INDIVIDUAALSED EKSKURSIOONID PARIISIS

Parimad paigad Pariisis (ülevaatlik linnaekskursioon autoga, lisaks pildistamispeatused).
Parim viis Pariisiga tutvumiseks. Mugava autoga sõites jutustab Teile giid kõikidest tähtsaimatest vaatamisväärsustest (Triumfikaar, Champs- Elysées, Eiffeli torn ja Napoleoni sõjakool, Invaliidide hoonetekompleksi kuldne kuppel, Louvre, Ooperiteater, Suured Bulvarid jpt).
Pildistamispeatused tehakse kõige ilusamate vaadete juures (Trocadero väljak ; Eiffeli torn ; Jumalaema Kirik, Concorde'i väljak, Ladina kvartal, Invaliidide Toomkirik; )

Hind: 135 EUR inimese kohta (min 2 in.)
Kestvus: 3 tundi


Pariisi süda ja Jumalaema kirik (jalgsiekskursioon Pariisi Ajaloolises südames).
Jalgsiekskursioon ajaloolises Pariisi südames algab Jumalaema Kiriku külastamisega, mis asub Cité saarel. Gallialastele, roomlastele ja keskaja inimestele tähendas Pariis Cité saart. Sissepääs kirikusse on tasuta. Jalutame mööda Pariisi ajaloolist keskust - Jumalaema kirikust Ladina Kvartalisse mööda Seine’i kaldapealseid Louvre’i lossini. Saate teada palju huvitavat : kes on bukinistid, mis on Conciergerie ja näete- kuulete põnevaid lugusid Pariisi kohta alates sünnist tänapäevani.

Hind: 130 EUR inimese kohta (min 2 in.)
Kestvus: 3 tundi


Orsay muuseumi külastus Impressionistide muuseum.
Ekskursiooni käigus tutvute maailma kuulsaimaite kunstiteostega  perioodist 1848 kuni 1914 a. Orsay muuseum on endine raudteejaam ja täna näeb seal impressionistide koolkonna kroonijuveele - Edouard Manet “Eine Roheluses”, Claude Monet“Roueni katedraal”, James Whistler ''Whistleri ema'', Van Gogh’i, Paul Cézanne’i, Paul Gauguin’i, Toulouse- Lautrec’i jpt. Lisaks on Orsay hoone maailma üks ilusamaid muuseume ja väärib kindlasti külastamist.

Hind: 195 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Sissepääsupilet: 12 EUR (kuni 25-a TASUTA)
Kestvus: 2 tundi


Louvre muuseum.
Louvre’i muuseumi parimad palad: Leonardo Da Vinci ”Mona Lisa”; võidujumalanna Nike; Michelangelo ''Orjad''; Melose saarelt leitud armastusejumalanna Aphrodite kuju ehk kuulus Milo Venus; kuulsaim ajalooline maal -David’i Napoleoni kroonimine. Lisaks saate ülevaate endisest prantsuse kuningalossi ajaloost tänapäeva klaaspüramiidini.

Hind: 125 EUR inimese kohta (min 2 in.)
Sissepääsupilet: 13 EUR (kuni 25-a TASUTA)
Kestvus: 2 tundi


''Südaöö Pariisis'' ehk Pariis tuledesäras. Montmartre’ilt Montparnasse’ini.
Hea prantsuse muusika ja ilusad vaated valgustatud Pariisile!  Suurepärane ekskursioon enne südaööd kus Eiffeli torn särab kogu hiilguses ja majade fassaadid on justkui külaliste ootuses end ära ehtinud! See ülevaatlik ekskursioon on parim võimalus tuledesäras Pariisi kuulsaimate vaatamisväärsustega tutvumiseks.  Inspireerituna Woody Alleni hittfilmist ''Midnight in Paris'' viime Teid ka filmi võtteplatsidele.

Hind: 350 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Sisaldab sissepääsupiletit ka Montparnasse’i torni kus on kogu tuledesäras Pariis nagu peopesal!
Kestvus: 3 tundi


Montmartre jalgsiekskursioon.
Veel 19. Sajandi keskpaigas oli Montmartre’ idülliline maakoht vaiksete külatänavate ja puuderohkete aedadega. Tänaseni on säilinud vana linnaehituslik struktuur ja seetõttu tuleb selle linnaosa tundmaõppimiseks paljudest treppidest tõusta ja mööda kitsaid looklevaid serpentiine alla jalutada.  Montmartre’il elasid kunstnikud, sest lisaks lihtsamatele ja odavamatele oludele valitses siinsetes kabareedes ja kohvikutes vabameelsem vaimne kliima, kus kunstnikel oli kergem endale modelle leida. Degas, Renoir, van Gogh, Picasso, Dali, Matisse- nad kõik elasid ja töötasid mingil ajal Montmartre’il ning andsid kohale aura mis on säilinud tänapäevani. Montmartre’ilt, Sacré- Coeuri kiriku eest, avaneb hingematvalt kaunis vaade kogu Pariisi linnale.

