top of page

Araabia Ühendemiraadid

Hinnad al.

755€

reisija kohta

Araabia Ühendemiraatide, Dubai, Sharjah, Ajman ja Ras al Khaimah emiraatide reisid toimuvad uuel talvehooajal 2020.

4 reisi toimuvad lennufirmaga Smartlynxi ajavahemikul: 15.02-22.02.2020, 22.02-29.02.2020,29.02-07.03.2020, 07.03-14.03.2020 (7 ööd)
Marsruut: Tallinn-Dubai-Tallinn
Hinnad al 755 € reisijale kaheses toas.

​Smartlynx maandub Al Maktoum rahvusvahelisele lennuväljale. Transfeer lennujaamast Dubai hotellidesse olenevalt liiklusoludest 1 t -1,5 t, Sharjahi hotellid jäävad u 90 km kaugusele.

Üldinfo

Linn, kus on kõik maailma suurim
Kõrbetest ümbritsetud Dubai on kui külluslik unelm-arvukad peened kaubanduskeskused, tipptasemel restoranid, luksuslikud spaakompleksid, esmaklassiline teenindus.
Dubais on kõik maailma suurim. Dubai sümboliks on maailma kõrgeim pilvelõhkuja-828 m kõrgune Burj Khalifa. Futuristliku raketi kombel taeva poole sirutuva pilvelõhkuja 122lt korruselt leiame maailma kõrgeima asukohaga restorani ning 124ndalt korruselt vaateplatvormi. Palm Jumeirah on maailma suurim tehissaar, kus paikneb Lähis-Ida suurim veepark Aquaventure, milles liugu saab lasta ka läbi haikala-akvaariumite. Maailma suurim kaubanduskeskus Dubai Mall hõlmab endas üle tuhande kaupluse ja saja restorani. Emirates Mall kaubanduskeskusest leiab muuhulgas ka nõlva mäesuusatamise harrastamiseks.


Pärsia lahe liivarandades saab nautida rahulikku puhkust kaunis ümbruses. Laitmatult korras ja puhastel ranna- ja basseinialadel ei kohta häirivalt pealetükkivad kaubitsejaid.
Dubais on mitmeid esmaklassilisi golfiväljakuid, mille mänguajad soovitatakse broneerida juba enne reisi. Siin on ratsabaase, keeglisaale, liuvälju ning tehislumega talispordikeskusi. Käiakse süvamere kalapüügiretkedel, sukeldumas ja snorkeldamas. Džiibisafari käigus saab romantilistel liivadüünidel päikeseloojangut nautida ning beduiinilaagrites kangastuvad tuhande ja ühe öö muinasjutud.


Dubais leiab mitmekülgset tegevust erinevas vanuses lastele. Lisaks suurimale Aquaventure veepargile on siin Wonderland-vee- ja lõbustuspark, Wild Wadi veepark, Dubai Aquarium & Discovery Centre akvaariumikeskus, mille tunnelites saab imetleda mereloomi kaladest pingviinideni. Jumeira palmisaare Lost Chambers sisaldab endas 21 akvaariumitäit mereloomi, kus muuhulgas on võimalik jälgida ka raide toitmist. Dolphin Bay lahe ääres saab delfiinide maailmaga tutvuda ning nendega koos ujuma minna. Stargate on kosmoseteemaline huvikeskus nii täiskasvanuile kui lastele. Magic Planet'i meelelahutuskeskustes leiab tegevust karusellidest videomängudeni, Dubai Zoo loomaaias võib näha kaelkirjakuid, karusid, roomajaid ja linde. Creekside Park'is saab jälgida delfiini-ja hülgesõusid ning Sega Republic'ist leiab lõbustuspargi ja mängumaailma.
Naaberemiraat Sharjah  asub Dubai kesklinnast u sama kaugel kui Dubai rannahotellid - u 17 km. Sharjah on alkoholivaba emiraat, alkohoolseid jooke pole ka hotellide restoranides ja minibaarides. Seetõttu on nii ranna- kui linnahotellid siin odavamad kui Dubais, aga tasemelt võrdselt head. Sharjah's on piisavalt uusi ostukeskusi ning erinevad kohalikud turud (souk'id), kus müüakse kulda, käsitööd, vürtse, jms. Rannad on puhtad ja valge liivaga. Hotellirannad on meeldivalt haljastatud troopilise rohelusega nagu kõikjal Emiraatides.

