Maroko

Hinnad al.

499€

reisija kohta

2018. aasta sügisel ja 2019 aasta kevadel pakume taas eksootilisi ja ainulaadseid otsereise Tallinnast Marokosse.


Maroko, Agadiri 7 öö pikkused reisid on saadaval saabuval sügisel: 31.10-07.11.2018, 07-14.11.2018, 14-21.11.2018 ja 21.11-28.11.2018 ja uue aasta kevadel: 20-27.03.2019, 27.03-03.04.2019, 03-10.04.2019, 10-17.04.2019 ja 17-24.04.2019

 

NB! Pöörake tähelepanu ka meie uutele ja põnevatele Maroko kombineeritud reisipakettidele: Marrakech ja Agadir ning Essaouira ja Agadir (kestvusega 7 ööd)

Sellel hooajal pakume kahte erinevat eestikeelse giidiga ringireisi.
Juba tuntud ja populaarsust kogunud ringreis LÕUNA-MAROKO PARIMAD PAIGAD 07-15.11.2018 ning 03-11.04.2019 ja uudisena MAROKO KOKAKUNST JA KULTUURIELAMUSED 14-22.11.2018 ning 10-18.04.2019.

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg  u 6 tundi
Lennujaamatransfeerid: Meie reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.
Lennujaam: Agadir Al Massira
Transfeeri pikkus Agadiri hotellidesse u 28 km ja kestvus u 30 minutit kuni 1 tund (olenevalt hotelli asukohast).


Hind alates 499 eurot ühele reisijale kaheses toas.

Miks Maroko ja Agadir? Maroko on turismimaana aasta-aastalt ühe enam populaarsust kogunud nii kultuuri-, loodus- kui ka rannapuhkuse sihtkohana.Agadiri peetakse Maroko euroopalikuimaks linnaks, mis ehitati üles turismi jaoks sobiva infrastruktuuriga pärast 1960.a. linna maatasa teinud maavärinat. Siit leiate kõik vajaliku ookeaniäärse puhkuse veetmiseks: heatasemelised hotellid, kohvikute ja restoranidega täidetud rannapromenaadi, spaad, ööklubid,  kasiinod, jahisadama ja golfiväljakud.  Ja ärge unustage, et Agadiris on rohkem kui 300 päikselist päeva aastas! Eksootikat leiate Agadiri kalaturult, kus on välja pandud kõik, mida ookean söögiks pakub, ning kirevast El-Hadi souk’ist, kus kaubeldakse erinevate suveniiride, nahkesemete, riiete, jalanõude, vürtside ja söögikraamiga.Agadirist on lihtne minna tutvuma eheda Marokoga – Lõuna-ja Kesk-Maroko ajaloolised linnad Marrakech, Taroudant, Essaouira, Ourzazate, Atlase mäed, Sahara kõrb ja rohelised oaasid on kõik bussisõidu kaugusel. Neid saab imetlema minna nii ekskursioonidega kui ka omal käel rendiauto või liinibussiga.

 

Kultuuri- ja ajaloohuvilistele: avastamisrõõmu pakuvad berberi ja araabia kultuur, islamiarhitektuur, araabia vanalinnad ja turgude melu. Maroko kuulsaima linna  Marrakechi medina kitsad tänavad ja soukide labürint oma sagina ja värvkirevusega sööbivad kindlasti mällu. Kaasahaarav on linna keskväljaku Djemaa El Fna melu, mille loovad arvukad veemüüjad, jutuvestjad, maotaltsutajad, hennamaalijad, apelsinimüüjad ja kõikvõimalikud kaupmehed. Majesteetlik kõrbekindlus Ait Benhaddou on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja  ja on rahvusvahelist tuntust kogunud läbi arvukate filmide, nagu „Niiluse kalliskivi“, „Gladiaator“, „Aleksander“ jpt.  Ehedat berberi atmosfääri saate nautida soukide ja käsitöö linnas, punakaspruuni müüriga ümbritsetud Taroudantis, mida hellitavalt kutsutakse väikseks Marrakechiks.


