top of page

Hinnad al.

249€

reisija kohta

Hurghada – Punase mere äärse kuurorti pulseeriv elu

Hurghada on üks tähtsamaid turismikeskusi Punase mere kaldal, mis asub Kairost 450 km kaugusel. Kuurort on välja kasvanud väikesest kalurilinnakesest. Hotellide arvu poolest on Hurghada maailma kuurortide esiridades. Juba praegu on Hurghada rannikul enam kui 200 hotelli, linn laieneb aga veelgi. Aastatest 1980 on kuurorti pidevalt laiendatud Egiptuse ja välismaalaste investorite poolt ja sellest on saanud liidripositsiooniga kuurort Punase mere ääres. Hotellidest ja puhkekompleksidest leiate igasuguseid sportimisvõimalusi merel – snorkling, sukeldumisklubid, jahiklubid.


Kuurort koosneb kolmest piirkonnast: Sakkalast (kaasaegse linna keskus, kus on palju kaupluseid ja hotelle), El Daharist (linna vanim osa, mõnede hotellidega, enamjaolt elavad siin kohalikud elanikud) ning 5 km pikkuse hotellide, kaupluste, kohvikute ja baaride jadaga hiljuti tekkinud tänapäevasest rajoonist Village road. Kümnete kilomeetrite kaupa kulgevate liivarandade äärest võib leida eri kategooria hotelle. Kui soovite pärast rannamõnude nautimist jalutada kärarikkal idamaa turul ja arvukates poodides, sobib see kuurort just teile. Hurghadas on hulgaliselt restorane, kohvikuid, ööklubisid. Restoranidest tasuks külastada Sakkala peatänaval ja Village road'i jalakäijatetänaval olevat populaarseimat mereannirestorani Fish house, Sakkala ringtee ääres olevat gurmaaniköögi, originaalse atmosfääri, värske ja maitsva toidu ning mereandide odava hinna poolest tuntud El Minat, mererannal Egiptuse köögi hõrgutisi pakkuvat, Hurghada üht kaunimat restorani Felfela, aga ka Sakkalas Bella Vista hotellis asuvat Itaalia köögi ja parimate pitsadega restorani Laluna. Rikkalik valik restorane ja kohvikuid asub äsjaavatud turistikeskuses Sakkalas, jahi kail „Hurghada Marina“. Sellelt kaasaegselt promenaadilt leiate gurmaankohvikuid ja luksuslikke restorane, mis pakuvad igasuguseid kööke (Egiptuse, Itaalia, Jaapani, Hiina, India, Vene).


Sakkala ööklubidest väärivad nimetamist Ministry of Sound (endine Papa’s Beach Club) ning Hed Kandi (endine Liquid Lounge, infot leiate veebiaadressilt www.hurghadamarina.com). Village roadil tasub külastada Hard Rock Cafed ja Little Buddha´t. Sissepääs ööklubidesse on Hurghadas tavaliselt tasuline (25–80 EGP). Coffee Shopid (kohvipoed) on siin istumiskohad, kus saab odavalt (3–5 EGP) vesipiipu suitsetada, kohvi, teed või mahla juua, mõnel pool ka kohalikke suupisteid maitsta. Parimad vesipiibud on järgnevates kohvikutes: Mashrabia, El Arabi, Harafeesh. Käibemaksuvabades poodides (tax-free) müüakse kohalikke alkohoolseid jooke. Välismaise päritoluga vägijooke saab soetada üksnes 2 päeva jooksul alates saabumise päevast. Toidukauplustes alkoholi ei müüda. Vägijooke saab osta mõningates baarides, hotellides. Hurghada maksuvabad kauplused asuvad Sakkalas, Village roadis, lennujaamas ja El Gounas.
Punase mere veealust maailma peetakse üheks kaunimaks ja värvikamaks maailmas. Siin saab järele proovida kõik veespordiliigid: sukeldumise, purjetamise, lainelauaga sõitmise jne. Paljud sukeldumishuvilised käivad siin puhkamas ja sportimas. Peaaegu igas suuremas Hurghada hotellis laenutatakse veespordivarustust. Selle ala uustulnukatele korraldavad kogenud instruktorid sukeldumiskursusi. Merele, korallriffide juurde tehakse laevaekskursioone. Giftuni saar keset merd on parim paik esmakordseks tutvumiseks veealuse maailmaga. Abu Dabab, Shoab Alam, Shab Sharm, Panoramos ja Shoab Al Hamra (Elphinstone), aga samuti Rashmani ääres olevate korallide juures tasub proovida nii päevast kui öist sukeldumist.