Hind: 110 EUR inimese kohta (min 2 in).
Kestvus: 2 tundi


Pariisi Ooperiteater ja Suurte Bulvarite saladused.
Jalgsieksursioon tutvumaks Pariisi elu tuiksoonega: Prantsuse pangahoone(mille kupli on kujundanud G. Eiffel); Suured Kaubamajad (näete terrassilt imekaunist vaadet Pariisile) ; Ooperimaja Palais Garnier- Maailma ilusaim Pariisi Ooperiteater on kui jalutuskäik 19. sajandis! Peale Ooperimaja külastust tutvume parfüümide valmistamise saladustega – külastame Fragonard’i parfüümimuuseumi (sissepääs tasuta). Peale parfüümimuuseumi jalutame läbi Vendộme’i väljaku kus asub maailma nooblim hotell Ritz.

Hind: 180 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Ooperiteatri sissepääsupilet 10 EUR
Kestvus: 3 tundi


Marais' kvartal ja Pariis parimad kondiitriärid.
Marais’ kõrgaeg algas 17. Sajandil, mil sinna ehitati arvukalt kõrgaadli suursuguseid häärbereid. Ringkäik mööda tähtsaimatest tollal ehitatud hoonetest, annab elava pildi suure sajandi kultuurilisest, seltskondlikust ja intellektualsest elust. Tutvumise alguspunkt on Vosgeeside väljak, mis väärib kinnise kuninga väljakuna tähelepanu ja jätkub erinevate luksuslike linnahäärberite fassaadide imetlemisega. Näete maja kus elas ja töötas Victor Hugo ja kuulete lugusid prantsuse kõrgaadli elamiskultuurist. Külastate ka Pariisi ajaloomuuseumi-Carnavalet.  Marais on piisavalt pisike rajoon Pariisis kus asuvad teineteise lähedal gurmee toidupoed- juustuärid, puuvilja-, juurvilja- ja lihaturud, heade kondiitrite kohvikud ja seetõttu toidab see ekskursioon ka maitsemeeli.

Hind: 180 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Kestvus: 3 tundi


Versailles loss + lossiaed, Marie Antoinette küla, Trianoni lossid. Piknik kuninglikus lossiaias sisaldub hinnas!
Tohutud proportsioonid, ülevoolav luksus, kujuteldamatult kaunid ja võimsad aiad
– see on midagi sellist, mida lihtsalt peab oma silmaga nägema! Barokses Versailles lossi- ja pargikompleksis jalutamine ja pargi kaugemas nurgas olevate Trianoni losside külastamine annab hea ülevaate Louis XIV, Louis XV ja Louis XVI valitsemisajast. Ja mitte ainult. Olulist rolli mängisid Versailles’s naised- kuningannad ja favoriidid. Ekskursioon Versailles lossi annab vastused küsimustele kuhu mahtus 17. sajandil elama 20 000 inimest, kes päevast päeva Versailles elades järgisid reegleid ja etiketti; mis kell ärkas kuningas ja milline oli tema päevaplaan; kus käidi jahil ja mida söödi argipäeval ja suurte pidustuste ajal; kes, kellega, kus kohtamas käis, kuidas riietuti, millised olid parukamoed, millist muusikat kuulati, mis tantse tantsiti ja kuidas suhtsid kuningate lapsed favoriitidesse. Marie- Antoinette oli nooruke kuninganna kes saabus Versailles’ sse Austriast 14-aastase neiuna. Peale seda kui ta oli oma lapsed sünnitanud kõikide juuresolekul täiesti avalikult oma uhkes kullaga kaunistatud baldahhiinivoodis, hakkas ta vihkama avalikku elu rahva ees ja lasi endale rajada külakese ja veski 12 talupojaelamuga, et etendada lihtsates puumajades idüllilist maaelu. Suvisel hooajal näeme kuulsaid muusikalisi purskkaevusid.

4- tunnine ekskursioon: Versailles loss+ lossiaiad 350 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Pilet lossi: 25 EUR / kuni 25a tasuta.