Peredele ja lastele: ilus liivarand ja tasemel rannahotellid koos basseinidega pakuvad lõõgastavat rannapuhkust. Vaba aega aitab sisustada Agadiri  linnupark, kus lisaks erinevatele papagoidele, flamingodele, paabulindudele jpt lindudele näeb mitmeid sõbralikke rohusööjaid nagu gasellid, laamad, hirved jt. Mõnus ringsõit Agadiri minirongiga  pakub lusti nii suurtele kui väikestele.


Aktiivsele puhkajale: Agadiris on head rannaspordivõimalused ja tenniseväljakud. Linna lähiümbruses on 4 golfiväljakut. Kõigest 20 km kaugusele jääb surfiparadiis Taghazout. Agadirist mõõduka bussisõidu kaugusele jäävates Anti-Atlase ja Kõrg-Atlase mägedes on mitmeid erineva pikkuse ja raskusega matkaradu, kergemateks rännakuteks sobib hästi Immouzeri koskede maaliline piirkond.Loodusesõpradele: Souss-Massa rahvuspark Agadiri lähistel on tuntud lindude migratsiooniala ning tõmbab ligi linnuvaatlejaid üle ilma. Retked Sahara kõrbe ja Kõrg-Atlase mägedesse pakuvad unustamatuid looduselamusi.


Gurmaanidele: Marokos ootab teid vürtside ja maitsete pillerkaar. Proovige kindlasti kohalikke maitsetest tulvil pajaroogi, kuldseid magusaid apelsine ning suussulavaid maiustusi. Turgude lõputuna näivad värvilised vürtsiletid koos sealt lenduvate lõhnadega ergutavad meeli ja kutsuvad koju kaasa tooma killukest Marokot.

Plussid:

- Agadir on hästi väljaarendatud euroopalik kuurort
- 7 km pikkune lai liivarand  pakub häid rannapuhkuse võimalusi
- Võimalus tutvuda eheda araabia ja berberi kultuuriga
- Meeldejäävad  looduselamused
- Aktiivne ja mitmekesine ööelu
 

Miinused:

- Pealetükkivad kaupmehed
- Õhtud võivad olla tuulised ja ööd jahedavõitu
- Teenindajad eelistavad  prantsuse keelt

Üldinfo

Asukoht:  Maroko Kuningriik asub Aafrika loodeosas Atlandi ookeani ja Vahemere rannikul. Naaberriigid on Mauritaania edelas ning Alžeeria idas ja kagus (piir Alžeeriaga on kinni). Vahemere rannikul on ka kaks Hispaania enklaavi Ceuta ja Melilla. Atlandi ranniku vastas on Kanaari saared ning põhja pool teisel pool Vahemerd on Hispaania.
Pealinn:  Rabat 1,8 miljonit elanikku
Pindala: 446 550 km²
Rahvaarv: u 34,33 miljonit
Riigikord: konstitutsiooniline monarhia. Valitsev kuningas on Mohammed VI, kes tuli võimule 1999.a. pärast oma isa, kunigas Hassan II, surma.
Riigikeel:  araabia ja berberi keeled, ärikeeleks prantsuse keel.
Suuremad linnad:  Casablanca (3,6 milj el.),  Marrakesh (940 000 el.), Agadir (656 000 el.)
Ajavahe: Marokos on kell 2 tundi eesti ajast taga. Suveajal GMT +1, talveajal GMT +0.
Raha: Maroko rahaühik on  dirhem (MAD). 1 MAD = u 0,09 EUR, 1 EUR = u 10,99 MAD (suvi 2012). Rahaühiku lühikese tähisena on tihti kasutusel ka Dh. Eestis dirhemeid osta ei saa.
Religioon: islam, 97,8% elanikest on muslimid. Islami 5 põhialust on usk ainujumalasse, palvetamine 5 korda päevas, kohustuslik almuse jagamine, paast, vähemalt üks kord elus palverännak Mekasse (hadž, 2012.a. orienteeruvalt 24.-29.10.). Püha paastukuu ramadaan  kestab 2012a 20.07.-19.08. Ramadaani lõppu tähistatakse suure pühaga Eid al Fitr.
Viisa: Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik  pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud peale riigis viibimise lõppu. Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee
Vene kodanikud, kellel on olemas elamisluba Eestis, saavad Marokos viibida samuti viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Riiki sisenemiseks on vajalik pass ja  elamisluba Eestis (originaal), mis mõlemad kehtivad vähemalt 3 kuud pärast reisi.
Eesti halli välismaalase passi omanikud, kellel on olemas elamisluba Eestis, vajavad Maroko viisat. Viisa taotlemine võtab aega kuni 3 kuud ja viisa saamine pole saatkonna andmetel garanteeritud. Viisadokumendid (pass, kehtiv (originaal)elamisluba, 1 värviline passifoto ja ankeet) saadetakse koos passiga saatkonda, kus kohapeal tehakse koopiad passist ning elamisloast Eestis. Saatkond peab saama kinnituse viisa väljastamise kohta Maroko Välisministeeriumist. Kui vastus viisa väljastamise kohta on olemas, tuleb saata saatkonda pass. Maroko Kuningriigi saatkond asub Helsingis.