SAHL HASHEESH
Kuurort asub Hurgadast 20 km kaugusel lõunas. Keset merd ja kõrbemägesid paiknevad õdusad hotellid, mis paistavad silma oma unikaalse arhitektuuri ja stiiliga. Seal on loodud suurepärased võimalused neile, kes eelistavad rahulikku puhkust, aga ka aktiivsetele inimestele – suurtes hotellides leidub kõike, mida on vaja meeldivaks ajaveetmiseks: restoranid, kohvikud, tervisekeskused. Kuurort on tuntud ka selle poolest, et seal asub unikaalne, Lähis-Idas täiesti ainulaadne “uppunud linn” – vee all asetseb taasloodud ajalooline linn, mille kontseptsioon on seotud kümneid tuhandeid aastaid tagasi vee alla vajunud vaaraode linnaga, mis asus kunagi siin, kus Sahl Hasheesh täna.

MADINAT MAKADI
Madinat Makadi on õdus kuurortlinn Hurghadast lõunasse jääva lahesopi ääres. Hurghada kesklinnast lahutab Madinat Makadit 35 km. Madinat Makadi on rajatud kümne aastat eestning seda peetakse Egiptuse kuurortide seas tõeliseks pärliks. Madinat Makadis ootab reisijaid nii aktiivne kui ka rahulik puhkus. Siinsed hotellid on uppunud rohelusse. Hotellide kinnine ja valvatav territoorium võimaldab teil end siin eriti turvaliselt tunda. Madinat Makadi on tuntud oma avarate, linnast eemal asuvate liivarandade poolest. Korallrahud asuvad 50 m kaugusel rannatsoonist. Siinsed rannad on suurepärane paik romantikutele ja rahuliku puhkuse armastajatele. Madinat Makadi on kui liiva ja kõrbete seest kerkinud oaas. Madinat Makadi esimene hotell ehitati 1998. aastal. Praegu on kuurordis 8 hotellikompleksi, kõik on araabia stiilis 4- ja 5-tärni hotellid. Siinsetes hotellides on populaarne toitlustamissüsteem „kõik hinnas“. Peale selle pakub kuurort „Madinat Makadi Dine Around“ - programmi, mis annab külalistele võimalust külastada erinevaid kuurordis asuvaid restorane, suhteliselt väikese tasu eest. Madinat Makadis toimub kogu elu hotellides ja kuurordi õdusas keskuses Souk Makadi, kus on olemas kõik, mida lõbusaks ajaveetmiseks vaja võib minna, – stiilsed restoranid, kauplused erinevatele maitsetele. Kuurordi infrastruktuuris on olemas pank, tervisekeskus, tenniseväljakud, spordiväljakud lastele, ööklubi. Madinat Makadi uhkuseks on 18-auguga meistrivõistluste golfiväljak, mis avati sügisel 2007. Kuurordi tänavatel liigub rong taf taf. Kuurordi rannad on suurepäraseks kohaks rahuliku puhkuse ja romantika armastajatele. Makadi Serena Spa on spa-teraapia keskus, kus pakutakse mitmesuguseid tervise- ja iluprotseduure.


SOMA BAY
Soma Bay kuurort asub Hurghadast 45 km lõunas. See on uus ja paljutõotav turismipiirkond. Varem oli see rannikuala asustamata kõrb. Selle piirkonna „vallutamine“ algas 1990. aastal, kui investoreid köitsid siinne puhas meri, võrratud liivarannad, veealuse maailma ilu ja rahu Hurghada kärast. Soma Bay hotellid on 4- ja 5-tärnised. Kuurortpiirkond paistab silma selle poolest, et selle läheduses ei ole asulaid. Seda ümbritseb üksnes kõrb. Baarid, restoranid, kauplused ja ööklubid on vaid hotellides. Soma Bay piirkond sobib neile, kes soovivad olla eemal suurtest ja kärarikastest kuurortidest ning kes peavad lugu veespordist ja kõrgetasemelisest teenindusest. Soma Bays asub ka teine tervel Egiptuse rannikul golfiklubi. Rahvusvahelise tasemega golfiväljakul on 18 auku.


