasti üheks põhjuseks miks siia tullakse. Lisaks on Cape Comorin ka tähtis hindude spirituaalne keskus. Reisi vältel sõidame paadiga Vivekananda Rock’ile, kus asuv meditatsioonikeskus pakub positiivselt rikastavat elamust. Vivekanada saare kõrval torkab kõigile silma muinaspoeedi ja eetiku Thiruvalluvari 37m kõrge hiigelkuju. Teel Cape Comorini linnakesse kõlastame iidset Padmanabhapurami linna, mis oli  ligi 300 aastat Travancore Maharaja pealinnaks. Padmanabhapurami linnapaleed, mis on rajatud Maharaja Kulasekhara Perunal poolt, peetakse üheks ilusamaks ning paremini säilinud puidust paleeks maailmas. Tagasiteel on ainulaadne võimalus külastada 2500 aastat vana Sucheendrami templit, mis on üks vähestest tegutsevatest pühakodadest Indias – pühendatud kolmele tähtsamale India jumalale – Brahma’le, Vishnu’le ja Shiva´le.

Ekskursiooni maksumus: täiskasvanu 40 EUR / laps 6-12a 30 EUR / laps kuni 5a tasuta
Ekskursiooni kestvus: terve päev, koos lõunasöögiga.

VENEETSIA IDAS ehk TRADITSIOONILINE KERALA PAATMAJAKRUIIS – paatmajakruiis laisalt voolavatel Kerala tagavetel koos ööbimisega ainulaadses paadis ehk paatmajas on üks nauditavamaid vise Kerala avastamiseks. Kruiisi toimumise paiks, nn Ida Veneetsia – Alleppey, on üks maalilisemaid ning kaunemaid paiku Keralas. Lõputu rahu, looduse ürgne ilu ning justkui sadu aastaid tagasi seisma jäänud elu, muudavad selle paiga omanäoliseks. Kitsates kanalites liuglevad paadid annavad väga hea ettekujutuse tagavete elustiilist – nad viivad teid keset ehedat jägedeäärset külaelu, riisipõlde, mitmekesist linnuriiki ja metsikut loodust. Paatmajad ehk kettuvallam’id on sajanditevanused transpordivahendid, millega piki tagavete lõputuid veeteid veeti riisi, vilja ja mud rasket. Tänapäeval on mugavates paatmajades täisvarustusega köök, konditsioneeriga magamistoad ning hubane avatud ala istumiseks ja päeval ka päikesevõtuks. Igal laeval on ka kokk, kes pardal traditsioonilist ning keelt alla viivat Kerala toitu valmistab.

Ekskursiooni maksumus: täiskasvanu 170 EUR / laps 6-12a 70 EUR / laps kuni 5a tasuta
NB! 28.12.2014 väljuvale reisile kehtib lisatasu sellele ekskursioonile 40 EUR/in kohta (kõrghooaeg).
Ekskursiooni kestvus: kaks päeva koos ööbimisega paatmajas, Full Board toitlustus.

NEYYARI TAMM, METSIK LOODUS JA JEEPIDEGA LÕVISAFARI – veedame vahva päeva keset metsikut loodust!  Maaliline Neyyari mägipiirkond ning Neyyari tamm, Agastya mäeahelikus Lääne-Ghati mägedes, piirnevad metsiku looduse kaitsealaga, mille tõttu on piirkond lausa ideaalne paik kus võime kohata kõiki tähtsamaid ayurveedilisi puid ja taimi. Loomadest tähnhirve, sambarit, metssigu, põtru ning hea õnne korral ka mõnda madu või ahvi. Neyyar Dam asub vaid 32km kaugusel Trivandrumist, kuid annab Keralast sootuks teistsuguse pildi. Ekskursiooni käigus külastame Neyyari tammi ümbritsevat looduslikult kaunist piirkonda, võtame ette spetsiaalse turvabussiga lõvisafari Lõvisaarel. Teeme paadisõidu Neyyari järvel ning umbes kilomeetrise jalutuskäigu metsa, et tutvuda põneva looma- ja linnuriigiga.

Ekskursiooni maksumus: täiskasvanu 70 EUR / laps 6-12a 45 EUR / laps kuni 5a tasuta
Ekskursiooni kestvus: terve päev, koos lõunasöögiga.

 

TAJ MAHAL - Tāj Mahal ehk Tadž Mahal [tadž mah'al] on haudehitis Põhja-Indias Agra linnas, mille India suurmogul Džahan laskis ehitada oma abikaasa Arjumand Bano Begumi mälestuseks. Naist tuntakse Mumtaz
Mahali nime all, mis tähendab pärsia keeles “palee valgus”. Taj Mahali ehitus algas 1632 ja lõppes 1653. Ehitusel töötas 20 000 inimest, nende seas meistrid Euroopast ja Kesk-Aasiast. Taj Mahali külastab aastas 2–4 miljonit turisti, neist 200 000 välismaalt. Kõige turistide rohkemad kuud on oktoober, november ja veebruar. Saasteainete vältimiseks ei tohi isegi autoga hoone lähedale sõita, vaid parkimisplatsilt tuleb kohale tulla kas jalgsi või trollibussiga. 2007 aastal kuulutati välja Seitse uut maailmaimet, mille hulka arvati ka Taj Mahal. Tule ja tutvu maailmaimega. Kerala reisi jooksul on hea võimalus külastada Taj Mahali. Ekskursioon toimub reisi eelviimasel päeval, kui jõuab Trivandrumist Delhisse. Selleks tullakse Trivandrumist varasema lennuga (väljub kl
06:05) ja Delhi saabumisel ootab transport ning giid lennujaamas, et alustada ekskursioonipäeva Taj Mahali, Agra linna poole.
Ekskursiooniprogramm: algus kl 10:35, kohe pärast seda kui lend jõuab Trivandrumist Delhisse (kl 10:35), sõit võtab aega ca 3 tundi, Taj Mahali külastus, tagasi hotelli Delhis jõuab hilisõhtul ca kell 21:00.

Ekskursiooni maksumus: 110 EUR / laps kuni 5a tasuta (päringu alusel)
Ekskursiooni kestvus: terve päev

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742