Vaatamisväärsused

Agadir
Agadiri turg, souk El Had. Kui igatsete näha tõelist Marokot kogu eheduses, siis ei pea kaugele minema - käige läbi linna turult. Siit saab kaasa osta kohalikku käsitööd, ehteid, suveniire, maitsetaimi, vürtse, maiustusi, kuldseid apelsine ja palju muud. Muidugi valmistuge ka tingimiseks, sest esimene hind, mis teile kui turistile öeldakse, on kindlasti liiga kallis.
Kalaturg Agadiri sadamas on omaette vaatamisväärsus, sest siin on välja pandud kõikvõimalikud mereannid ja kalad, mida Atlandi ookean söögiks pakub. Sadamas on palju kalarestorane, kus neid hõrgutisi ka valmiskujul nautida saab.
Agadiri  linnupargis  näete lisaks erinevatele papagoidele, flamingodele, paabulindudele jpt lindudele mitmeid sõbralikke rohusööjaid nagu gasellid, laamad, hirved jt.
Sadama kohal kõrguva mäe otsast, ajaloolise 16.saj kasbahi asukohast, avaneb hunnitu panoraamvaade Agadirile ja Atlandi ookeanile. Kasbah ehitati 1540.a. ning hävis 1960.a. laastavas maavärinas, nagu praktiliselt kogu tolleaegne Agadirgi.


Agadiri lähiümbruses
Agadirist põhja suunas jäävad ilusad liivarannad. Neist tuntuim on 15 km kaugusel asuv Taghazout, mis on üks Maroko parimate looduslike tingimustega surfikeskusi.
40km Agadirist lõunasse jääb Souss-Massa Rahvuspark, mis loodi 1991.a. ja mida peetakse Maroko parimaks linnuvaatlusalaks. Hea õnne korral saab siin näha kogu maailmas haruldast väljasuremisohus kaljuiibist (Geronticus eremita). Pargi mitmekesised loodusvormid - pikad liivarannad, tihedad arganimetsad, teravad kaljumassiivid ja lauged liivadüünid on loonud head elutingimused väga erinevatele looma- ja linnuliikidele. http://www.morocco.com/national-parks/souss-masa-national-park/
60 km Agadirist kirdesse, Kõrg-Atlase jalamile,  jääb maaliliste koskedega Imouzzer. Teekond sinna viib läbi palmidega ääristatud Paradiisioru, mis on populaarne pikniku- ja ujumispaik. Immouzeri kosed on veerohkeimas vormis kevadel, kuid pakuvad silmailu teistelgi aastaaegadel. Siin kandis on häid kõndimis- ja matkaradu, kus saab imetleda taamal kõrguvaid mägesid ja rohelisi  orge.
85 km Agadirist ida suunas asub ajalooline berberi linn Taroudant, Saadi kuningliku dünastia omaaegne pealinn. Eheda Maroko atmosfääri ja  tervikliku medina tõttu on seda tihti nimetatud ka väikeseks Marrakechiks. See punakaspruunidest, hästi säilinud müüridest ümbritsetud linn on tunnustatud soukide ja käsitöökeskus, kust leiab puidunikerdusi, metallehistööd, keraamikat, vaipu ja ehteid.


