top of page

Seišellid

Seišellid
Play Video

Hinnad al.

1009€

reisija kohta

Uuel talv/kevad 2020-2021 hooajal on taas suurepärane võimalus avastada ainulaadseid Seišellide saari- kuus väljalendu Tallinnast Mahe saarele lennufirmaga Turkish Airlines.

Seišellidele lendavad mugavad väikese reisijate arvuga grupid ja allolevad hinnad on parimad meie turul!
Maksetingimuste kohta pärige meie reisikonsultandilt- varajase tellija broneerijale anname boonusena kaasa tasuta reisiplaanide muutmise lisateenuse GOLD FLEX!

Varajase tellija soodushinnaga ainult alates 1009 €, reisijale kaheses toas.
 

Reisi kogupikkus: 8 päeva, millest 7 ööd hotellimajutus sihtkohas
Reiside toimumise ajad, hotellid ja hinnad:

29.12.2020-06.01.2021 
12.01.2021-20.01.2021 
26.01.2021-03.02.2021
09.02.2021-17.02.2021 
23.02.2021-03.03.2021 VIIMASED KOHAD!
09.03.2021-17.03.2021

Ainulaadsed, eksootilised ja avastamata Seišellid!

Sihtkoha eelised:
-Huvitav sihtkoht, mis koosneb 115 eraldiseisvast graniit- ja korallsaarest
-Hästi toimiv kiirkatamaraani- ja lennuühendus erinevate peasaarte vahel
-Suurepärane sihtkoht looduse- ja aktiivse puhkuse armastajatele
-Maalilised graniitrahudega ääristatud liivarannad
-Imelised võimalused rannaäärseks ja lummavate panoraamvaatega majutuseks
-Lai valik heatasemelisi maailmakuulsate brändide hotelle Mahe, Praslini ja Silhouette saarel
-Seišellidel on kaks UNESCO maailmapärandi alla kuuluvat piirkonda: Vallée de Mai ja Alphonse privaatsaar
-Head võimalused kalastushuvilistele
-Palju endeemilisi taime-, looma- ja linnuliike, milliseid on võimalik vaadelda vaid Seišellidel

Pole ühtegi teist paika, mida võiks Seišellidega võrreldada...Olete unistanud veeta üks mõnus, luksuslik ja lõõgastav puhkus kahekesti või koos perega paradiisisaartel.

Seišellidel on just kõike seda pakkuda- lumivalge liivaga rannad, smaragdroheline rohekas-sinine meri ja lummavalt romantilised päikeseloojangud.

Seišellid on saareriik India ookeanis Madagaskarist kirdes. Hõlmab umbes 115 saart, mis lebavad nagu pärlitest kaelakee India ookeani helesinises juveelikarbis. 115 saarest on 33 asustatud. Suurim saar on Mahé, millel elab ligi 80% rahvastikust. Naabermaad on läänes Keenia ja Tansaania ning Sansibar, edelas Komoorid ja Mayotte, lõunas Madagaskar ja Réunion, kagus Mauritius ning kirdes Maldiivid.

Seišellide saared on justkui loodud romantiliseks puhkuseks – mesinädalate veetmiseks või lihtsalt omaette olla on siin lausa paradiis, kuid see on võrratu reisisihtkoht pakub ohtralt unustamatuid elamusi ka sukeldumis- ja snorgeldamishuvilistele, kalapüügi harrastajatele, surfajatele, purjetajatele ning mõeldud on ka golfimängijate peale.

Seejuures on piirkonna veemaailm väga mitmekesise elustikuga – saarte läheduses on värvikirev korallriff, kus elab peaaegu 1000 liiki kalu ning aeg-ajalt võib kohata ka haruldasi hiidkilpkonni.

Kas teadsite, et Seišellide La Digue saare Grande Anse rand on CNN 'i kohaselt number 1 rand 100 maailma köige ilusama ranna hulgas?

Seišellide üldinfo

Ametlik nimi: Seišelli Vabariik

Pealinn: Victoria

Pindala: 455 km2

Rahvaarv: 94 500 (2016)

Liiklus: vasakpoolne

Ilmajagu: Aafrika, Aasia

Ajavöönd: GMT +0400. Seišellidel on kell võrreldes Eestiga 1 tund ees.

Seišellide raha: seišellide ruupia (SCR) 1 EUR= 15,67 SCR (seisuga september 2018) . Visa ja Mastercard aktsepteeritakse paljudes poodides ja hotellides.

Usk: Rooma katolik 92%, anglikaanid, seitsme päeva adventistid, moslemid.

