VAATAMISVÄÄRSUSED
Kariibi mere rannikul asuv Varadero on tänu 20 km pikkusele kaunile liivarannale Kuuba üks populaarsemaid ja suuremaid kuurorte. Linn asub Hicacose poolsaarel u 140 km kaugusel Havannast. Poolsaar on on pikk ja kitsas - kõige laiem koht on kõigest 1,2 km. Varadero keskus asub Hicacose poolsaare alguses. Poolsaare tipp, Punta Hicacos, on ühtlasi Kuuba põhjapoolseim punkt. Varaderot mainiti esmakordselt 1555.a., linnana märgiti Varadero 1887.a., mil siia rajati esimesed suvekodud. 30ndatel oli Varadero Ameerika miljonäride meelispaik, kus teiste seas armastas puhata ka kurikuulus maffiaboss Al Capone.

Poolsaare kirdeosas paikneb loodushoiuala, Hicacos Point Natural Park, kus on lopsakad metsad, 250 m pikkune Ambrosio koobas, linnu- ja roomajaterikas Mangoni järv ning saare ühe esimese soolakaevanduse, La Calavera, varemed.

Varadero delfinaarium u pooletunnise paadisõidu kaugusel. Sissepääs u 15 CUC.
Varahicacus - ökoloogiline looduspark. Sissepääs u 3 CUC.
Apteegimuuseum Museo Farmaceutico on Matanzas. Sissepääs u 3 CUC.
Bellamari stalaktiidikoopad u 40 km kaugusel Varaderost. Sissepääs u 5 CUC ja pildistamine u 5 CUC.

LENNUJAAMATRANSFEERID
Majutusega reisipaketi hinnas sisaldub transfeer lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam: Havanna Jose Marti rahvusvaheline lennujaam
Sõidu pikkus: u 135-145 km
Sõidu kestus: u 1,5-2 t

AKTIIVNE PUHKUS
Mereäärse kuurordina pakub Varadero mitmekülgseid veespordivõimalusi: sukeldumine, snorkeldamine, kalapüük, purjetamine, surf. Marina Gaviota sadamast väljuvad sukeldumislaevad iga päev, sukeldumispaigad jäävad 5-10 km kaugusele kuurordist.
Lisaks on poolsaarel delfinaarium ja golfiväljak http://www.varaderogolfclub.com/en/home.asp

RAHA JA KREDIITKAARDID
Eurosid on võimalik vahetada lennujaamades, pankades ning hotellides. Peesode vahetamisel dollariteks või eurodeks on vahetuskurss kehv. Euroopas kasutatavaid krediitkaarte aksepteeritakse aga mitte väga paljudes kohtades. Krediitkaardiga makstes ja sularaha välja võttes kasseeritakse Kuubal 11,24 % teenustasu. Sularaha on võimalik võtta Visa- ja Visa Electron kaardiga. MasterCardiga saab sularaha välja võtta pangas. NB! Krediitkaart ei tohi olla väljastatud USA panga poolt. Soovitame reisile kaasa võtta eurosid (võimaluse korral ka väiksemaid kupüüre) sest dollarite vahetuskurss on kehvem kui eurodel.

RESTORANID JA MEELELAHUTUS
Enamik meie hotelle on kõik hinnas- hotellid , kus on lisaks tavapärasele Rootsi lauale ka eri maade rahvusköökidega a la carte - restorane . Häid restorane on ka Varadero keskuses.
Ööelu on põhiliselt hotellides , kus on õhtuti show- etendused ja disko .Varadero keskuses olevas Casa de la Música baaris saab kuulata kuubapärast elavat muusikat.

RANNAD
Varadero hotellid paiknevad 20 km pikkuse liivaranna ääres. Kõikides randades on hotellikülalistele rannatoolid tasuta. Vesi läheb aeglaselt sügavaks.

TRANSPORT JA LIIKLUS
Takso:

Taksod on küll varustatud taksomeetriga, kuid hinnas võiks enne sõidu alustamist siiski kokku leppida. Sõit hotellirajoonist keskusesse maksab sõltuvalt hotelli asukohast 10-20 CUC, u 1,5 CUC/km.
Coco-taksod on väikesed kollased kaheinimese taksod, millega Varadero linnas on mugav ringi sõita. Coco-takso hind on peaaegu sama, mis tavalisel autotaksol. Hinnas tuleb enne sõidu alustamist kokku leppida.

Bussid:
Bussiga pääseb Varadero keskusesse või Matanzase linna. Varadero bussid on kahekorruselised Hop-on-hop-off-bussid, kus ühe piletiga saab ringi sõita kogu päeva.
35 km kaugusel paiknevasse provintsipealinna Matanzasesse käivad bussid kella 20:00-ni õhtul.

Autorent:
Maanteede olukord on kehv ja liikluskultuur erineb tunduvalt harjumuspärasest. Teeviidastik praktiliselt puudub ja bensiinijaamu on vähe. Teedel liigub palju valgustamata härja- ja hobuvankreid. Pimedal ajal on teed enamasti valgustamata, nii et soovitame öiseid sõite vältida. Kiirusepiirangud on samad, mis Eestis.
Hotellid pakuvad ka autorenti.

