UUS! MAROKO KOKAKUNST JA KULTUURIELAMUSED

Hinnad al.

1119€

reisija kohta

MAROKO KOKAKUNST JA KULTUURIELAMUSED
Eestikeelse giidiga Reis toimub 10.04-18.04.2019
Soodushind: al 1119 €. Tavahind on 1329 €

 

Marrakech 3 ööd - Agadir 4 ööd

Suurepärane võimalus ühe reisi jooksul eksootilise Maroko köögiga lähemalt tutvust teha, Marrakechi ja Essaouira tähtsamad vaatamisväärsused üle vaadata ning Agadiri kuldsetel randadel puhata!


REISI PROGRAMM:

1. päev: Agadir

Saabume hilisõhtul Agadiri ning majutume 4* hotellis Argana. Külm õhtusöök ja ööbimine hotellis.

2. päev: Agadir-Marrakech (246 km)
Peale hommikusööki hotellis suundume 1062.a. asutatud ajaloolist kuninglikku linna - Marrakechi avastama. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega, nagu Majorelli aiad, Koutoubia minarett, Saadide dünastia hauakambrid ja Bahia palee, Marrakechi vanalinn ja soukid ning Djemaa El Fna väljaku peadpööritav melu. Õhtusöök ja ööbimine Marrakechi 4* hotellis Labranda Idrissides.
3. päev: Kokandustund 1
Peale hommikusööki hotellis suundume Lotus Chef nimelisse riadi. Riad on traditsiooniline Maroko maja, millel on kindlasti siseõu. Riad tulenebki araabiakeelsest sõnast aed (ryad). Niisuguse põhiplaaniga elamuarhitektuur tekkis islami tavade järgi, mille kohaselt naiste privaatsus oli maja aias võõraste silmade eest kaitstud. Traditsioonilise riadi aknad avanevad viljapuude ja põõsastega haljastatud ning kahhelkividega dekoreeritud siseõue poole, mille keskel paikneb enamasti purskkaev.
Õpime kokandustunni käigus Maroko leiba, kahte erinevat salatit, magustoitu ning rahvuslikku pajarooga tagine'i valmistama. Tagine on aeglaselt küpsetatud mahlane potihautis, mida valmistatakse nii lihast kui ka kalast koos juurviljadega. Oma nime on ta saanud erilise koonusekujulise kaanega keraamilise poti järgi, milles toitu pikalt podiseda lastakse. Tagine poti saab endale ka koju kaasa osta, neid müüakse nii turgudel kui poodides. Naudime omavalmistatud lõunasööki ning suundume tagasi hotelli. Õhtusöök ja ööbimine 4* hotellis Labranda Idrissides.
4. päev: Kokandustund 2.  
Peale hommikusööki hotellis läheme taaskord Lotus Chef riadi, et Maroko küpsetistega lähemalt tutvust teha. Suussulavad küpsetised valmistatakse enamasti meega magustatud taignast, mis täidetakse mandlite ja/või seesamiseemnetega ning kastetakse üle apelsiniõieveega. Valmistame professionaalide juhendamisel populaarsemaid kohalikke maiustusi nagu poolkuu-kujulisi gaselli sarvekesi (cornes de gazelle) ja filotaignast bahlat ehk ka Türgis ja Kreekas tuntud baklavad. Fekka on Maroko versioon Itaalia mandliküpsistest (biscotti), kuid Maroko küpsised on Itaalia omadest õhemad ning tänu sellele ülikrõbedad. Mandli briwate on väike, kolmnurkse kujuga friteeritud mandliküpsis. Peale magusat lõunapausi suundume tagasi hotelli. Õhtusöök ja ööbimine 4* hotellis Labranda Idrissides.

5. päev: Marrakech-Essaouira-Agadir
Peale hommikusööki hotellis sõidame mööda kaunist rannikuäärset teed Atlandi valgeks pärliks ristitud Essaouirasse, kus näeme ülevaatliku linnaekskursiooni käigus armsat medinat ja souke ning imetleme kaunist vaadet sadamale ja lahele. Jätkame teed Agadiri suunas. Õhtusöök ja ööbimine Agadiri 4* hotellis Kenzi Europa.

6.-7. päev rannapuhkus Agadiris.  
Õhtusöök ja ööbimine 4* hotellis Kenzi Europa.


8. päev: Rannapuhkus Agadiris
Hommikusöök 4* hotellis Kenzi Europa, keskpäeval check-out. Hilisõhtul transfeer lennuväljale ja kojulend.

MAALETULEKU KAART
Marokosse saabudes tuleb kõigil reisijatel täita maaletuleku kaart. Saate selle eelnevalt siit välja printida ja ära täita. Maaletuleku kaartide blankette jagatakse ka Agadiri lennujaamas.

HINNA SISSE KUULUB:
• Lennupilet Tallinn-Agadir-Tallinn
• Transfeerid lennuvälja ja hotelli vahel
• 7 ööd majutust vastavalt programmile 4* hotellides (koht kaheinimese toas; hotellikategooria vastavalt Maroko klassifikatsioonile)
• hommiku- ja õhtusöögid kogu reisi vältel ning kahel päeval kokandustunnis valmistatud road
• Sissepääsud vaatamisväärsuste juurde

LISATASU EEST:
• Reisikindlustus
• Majutus üheses toas
• Joogid söökide juurde
• Jootraha (u 2 eur in/päev)

VAHEMAAD
Agadir-Marrakech     273 km
Marrakech-Essaouira    190 km
Essaouira-Agadir    175 km

HEA TEADA
• Majutus:

Majutus ringreisi ajal on 4-tärni hotellides kahekohalistes tubades. See vastab Maroko 4* hotellide klassifikatsioonile. Hotellides on hommiku- ja õhtusöögid kogu reisi vältel ning kahel päeval kokandustunnis valmistatud road.

Allpool loetelu esialgsest ringreisi hotellivalikust. Hotellid võivad vahetult enne reisi muutuda.

1. öö Agadir, hotell Argana
2.-4. öö hotell Les Idrissides  
5.-7.öö Agadir, hotell Kenzi Europa  
 
• Jootraha:
Maroko on riik, kus jootraha andmine on tugevalt juurdunud ning kuigi see on meie jaoks pisut võõrastav, on mõistlik seda järgida. Jootraha muudab teeninduse kiiremaks ja sujuvamaks ning aitab lahendada võimalikke probleeme. Soovitame u 2-3 eurot päeva peale, millega kaetakse kohalike giidide, bussijuhtide, hotelliteenijate, pakikandjate teenused. Jootraha jaoks on hea varuda väiksemaid Maroko rahatähti.

• Sularaha:
enda tarbeks ja võimalikeks ostudeks soovitame reisile kaasa võtta ka sularaha (Maroko dirhemeid).

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742