Sihtkohtade lisainfo

SINGAPURI VAATAMISVÄÄRSUSED

Botaanikaaed. Singapuri botaanikaaeda (52 ha) tasub külastada sarnaselt kohalikele - minna sinna jooksma või osaleda mõnel tasuta joogatreeningul. Botaanikaaias on ka imeline orhideepark.
Aadress on 1 Cluny Road, Singapur, avatud iga päev 5.00-24.00.
Singapor Flyer vaateratas. Ideaalne koht Singapuri panoraami imetlemiseks. Singapuri vaateratas hakkas pöörlema aastal 2008, ent jäi kohe ka seisma, sest geomantiaga tegelejad leidsid, et ratas viib finantskeskusest raha ära. See peatus oli õnneks lühiajaline. Rattal on 28 kapslit, millega saab teha 30 minutilise sõidu. Eriti ilus on vaade linnale õhtul tuledesäras kui Gardens by the Bay kuulsad laternad mängivad värvilist tuledemängu. Avatud iga päev 8.00-22.00 (piletite müük), 8.30-22.30 (sõidud).
Lisainfo singaporeflyer.com


Gardens by the Bay näol on tegemist tohutu aiaga, millega linnaisadel oli soov muuta Singapur linnaks aias, tõstes sellega ühtlasi ka kohalike elukvaliteeti. Siin ootavad teid kaunid purskkaevud, aasiapärased, veidi müstilised kujud, mis pakuvad päeval põnevat varjuteatrit, õhtul aga muusika saatel värvilist tuledemängu. Lisaks näeb pargis hulgaliselt imelisi lilleseadeid. Parkide ja rohealade kujudest on paljud just lõviskulptuurid. Gardens by the Bay asub aadressil Marina Gardens Bay 18 ja on avatud iga päev.
Clifford Pierist korraldatakse nii päeval kui õhtul söögi ja muusikaga laevasõite. Aasia tsivilisatsioonimuuseum on suur kompleksmuuseum, kus tutvustatakse Hiina- ja Aasia kultuuri. Peranakani muuseumis on väljapanekud Peranakani kostüümide, portselani ja mööbliga. Sentosa saar on populaarne puhkepiirkond nii kohalike kui turistide seas. Saarel on kolm, äärmiselt ilusat ja puhast liivaranda (rannateenuseid ei pakuta). Rannas on võimalik mängida võrkpalli, süüa erinevates hubastes kohvikutes või jäätist limpsides niisama möödujaid silmitseda.Ranna lähedusse on rajatud ka mõned pisikesed saared vaatetornidega, kuhu viivad uued ja ilusad rippsillad. Saarel ootavad külastamist vahakujude muuseum, teema- ja lõbustuspark Universal Studio, liblika-ja putukapark ning Adventure Cove veepark.


Universal Studio pakub Hollywoodi stiilis närvikõdi nii suurtele kui väikestele. Sõita saab mitmesugustel karusellidel, s.h kihutada Battlestar Galactical, maailma kõrgeimal Ameerika mägede atraktsioonil. Väiksemate külastajate jaoks on nt. filmide Shrek ja Jurrassic Park ainetel atraktsioonid. Lõbustuspargis on hulgaliselt suuremaid ja väiksemaid restorane ja kohvikuid, kus keha kinnitada. Nädalavahetustel on sissepääs kallim kui argipäeviti.
Sentosal on ka imeline Aasia meremuuseum (The Maritime Experiential Museum) ning maailma suurim, u. 800 erineva liigi ja 100 000 mereasukaga mereakvaarium (S.E.A Aquarium). Aadress on 8 Sentosa Gateway, avatud iga päev 10.00-19.00. Lisainfot www.sentosa.com.
Singapuri loomaaed on maailma suurim, hõlmates 26 ha maa-ala ja see on koduks üle 2800 isendile. Loomaaed jaguneb mitmeks eraldi pargiks - Jurong linnupark, River Safaripark ja Night Safaripark. Loomad on siin väga hästi eksponeeritud, luues külastajates tunde, et viibitakse päris vihmametsas. Loomadele on loodud vaba loodusega ligilähedased elamistingimused. Väga lai on Aasia loomade osakaal. Lisaks on palju pööratud tähelepanu liikide ohustatuse probleemile. Numbriliste faktidena on välja toodud näiteks elevantide, krokodillide, puumade ohustatus. Väga poulaarseteks ekskursioonideks on džungliloomade toitmine ja vihmametsade miniloomaaia külastus. Avatud iga päev 8.30-18.00, asub 80 Mandai Lake Road.
Jurong linnupark. Siin on üle 400 linnu (neist 15 % on ohustatud liikide nimekirjas), maailma suurim kunstlik kosk ning öölindude ja pingviinimaja. Pargis saab liigelda jala või spetsiaalse sõidukiga.