TURVALISUS
Kuubal on suhteliselt turvaline liikuda ning kohalikud on väga sõbralikud, kuigi paljud ei räägi inglise keelt. Hoiduda tuleks aga valgustamata tänavatest ning oma isklikel asjadel silm peal hoida - eriti Havannas ning ka teistes linnades esineb tihti taskuvargusi. Hoiduge poliitilistest kommentaaridest, seda eriti kohalikega suheldes. Poliitilise olukorra kommenteerimist ei peeta heaks tooniks. Samuti ei räägita avalikult halvasti Fidel Castrost ega tema perekonnast. Omavahel poliitilisest olukorrast rääkidest, hoiduge kasutamast rahvusvahelisi sõnu ja loomulikult nimesid. Arvestage, et Fidel Castro, Ernesto Che Guevara ja revolutsioon on kuubalastele pühad.

SUKELDUMINE
Kariibi mere veed on rikkaliku fauna ja flooraga ning sobivad hästi sukeldumiseks. Kuuba vetes on hinnanguliselt üle 1000 kalaliigi ning siinsed korallrifid on muljetavaldavad. Varadero kuurordis pakutakse nii sukeldumist kui ka snorkeldamist. Marina Gaviota sadamast väljuvad sukeldumislaevad iga päev, sukeldumispaigad jäävad 5-10 km kaugusele kuurordist.
Centro internacional y escuela de buseo Gaviota Varadero -sukeldumiskeskus: 45 CUC/sukeldus või  135 CUC/5 sukeldust. Sukelduskursus algajatele maksab  u 160 CUC, öösukeldus  55 CUC.

KUUBA KÖÖK
Kuuba köök on erinevate kultuuritraditsioonide maitsev segu - saart kujundanud erinevad kultuurid kajastuvad ka toidus. Euroopast tulnud kolonisaatorid - eelkõige hispaanlased, aga ka portugallased ja prantslased, kohandasid oma rahvusköögid vastavalt Kuuba kliimale ja siin saadaolevatele toiduainetele. Aafrikast toodud orjad tulid oma harjunud maitsetega ning lähedalolevatelt teistelt Kariibi saartelt jõudsid siia naabrite maitsed. Pisut on Kuuba köögis leida isegi Hiina köögi mõjusid, seda eriti Havanna ümbruses, sest Havannasse jõudnud hispaanlased, kes maailmas palju rännanud, tõid kaasa ka kaugemaid maitseid. Toiduvalikut mõjutab kindlasti see, et saareriigina on Kuubal traditsiooniliselt lai mereandide valik omast käest võtta. Troopilises kliimas kasvavad hästi igasugused juur- ja puuviljad, mida samuti rohkelt erinevates toitudes kasutatakse.
Enamik toite hautatakse aeglaselt madalal tulel. Toidud on pigem toitvad kui kerged ja ei ole väga vürtsikad, enim kasutatakse neis sibulat, küüslauku, loorberit.
Tüüpiline Kuuba roa koostises on kindlasti riis või oad, mida valmistatakse nii koos kui ka eraldi. Tuntuimad riisi-oa kooslused, mida süüakse nii iseseisva roana kui liha juurde, on: Congri (punased oad ja riis) ja Moros y Cristianos (maurid ja kristlased ehk mustad oad ja riis).
Kuubalased armastavad liha ja nende kuulsaim piduroog on küpsetatud terve põrsas - lechon asado, mida marineeritakse eelnevalt küüslaugu ja hapuapelsini mahlas ning see järel grillitakse banaanilehtedega kaetult tunde.

Populaarsed road on:
Pollo con arroz - kana riisiga, mida tihti serveeritakse koos praetud jahubanaanide ja musta oa kastmega.
Picadillo a la habanera ehk hakkliha tomatikastmes koos sibulate ja roghelise pipraga, mida süüakse riisiga.
Ropa Vieja - loomalihahautis tomati-sibula-küüslaugu-kastmes.
Tachinos, chatinos või tostones - küpsetatud rohelised jahubanaanid.
Suppidest on kuulsaim musta oa supp, millele annavad maitse oregano, pipar,küüslauk ja sibul.

Joogid
Alkohoolsetest jookidest on tuntuim Kuuba rumm, mida on kolme sorti - kuldset (5a laagerdunud) ja tumedat (7a laagerdunud) rummi juuakse puhtalt ja valgest (3a laagerdunud) rummist valmistatakse kuulsaid Kuuba kokteile, nagu Cuba Libre, Mojito, Daiquiri.
Kuubalased joovad hea meelega ka õlut, mida on kahte marki: Cristal ja Bucanero.
Söögikorra lõpetuseks nauditakse magustoitu ja juuakse väike tass kanget magusat Kuuba kohvi.

Kraanivett ei ole soovitav juua. Pudelivett saab osta nt hotellide baaridest. Kõik hinnas hotellides saab klaasiga joogivett tasuta.

Sihtkohainfo Varadero

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742