8- tunnine ekskursioon: Versailles loss + lossiaiad ja purskkaevud* + Väike ja Suur Trianon + Marie-Anoinette küla 450 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Päevapass 25 EUR / kuni 25a tasuta.
*purskkaevud purskavad aprillist novembrini nädalavahetustel

Champagne ja Reimsi katedraal.
Champagne maakond on tuntud oma imelise maastiku, lõputute viinamarjaistanduste ja shampanja-ja veinitootmise poolest. Alustame ekskursiooni Reimsi katedraali külastamisega mis oli Prantsusmaa kuningate kroonimispaik ning kuulus Marc Chagalli vitraazide poolest. Tunnustatud kui maailma ilusaima fassaadiga gooti kirik! Jätkame Epernay linnas, mis on tuntud kui suurim shampanja valmistamise linn maailmas. Külastame kuulsat Mercier' shampanjamaja ning lõputuid veinikeldreid maa-all. Degusteerime ja saame teada Champagne ajaloost ning Dom Perignoni ja Eugene Mercier'i loost. Ekskursioon lõpeb väiketootja külastusega ning degusteerimisega.

Hind: 280 EUR inimese kohta (min 2 in.)
Mercier' maja külastus 12-28 EUR
Kestvus: 10 tundi


Loire'i oru lossid.
Üks teisest kaunim, kerkisid lossid piki Loire’i jõe kaldaid mõjutatuna itaalia renessansist. Tundub peaaegu uskumatuna, et tegelikkuses tõesti on olemas midagi nii muinasjutuliselt ilusat kui need lossid. Eriti usinaks muutus ehitustegevus siis, kui 1515. aastal sai valitsejaks Francois I...
Meie viime teid vaatama 3e väljavalitud erilist lossi – Walt Disneyle inspiratsiooni andvate tornidega jahiloss Chambord kus saate kõndida mööda Leonardo da Vinci poolt projekteeritud maagilist keerdtreppi ; Vee peale ehitatud daamide loss Chenonceau ning 16.saj geeniuse Leonardo Da Vinci isiklik loss Clos Luce  (kus on välja pandud tema 40 leiutist ja voodi kus ta kuningas Francois I käte vahel suri) ;  Lisaks sõidame läbi Amboise ja Bloise linnakeste ning külastame 500-aastat vana isalt-pojale pärandatud veinikeldrit, kus saame degusteerida teiste seas ka Francois I nimelist veini.

Hind: 320 EUR inimese kohta (min 2 in.)
Pilet igasse lossi à 12 EUR
Leonardo Da Vinci lossi à 18 EUR
Kestvus: 12 tundi


Püha Miikaeli mägi.
Sõit St.Micheli (Püha Miikaeli) mäele kestab 3 tundi kiirteel ja 2 tundi külavaheteedel mille jooksul näete lillerohkeid Normandia külasid ja rohelistel aasadel rohtu nosivaid lambaid ja lehmi. Kuulete palju huvitavat Prantsusmaa erinevate piirkondade kohta. Väikesel saarel, mis mõõna ajal on hoopis poolsaar, asub 11-15. sajandist pärit klooster oma imelise gooti stiilis kirikuga mäetipus, mida saate külastada ekskursiooni käigus. Siin on Prantsusmaa suurimadtõusud/mõõnad, meri eemaldub u 15 km kaugusele rannajoonest ning kerkib tõusu ajal kappava hobuse kiirusega. Lõunasöök Mont St. Micheli külakeses. Tagasiteel saab degusteerida Normandia õunasiidrit ja seda odavate hindadega kaasa osta tee- äärsetelt tootjatelt.

Hind: 690 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Pilet kloostrisse à 12 EUR
Kestvus: 13 tundi


Giverny ja Claude Monet' lugu. Vernoni linnake.
Giverny asub Pariisist tunniajase autosõidu kaugusel, looduskaunis Normandias.Kui 43- aastane Claude Monet rongi aknast juhuslikult Giverny külast mööda sõites pikka roosat maja nägi, armus ta sellesse silmapilkselt ja otsustas seal elada kogu oma ülejäänud elu. Ekskursiooni käigus kuulete lugu Claude Monet huvitavast elust ja kunstniku kuulsad maalid ärkavad otsekui elule…Peale lõunasööki kohalikus külarestoranis sõidame tagasi Pariisi.

Hind: 320 EUR  inimese kohta (1-6 in.)
sissepääsupilet à 13 EUR
Kestvus: 5 tundi


Normandia (Étretat, Deauville, Honfleur).
Normandia on ajalooline imeilus maakond Prantsusmaa põhjaosas La Manche’i ääres, pakkudes maailmale nii loodus- kui arhitektuuriilu, rohkelt kunsti ja ajaloolisi seiku, viikingite vallutusretkedest Normandia dessandini 1944. aastal. Erakordselt elamusterohket päeva Normandias alustate mere-äärse kalurikülakese Étretat’i kuulsate valgete kaljude imetlemisega ja jalutuskäiguga kaljutippu. Edasi üle Normandia silla väiksesse sadamalinna Honfleur’i, siis elegantsed suvituslinnad Deauville ja Trouville. Süüa saab mereande ja degusteerida siidrit ning Calvados’i.