River Safaripark on avatud kõigil päevadel 10-19.00 (piletimüük 9.30-18.30). Siin saab osaleda mitmetel jõeretketel - Amazonase-, Mississipi-,Congo-,Gangese-, Mekongi-,Mary- ja Yangtze jõe ning River Nile safaril. Näha saab pandasid, hiidpandasid jpt. loomi.
Night Safaripargis saab osaleda ülipopulaarsetel ööretkedel kas jala või spetsiaalse sõidukiga, vaadata lõvide ja tiigrite toitmist, jälgida närvekõditavat tulesõud jpm. Safaripark on avatud 19.15-23.15 (piletimüük 17.30-23.00).
Kohe loomaaia kõrval asub orhideepark Mandai Orchid Gardens.
Singapuri etnilised linnaoasad nagu Chinatown, Little India ja Arab Street väärivad külastamist nii päeval kui õhtul tuledesäras. India linnaosa Little India külastus on justkui väike India reis. Chinatownis seisavad kõrvuti Hiina ja Hindu templid ning mošeed. Arab Streetilt leiab tohutul hulgal väikesi vürtsi-, teksiili- ja punutistepoekesi.


East Cost Park on kohalike puhkuse veetmise meeliskohaks. Siin on hulgaliselt vaba aja veetmise võimalusi - Big Splash veepark, suurepärased mereannirestoranid, Sky Park vaateplatoo, mis asub Marina Bay Sands hotelli 56-ndal korrusel.

BALI VAATAMISVÄÄRSUSED


Nusa Dua peamiseks tõmbenumbriks on kindlasti imeilusad rannad Pantai Mengiat, Geger Beach ja Sawangan, mis on osa Grand Nikko Bali rannajoonest. Nusa Duas korraldatakse ka kaamelisafareid. Kunstiarmastajatele on Nusa Duas Museum Pasifika, mis pakub haruldasi väljapanekuid Aasia kultuurist. Balil on neli templit, mida peaks kindlasti külastama. Tanah Loti kaljutempel on Bali üks peamine vaatamisväärsusi. Tempel asub Denpasarist 30 km kaugusel Barabanis. 16. sajandil rajatud tempel on nii püha, et sinna ei lubata isegi külastajaid, küll aga õnnistavad templis elavad mungad kõiki soovijaid templi jalamil. Teine Denpasaris asuv tempel on kogu saare kõige suurem hinduistlik tempel Besakih. Bali pealinnast 18 km kaugusel Bedugulis asuvad kaks imelist templit: Mengwi impeeriumi ajast pärinev kuninglik tempel Taman Ayun ja selle kõrval 11-torniline suursugust Bali templiarhitektuuri esindav Ulun Danu. Maapealset hinduistlikku templit ümbritseb ilus park, kus saab muu hulgas lasta end pildistada kohalike eksootiliste loomade ja lindudega. Neljas, ja samuti väga eriline, on pühade allikatega tempel Tampak Siringi, mis asub Denpasarist 39 km kaugusel samanimelises külas. Siia tasub kindlasti tulla rõivastes, mis lubavad end vette kasta, et pühast riitusest osa saada. Paik on väga kaunis ning see oli peamine põhjus, miks Indoneesia esimene president just siia oma residentsi rajas.


Kultuuriliselt on Balil väga huvitavad mitmesugused festivalid ja balilaste rahvuslikud tantsud, mis sageli on omamoodi dramaatilised etendused. Balil on umbes 20 tuhat templit (igas külas peab olema vähemalt kolm templit) ning iga tempel korraldab vähemalt kaks korda aastas väikese festivali.


Bali on kuulus oma kaunite riisiterrasspõldude poolest, kõige enam avaldavad muljet just  Jatiluwihis asuvad põllud. Kuulsat Barong-tantsuetendust saab vaadata nii Ubudi, Batubulani, Lebongi, Kecaki kui Kerise vabaõhuteatrites, kus toimuvad regulaarsed etendused. Lombok on kuulus oma väga kauni käsitöö poolest ning üks toredamaid kohti, kus sellega tutvust teha on kudujate küla Sukarare Cakranegara lähistel. Siinses armsas külas, kus kohalikud ka ise püsivalt elavad, koovad naised väikestel kangastelgedel kohalikke erksavärvilisi tekstiile. Kaasa saab osta imekauneid kangaid, saronge ja mõnusalt pehmeid salle.

 

Lombokil valmistatakse ka suuremõõtmelisi savivaase. Need kõikjal uhkelt eksponeeritavad vaasid valmivad väga tagasihoidlikult elavate käsitööliste külas Banymulekis. Indoneesia on suurim pärlite tootja maailmas. Lomboki tuntaksegi kui Pärlisaart, kus pärinevad suurepärase kvaliteedi ja ilusa kumaga pärlid. Lombok on veel kuulus oma võrratute randade poolest, kõige kaunimaks peetakse Tanjung Aanil (Aani neemel) asuvat samanimelist valge liivaga randa.

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742