EL GOUNA
Hurghadast 25 km kaugusel põhjas asuvat El Gounat peetakse kõige moodsamaks, elegantsemaks ja modernsemaks kuurordiks tervel Punase mere rannikul. Seda kutsutakse Punase mere Veneetsiaks. Puhkajaid võluvad siin tehiskanalid, laguunid, lahesopid ning rohetavad ja õitsevad taimed. Kõrbest ei ole siin jälgegi. Selles linnas ei ole kõrgekorruselisi hooneid. El Gouna hotellidele on iseloomulik omapärane stiil – peamiselt on siin madalad suvilatüüpi hotellid, mis on üksteisega sildade kaudu ühenduses. Kanalitel sõitvad paadid toovad teid hotelli juurde. El Gouna turistid saavad mööda kuurorti väikebusside ja paatidega liigelda tasuta, väikese lisatasu eest saab aga ringi sõita väikese “tuk-tukiga”.
Unikaalne võimalus El Gouna külalistele on programm „Dine Around“ - võimalus vahetada tasuta või väikese lisatasu eest enda hotelli õhtusöök õhtusöögi vastu mõnes teises hotellis või kuurordi kuulsas restoranis.
El Gounas ootavad puhkajaid ka kuurordist eemal olevad rannad, kõrb ja uppunud laeva vrakkidega värviline ja lummav veealune maailm. Tänu soodsatele tuultele ja kaunitele randadele on El Gouna väga populaarne paik kite surfinguks – kuurorti territooriumil asub koguni 5 selle ekstreemse alaga tegelemise keskust.
El Gouna eriline atmosfäär inspireerib sageli kohalikke või võõrsilt tulnud kunstnikke. See kuurortlinn on kaupmeeste rajatud turismiparadiis Punase mere kaldal. El Gouna paistab silma kui ületrumpamatu snorgeldamise, sukeldumise, lohesurfi, golfi, purjetamise, ekskursioonide, meelelahutuse, maailma tasemel toitlustamise ja kireva ööeluga linn.

Egiptus üldinfo

Rahvaarv: 82,2 miljonit inimest

Pindala: 1 001 570 км²  
Pealinn: Kairo
Üldinfo: Egiptuse Araabia Vabariik


Egiptus on rahvarohkemaid riike Aafrikas ja Lähis-Idas. Egiptuse üle 82 miljonis elanikust enamus elab Niiluse jõe orus, kus on enamus haritavast põllumaast. Suured kõrbepiirkonnad on praktiliselt asustamata. Ligikaudu pool kogu Egiptuse elanikkonnast elab linnades, suurimad linnad on Kairo ja Alexandria.
Egiptuses on säilinud võimsa antiikse tsivilisatsiooni ehitised: Giza püramiidid, suur Sfinks, Kuningate Orus vaaraode hauakambrid, suursugused templid Karnakis, Luxoris, Niiluse Läänekaldal, Abu Simbelis, Denderas ja Abydoses.
Turismiga seotud aladel töötab ligikaudu 12% elanikkonnast.
Egiptuse majandus on üks kõige omapärasemaid kogu Lähis-Idas, kuna turism, põllumajandus, tööstus ning teenindussektor on oma tootlikkuselt pea-aegu võrdsed.
Geograafia: Egiptus asub Põhja - Aafrikas ja  piirneb Vahemerega põhjast, Gaza ja Iisraeliga kirdest, Punase Merega idast, Sudaaniga lõunast ja Liibüaga läänest. Egiptus kuulub Lähis – Ida riikide hulka.


Riigikord: Vabariik
Elanikkond: Egiptuse elanike arv on üle 82 miljoni, see kasvab iga aastaga. Kairos elab umbes 21 mln inimest.
Religioon: 94% egiptlastest on moslemid, 6% - kristlased (koptid, ortodoksid, katoliiklased) ja juudid. Egiptus tunnistab ametlikult vaid kolme suurt monoteistlikku religiooni - kristlust, islamit, judaismi.
Keel: Egiptuses kõneldakse araabia keele kohalikku dialekti. Raamatuis ja ajalehtedes kasutatakse kirjakeelena  klassikalist araabia keelt.
Araabia keelt kõneleb maailmas üle 150 mln inimese. Kirjutatakse vasakult paremale, alfabeedis puuduvad vokaalid, kirjutades kasutatakse ainult konsonante.
Egiptuses saab hakkama inglise keele, saksa keele, itaalia keele, vene keelega.
Teeviitadel ja tänavate nimesiltidel kasutatakse sageli kõrvuti araabia ja ladina tähestikku.
Raha: Kohalik valuuta on Egiptuse nael – tähis EGP.


