Limassol

Hinnad al.

599€

reisija kohta

Üldinfo

Otselennud Küprosele, Paphose ja Limassoli kuurorditesse toimuvad sügishooajal kolmapäeviti ajavahemikus: 02.10–30.10.2019 (viimane väljalend Tallinast Paphosele 30.10.2019)


Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg ca 4 tundi.

Lennujaamatransfeerid: Paphose lennujaam - Paphose hotellid u 15 km, kestus u 20 min ja Paphose lennujaam - Limassoli hotellid u 70 km. Kestus 50-60 min.

Hind Paphose kuurordis alates 449 € ja Limassoli kuurordis 599 € ühele reisijale kaheses toas.

PUHKUS TÄIS UUT JA VANA, OLEVIKKU JA MINEVIKKU

 

Kreekapäraselt Lemesos - tänapäeval suuruselt teine linn Küprosel, on aastate jooksul kujunenud populaarseks turisimikeskuseks. Tänapäeva Limassol on samanimelise ringkonna halduskeskus ning siin asub Vahemere piirkonna suurim transiidisadam.

Limassol jaguneb kaheks osaks: stiilsete kohvikute, restoranide, baaride ja kauplustega vanalinnaks (Palia Yitonia), mis paikneb endises türgi linnajaos, ümber vana kalasadama ning kuurordikeskuseks. Vanalinn on populaarne piirkond nii turistide kui ka kohalike hulgas - söögi- ja joogikohti on igale maitsele, samas toimub ka vilgas kaubandustegevus.

Kuurordikeskus e Yermasogeia on eraldi linnaosa, mis paikneb vanalinnast u 3 kilomeetrit ida pool. Limassoli kuurordi ööelu jääb alla vaid Agia napa omale, tants ja trall kestab samuti õhtust varajaste hommikutundideni.

Huvitavaid kohti leiab ka ajaloohuviline - Limassoli piirkondlik arheoloogiamuuseum esitleb selle piirkonna muinasleide alates 4-5.saj.

1228.a rajatud ja 19.sajandil türklaste poolt ümber ehitatud Limassoli kindluses abiellusid ammustel aegadel kuningas Richard Lõvisüda ja kuninganna Berengaria. Käesoleval ajal on kindluse ruumides keskaega käsitlev muuseum.

Ligi 300 erineva looma-linnuliigiga Limassoli loomaaed asub rannapromenaadi lähistel. Siin on loodusloomuuseum, ja hariduskeskus, kus näidatakse loodusteemalisi filme. Loomaaia territooriumil on ka eraldi osa lastele.

11 km kaugusel Limassoli keskusest idas, Amathuse piirkonnas, asuvad saare ühe tähtsaima antiikaegse kuningriigi varemed. Arheoloogiliste väljakaevamiste käigus leitud esemed viitavad inimasustusele ligi 14.saj. e.Kr. Siin võib näha Afrodite templi varemeid ning kreeka-foiniikia hauakambreid.

15. sajandil rajatud Kolossi kindlus asub Limassolist lääne pool, Kolossi külas. Just siin hakati valmistama kuulsat COMMANDARIA veini, mis ongi nime saanud sõjaväe juhtkonna „grand commanderie" järgi. Kolossi maad olid viljakad ja siin kasvatati peale viinamarjade ka puuvilla, oliive ja suhkruroogu, mida eksporditi erinevatesse Vahemere piirkondadesse ning kaugemalegi.

 

Limassoli plussid

 

+Hoolikalt renoveeritud stiilsete kohviku, restoranide ja poekestega vanalinn

+Lisaks tavapärasele kuurordielule saab nautida ka ehedat idamaiste sugemetega kreekapärast elu-olu

+Kõrghooajal palju erinevaid kultuurisündmusi

 

AKTIIVNE PUHKUS

 

Limassolis on mitmeid jalgrattarendi firmasid. Hind u 10-12 €/päev, mis tihti sisaldab ka kiivrit ja jalgrattalukku. Renditakse ka lasterattaid ning turvatoole ning korraldatakse jalgrattaretki. Otseselt jalgrattasõiduks mõeldud teid ei ole väga palju, kuid turismiinfost saab soovituslikke marsruute küsida.

Matkamine: Otse Limassoli lähistelt algab Troodose eelmäestik. Platrese mägikülla ja Troodose keskväljakule saab sõita bussiga ning sealt hargneb 4 märgistatud matkarada : Artemis 7 km, Atalante 14 km, Kaledonia 3 km ja Persephone 3 km. Matkaradade kaarte saab Limassoli turismiinfost.

 

RANNAD

 

Kogu kuurortpiirkonna ulatuses lookleb pikk tumeda liivaga rannariba.

Limassoli keskusest u.15 minutilise jalutuskäigu kaugusel paikneb Lady Mile Beach rand. Rannas ei kohta eriti pealetükkivaid kaubitsejaid, saab tegeleda erinevate veespordialadega. Siinses rannas pole enamasti tugevat lainetust ning merepõhi läheb laugelt sügavaks, seega sobib ka väikeste lastega peredele. Lisatasu eest saavad lapsed lustida väikesel ujuval mängualal, kus on liumäed jm veelõbustused. Ranna ääres leidub söögikohti, kus saab maitsta kohalikke kalaroogi.

Limassoli-Larnaka vahelisele rannateele jääb Governor´s Beach, mis on nime saanud kunagise briti kuberneri järgi. Selle kivise ranna äärest leiab väikeseid kalataverne, kus pakutakse värskeid mereande.Eraldi tasuks esile tuua ka Kourioni randa, kust avanevad kaunid vaated ning einestamiseks on ka siin heatasemeline kalarestoran.

 

SISSEOSTUD

 

Hotellipiirkonnas on suur valik ostuvõimalusi: turistide hulgas on populaarseimad kotid, jalanõud, rõivad , käsitöö, lisaks kohalikud veinid ja juustud.

Parimad kauplused asuvad Limassoli keskuses Anexartisise  ja Ayiou Andreou tänavatel.

 

TRANSPORT JA LIIKLUS

 

Buss

Limassolis on hea bussiühendus linnakesksuse ja kuurortpiirkonna vahel ( buss nr. 30). Kesklinna bussipeatus asub vanalinna ja Limassoli kindluse külje all. Sama bussiga pääseb ka Uude sadamasse ( New Port) ja linna suurimasse kaubanduskeskusesse My Mall.

Bussipilet 1 €, päevapilet 3 € ja nädalapilet 13 €. Limassoli ja teiste linnade vahet sõidavad Intercity bussid, ühe suuna pileti hind on sõltuvalt sihtpunktist 3-5 € ning edasi-tagasi pilet 5-9 €.

 

Takso

Takso saab tellida hotelli. Miinimutasu on 5 €. Takso kuurordist kesklinna maksab u 12-15 €, Paphosesse ja Larnakasse u 70 €. Suuremasse taksosse mahub kuni 6 in ja nende hind natuke kallim.

 

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742