RUMEENIA RIVIERA EKSKURSIOONID

Pakume teile valiku eestikeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on vähemalt 10 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik osaleda võõrkeelsetel ekskursioonidel. Nende toimumispäevad ja marsruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist mõnevõrra erineda. Lastele kehtib hinnasoodustus kuni 50% (juhul kui ekskursiooni kirjelduse juures ei ole mainitud teisiti). Ekskursioonide eest saab tasuda kohapeal sularahas eurodes. 
Ekskursiooniprogramm ja hinnad võivad kohapeal muutuda, täpsem info esindajalt kohapeal.


NB! 14.09.-21.09.2019 ekskursioone ei toimu, sest esindaja on ringreisil.

Bulgaaria ja Balchik

Rumeenlaste valitsus ajal rajati praeguse naaberriigi Bulgaaria kirdeossa kuninganna Mariale lemmikpaigaks saanud Balchiki loss. Lossiaia kujunduses kasutatud kivid pärinevad Kreetalt ja ehitus arenes kuues erinevas etapis. Just nii palju oli ka kuningannal tütreid. Kuninganna oli siin alati väga oodatud ja teda kutsuti Sultanaks, sest tema paleel oli minaretile sarnane torn. Jalutame Balchiki botaanikaaias, mis lummab oma liigirikkusega - siin leidub enam kui 3000 kaktuseliiki ja muid eksootilisi taimi. Lossis saame maitsta ka kohalikku veini. Sõidame läbi mitmest 80-ndatest tuntud kuurordist, käime ära Musta mere äärses sadamalinnakeses Mangalias, nostalgilises Vama Veches, termiliste allikate poolest tuntud Venuse kuurordis, Tismania järve ääres. 

NB! Ekskursioonil ei ole võimalik osaleda perioodil 14.09.-21.09.19

Ekskursioonipäev: kolmapäev


Kestus: Terve päev, u 9:00-18:00
Hind: u 45 € ja u 33 € laps vanuses kuni 12. a
Hind sisaldab: sissepääsusid ja veini degusteerimist
Lisatasu eest lõunasöök


Doonau jõe delta
Võtame suuna Murighioli, kust suundume praamile, et näha Doonau jõe deltat. Doonau delta on üks Euroopa suurimaid märgalasid, millest u 20 protsenti asub Rumeenias. Doonau Delta on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Siin pesitseb üle 360 linnuliigi ja siinsetes järvedes elutseb u 45 erinevat kalaliiki. Teeme põneva retke läbi delta kitsaste kanalite, kohates kindlasti mõnd pelikani, kormorani, parti, kobrast või haigrut. Valged ja kollased vesiroosid pakuvad silmailu seega teeme kindlasti ka mõne peatuse, et seda kõike pildile jäädvustada. Keha kinnitame kohalikus söögikohas (lõuna hinnas). Peale lõunat jääb ka vaba aega lõõgastumiseks, päikesevõtuks. 

NB! Ekskursioonil ei ole võimalik osaleda perioodil 14.09.-21.09.19

Ekskursioonipäev: esmaspäev

Kestus: Terve päev, u 9:00-18:00
Hind: u 46 € ja u 35 € laps vanuses kuni 12. a
Hind sisaldab: lõunasööki, menüüs kala


Bukarest
Oma ekskursiooni alustame Nicolae Ceausescu palee külastusega, mida tuntakse ka nime Spring Palace nime all. Seejärel teeme ringsõidu bussiga - näeme Võidukaart, mis avati 1936. a, ülistamaks Rumeenia sõdurite vaprust, kes võitlesid Esimeses maailmasõjas. 27 m monumendi on projekteerinud arhitekt Petre Antonescu; Revolutsiooni väljakut, mida ümbritsevad sümboolsed ehitised, nagu endine Athenee Palace hotell (preagune Hilton hotell), mis ehitati 1883. aastal ja oli sel ajal kõrgeimaks hooneks Bukarestis; endist kuninglikku paleed jm ajaloolisi kohti.
Peale lõunasööki stiilses ajaloolises restoranis teeme jalutuskäigu vanalinnas, jääb natuke aega ka iseseisvalt ringi uudistada või kaubanduskeskuses sisseoste teha. 

NB! Ekskursioonil ei ole võimalik osaleda perioodil 14.09.-21.09.19

Ekskursioonipäev: neljapäev


Kestus: Terve päev
Hind: u 66 € ja u 53 € laps vanuses kuni 12. a
Hind sisaldab: lõunasööki

Rumeenia veinid
Pärastlõunane väljasõit piirkonna ühte edukamasse kvaliteetveine tootvasse viinamarjaistandusse Crama Gabaisse. Peale kohale saabumist tehakse meile ringkäik, mille käigus tutvustatakse kohaliku veini tootmise saladusi. Seejärel saame maitsta erinevaid kohalikke  veinisorte. Kõike saab nautida viinamarjaistanduste vahel hubases ja ehedas õhkkonnas Rumeenia perekonna seltsis.


NB! Ekskursioonil ei ole võimalik osaleda perioodil 14.09-21.09.19

Ekskursioonipäev: teisipäev


Kestus: ärastlõunane üritus, kestus u 4-5 tundi
Hind: 43 € ja 15 € laps vanuses kuni 12. a
Hind sisaldab/lisatasu eest: transfeeri, veinide degusteerimist

*Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742