Üks nael = 100 piastrit. Käibel on kupüürid väärtusega 200, 100, 50, 20, 10, 5 ja 1 nael ning 50 ja 25 piastrit, mündid väärtusega 5 ja 1 nael ning metallpiastrid vääringuga  75, 50 ja 25. Pangad töötavad iga päev kella 8.30st kuni 13.30ni, välja arvatud reede. Rahvusvahelistes hotellides ja Kairo lennujaamas asuvad pangad töötavad ööpäevaringselt.
1 EUR = ca 9,3 EGP

1 USD = ca 6,8 EGP
Enamikes kauplustes saab  maksta ka dollarites ja eurodes, loomulikult kaupmehele sobiva kursi alusel.

Krediitkaarti saab kohati kasutada, kuid suurem osa kaupmeestest eelistab arveldada sularahas.


Ajalugu
Lõuna-Egiptuses olid esimesed asustused juba rohkem kui 250 tuhat aastat tagasi...

Ülem-Egiptuse müütiline valitseja Menes ühendas Ülem- ja Alam-Egiptuse omavahel 3050 a. eKr. ja ehitas kuulsa Memphise linnuse.
Iidse Egiptuse ajalugu on jaotatud kolme ossa: Vana Kunigriik (2663-2195 eKr) tuntud ka püramiidide ajastuna, Keskmine Kuningriik (2066-1650 eKr) ja Uus Kuningriik (1550-1064 eKr), mis on tuntud ka kuldse ajastuna.
Egiptuse langust seostatakse vaarao Kleopatra VII-ga, kes alustas võimuvõitlust oma venna ja mehega ning kutsus selleks appi Rooma armee.
7.sajandil vallutasid Egiptuse prohvet Muhamedi ühendatud araablased, kes on sellel territooriumil tänini.
Suessi kanali ehitamisega sai Egiptus tähtsaks rahvusvaheliseks transiitmaaks.
Peale kuninga kukutamist 1953. aastal on Egiptus olnud vabariik.

 

Vaatamisväärsused

Vaatamisväärsused
Egiptus on muinasjutumaa. See on ühe kõige vanema ja arenenuma tsivilisatsiooni sünnimaa, mis on avaldanud mõju maailmakultuuri arengule. Püramiidid, vaaraod, muumiad - need mõisted on teada isegi kõige kaugetele ajaloost inimestele. Arvukad maailmataseme ajaloomälestised, eksootilisus ja kvaliteetne teenindus - kõik see muudab Egiptust väga veetlevaks reisijatele!


Kairo - Teie silmade ette kerkivad ažuursed minaretid ja mošeed: Mohammed Ali ja Sultan Kalaunu mošeed. Egiptuse muuseumis võite tutvuda rahvuslikku kollektsiooniga, mis on kümme korda rikkalikum ja täiuslikum kui Briti Muuseum. Unustamatuid ekskursioone saab korraldada papüüruse ja ehete tehasesse, samuti lõhnaõli muuseumisse. Näete oma silmadega hiiglaslikku akvedukti, mis saab oma alguse Niilusest, läbib Citadeli, Beit Al Sennar torni ja Vana Araabia Ülikooli  Al-Azhar. Ja muidugi võite külastada Khan al-Khalili käsitööturgu – suurimat turgu Lähis-Idas, mis on vähe muutunud alates XIV sajandist, kus te saate  sukelduda Ida eksootikasse tema kujuteldamatu mitmekesisuse ja segadustega.


Giza - Egiptuse Püramiidid. Neid on Egiptuses umbes sada - suured ja väikesed, astmelised ja siledate seintega, mis on säilinud meie ajani peaaegu tervetena. Püramiidid asuvad piki vasakut Lääne-Niiluse kallast, väikeste gruppidena, lähedal sellele kohale, kus vanal ajal asus kuningriigi pealinn Memphis. Kuulsamad püramiidid asuvad Kairo läheduses, Giza kõrbe platoo serval, rohelise Niiluse oru kõrval. Giza’s asub kolm suurt püramiidi - Cheops, Khafre ja Menkaure. Siin Giza platoo jalamil asuvad Chephreni vaarao templid.


