Prantsusmaa

Linnapuhkus Pariisis on glamuurne, võluv, romantiline ja boheemlik!

Pariis on aastaringselt põnev ja ei pea otsima erilist põhjust, miks seda võrratut moemetropoli külastada.  

Samuti pakume Pariisi Disneylandi pakette. Valige välja sobivad reisi kuupäevad ja sõida meelt lahutama Pariisi Disneyland’i!
Meiega  on Disneylandi reisi ette võtta väga mugav, sest meie esindaja tuleb Teile lennujaama nimesildiga vastu, sõidutab teid 40-50 minutiga Disneylandi hotelli ja annab väärtuslikku nõu kuidas 2 päeva Disneylandis ja Disney Stuudiotes kõige paremini veeta.
Rõõmsad, tänulikud ja õnnelikud lapsed on garanteeritud!

Võtke aeg maha ja sõitme mõneks päevaks või nädalalõpuks Pariisi: otselennuga Tallinnast jõuate varakult kohale ja tagasi koju lendate hilisõhtul.


Kohapeal tervitab Teid meie sõbralik ja asjatundlik giid Marina Laikjõe.

Üldinfo

Rahvaarv: 65 447 374 inimest
Pindala: 674 843 km²
Pealinn: Pariis


Geograafia: Prantsusmaa on Lääne-Euroopa riik, mille naaberriikideks on Belgia, Luksemburg, Saksamaa, Šveits, Itaalia, Monaco, Andorra ja Hispaania. Maastik on väga vaheldusrikas, idas ja lõunas kõrguvad mäed – ka Alpide tipp Mont Blanc (4810 m), mis on Lääne-Euroopa kõrgeim koht. Prantsusmaa tasandikke ilmestavad neli jõge – Seine põhjas, lääne suunas voolavad Loire ja Garonne ning Genfi järvest Vahemerre voolav Rhône.

Usk: Rooma-katolik 81%. Peaaegu kõik usundid on esindatud.

Riigikord: Prantsusmaa on poolpresidentaalne vabariik. Parlament koosneb Rahvuskogust (Assemblée nationale), mis valitakse iga 5 aasta tagant ja Senatist, mille senaatorite mandaat kestab 6 aastat. President valitakse iga 5 aasta tagant.

Aeg: Prantsusmaal on kell 1 tund Eesti ajast taga.

Raha: Ametlik valuuta on euro.

Jootraha: Tavaliselt on arvel lisatud 12-15%, kuid väikese vahetusraha võiks ka jätta.

Transport: Prantsusmaal on parempoolne liiklus. Suurte linnade vahel on hea lennu-, rongi- ja bussiühendus. Võimalik rentida autot. Prantsusmaal võib esineda transporditöötajate streike. Vajadusel saab toimuvast enam informatsiooni kohapeal meediast või oma hotellist kus peatute. Autoga reisijatel on soovitav jälgida liikluseeskirju. Kiiruseületamise või muu liikluseeskirjade rikkumise korral tuleb trahv tasuda kohapeal ja politseinikul on õigus konfiskeerida juhiluba ning keelata auto edasine liikumine. Sõiduautos on kohustusliku varustuse hulgas nii ohukolmnurk kui helkur-vest.

Turvalisus: Võimalike probleemide vältimiseks tuleks säilitada tähelepanu enda ja asjade (dokumendid, raha jms) turvalisuse suhtes.
Eriti tähelepanelik tasub olla metroos, turismiobjektide läheduses jt. rahvarohketes kohtades, kus taskuvargad võivad tegutseda organiseeritult. Samuti tuleks säilitada valvsus öösel liikudes.

Arstiabi: Eesti Haigekassas kindlustatud inimesed, kes viibivad teises liikmesriigis ajutiselt, saavad vajaminevat arstiabi võrdsetele tingimustel selles riigis elavate kindlustatud inimestega. Selleks tuleb taotleda Haigekassast Euroopa ravikindlustuskaart.
Vajaminev arstiabi ei ole siiski tasuta – maksta tuleb patsiendi omavastutustasud (visiiditasu, voodipäevatasu jne) asukohamaa tariifide järgi. Lisaks Euroopa ravikindlustuskaardile soovitame sõlmida ka reisikindlustuse.

Kasulikud telefonid:
Infotelefon – 012
Hädaabi number – 112
Kiirabi – 15
Politsei – 17

PARIISI CHARLES DE GAULLE LENNUJAAM
---------------------------------------------
Lennujaam asub 23km Pariisi kesklinnast.
Lennujaama infotelefon: (33) 1 48 62 39 50
Lennujaama lennuinfo: (33) 1 48 62 22 80 (24h)

Viisainfo

Eesti kodanikele kehtib viisavaba režiim kuni 90 päeva.