Sihtkoha eelised:
- Ideaalne kliima ja head rannad
- Puhas ning turvaline puhkusepaik
- Eksootiline tänavapilt ning rahvusvaheline atmosfäär
- Võimalus puhata ka heatasemelises ja rahulikus naaberkuurordis Sharjahis
- Suurepärased ostuvõimalused
- Aktiivse puhkuse sõpradele ja lastele erinevaid ajaveetmisvõimalusi
- Inglise keele oskus on üldlevinud
 

Rahvaarv: 2 484 800 inimest
Pindala: 82 880 km²
Pealinn: Abu Dhabi

Araabia poolsaare idaosas Pärsia ja Omaani lahe rannikul asub maailma üks rikkamaid riike - Araabia Ühendemiraadid. Vaid mõnikümmend aastat tagasi valitsesid šeigid oma beduiinirahvast oaasidest, praegu sõidavad nende järglased luksusautodes ja mõjutavad maailmamajandust. Rikkuse aluseks on must kuld - nafta, tänu millele on ettevõtlik kõrberahvas lühikese ajaga ehitanud üles moodsa riigi. Araabia Ühendemiraadid on liitriik, kuhu kuulub seitse emiraati: Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajman, Umm al Quawain, Ras al Khaimah ja Fujayrah. Kõik nad on kõrberiigid, kus asustus on koondunud peamiselt linnadesse, kuid siiski on igal neist ka päris oma nägu. Abu Dhabi loendamatud klaasist kõrghooned meenutavad veidi Manhattanit, Dubai oma värvikireva kaubanduse ja öötuledes linnaga ahvatleb seiklema, Sharjah kutsub põnevate araabia turgudega... Kõikides emiraatides on ka midagi ühist: kõrbeliiv ja soe meri. Emiraadid on suurepärane kombinatsioon kaasaegsest läänelikust linnakultuurist ja araabia eksootikast, majanduslikust tipptasemest ja traditsioonilistest eluviisidest. Tegemist on põhjamaalase jaoks avastamata ja uudse kultuuripiirkonnaga, mis samas on turvaline ja väga kõrge elatustasemega. Raha maagilisel jõul on elutusse kõrbe rajatud lopsakad troopilised aiad, golfiväljakud, villad, luksushotellid. Emiraadid on ideaalne paik talvepuhkuseks! Seal on imeilusad kuldse liivaga troopikarannad, palmid, soe meri ning mõnus kliima. Sihtkohas on elamusterohked ekskursioonid, mis tutvustavad teile selle eksootilise maa eripära, ning lai valik aktiivse puhkuse võimalusi, nagu golf, tennis, kalapüük, sukeldumine jne. Koht sobib hästi ka perepuhkuseks, sest Dubais on suured lobustus- ja veepargid. Väga head ostuvõimalused nii suurte, moodsate kaubanduskeskuste kui ka traditsiooniliste araabia turgude souk’ide näol. Silmatorkavalt lai kaubavalik firmatoodetest kuni kohalike suveniiride, maitseainete ja kuldeheteni. Üllatavalt palju on lahedat meelelahutust, moodsaid elava muusikaga baare ja häid restorane. Esindatud on kõik olulisemad maailma rahvaste koogid, erilisi maitsenaudinguid pakuvad aasia köökidele spetsialiseerunud restoranid. Lisaks ootab teid elav ja mitmekülgne ööelu. Turist on siin oodatud ja hoitud ning muidu vaoshoitud põhjaeurooplasel on siinset küllust ja suurejoonelisust nähes raske ükskõikseks jääda.

 

Araabia Ühendemiraadid on muinasjutumaa, kus on midagi põnevat igale maitsele.

Hea teada

Keel: Ametlik keel on Araabia keel, kuid igal pool kasutatakse ka inglise-, hindi-, urdu- ja farsikeelt. Viimastel aastatel, tänu vene turistidele, tekkisid Dubais suur hulk venekeelseid plakateid ja kuulutusi ning paljud müüjad ja hotelli töötajad valdavad vene keelt.


Usk: AÜE riiklik usk on islam, kuid lubatud on ka teised usud.


