RINGREIS LÕUNA-MAROKO PARIMAD PAIGAD

Hinnad al.

949€

reisija kohta

RINGREIS LÕUNA-MAROKO PARIMAD PAIGAD
Eestikeelse giidiga ringreisid toimuvad 07-14.11.2018 ning 03-10.04.2019
Soodushind al 949 €. Tavahind on 1199 €

 

Agadir 1 öö - Marrakech 1 öö - Ouarzazate 1 öö - Merzouga 1 öö - Ouarzazate 1 öö - Agadir 2 ööd
Lõuna-Maroko parimad paigad: Marrakech, Atlase mäed, Sahara kõrb ja oaasid.
Korraldame Lõuna-Maroko parimaid paiku tutvustava ringreisi, mille sisse mahub nii Maroko rikast ajalugu ja kultuuri kui ka kontrastiderohket loodust.


Sõidame Atlandi ookeani äärsest euroopalikust Agadirist läbi ajalooliste linnade ja külade, Atlase mägede ja palmioaaside kuldkollaste Sahara liivadüünideni välja. Avastame enda jaoks eheda Maroko, naudime selle lõhnu ja maitseid.
Ringreisil kuulub hinna sisse lisaks hommiku- ja õhtusöökidele ka lõunasöök (5 korda). Agadiris on majutus hommiku- ja õhtusöökidega.


RINGREISI PROGRAMM:

1. päev: Agadir

Hilisõhtul saabumine Agadiri ning transfeer Agadiri 4* hotelli Argana, külm õhtusöök hotellitoas.

2. päev: Agadir-Marrakech (246 km)
Peale hommikusööki hotellis suundume 1062.a. asutatud ajaloolist kuninglikku linna - Marrakechi avastama. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega, nagu Majorelli aiad, Koutoubia minarett, Saadide dünastia hauakambrid ja Bahia palee. Lõunasöök Marrakechi vanalinnas medinas (hinnas). Pärast lõunat tutvume Marrakechi vanalinna ja soukidega ning naudime Djemaa El Fna väljaku peadpööritavat melu. Õhtusöök vanalinnas, ööbimine Marrakechi 4* hotellis Labranda Idrissides.

3. päev: Marrakech - Ourzazate (204 km)
Pärast hommikusööki hotellis sõidame läbi kuulsa Tizi-n-Tichka mäekuru ning jõuame Kesk-Atlase lõunapoolsetele nõlvadele. Teel teeme mitmeid peatusi, et imetleda vaateid Kõrg-Atlase lumistele tippudele ja järskudele mäekülgedele. Saabume kuulsasse Ait Benhaddou kindluslinna, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Tutvume kasbah'ga ning teeme lõunapausi (hinnas). Pärast lõunat jätkame teekonda Ourzazate'i kõrbelinna suunas, et külastada linna olulisemaid vaatamisväärsusi kasbah'd ja kinomuuseumi. Teeme peatuse ka kohalikus käsitöökaupluses, kust soovijad saavad suveniiriks kaasa osta hõbeehteid, kingi, kotte, vaipu ja erinevaid suveniire.  Majutus Ourzazate'i 4* hotellis Le Riad koos õhtusöögiga.

4. päev: Ourzazate-Merzouga (362 km)
Pärast hommikusööki jätkub ringreis Draa orgu, mille kaudu liikusid omal ajal karavanid Saharast Põhja-Marokosse. Draa orgu nimetatakse ka „1000 kasbahi oruks", sest neid ajaloolisi kindluselamuid on seal säilinud palju ja veel tänapäevalgi on osad neist elamutena kasutusel. Sõidame läbi Tafilalte regiooni linnade Rissani ja Tazzarine'i (maailmakuulsa filmi „Babel" osade stseenide võttepaik). Lõunapaus Tazzarine'is. Teel saame näha väga vaheldusrikast Maroko loodust - mägesid, kivikõrbeid, akaatsiasalusid ja palmioaase.
Sõidame ööbimispaika Merzouga külla, kõrbedüünide lähedal asuvasse hotelli Auberge Palmyras & Dunas. Tegemist on omanäolise berberi stiilis kõrbehotelliga. Teel hotelli vahetame sõidukit ja asume džiipidesse, millega sõidame düünidesse päikeseloojangut nautima. Õhtusöök ja ööbimine Merzougas.

5. päev: Merzouga - Erfoud (145 km) - Tineghir (164 km) - Ourzazate (362 km)
Peale hommikusööki läbi Tinjdadi palmisalude, Ougnat' mäemassiivi ja Jorfi oaasi sügavamale Sahara kõrbe kuni jõuame Erfoudi linna. Seejärel jõuame ainulaadsesse Todgha (kirjutatakse ka Todra) kanjonisse, mille värvilised kaldaseinad on kohati kuni 160 m kõrged. Lõunapaus. Edasi jätkame teekonda Tineghiri suunas. Sõidame läbi Rooside oru ja selle juures asuvat Kala'at Mgouna linna, kus igal aastal mais toimub roosifestival. Peatus linnas.
Seejärel jätkame teekonda bussiga Ourzazate'i poole. Õhtuks jõuame Ourzazate'i. Majutumine ja õhtusöök hotellis Le Riad 4*.