.... ja kaugemal, Atlandi ookeani ääres ning Sahara kõrbes 

Ookeaniäärne Essaouira (173 km) on populaarne nii kohalike puhkajate kui ka Euroopast saabunud turistide seas. Tänu pidevalt puhuvatele tugevatele tuultele nimetatakse Essaouirat Maroko tuulepealinnaks ja  linn on populaarne surfipaik.  Linna südameks on väike medina, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Essaouira souki’d on Marrakechiga võrreldes vaiksed. Kuulsad on nad eelkõige rikkalikus valikus puitehistöö toodete poolest. Portugali arhitektuurist mõjutatud  linn lõpeb  kalasadamaga, kus on palju kauni ookeanivaatega mereandide restorane.
Marrakech (273 km) on üks Maroko kuninglikest linnadest, milleta ei ole teie Maroko-külastus täiuslik.  Linna tõmbekeskus on vanalinn, mis  võlub erilise eheda õhustiku ja tervikliku araabia arhitektuuriga. Aboluutne hitt on kindlasti ajalooline Djemaa El Fna keskväljak, mille õhtuhämaruse saabudes täidavad loendamatud maotaltsutajad, akrobaadid, jutuvestjad, tantsijad, trummarid, vee- ja puuviljamüüjad ning söögipakkujad. Siinne pulbitsev lõhnade, värvide ja helide pillerkaar on kordumatu kultuurielamus. Marrakechis väärivad vaatamist ka imelised Menara aiad ning Saadi dünastia hauakambrid.
Ourzazate (365 km). See 1160 m kõrgusel platool asuv linn Kõrg-Atlase mägede jalamil on värav Sahara kõrbe ja oluline peatuspaik enne kõrberetkedele suundumist. Ta on tuntud ka kui Maroko filmitööstuskeskus, sest Ourzazate’i lähistel asuvad suured Atlase filmistuudiod. Siin väntavad filme maailma suurimad kompaniid ning atraktsioonina on need avatud  ka külastajatele. Ourzazate’i ümbrust nimetatakse mõnikord 1000 kasbahi oruks – niivõrd palju on selles piirkonnas säilinud ajaloolisi tsidatelle.
Iidne kindluslinn Ait Benhaddou Marrakechi ja Sahara vahelisel ajaloolisel karavaniteel Ourzazate’i lähistel on   Maroko üks kuulsamaid vaatamisväärsusi. Ühelt poolt see UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud imposantne pruunikaspunane keskaegne tsitadell suurepärane araabia arhitektuuri näide, teiselt poolt aga üdini maaliline ja romantiline vaatepilt, millele lisavad lummust taustal kõrguvad mäed ja ümberringi laiuv kõrbemaastik. Ait Benhaddou’le on rahvusvahelist kuulsust toonud mitmed siin filmitud Hollywoodi kassahitid alates „Araabia Lawrence’ist“ kuni „Gladiaatori“ ja „Aleksandrini“.
Erfoud’i linnake (635 km) ühes arvukatest Sahara kõrbeoaasides on tuntud datlite ja marmori poolest, aga siit pääseb hõlpsasti Sahara kõrbesse loodusretkedele. Linn, mis ehitati üles eelmise sajandi alguses prantslaste poolt, ei ole küll teab-mis iidne, aga sellegipoolest pilkupüüdev - punasest liivakivist hooned pakuvad kollase kõrbe taustal lummavat värvidemängu. Erfoudi lähedale jäävad maalilised Merzouga liivadüünid – just sellised, mida oleme harjunud seostama tõelise  Saharaga.
Rohkem infot Maroko kohta leiad Maroko turismiameti kodulehelt:  http://www.visitmorocco.com/index.php/eng/

Hea teada

Kliima

Maroko Atlandi ookeani rannikul on aastaringselt soe ja pehme kliima. Kui põhjapoolne rannik on talvel niiskem ja vihmasem, siis lõunapoolses Agadiris on talvepäevad tänu lähedalasuva Sahara mõjudele soojemad ja kuivemad - keskmiselt on oktoobris 4 ja novembris vaid 6 vihmapäeva. Ööd seevastu on jahedamad, nii et oktoobri lõpus ja novembris reisides, on vajalik mõni pikkade varrukatega riietusese kotti pista.

 

Ajavahe

Marokos on kell 2 tundi eesti ajast taga.

Elekter
220 V, kasutusel on kaheaugulised pistikud.

Joogivesi
Kraanivett ei soovitata juua. Kasutage pudelivett, mida saab osta hotellides ja supermarketites. Igaks juhuks  ei ole soovitatav juua ka jääkuubikutega serveeritud jooke.