Kliima: Kuiv lähistroopiline kliima. Aasta keskmine hulk vihmaseid päevi - 5. Kõige parem aeg reisimiseks AÜE-sse on periood oktoobrist maini,
millal õhu temperatuur on alates 18°C kuni 30°C. Sel perioodil (eriti veebruaris) on võimalikud vähese vihmaga päevad. Suvel õhu temperatuur võib tõusta kuni 50°C.


Aeg: Kuni 28. märtsini on kell Dubais 2 tundi rohkem kui Eestis. Dubais ei ole suveaega, seega on ajavahe 28. märtsist kuni 31. oktoobrini vaid tund.


Raha: Emiraatide rahaühik on dirhem. 1 USD = 3,65 dirhemit, 1 EUR = 4,35 dirhemit (august 2005). AÜE`s aktsepteeritakse rahvusvahelisi krediitkaarte, paljudes kauplustes saab tasuda ka deebetkaardiga. ATM sularaha-automaadid on pankades, tänavatel ja ostukeskustes.


Ostud: Riigi külastajatele on pakkuda veel üks meeldiv puhkuse eripära, nimelt - haarav shopping eksootilistel araabia turgudel ja hiiglaslikes kaubanduskeskustes. Iga aasta toimuvad siin kuulsad kaubandulikud laadad. Iga üritus on seotud võrratu karnevaliga ning väljendab armastust shoppingu vastu, siin võite Te nautida värviküllaseid vaatepilte.


Kõige parem aeg ostudeks on jaanuar, sest siis toimub Dubai Kaubanduslik festival. Festivali ajal müüvad tuhanded kaupmehed oma kaupa suurte allahindlustega. Iga päev on festivali programmis muljetavaldav ilutulestik, kontserdid, tantsud, loositakse kingitusi, toimub šhow vee
peal ja suur hulk teisi esinemisi. Shoppingu keskuseks on tunnistatud Deir (Dubai): Nasser Skquer, Murshid Turg, Golden Souk. Siin on lihtne kaubelda, sellepärast võite julgelt vähendada esialgset hinda 2 korda, nii et tulemuseks saate Te reaalse summa. Nendele kes soovivad saada kvaliteetseid riideid ja jalanõud, soovitame külastada kaubanduskeskusi City Centre, Bur Juman Centre, Al Ghurair Centre, Walf Shopping Mall, Lamcy Plaza (koik Dubais), Shjard poed asuvad Al Wahada Street tänaval.


Pöörake tahelepanu ka sellele, et paljudes hotellides on spetsiaalsed
bussid, mis viivad turiste kauabanduskeskustesse.
Jootraha: Rahvusvahelise kombe kohaselt on ka Dubais kombeks head teenust ja teenindamist ära märkida 10% jootrahaga. Mõnes restoranis lisatakse jootraha automaatselt arvele, sellisel juhul on märkus lisatud menüüsse – eraldi jootraha pole vaja maksta. Ekskursioonide puhul on heaks tavaks jätta bussijuhil 3-5 Dh toa/perekonna peale.


Toll: Keelatud on erootilise sisuga trüki-ja videotoodete sissevedu ning selliste esemete sissevedu, mis võiksid solvata moslemite religioosseid
tundeid ja omaksvõtmisi või mis väljendavad vaenulikku suhtumist riigi vastu. Eelkõige puudutab see ajakirju või videokasette, mis sisaldavad isegi kõige süütumatuid elemente erootikast. Rangelt kontrollitakse alkohoolsete jookide (2l. veini, 1l. kanget alkohoolset jooki, aga Sharjahisse - ainult 1 pudel emba kumba), tubakatoodete (2000 sigarette või 400 sigarit või 2kg tubakat), parfüümi ja lõhnavee (150 g) sissevedu. AÜE elanikele on alkohoolsete jookide sissevedu keelatud. Narkootikumite ja relvade sissevedu on samuti keelatud. Kui meditsiiniekspertiis tuvastab Teil narkootikumide jälgi või kui Teid peetakse näiteks kinni purjusoleku pärast, siis kohtuotsuses kajastatakse nii purjusolek kui ka narkootikumide tarvitamine. Ametlikult pakutakse alkohoolseid jooke ainult restoranides ja lennujaamas ning hotelli baarides (pudel õlu maksab umbes 3 USD). Iga valuuta sisse- ja väljavedu on piiramatu.