Riigikeel: inglise, prantsuse ja seišellikreooli

Ilm: Kliima on troopiline. Keskmine temperatuur on 26-28 °C. Vihmaperiood kestab detsembrist märtsini. Maist oktoobrini on kuivaperiood. Kontrastid aastaaegade vahel on väikesed.

Riigi kirdeosas Mahé saarel, kus asub ka pealinn Victoria, on päevased keskmised temperatuurid juunist veebruarini 28–29°C ja märtsist maini 30–31°C. Kõrgeim mõõdetud temperatuur on 35°C. Öised keskmised temperatuurid on aastaringselt 24–25°C. Alla 18°C langeb temperatuur ka öösiti haruharva. Sademeid on aastas enam kui 2300 mm. Kõige sademetevaesemal perioodil juunis, juulis ja augustis sajab igal kuul kuni 75–100 mm. Kõige sademeterohkemal perioodil detsembrist veebruarini on sademeid 270–390 mm kuus. Saare mäenõlvadel võib aastane sademete hulk küündida 3600 mm-ni.

 

Maksimaalne päevane temperatuur (°C)

Jaan    Veeb      Mär        Apr       Mai       Jun       Jul         Aug      Sep       Okt       Nov       Dets

28°C    28°C      29°C     30°C     29°C     28°C     27°C     27°C     27°C     28°C     28°C      28°C

 

Hetke ilmaoludega Seišellidel saate tutvuda siin

Loodus: Seišellid koosnevad kahest suurest saarterühmast. Kirdeosas asub saarterühm Inner Islands, millest suurema osa moodustavad graniidisaared, ning edela- ja keskosa hõlmavad korallisaared ehk Outer Islands. Rannajoon on 491 km pikkune.

 

Inner Islands´i saarterühmas on kokku 42 saart, neist kaks on korallsaared, ülejäänud graniitsaared. Suuremad saared on Mahé (155 km²), Praslin (38,8 km²), Silhouette (20,7 km²), La Digue (10 km²), Félicité. Graniidisaared on tekkelt väga vanad ning asuvad suhteliselt lähestikku. Pinnas on neil viljakam ja elustik liigirohkem kui korallisaartel.

 

Korallisaared (Lõuna korallisaared, Amirandid, Aldabra saared, Alphonse'i saared ja Farquhari saared) paiknevad üksteisest kaugel ning on madalad (4-8 meetrit), neil domineerivad lubjakivi ja õhukesed kuivad mullad.

 

Seišellide kõrgeim tipp on Seychellois (905 meetrit) Mahé saarel.

 

Taimestik ja loomastik:

Aastal 2000 katsid metsad 67% riigi territooriumist, peamiselt suuremate saarte siseosas. Saartel leidub palju endeemseid taime- ja loomaliike. Graniidisaartel kasvab umbes 75 endeemset taimeliiki ning Aldabra saartel lisaks umbes 25 liiki.

 

Levinud on mitmesugused palmid, pandanid, sõnajalgpuud, orhideed, viigipuud. Mahé saarel kasvab muu hulgas väljasuremisohus meduuspuu ja kohalik lihasööjataim.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvad Aldabra atoll ja Praslini saarel asuv palmimetsareservaat Vallée de Mai.

 

Saartel leidub kuus liiki imetajaid; kõik on käsitiivalised, neist neli liiki on ohustatud.

Linnuliike on 239, sealhulgas 16 ohustatud liiki (teiste hulgas seišelli tuuletallaja, sultantait ja seišelli päll). Lindude hulgas on veel seišelli sinituvi, malagassi turteltuvi, seišelli kaeluspapagoi, mitmesugused värvulised, tiirud ja fregattlinnud.

Roomajaid on saartel 38 ja kahepaikseid 12 liiki. Tuntud on hiidkilpkonnad.

 

Geoloogia:

Kakssada miljonit aastat tagasi ühendas Pangaea hiidmanner kogu maakera maismaad. Kui see lagunes, rebenes Pangaea kaheks, Lauraasiaks pőhjas ja Gondwanaks lőunas. Gondwana lőhenes samuti kaheks ning hiljem eraldusid Aafrikast India ja Madagaskar. Haripunktil, kui kolm viimast mandrit kohtusid, lükati tükike Edenit triivima. Need ei ole mitte ainult ainsad graniitsaared maailmas, need on ühtlasi vanimad ookeanisaared. Välja arvatud väike murdosa oma ajaloost on need lebanud unustatult ja puutumatult. Nüüd saab neid külastada ja maailmal on voli neid vastavalt kasutada, ainulaadse paradiisina. Lisaks asub rida täiuslikke saari ja koralliatolle teiselpool graniitsaarte gruppi moodustades osa Seišellidest. Nende hulka kuulub Aldabra, eraldi maailm, millel roomajad on endiselt peamised maismaaloomad ja mille kaldale tulevad tuhanded merikilpkonnad, et turvaliselt pesitseda. Pole ühtki paika, mida vőiks Seišellidega vőrrelda.