Luxor - Selle kohaga on seotud kuulsate vaaraode nimed: Ramses, Tutankhamen, Seti I, Amenhotep, Tuthmosis ja kuninganna Hatšepsut, kes jätsid endast maha monumentaalse arhitektuuri mälestussambaid. Luxoris asub Luxori tempel, Karnaki Tempel, Kuningate Org, Kuninganna Hatchepsuti Tempel ja Memnoni kolossid ning palju teisi muistsed hauakambreid. Suurimat huvi pakub Ramses II. abikaasa Nefertiti maalitud seinte ja laega hauakamber.


Port Said - standardne Egiptuse linn, väga noor. Asub 200 km kaugusel pealinnast, kirdes, see linn on ehitatud eelmise sajandi keskpaigas koos Suessi kanaliga. Nagu Alexandria on ka Port Said Egiptuse mere väravateks. Rahvuslikus Port Saidi Muuseumis on esitatud kultuurilised- ja materiaalsed esemed, mis olid leitud enne vaaraode ajastut kuni tänapäevani. Selline Egiptuse tsivilisatsiooni muuseum loodi hiljuti Kairo’s.
Aswan on kuulus oma tohutu tammiga, mis on ehitatud XX sajandi 60-ndatel aastatel NSVL abiga. Tamm on  muutunud üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Aswan asub Niilusel, umbes 1000 kilomeetri kaugusel Kairost, kohas mis oli sajandeid olnud kauplejate keskuseks. Aswani läheduses kaevandati kuulsat roosat graniiti.


Edfu - Linn asub Ida Niiluse pangal, Luxorist lõuna poole ja on tuntud oma suurejooneliste templite poolest. Templid on pühendatud ühele tähtsamale ja vanemale jumalale - Horus’ele, keda kujutatakse pistrikuna.
Alexandria - Siin tasub vaadata Aleksandria sadamat, El Maurice Abu al Abbas mošeed, Montaza kuninglikku parki, Alexandria sammast ja katakombe.

Punane meri

Mitte üheski teises meres ei näe te niisugust veealust ilu! Siin on vee peegelpinna all asuv maailm alati kaunis – iga ilmaga, iga päev ja igal aastaajal. Just Punase mere ilu meelitab siia miljoneid turiste kogu maailmast, kes sellesse võlumaailma armuvad ning ikka ja jälle tagasi tulevad. Õpivad, töötavad, koguvad raha, võtavad sukeldumistunde ning ostavad tuusiku, et sõita Egiptusesse, käia Punases meres sukeldumas, tunda sellest mõnu ja avastamisrõõmu.
Punane meri on India ookeani mandritevaheline meri, mis asub Araabia poolsaare ja Aafrika vahel. Vaimustava kontrasti loovad kõrbelised mägimaastikud ning sätendav taevasinine merevesi. Punase mere iseärasus seisneb selles, et temasse ei suubu ükski jõgi. Tavaliselt toovad jõed endaga kaasa muda ja liiva, mis merevee läbipaistvust oluliselt vähendab. Seetõttu ongi vesi Punases meres kristallselge. Sooja kliima tõttu ei lange Egiptuse randades vee temperatuur alla +20 kraadi, aga suvel ulatub see +27 kraadini. Sooja vee suur aurustumine on muutnud Punase mere üheks maailma kõige soolasemaks mereks, kus ühe liitri vee kohta tuleb 38-42 grammi soola (kui Teil siinjuures tuleb meelde Surnumeri, siis tasuks teada, et see ei ole mitte meri, vaid järv).
See on põhja poolkera kõige soojem ja soolasem meri, kus veealuse taimestiku ja loomastiku jaoks, aga ka veespordialade harrastamiseks eksisteerivad ideaalsed tingimused.\


Sukeldumine
Nii Hurgadas, Sharm el Sheikhis kui Nuweibas on sukeldumiskeskused, kus saab laenutada sukeldumisvarustust ja teha läbi kursused. Kogenud sukeldujad ning need, kes soovivad saada “närvikõdi”, suunduvad uppunud laevade juurde. Nendest kuurortidest saab mööda kallast minna sukeldumisretkele imeilusatesse puutumatutesse kohtadesse, nagu näiteks Ras Muhammedi poolsaarele, mis on kuulutatud rahvuspargiks.
Vesi on siin kuni põhjani läbipaistev ning isegi ilma mingi varustuseta saab imetleda korallrahusid ja idamaiselt kirjusid, muutuva mustriga kalu. Valitsus kuulutas selle koha rahvuspargiks mitte ainult hämmastava ilu pärast, vaid ka seetõttu, et mitteteadlikud sukeldujad ja ankruid otse korallrahudele lasknud laevad lõhkusid palju koralle.