Alkohol: Kuna tegemist on islamimaaga, saab alkohoolseid jooke osta vaid hotellibaarist või ööklubist ja alkohol on kallis. Dubai lennujaamas saab peale saabumist alkohoolseid jooke osta Duty-free poest.
Sharjah on aga täielikult alkoholivaba emiraat, kaasatoodud vägijooke saab tarbida vaid hotellitoas. NB! Avalikes kohtades (tänavatel, parkides) on alkoholi tarbimine keelatud. Purjuspäi pole soovitav ringi luusida. Pea kõikjal jälgib korrareegleid kombluspolitsei.


Autorent: Autot saab rentida vähemalt 21-aastane isik, vajalik on rahvusvaheline juhiluba. AÜE-s on esindatud rahvusvahelised autorendifirmad, kliimaseadmega väikeauto rendihind algab 45 USA dollarist päevas, lisandub kindlustus USD 12. Bensiiniliiter maksab 1,75 dirhemit. Kütusehinna muutudes maailmaturul, muutub ka bensiini hind AÜE-s. Tänavatel ja maanteedel liikluspolitseid ei kohta - kõikjal on valvekaamerad. Kiiruse ületamise, sõidu ajal mobiiltelefoniga rääkimise ja muude rikkumiste korral on trahvid kopsakad - arve saate rendiautot tagastades. Parkimine Dubai südalinnas maksab olenevalt piirkonnast 1-3 AED / tund.


Takso: Tänapaeval on Dubais kahte liiki taksosid - taksod ilma mõõturiteta ja "Dubai Transport" kompanii taksod, kuhu on seatud mõõturid. Viimases makstakse sõidu alustamise eest 2 dirhemit ja siis iga kilomeetri eest 1 dirhem. Taksodes, milles puuduvad mõõturid, on kasulik kohe hind kokku leppida. Minimaalne takso sõit maksab 5 dirhemit.


Rahvuslikud eripärad: Naiste riided peavad olema vabad, ruumikad. Mehi tervitatakse kerge kummardusega, mitte käesurumisega. Abielunaistel ei tohi võtta käest kinni. Araablase majja ei siseneta jalanõudes. Kui peremees läheb Teie eest ja siseneb jalanõudes, siis see keeld ei kehti.
Araablased on väga pika vihaga ja kättemaksuhimulised. Kättemaks võib toimuda isegi 10a pärast.
Toitu ja jooke tuleb anda ja võtta parema käega. Kui kahvlid puuduvad, siis tuleb loputada veega parem käsi ja võtta toitu näpuotstega. Kindlasti ei soovita pakkuda kohalikele elanikele alkohoolseid jooke kui kingitust või suveniiri. Ei tohi käija palvetajate ees.
Ramadaani ajal ärge sööge, ärge jooge ja ärge närige nätsu tänavatel ja avalikes kohtades kuni päikeseloojanguni.
Ramadaan - moslemite paastukuu; traditsioonide mitteaustamise eest võib saada trahvi või isegi vanglakaristuse.
Moslemite maal on vajalik partneriga suhelda austades kohalikke tavasid. Kohtumine algab käesurumisega ning kindlasti on vaja vaadata oma partnerile silma. Tervituse ajal ei tohi teises käes hoida sigaretti või hoida käsi taskus. Vestlust alustatakse alati küsimusest enesetunde ja pereliikmete tervise kohta.
Selle riigi kodanikid ei kiirusta ja ei armasta riskida. Ettevõtjad valdavad suurepäraselt inglise keelt, selles keeles vormistatakse ka kõik dokumendid.


Ramadaan: Ramadaani ajal on restoranid päevasel ajal suletud. Hotellides on päeval tavaliselt avatud vaid üks restoran, baaride lahtiolekuajad on piiratud. Ramadaani ajal ei tohi päiksetõusust loojanguni avalikus kohas süüa, juua ega suitsetada. Kaubanduskeskused ja poed avatakse tavapärasest paar tundi hiljem, need on lahti hilisööni. Ekskursiooniprogrammis võib olla muudatusi.