Kasulikud lingid
Maroko turismiamet     http://www.visitmorocco.com/index.php/eng/
Lonely Planet                 http://www.lonelyplanet.com/morocco

Raha
Maroko rahaühik on  dirhem (MAD). 1 MAD = u 0,09 EUR, 1 EUR = u 10,67 MAD (talv 2016). Rahaühiku lühikese tähisena on tihti kasutusel ka Dh.

Rahavahetus: Eestis dirhemeid osta ei saa. Raha saab vahetada saabudes Agadiri lennuväljal ja linnas pankades ning ametlikes rahavahetuspunktides (bureaux de change). Lennuvälja kurss on reeglina kehvem. Saabumisel Agadiri lennuväljale on rahavahetuspunktid olemas nii pagasilintide juures enne tolli läbimist kui ka pärast tollikontrolli ootesaalis, kusjuures  viimases on kurss oluliselt parem.
Hoidke alles rahavahetuse  tšekid  juhuks, kui teil on vaja dirhemid tagasi eurodesse vahetada. Turgudel võetakse tõenäoliselt vastu ka dollareid ja eurosid, aga sel juhul arvestage, et kaupmehe arvutatud kurss ei ole teie kasuks.
Sularahaautomaadid (Guichets automatiques) on linnades olemas ja aktsepteerivad Visa, MasterCard, Electron, Cirrus ja  Maestro kaarte, samuti ka kõiki peamisi krediitkaarte. Suuremad 4* ja 5* hotellid pakuvad samuti rahavahetusteenust ning mõnedes hotellides on ka sularahaautomaadid. Turismikeskustes ja linnades saab oste sooritada krediitkaartidega, kuid mõnedes poodides kehtib nende puhul  5% lisatasu.
Jootraha jätmine ja hinna üle kauplemine on Marokos reegliks. Restoranides on soovitav jätta jootraha 5-10% arvest. Ka taksojuhtidele ja giididele on kombeks anda jootraha. Tihti piisab ka mõnest dirhemist, et  teenindajale headmeelt valmistada ning teenindus veelgi sujuvamaks muuta. Praktiline on varuda rahakotti väiksemaid rahatähti.


Rannad
Agadiris on ilus, lai liivarand, kus jagub ruumi kõigile. Rannas pakutakse erinevaid veespordivõimalusi (skuutrid, vesijalgrattad, surf, jms), ratsutamist ning  kaamelisõitu. Rannaääres on erinevaid kohvikuid ja söögikohti. Enamik hotellirandu on klientidele tasuta. Rannavalvepunktid tegutsevad k 7-19-ni. Ookeanis ujumisega tasub olla ettevaatlik eriti lastel ja kehvadel ujujatel tihti esinevate tugevate allhoovuste tõttu.

Restoranid ja kohvikud
Agadiris on suur valik erinevaid söögikohti. Tinglikult paiknevad need kolmes tsoonis: rannapromenaadi ääres, linna lõunaosas rannahotellide lähedal ning linnakeskuses. Peamiselt pakutakse Euroopa (enim Prantsuse) ja Maroko kööki. Olemas on ka kiirsöögikohad. Agadiri jahisadamas on palju väikseid kalarestorane, kus saab nautida värskeid mereande. Restoranides on hinnad üldreeglina menüü ja päevapakkumistega fikseeritud ning hinna üle tingimine ei ole kombeks.

Sisseostud
Agadiri turud, munitsipaalturg (Marché Municipal) ning souk El Had, pakuvad häid kohalikke kaupade ostuvõimalusi. Siit leiate naha- ja metallitooteid, ehteid, riidekraami, suveniire, vürtse jne. Esimese  väljapakutud hinnaga  ei pea nõustuma,  ostmiseks varuge aega ning võtke seda  kui head meelelahutust. Hinna üle kauplemine turgudel on omaette mäng ja kuulub lahutamatult kohalikku suhtluskultuuri. Uniprix jt supermarketites on hinnad fikseeritud.

Sport ja aktiivne puhkus
Enamik suuremates hotellides  on tenniseväljakud ja pallimänguplatsid, rannas pakutakse erinevaid veespordivõimalusi, pikk rannariba on mõnus koht tervisejooksjatele.