Hea teada

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

Elekter: 240V, 50Hz.

Ujumine: Ujudes tuleb olla ettevaatlik. Novembrist märtsini võib esineda väga tugevaid hoovuseid isegi ohutuna näivates vetes. Võtke päikesekreemid ja putukatõrjevahendid ise kaasa, kuna kohapeal võivad need olla väga kallid või mitte kättesaadavad.

Turvalisus: Kuritegevuse tase on Seišelli Vabariigis suhteliselt madal, kuid tuleb olla tavapäraselt ettevaatlik. Ärge jätke väärisesemeid autosse ning olge tähelepanelik rahvarohketes kohtades, eriti Beau Vallonis ja Victoria majadevahelistes käikudes.

Jootraha: Jootraha lisatakse tavaliselt arvele 5-10%.

Joogivesi: Jooge vett ainult keedetuna või pudelivett ning vältige jookides jääd.

 

Lühike ajalugu:

Portugallaste tehtud kaartidel on Seišelle kujutatud 1505. aastal, kuid araablased tundsid saari juba varem. 1502. aastal külastas saari Vasco da Gama.

Esimene dokumenteeritud randumine toimus 1608. aastal Briti Ida-India Kompanii poolt, kuid esimene, kes saarestikku 1756. aastal endale nőuab, on Prantsusmaa, asustades selle 1770. aastal. Napoleoni sődade tulemusel loovutati Mauritius koos asumaadega, sealhulgas Seišellidega, Suurbritanniale. 1903. aastal sai Seišellidest eraldi Suurbritannia kroonikoloonia, mis saavutas iseseisvuse 1976. aastal.

 

Majandus:

Seišellid on maailma väikseim riik.

Tähtsamad majandusharud on turism ja kalapüük, ka pangandus. Aastal 2008 tootsid teenused hinnanguliselt ligi 70 protsenti sisemajanduse kogutoodangust; tööstuse osakaal oli umbes 28 ja põllumajanduse osakaal ligi 2 protsenti. Turismi alal töötab umbes 30 protsenti tööjõust. Tööstusharudest on olulisemad toiduainetetööstus, laevaehitus ja mööblitööstus. Lisaks maitsetaimedele kasvatatakse muu hulgas bataati ja banaani; loomadest kasvatatakse eelkõige kodulinde.

 

Eksporditakse muu hulgas kala, kaneeli, vanilli, nelki, teed ja koprat. Peamised ekspordipartnerid on Suurbritannia, Prantsusmaa ja Mauritius.

 

Imporditakse peamiselt masinaid ning kütuseid. Peamised impordipartnerid on Saudi Araabia, Saksamaa ja Prantsusmaa.

Saartel on 15 lennujaama. Seišellide rahvusvaheline lennujaam asub pealinna Victoria lähedal.

 

Turismiinfo: http://www.seychelles.travel

Viisainfo

Eesti kodakondsus:

Viisat õigus taotleda piirilt kuni 30 päevaks.

 

Eesti välismaalase pass (hall pass):   

Eestis elamise- ja tööluba või Eesti Vabariigi ID-kaart.

Viisat õigus taotleda piirilt kuni 30 päevaks.

 

Vene kodakondsus:    

Eestis elamise- ja tööluba või Eesti Vabariigi ID-kaart.

Viisat õigus taotleda piirilt kuni 30 päevaks.

 

Saatkond:       

PO Box 430, Victoria Mahé, Seychelles

Telefon: +248 29 36 36

Telefaks: +248 22 50 35
 

Vajalikud dokumendid riiki sisenemisel:

- pass, mis peab kehtib vähemalt kogu plaanitava reisi

- edasi-tagasi lennupiletid

- majutuse kinnitus

- piisavad rahalised vahendid (arvestusega 150 USD/inimene iga saartel viibimise päeva kohta)

 

Viisalõiv: Viisa on tasuta.

 

Lisainfo: http://www.seychelles.travel/en/plan_your_visit/entry_formalities.php

bottom of page