Purjelauasõit
Ostke reis Hurgadasse või Dahabisse. Küllalt sageli võib lahes näha kümneid värvilisi purjelaudu, siin on väga palju turiste, kes sõidavad purjelauaga.
Allveeujumine maski ja toruga - snorgeldamine
Võtke kurss Siinaile – Sharm el Sheikhi või Nuweibasse. Kõlab soliidselt ning välja näeb see nii: lastes maski ning toruga varustatud näo vee alla ja lestade abil edasi liikudes, saab snorgeldaja näha mereelu otsekui ekraanil. Siin on meresiilid, meretähed-kaheksajalad, liblikkalad, papagoikalad, klounkalad, soliidsed napoleonid, vaalad, barrakuudad, mureenid ja veel ligi 500 liiki kalu, kusjuures kolmandik neist on endeemid (piiratud levialas esinevad) ning elavad ainult siin. Mitte vähem huviväärsed ei ole korallid ning nende hiiglaslik mitmekesisus ja habras ilu.


Lainelauasõit
Kõige paremad lainelauakeskused asuvad Hurgadas ja Dahabis. Lainelauasõit tähendab lainelauaga murdlainetes sõitmist. Lainelauasõitjad on tuulte inimesed ning küsimus, miks inimesed ei lenda nagu linnud, ei ole nende jaoks aktuaalne.
Millega veel võib tegelda Siinais puhates?


-sõita jahiga Ras Muhammedi looduskaitsealale või mõne korallrahu juurde ning ujuda seal maskiga või sukelduda akvalangiga; -imetleda korallrahusid läbi “Discovery” laeva läbipaistva põhja;
-sõita dziibiga Siinai kõrbesse, Aqaba lahe maalilisele kaldale, unikaalsesse mangroovisalusse;
-sõita kaamelitega või araabia ratsahobustega ning külastada beduiinitelki;
-matkata Värvilisse kanjonisse.

Igaüks leiab endale südamelähedase tegevuse ning kütkestav Punane meri ei jäta kedagi ükskõikseks.

Hea teada

Aeg: Suvel 1 tund Eesti ajast taga, talvel Eestiga üks aeg.
Elekter: Pinge elektrivõrgus - 220/240 V. Sagedus - 50 Hz.


Jootraha: On kombeks anda jootraha hotellis või lennujaamas teenindajale, kes kannab Teie pagasit, avab auto uksed jne. Restoranis jäetakse ettekandjale tavaliselt kuni 5 naela. Ekskursioonidel antakse bussijuhile või laevakaptenile 3-10 naela, viimasel päeval hotellis olles võib koristajale jätta 20 naela.
Ostud ja suveniirid: On raske välja mõelda rohkem egiptusepärast suveniiri, kui seda on värviliste joonistustega papüürus. Need ei ole kallid, on vastupidavad, kerged ja mugavad transportida. Olge ettevaatlikud - Egiptus on täis odavaid järeletehtud “papüürust” - riisipaberist ja banaanilehtedest, millel on stampjoonistused. Seepärast on papüürust kasulikum osta spetsiaalsetest kauplustest, kus antakse ka kvaliteedisertifikaat. Odavad on nahast ja puuvillast esemed, aga ka kuld ja hõbe. Kuurordirajoonides töötavad kauplused harilikult kuni kella 22.00ni. Enamik neist on avatud kella 9.00st kuni 14.00ni ja siis uuesti kella 16.30st kuni 21.00ni. Kui kauba juures on hind, siis on mõttetu kaubelda. Kui ei ole - tingige julgesti.


