Vietnami ekskursioonid

Da Lat

Meil on võimalus tutvuda maagilise atmosfääriga Vietnami ühes ilusaimas linnas. Da Lat asub platool, mis paikneb 1470 m kõrgusel merepinnast, ümbritsetuna kohvi- ja lilleistandustest, jugadest, järvedest ja maalilistest parkidest. 20. sajandi alguses prantslaste poolt ehitatud Da Lat kannab õigusega Vietnami armastuse pealinna nime ning miniatuurne Eiffeli torn rõhutab selle linna ilu, tuletades meelde paiga ajalugu. 

Ekskursioonil sõidame köisraudteel ja heidame linnulennult pilgu kogu linnale. Laskume rohelise džungli keskel vuliseva kose juurde, külastame parki, kus saab vietnami rahvariietes teha elevandi- ja jaanalinnusõitu. Maitsev lõuna lõpeb tee ja kohvi degustatsiooniga.  

Järgmisena külastame Proua Nga majamuusemit, mis kuulub täiesti õigustatult maailma ebatavalisemate hotellide TOP 10-sse. Lõpetuseks näeme budistlikku pagoodi koos kuldse istuva Buddha kujuga, kes vaatab rahulikult päikesetõusu. 

Budistliku pagoodi külastuse ajal peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav, terve päev.

Dambri

Kutsume teid kaasahaaravale retkele mägedesse. Külastame mäejärve kallastel asuvat Vietnami kõige ilusamat ja suuremat teeistandust, kus meile tutvustatakse kuulsa Oolong tee  kasvatamise, tootmise ja valmistamise saladusi.

Samuti saame nautida põnevat jalutuskäiku džunglis Mägi-Vietnami kahe ilusaima kose juurde. Naudime sõitu Guinnessi rekordite raamatusse kantud „alpikelgu-rajal“. Samuti saame tutvuda naturaalse siidi valmistamise saladustega. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav, terve päev.

 

Phan Thiet ja Ta Cu mägi

Džunglite kohale paigaldatud köistee abil tõuseme Ta Cu mäe tippu (470 m), kust avaneb hingemattev vaade Phan Thiet'ile ja selle lähiümbrusele. Siin asub kaunis pagood ning ka Vietnami pikim ja kuulsaim kuju „Lamav Buddha“. Selle pikkus on 49 meetrit ja kõrgus 6 meetrit.

Edasi suundume Binh Thuan'i provintsi pealinna Phan Thiet'i. Tutvume kohalike tänavate ja linna vaikeluga ning külastame ainulaadset pärlimuuseumi. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav, terve päev.

 

Mineraalvee- ja mudaallikad

Mui Ne ja selle lähiümbrus on kuulus oma kuumaveeallikate ja ravimuda poolest. Võimalus saada osa mitmetest spaaprotseduuridest. Meid ootavad basseinid mineraalveega, mudavannid, mineraalveevannid õitega, mullivannid, vesimassaaž ja jugadušš. Suurepäraseks lisaks on tervendav kogu keha massaaž. 

Kaasa võtta: rätik, ujumisriided.

Tüüp, kestus: puhkus, pool päeva.

Po Nagar Cham tornid ja päikeseloojang luidetes
Kõige kuulsam Mui Ne vaatamisväärsus on luited. Tee luidete juurde lookleb mööda maalilist rannajoont. Luited lummavad ja „lõhnavad maagia järele“. Päikeseloojangu ajal muudavad need oma värve lumivalgest purpurpunaseni ning tuuleiilid vormivad luidetest iseäralikke kujusid. Valgete luidete keskel asetseb hingematvalt ilus romantiline  paik – mageveejärv, mille pinnal õitsevad lootosed. 

Edasi rändame iidsete tšami tornide Po Shanu juurde, mis asetsevad künkal, kust avaneb suurepärane vaade Phan Thiet'ile. Need ehitati valmis tuhandeid aastaid tagasi iidse rahva poolt, kes kummardas hinduismi jumalaid. Kompleksi kuulub kolm toimivat hinduistlikku torntemplit. Tornide kõrval asuvad Prantsuse kolonisatsiooni ajast pärit kindluse varemed.

Budistlike templite külastamisel peavad naistel põlved ja õlad kaetud olema. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav, terve päev.

Ho Chi Minh ja Mekongi delta
Ekskursioon annab võimaluse tutvuda ühe suurima Kagu-Aasia linnaga. Ho Chi Minh on mitme miljoni elanikuga linn, mis on iseäralik kooslus kaasaegsetest pilvelõhkujatest ja koloniaalajastu hoonetest. Linna ilu saab nautida Bitexco pilvelõhkuja 49. korruselt. Jalutame kesklinnas, külastame Sõjamuuseumi, Saigoni Jumalaema kirikut, näeme peapostkontori ja linnavalitsuse maju. 

Järgmisena suundume laevareisile mööda Saigoni jõge, mille vältel saame nautida meelelahutusprogrammi ning vaateid öisele linnale. Laeval serveeritakse õhtusööki. 

Teisel päeval läheme põnevale teekonnale Mekongi deltasse, kus külastame väikseid rannaäärseid külakesi ning tutvume kohalike elanike argipäevaga. Näeme riisi kasvatamist, kookosest maiustuste valmistamist ning saame maitsta eksootilisi vilju. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav-meelelahutuslik, 2 päeva (1 öö).

Ho Chi Minh – Cu Chi tunnelid
Legendaarsed Cu Chi tunnelid, mis ulatuvad 187 km kaugusele Kambodža piirini, on peamiseks vaatamisväärsuseks Vietnami sõjaaegsest perioodist ning kõnelevad Vietnami sisside vastupanust. Huvilistel on võimalus (lisatasu eest) lasta polügoonil lahingrelvadest. 

Edasi suundume Ho Chi Minh linna, kus lõunatame ning tutvume Bitexco pilvelõhkuja, Katedraalkiriku ja Peapostkontoriga. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: ajalooline, terve päev.

Pongour
Pongour on üks maalilisemaid Vietnami jugasid. 40 m kõrguselt mööda kiviterasse alla laskuvad veejoad moodustavad saja meetri laiuse kauni järve, mis koos ümbritsevate kaljude ja troopilise metsaga meenutab antiikset amfiteatrit. Seejärel tutvume „Kukeküla“ ning sealsete elanikega.

Edasi sõidame džunglimetsa, kus saame näha kaljude vahele peidetud kaunist budistlikku kloostrikompleksi. Järgneb peatus kohviistanduses. Kohvi degusteerimine ja lõunasöök on hinna sees. 

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, peakate, mugavad jalanõud.

Tüüp, kestus: tutvustav, terve päev.

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742