Malta kuurordid

Qawra
Qawra ning naaber Bugibba on Malta suurimad mereäärsed linnad. Rannikuäärne promenaad ulatub Salina Bay’st kuni St. Paul’s Bay’ni, kust avanevad kogu saare ühed parimad vaated avamerele.
Qawra rannik on kivine, kuid see pole takistanud sinna puhkusekuurortide teket. Lamedatel kividel on võimalik päevitada ning ligipääs merele on samuti olemas. Vesi on sügav, kuid puhas ja selge, seega on ujumine seal igati ohutu.
Kuurordi loodeosas asuv Qawra neem on vaiksem ja rahulikum piirkond, kus asuvad mitmeid hotellid.

Bugibba
Bugibba kuurordi kivine rand on kogu Maltal üks unikaalsemaid. Ranna kivisele pinnasele on rajatud platvormid, mis aitavad säilitada ranna algupärast seisukorda. Tänu platvormidele on puhkajatel võimalik mugavalt pääseda ligi ranna liivasele osale ning merele. Samuti on randa võimalik külastada ratastooliga liikujatel.

Mellieħa
Mellieħa on Malta üks põhjapoolsemaid kuurorte, kus asub saare suurim liivarand Mellieħa Bay. Tänu laugele rannajoonele ning puhtale ja madalale mereveele on Mellieħa Bay populaarseim Malta puhkusekoht ning sobib eriti lastega peredele. Kuurordis on loodud kõik mugavused lõõgastavaks puhkuseks – restoranid, 2 hotelli ning osa rannast on kujundatud spetsiaalselt erinevate veespordialade harrastamiseks.
Kunagi asusid Mellieħa sisemaal soolatasandikud ning märgalad, mida nimetati L-Għadira. Praegu kuuluvad need alad looduskaitse alla, et säilitada sealset floorat ja faunat. Samuti on see populaarne paik linnuvaatlejate seas.

St. Julian's
St. Julian's kuurordi rannikuala võõrustab päikesenautijaid kogu suvise kõrghooaja. Alates Sliemas asuvast Qui-si-Sana rannast kuni St. Julian's kuurordis asuva Balluta Bay’ni laiub pikk ja kivine rannajoon. Meri on sügav, kuid selge ja puhas, seega on ujumine seal ohutu. Meri pakub ideaalseid tingimusi ka snorgeldamiseks. Külastajatel on võimalus rannaäärsel promenaadil nautida jalutuskäike ning maitsta erinevaid kohalikke roogasid sealsetes restoranides ja kohvikutes.

Xemxija
Xemxija on St. Paul's Bay kuurordi lääneosas paiknev eeslinn. Xemxija on vaikne kuurort, mis on ümbritsetud autentsete maapiirkondade ning Malta kõige viljakamate põllualadega Kuurordis on maaliline väike kalasadam. Xemxija’s asub mitmeid hotelle ja restorane ning kuurordil on hea ligipääs Golden Bay ja Mellieħa Bay liivarandadele.

Ċirkewwa
Ċirkewwa on Malta populaarseim sukeldumispaik. Sealne veealune maailm on tõeliselt muljetavaldav: ligi 27 m merepiirist allpool asuvad kaljud, koopad, tunnelid, mis pakuvad kõikidele sukeldujatele põnevaid elamusi.

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742