Rannad: Dubais on kaks avalikku liivaranda: Al Mamzar (umbes 7 km Dubai keskusest) ning Jumeirah Beach (15 km Dubai keskusest). Al Mamzar`i avalikus rannas rannatoole ega päikesevarje ei ole. Sissepääs tasulisse randa maksab 5 dirhemit. Jumeirah Beach avalikus rannas saab rannatoole ja päikesevarje tasu eest rentida, rohkem privaatsust pakub tasuline Jumeirah Beach Park rand (sissepääs 5 dirhemit). Jumeirah Beach`i tasulises rannas on restoran, Al Mamzar`i tasulises rannas saab osta suupisteid. Enamikest linnahotellidest käib iga päev tasuta buss Al Mamzar`i või Jumeirah Beach` randa. Buss väljub hotellist tavaliselt kell 9 hommikul, tagasi hotelli kell 12 või 13. Rannas tuleb kasutada isiklikku rannarätti, hotellirätikuid ei tohi kaasa võtta. Rannahotellidel on enamasti privaatne rand, kus rannatoolid ning päikesevarjud on hotelli külalistele tasuta. Alkohoolseid jooke tohib juua vaid hotellide privaatrandades (v.a. hotellid alkoholivabas emiraadis Sharjah`s).


Pildistamine: Kohalike naiste pildistamist peetakse ebasündaks ja ka meestelt on heaks kombeks enne luba küsida. Naiste pildistamist loetakse solvanguks ja selle eest võidakse Teid maalt välja saata. Pildistada ei tohi ka sõjaväelisi objekte, šeigi paleed, politseid (tuleb luba küsida).
Riietumine: Dubais ollakse turistide riietuse suhtes vabameelsemad kui teistes araabia riikides. Ehkki pea kõik on lubatud, tuleks siiski hoiduda kohalike elanike tundeid ja kombeid solvavatest sügavalt dekolteeritud kleitidest, liiga lühikestest seelikutest ja liibuvatest pükstest. Rannas ja basseini ääres on ujumisriided normaalsed, hotellide restoranidesse nendega minna ei sobi. Topless on siiski välistatud. Kohaliku sündsustunde piir on põlved ja küünarnukid.
NB! Restoranid ja ööklubid eeldavad külastajatelt pidulikumat riietust. Lühikestes pükstes, teksastes ja spordijalatsites üldjuhul restorani ei pääse.

Araabia Ühendemiraatide viisa info

Alates 22.03.2014 saavad Eesti kodanikud Araabia Ühendemiraatide tasuta külastusviisa (visit visa) taotleda Araabia Ühendemiraatide piiripunktides. Reisidokument peab kehtima 6 kuud peale kavandatava reisi lõppemist.

Reisile on vaja kaasa võtta:
1. Pass, kehtivusega vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.
2. Reisivoucheri ja lennupiletid, reisikindlustuse.
3. Lastele, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Araabia Ühendemiraatide turismiviisa on 1 kordseks sisenemiseks, kohalolekuga riigis 30 päeva. Viisa ise on kehtiv 60 päeva väljastamise hetkest. Kui turist viibib Araabia Ühendemiraatides rohkem kui 15 päeva, siis järgmise viisataotluse saab sisse anda alles 1 kuu peale reisi lõppu. Vastavalt Araabia Ühendemiraatide kehtivale seadusele teeb lõpliku otsuse turisti piiri ületamise kohta piiriametnik piiril. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata paketireisi ega viisa eest
tasutud summat.

NB! Eesti Välismaalase passiga ehk nn. "Halli passiga" Araabia Ühendemiraatidesse viisat vormistada ei ole võimalik.

Vene kodanikel on vajalik viisa ette vormistada, elektroonilise viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid on vaja saata e-mailile info@emeraudetravel.ee:
1. värviline koopia leheküljest passist, kus on pilt ja andmed (jpg.formaadis, mitte suurem kui 500 Kb); passi kehtivus peab olema vähemalt 6 kuud riiki sisenemisel.
2. värviline foto (jpg. formaat, mitte suurem kui 500 Kb)
3. lastele, kellel on vanematest erinev perekonnanimi vajalik esitada sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Viisa vormistamise tasu: 65 Eur. Elektrooniline viisa saadetakse reisibüroo e-mailile. Vastavalt Araabia Ühendemiraatide kehtivale seadusele teeb lõpliku otsuse turisti piiri ületamise kohta piiriametnik piiril. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri reisi- ja viisatasu ei tagastata.

Soovitame viisadokumendid saata võimalikult varakult juhul kui:
- reisib üksik vallaline naisterahvas noorem kui 30 aastat;
- reisib abielus naisterahvas, noorem kui 30 aastat, kellel on abikaasast või saatjast erinev perekonnanimi.
- reisivad lapsed, kellel on vanemast erinev perekonnanimi.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS

bottom of page