Tingimine: Araabiamaades on tingimine arendatud rahvuslikuks kunstivormiks. See on põnev väljakutse, mis ideaalis peaks kummalegi osapoolele nii lõbu kui kasu pakkuma. Kui siis peale vastaspoolest lugupidavat ja samas teineteist kergelt tüssata püüdvat tingimist toimub ost, on rahulolu mõlemapoolne. Ei ole kahjuks olemas kindlaid reegleid selle kohta, kui palju võib hinnast alla saada. Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate. On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.


Pildistamine: Kohalike elanike pildistamiseks on viisakas neilt enne luba küsida ja loomulikult ootavad nad selle eest ka väikest tasu.
Alkohol: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget või lahjat alkoholi. Kuurortide poodides müüakse vaid kohalikku alkoholi. Kanget importalkoholi saab osta taxfree poodidest vaid kuni 24 tundi peale saabumist. Restoranides ja baarides on piiratud valikus saadaval kõik alkohoolsed joogid. Kohalike jookide hinnatase vastab Eesti omale, importalkohol on kallis.


Hotellide eripärad: Hotellide klassifikatsioon on Euroopa omast veidi erinev. Euroopa ja Egiptuse sama kategooria hotellid ei ole võrreldavad, näiteks Egiptuse neljatärnihotell võib Euroopa standardite järgi olla kolmetärnihotell. Hotellide interjööris kasutatakse rohkelt marmorit, kulla imitatsiooniga detaile jm kohalikke toormaterjale. Egiptuse hotellide teenindav personal koosneb üksnes meestest. Nad on väga sõbralikud ja abivalmid ning ootavad seetõttu ka jootraha (baksheesh).
 

Arstiabi: Loodame väga, et tervisemured ei tule teid kimbutama. Enese hoidmiseks juhinduge lihtsatest terve mõistuse reeglitest:
- jooge vett ainult korgitud pudelitest
- sööge vaid kooritavaid puuvilju
- vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
- Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
- Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema

Apteeke leiate Naama Bay keskusest. Kõigis meie hotellides on arstipunktid olemas. Vajadusel aitame teid arstidega suhtlemisel. Arstiabi on tasuline, kindlustus toimib, kuid kohapeal tuleb visiidi eest tasuda. Raha saate kviitungi esitamisel oma kindlustusseltsilt tagasi.
Telefon: Nii kohalikud kui rahvusvahelised kõned on võimalikud ööpäevaringselt. Võite helistada hotellist või kõnepunktidest. Telefonikaardiga helistamine on märksa odavam. Ka mobiilside toimib (EMT, Elisa, Tele 2).
Taksod: Viimase aasta jooksul on kuurortidesse tekkinud korraliku märgistusega korralikke taksosid. Tegelikult sõidab taksona kõik, millel on neli ratast all. Ja sõidab uhkelt: muusika mürtsumas, aknad valla ja kiirus suur! Pidage taksosse istudes meeles, et tingimine on ka siin hädavajalik! Hinnas tuleb enne sõitu kokku leppida ja taksojuhi nimetatu vähemalt poole võrra alla lüüa!
Toll: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget alkoholi ja 2 liitrit lahjat alkoholi, 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta. Videokaamerad ja arvutid tuleb deklareerida. Egiptusest ei tohi välja viia koralle, ka kaldalt leituid (seda võib teha ainult ostutšeki esitamisel), antiikesemeid, elevandiluud, loomi ning nende topiseid.


Pühad: Islami traditsioonide kohaselt on puhkepäev reede. Reedel võivad väikesed poed olla pärastlõunal suletud.
1. jaanuar – uusaasta
18. juuni - briti ülemvõimu alt vabanemise aastapäev
23. juuli - revolutsiooni päev
6. oktoober - rahvuspüha - viimsepäevakohtu sõja aastapäev
23. detsember - võidupäev
Islami traditsioonidest on tuntuim Ramadaan - paastukuu. Päikesetõusust loojakuni ei tohi usklikud süüa, juua, suitsetada ega elada intiimelu.
Ramadaani ajal peavad turistid, kes pole harjunud päevase aja aeglase kulgemisega, olema eriti kannatlikud.
Sam El Nessim on üks populaarsemaid pühi Egiptuses, mida armastavad nii muhameedlased kui ka koptid. Tähistatakse seda esimesel esmaspäeval pärast ülestõusmispüha. Sel päeval sõidavad egiptuse perekonnad loodusesse.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS 

bottom of page