Surf: Lisaks Agadiri rannale on soositud surfikoht Taghazout’i linnake 20 km Agadirist põhja suunas. Taghazouti loetakse Maroko surfimekaks. Siin korraldatatakse  surfikoolitusi- ja laagreid ning leidub ka lihtsamat sorti majutuskohti.
Golf:  Agadiri lähiümbruses on 4 golfiväljakut:  Golf du Soleil ( 36 rada),   Golf des Dunes ( 27 rada),  Royal Golf d’Agadir (9 rada)  ja  Golf de l’Ocean (27 rada).

Tavad ja kombed
Maroko on islamiriik, kuid samas on alkohol hotellides, kauplustes, söögi- ja ajaveetmiskohtades vabalt saadaval.  Austage kohalikke traditsioone ja tavasid ning jälgige, et oma käitumisega ei solvataks kohalike elanike usulisi tõekspidamisi. Kandke tagasihoidlikku rõivastust, alastiolek on Marokos keelatud. Küsige enne pildistamist alati isiku luba ning vältige sõjaväe-ja ametiasutuste pildistamist.  Tulirelvad, uimastid ja pornograafiline materjal on rangelt keelatud.

 

Transport ja liiklus
Marokos on arenenud teedevõrk, eriti põhja ja lääne keskuste vahel. Põhja-Maroko suuremaid linnu ühendab raudtee, mis on mugavaim viis suuremate linnade vahel reisimiseks. Teede tähistamiseks kasutatakse rahvusvahelisi liiklusmärke,  paljud liiklusmärgid on nii araabia kui ka prantsuse keeles. Võimalusel vältige sõitmist öisel ajal, kuna puudub tänavavalgustus ning kohalikud juhid harrastavad tuledeta sõitmist. Pimedates kurvides on soovitatav signaali anda.  Maapiirkondades sõites olge loomade suhtes ettevaatlik.

Bussiühendus tähtsamate linnade vahel toimub korralike bussidega, piisavalt tiheda graafiku alusel ja on turvaline.
Takso on ringiliikumiseks kiire ja mugav liiklusvahend. Neid on 2 sorti:  nn suur takso (grand taxi)  kuuele reisijale linnade- ja küladevahelisteks sõitudeks ja väike (petit taxi) ehk neljakohaline takso linnasõitudeks.  Suured taksod (enamasti Mercedesed) liiguvad kohalt siis, kui kõik kuus reisijakohta, 2 ees ja 4 taga,  on täis. Hinnad on enamasti fikseeritud, aga enne sõitu tasub üle küsida. Väiksed taksod on valdavalt taksomeetriga, mille sisselülitamist nõudke vajadusel juhilt. Kui taksomeeter ’ei tööta’, siis leppige kindlasti enne sõitu hinnas kokku või vahetage taksot.


Auto- ja rollerirent
Rentides autot, mootorratast või rollerit lugege rendileping enne allakirjutamist hoolikalt läbi, võimalusel eelistage kindlustust, mis korvab ka kolmandatele osapooltele tehtava kahju. Maroko peamaanteed on normaalselt sõidetavad. Mägede käänulistel teedel peab kindlasti sõitma ettevaatlikult. Linnades on olemas piisavad tankimisvõimalused, maapiirkondades on tanklad peamiselt keskustes ja linnadevahelisteks sõitudeks tasub paak täis võtta.
Turvalisus
Maroko on üldiselt turvaline maa, aga oma isiklikel asjadel tasub turismikeskustes ikka silm peal hoida ning  rendiautosse pole mõtet asju nähtavalt kohale jätta.

Vahemaad Agadirist

Agadiri lennuväli    25 km
Taroudant               85 km
Essaouira              173 km
Marrakesh            273 km
Ourzazate             375 km
Casablanca           511 km
Rabat                    602 km
Fes                        756 km

Ööelu
Islamimaa kohta on Agadiris vägagi elav ja mitmekesine ööelu. Siin on baarid, elava muusikaga meelelahutuskohad,  ööklubid ja kasiinod, mis valdavalt on koondunud rannaäärsesse hotellirajooni. Ööklubide ja kasiinode hinnatase on pigem euroopalikult kõrge.

 

Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742