6. päev: Ourzazate - Taroudant (290 km) - Agadir (85 km)
Pärast hommikusööki alustame sõitu Agadiri. Teel teeme ka lõunapeatuse (lõuna hinna sees) ja külastame ajaloolist berberi linna Taroudant'i, mida on nimetatud ka „väikseks Marrakechiks". See hästi säilinud linnamüüri ja kompaktse medinaga linn on kuulus oma soukide ja puidust käsitöö poolest. Aga siin kaubeldakse ka kõikide teiste traditsiooniliste berberi kaupadega. Agadiris majutumine ja õhtusöök 4* hotellis Argana.


7.päev: Agadir
Hommiku- ja õhtusöök hotellis Argana 4*, vaba päev rannapuhkuseks.

8. Päev: Agadir
Hommikusöök hotellis Argana, keskpäeval check-out ning vaba päev rannapuhkuseks. Hilisõhtul transfeer lennuväljale ja kojulend.

MAALETULEKU KAART
Marokosse saabudes tuleb kõigil reisijatel täita maaletuleku kaart. Saate selle eelnevalt siit välja printida ja ära täita. Maaletuleku kaartide blankette jagatakse ka Agadiri lennujaamas.

HINNA SISSE KUULUB:
• Lennupilet Tallinn-Agadir-Tallinn
• Transfeerid lennuvälja ja hotelli vahel
• 7 ööd majutust vastavalt programmile 4* hotellides (koht kaheinimese toas; hotellikategooria vastavalt Maroko klassifikatsioonile)
• hommiku- ja õhtusöögid kogu reisi vältel ning lõunasöögid ringreisil (5-l päeval)
• Sissepääsud vaatamisväärsuste juurde

LISATASU EEST:
• Reisikindlustus
• Majutus üheses toas
• Joogid söökide juurde
• jootraha (u 2 eur in/päev)

VAHEMAAD:
Ouarzazate-Taroudant     290 km
Agadir-Marrakech     273 km
Marrakech-Ouarzazate    204 km
Tazzarine-Merzouga    190 km
Ouarzazate-Tazzarine    174 km
Tinghir-Ouarzazate    164 km
Erfoud-Tinghir    143 km
Taroudant-Agadir      90 km
Merzouga-Erfoud        60 km

HEA TEADA RINGREISIL:
• Majutus ringreisil:

ringreisi programmis märgitud majutus 4* hotellides vastab Maroko hotellide 4* klassifikatsioonile, mis meile harjumuspäraste standardite järgi võib mõnel pool vastata pigem 3* või 3+*. Ringreisi ajal liigume aga paikades, kus hotellivalik on suhteliselt piiratud. Ringreisi hotellides on toas TV, telefon, kliimaseade, vannituba. Hotellides on baarid ja vähemalt hommiku- ja õhtusöögirestoran, Agadiri hotellis on ka bassein. Söögid hotellides on Rootsi lauas. Hommikusöök on enamasti kontinentaalne ja mitte väga rikkalik. Majutus ringreisi ajal on 4-tärni hotellides kahekohalistes tubades.
Hotellides on hommiku- ja õhtusöögid kogu reisi vältel ning lõunasöögid ringreisil (5-l päeval).

Allpool loetelu esialgsest ringreisi hotellivalikust. Hotellid võivad vahetult enne reisi muutuda.

1. öö Agadir, hotell Argana
2. öö hotell Labranda Idrissides 
3.öö Ourzazat, hotell Le Riad
4.öö kõrbehotell Auberge Palmeras Y Dunas
5.öö Ourzazat, hotell Le Riad  
6.- 7.öö Agadir, hotell Argana

• Jootraha:
Maroko on riik, kus jootraha andmine on tugevalt juurdunud ning kuigi see on meie jaoks pisut võõrastav, on mõistlik seda järgida. Jootraha muudab teeninduse kiiremaks ja sujuvamaks ning aitab lahendada võimalikke probleeme. Soovitame u 2-3 eurot päeva peale, millega kaetakse kohalike giidide, bussijuhtide, hotelliteenijate, pakikandjate teenused. Jootraha jaoks on hea varuda väiksemaid Maroko rahatähti.

• Sularaha:
enda tarbeks ja võimalikeks ostudeks soovitame ringreisile kaasa võtta ka sularaha (Maroko dirhemeid), sest väiksemates keskustes ei pruugi leiduda vajadusel sularahaautomaate ega olla kaardimaksevõimalusi.

• Riietus:
temperatuur on mägedes ja kõrbealadel madalam kui Agadiris. Kui viimases on päevasoe stabiilselt 22 kraadist ülespoole, siis ringreisi paikades on sooja päeval keskmiselt u 15-17 kraadi, õhtud ja ööd on eriti kõrbealadel jahedamad (u 9-11 kraadi). Võtke kaasa mõni soojem riietusese ja pange jalga mugavad kõndimisjalanõud.

• Mäed:
Marokos on küllalt kõrgeid mägesid, mis on kohati üsna käänulised. Soovitame igaks juhuks kaasa võtta iiveldusevastaseid tablette.

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742