Hind: 550 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Kestvus: 12 tundi


Miniatuurne Prantsusmaa.
Mitte kaugel Pariisist asub huvitav teemapark mis annab hea ülevaate Prantsusmaa kuulsatest ehitistest tuues nad väiksendatuna meile väga lähedale. Ainult selles pargis on Eiffeli torn kõigest 10- meetri kõrgune ja Triumfikaarele saab ülevalt alla vaadata!
Siin vahelduvad väikesed maketid Prantsusmaa lõunapoolsematest linnadest, Loire’orgu ehitatud renessansiajastu losside-, sadamate-, autoteede- ja isegi kuulsa Moulin Rouge’ väiksendatud koopiatega!
Sobib väga hästi päevaseks puhkuseks lastega. Lisaks silmailule on pargis avatud ka atraktsioonid lastele: autodroom, kiiged ja muud elevust ja rõõmu tekitavad vahvad atraktsioonid.

Hind: 250 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Sissepääsu piletid: Täiskasvanule 19,50 EUR / 20,50 EUR (kõrghooaeg); 4-14-aastastele lastele 13,50 EUR / 14,50 EUR (kõrghooaeg)
Kestvus: 4 tundi


Vaux le Vicomte ja Fontainebleau lossid, Barbizoni küla.
Alustame ekskursiooni kuulsa Vaux le Vicomte lossi külastusega – loss mis põhjustas veel uhkema lossi tekkimise! Kuidas sellest lossist sai Versailles lossi  eelkäija, kuulete ekskursiooni käigus. Peale lõunasööki külastame lähedal asuvat Fontainebleau lossikompleksi mille kohta on Napoleon I öelnud, et see on tõeline Kuningate kodu, sest just Fontainebleau lossis elas 34 prantsuse kuningat 700 aasta jooksul. Lossikompleks annab hea läbilõike mitmete sajandite põnevatest sündmustest ja arhitektuuri ajaloost.  Tagasiteel peatute Barbizoni külakeses,mis on kuulsaks saanud barbizonimaalikoolkonna järgi. 19.sajandi keskpaigas hakkasid siia kogunema maastiku– ja loodusmaalijad, et kauneid loodusvaateid lõuendile kanda.

Hind: 320 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Vaux le Vicomte 16 EUR / 13 EUR*
Fontainebleu –11 EUR / 9 EUR*/ alla 25-aastastele TASUTA
Kestvus: 5 tundi


Euro Disneyland ja Walt Disney stuudiod.
Euro Disneyland on vaieldamatult Euroopa kõige külastatavam ja suurepäraseid emotsioone pakkuv meelelahutusmaailm kõikidele inimestele erinevas vanuseklassis. Õhkkond on läbinisti muinasjutuline ning Disneylandi territooriumil ringi jalutades tekib tunne nagu oleks ise Disney muinasjuttude ja filmide keskele sattunud. Atraktsioone on pargis hulgaliselt, alates väga väikeste jaoks mõeldud ”Uinuva kaunitari”lossist jaAlice Imedemaal tasside karussellist kuni suurematele ja julgematele mõeldud pea-alaspidi keerlevatestKosmosest ja Indiana Jones’I atraktsioonidest. Pargis toimuvad päev läbi etendused (Aladdini võlulamp, Peeter Paani maailm jne.) Eurodisneylandis on ka palju huvitavaid poode ning restorane ja iga õhtu lõpeb suurejoonelise Disney tegelaste paraadiga.
Pargi kõrval asub Walt Disney stuudiod kus saab sõita rongiga mööda erinevaid tuntud filme ning vaadata oma silmaga efektide sündimist. Mõlemad pargid koos annavad uskumatu elamuse ning tunde nagu oleks käinud nii muinasjutulises multifilmimaailmas kui ka unustamatute efektidega filmistuudios. Peale huvitava õhkkonna on Walt Disney Stuudiotes hulgaliselt huvitavaid peadpööritavaid atraktsioone.

Hind: 150 EUR edasi/tagasi / inimese kohta (1-6 in.)
Päevapilet täiskasvanu64 EUR ja alla 12-aastased lapsed 54 EUR*
*2 parki


Asterixi park.
Asterixi park asub Pariisist 40 km kaugusel ja on prantsuse laste lemmikpark kus lisaks paljudele (vee) atraktsioonidele on iga päev tsirkuse- ja delfiinide etendused, musketäride võitlusstseenid, kui ka meistrite õpituba kus meistrid õpetavad tegema kivikujusid ja vitraaže!

Edasi-tagasi privaattransfeer hotellist parki 180 EUR inimese kohta (1-6 in.)
Päevapilet täiskasvanu 44 EUR ja alla 12-aastased lapsed 34 EUR

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742