Välismaalase (halli) ja Vene passi omanikud, kellel on Eesti alaline
elamisluba, saavad reisida ka ilma viisata.

Eesti suursaatkond Pariisis:
17, rue de la Baume,
75008 Pariis
tel: (+331) 56 62 22 00
Konsuli vastuvõtuaeg: E-N kell 10.00-12.00
e-mail: Embassy.Paris@mfa.ee
www.est-emb.fr

Prantsuse Suursaatkond Eestis:
Toom-Kuninga 20
15185 Tallinn
Tel: +372 631 1492; +372 505 7705; +372 516 9440
www.ambafrance-ee.org

-Eiffeli torn on Pariisi kõige tuntum ehitis ja linna sümbol. Marsi väljakul paikneva torni ülemiselt platvormilt on võimalik Pariisile pilk heita 274 m kõrguselt. Tornil on palju vaateplatvorme ning astmeid on kokku 1665.


-Arc de Triomphe - Charles de Gaulle´i väljaku keskel olev 50-meetrine võidukaar, mille all asub Tundmatu Sõduri haud, kus põleb igavene tuli. Kaar koosneb neljast hiigelsuurest reljeefskulptuurist. Väike muuseum Triumfikaare ehitamise ajaloost.


-Montmartre on Pariisi kõrgeim punkt, veiniaiad, tuuleveskid, Sacré-Coeur´i kirik, restoranid, hotellid, muuseumid, kaunis vaade linnale. Piirkonna kõrgemas kohas asub Tertre’i väljak, kus isegi öösel joonistavad tänavakunstnikud poseerivaid turiste. Montmartre ja kunstnikud on juba 200 aastat lahutamatud. 19.saj lõpus oli siin kunstnike, kirjanike ja luuletajate meka. See paik on säilitanud oma võlu ja kunagine külaõhustik on tänagi äratuntav.


-Ile de la Cité saar on Pariisi vanim osa ja asub keset Seine´i jõge. Saint-Chapelle, Palais de Justice’i kohtukoda ja Conciergerie on jäänukid keskaegsete paleede kompleksist. Saarel asub ka gootika meistriteos Jumalaema kirik ehk Notre Dame katedraal, mis on Prantsuse arhitektuuri tippteoseks, mahutades enam kui 6000 inimest.


-Chateau de Versailles - 20 km kaugusel Pariisist asuv lossidekompleks ja prantsuse stiilis aiad. Purskkaevude veemäng suviti igal laupäeval ja pühapäeval. Suure Trianoni ja Väikese Trianoni paleed.


-Disneyland - Pariisist 36 km kaugusel asuvad Disneylandi filmipark Walt Disney Studios (etendused, paraadid, multifilmitegelased) ja lõbustuspark Disneyland.


-Moulin Rouge maailmakuulus kabaree.


-Jardin du Luxembourg - Senati kasutuses olev renessanss-stiilis palee ja 25ha suurune aed Ladina kvartalis.


-Ladina kvartal - üliõpilaste, boheemlaste ja kunstnike meelispaiga nimi pärineb ajast, mil kooliõpe toimus ladina keeles. Teadusasutuste, kirjastuste ja raamatukaupluste piirkond. Panthéoni asukoht.


-Ooperikvartal  - suurtel bulvaritel elab edasi suur osa 19.saj hiilgusest. Endisaegset õhustikku on säilinud passaažides, kohvikutes, elegantsetes poodides. Ooperiväljak on Pariisi liikluse sõlmpunkt.


-Garnier’ ooperimaja oma sammaste, friiside ja skulptuuridega.


-Concorde’i väljak - Luxori obelisk, purskkaevud ning kaheksa Prantsuse linna süboliseerivat kuju.


-Champs-Élysées - kuulus Pariisi puiestik, mida läbib linna peatänav Champs-Elysées avenüü ja mis põhjas ulatub Prantsuse presidendi residentsi Élysée paleeni. Avenüül toimuvad suured paraadid ja siit hargnevad igas suunas 12 tänavat. Piki peatänavat liikudes jõuab välja pilvelõhkujate keskele La defence´i linnaossa, Pariisi ärikvartalisse, kus kõrguvad pilvelõhkujad (nn. Väike Ameerika).


-Chaillot’ palee terrassilt avaneb kaunis vaade teispool Seine’i kõrguvale Eiffeli tornile.


-Pompidou kultuurikeskus  on nagu pahupidi pööratud maja - eskalaatorid, liftid, mitmevärvilised ventilatsiooni- ja veetorud asuvad kõik väljaspool ehitist. Selle kõrval oleval Igor Stavinski väljakul on Pariisi esimene kaasaegne purskkaev, omapärased liikuvad ja vettpritsivad kujud.
-Seine jõgi, üle Seine´i viib 33 silda.

Hinnad al.

1290€

reisija kohta

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742