Sihtkohainfo Kuala Lumpur

Aktiivne puhkus 
Linnast u 20 km kaugusel paikneb Bukit Jalili spordikeskus, kuhu saab sõita Sri Petalingi suunduva rongiga. 

Golfiväljakud
The Royal Selangor Golf Club on Malaisia vanuselt teine golfiväljak 

Hea teada 
Apteegid ja arstiabi

Apteeke leidub kõigis suuremates ostukeskustes. The Weld ja Pavillion firma apteegid asuvad tavaliselt Watsons- ja Farmasi Guardian esmatarbekaupade poodide juures. Apteegid on avatud iga päev kell 10:00-21:00. Arsti saab kutsuda Aurinko esindaja või hotelli retseptsiooni kaudu. Ravimid saab enamasti osta otse arstilt. Maksmine kohapeal sularahas. Tervisekindlustuse ja tsekkide olemasolul saab raha Eestisse naastes kindlustuselt tagasi. Linnas on mitmeid riigi- ja erahaiglaid.

Krediitkaardid ja rahavahetus
Visalla ja MasterCardiga saab nii sularahaautomaadist kui pangast raha välja võtta. American Expressiga saab maksta vaid hotellides ja suuremates kauplustes.  

Visa Electroniga saab maksta paljudes kauplustes ja restoranides. Hotelli deposiidi korral tuleb esitada siiski krediitkaart, deebetkaart selleks ei sobi. 

Pangad on avatud E-R kell 9.30–16.00, L kell 9.30–11.30/12. 00. Pangad on suletud iga kuu esimesel ja kolmandal laupäeval.

Reisile kaasa
Lisaks suverõivastele võiks kaasas olla mõni pikkade varrukatega riietusese, sest kohalikud armastavad siseruumid väga külmaks konditsioneerida. Kindlasti peaks kaasas olema mugavad jalanõud, päevituskreem ning vihmakeep- või vari võimalike troopiliste vihmahoogude tarvis.

Jootraha
Enamikes hotellides ja restoranides lisatakse arve summale 16 % teenustasu, kuid jootraha on kombeks jätta sellegipoolest. Pisut meelehead ootavad hea teeninduse eest ka hotelliteenindajad ning ekskursioonibusside juhid. Pakikandjale on sobilik anda 1–2 MYR/koti kohta.

Transport 
Kuala Lumpuris on tiheda liikluse tõttu kõige mugavam liigelda jalgsi või taevarongiga (skytrain). 

Bussid
Bussid sõidavad ajavahemikus 9–23. Pileti hind alates 0,60 MYR. Bussid on üldiselt rahvast pungil ning ummikute tõttu tihti graafikust maas. 

Linnasisene raudtee
LRT kergraudteeliinid Putra, Star ning KTM Komuter sõidavad keskuses ja selle lähiümbruses. Piletikassast tuleb enne sõitu soetada pilet. KL Monorail sõidab keskuses ajavahemikus 6–24.

Takso
Taksosõit on soodne. Taksod on varustatud taksomeetriga, kuid enne sõitu tuleks kontrollida, et juht selle ka sisse lülitab. Pikemate sõitude puhul tuleks hinnas eelnevalt kokku leppida.

Sisseostud 
Kuala Lumpur on suurepärane ostuparadiis. Sisseoste saab teha hiigelsuurtest, modernsetest kaubanduskeskustest alates Hiinalinna värvikate basaarideni. Esindatud on kõik rahvusvahelised kaubamärgid. Reisilt tuuakse kaasa rõivaid, kingi, elektroonikat, optikakaupu, tinatooteid, maiustusi, maitseaineid, batikatehnikas käsitööd.

Ostutänavad- ja keskused
Parimad ostutänavad on Jalan Sultan Ismail, Jalan Bukit Bintang, Jalan Imbi ja Jalan Tuanku Abdul Rahman ning Petronas kaksiktornide esine ala.

Luksuslikke brändikaupu müüakse mh Petronase kaskiktornide alumisel korrusel paiknevas Suria KLCC-s ning Starhill- ja Pavilion-ostukeskustes. Bukit Bintangi nurgal paiknev  Plaza Low Yat on spetsialiseerunud elektroonikakaupadele. Soodsama hinnaga kaupu leiab näiteks Bukit Bintang Plaza ja Sungwei Wang Plaza kaubanduskeskustest.

Turud
Central Market - müüakse suveniire ja käsitööd.
Jalan Petalingi tänaval, Chinatowni basaaril kaubeldakse varavalgest hilisõhtuni. 
Indiapärane turg Saturday Night Market (kohalike hulgas tuntud kui Sunday Market) töötab Jalan Tuanku Abdul Rahmanil tänaval laupäeva õhtul kella 18:00st kuni pühapäeva hommikuni.

Restoranid ja meelelahutus 
Kuala Lumpuri ostukeskustest leiab soodsad toiduturud, restoranivalik on külluslik ja mitmekesine. Menüüs leidub pea kõikide Kaug-Ida piirkondade roogi. Malai köögile on iseloomulikud erinevad karriroad. Tüüpilisteks hõrgutisteks on satay vardad ning mitmesugused laksa-supid.

Ööelu
Kuldse kolmnurga piirkonna ööelu on mitmekesine: kokteili-, elava muusika- ja karaokebaarid, pubid ja ööklubid. Siin asuvad ka traditsioonilise malai tantsuprogrammiga restoranid.

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742