top of page

Kreeka saared

Hinnad al.

339€

reisija kohta

Sunbathing
A Man Wearing Water Shorts
Young Woman in Sun Hat on Beach
Women Enjoying the Sun

Niinimetatud Kreeka usku inimestel ei saa Kreekas puhkamisest ilmselt kunagi küllalt. On asju, mida sooviksid kogeda üha uuesti ja uuesti - näiteks nautida värske oliivõli maitset oma Kreeka salatis või kuulata imeilusa kreeka keele laulvat ja poeetlist kõla.

5000 a vanuse kultuuriajalooga Euroopa tsivilisatsiooni hällis juba vaatamisväärsustest puudu ei tule.

Loomulikult on 16 000 km pikkuse rannajoonega Kreekal olemas kõik puhkajale esmavajalik - kristallselge merevesi, täisteenuseid pakkuvad rannad ning mugavad hotellid. Suurematel Kreeka saartel on mitmeid erinevaid kuurorte, mis võimaldab korduvkülastajal ühte ja sama saart üha uuest küljest avastada. Kui oled ühe saare enda jaoks risti-põiki läbi uurinud, võta ette järgmine!

 

Broneerige reis kohe - kaunid rannad ja türkiissinine meri juba ootavad teid!

Üldinfo

Ajavahe: Kreekas on sama aeg mis Eestis.

Rahvaarv: u 11,2 miljonit elanikku

Hinnatase: Hinnatase restoranides ja kauplustes on sama kui Eestis.

Keel: Kreeka keel

Pindala: 132 000 km² (Kreeta 8 336 km2, Santorini 73 km2, Rhodos 1 400 km2, Halkidiki 2 918 km2)

Pealinn: Ateena, u 5 miljonit elanikku

Usk: Õigeusk

Riigikord: Vabariik

Valuuta: Euro

Elekter: 220 V. Üldiselt on pistikud Euroopa süsteemile vastavad, vajadusel saab adapteri osta enamikest supermarketitest

 

Reisidokumendid ja riiki sisenemine

 

Eesti kodanikule 3 kuud viisavabad, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. Kreeka ) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

 

Eesti saatkond Kreekas asub:

Messogion Ave. 2-4; Athens Tower, 23rd floor; GR-115 27 Ateena, Kreeka

Tel. (30 210) 74 75 660; faks (30 210) 74 75 661; e-mail: embassy.athens@mfa.ee

 

Ajaloost
Kreekas põimuvad ida ja lääne kultuurid. See Vahemeremaa on demokraatia, skulptuuri, teatri, kirjanduse ja olümpiamängude sünnimaa.
Riigile on nime Kreeka andnud roomlased. Kreeka pärisnimi on Hellas või Ellada.
Vana-Kreeka elanike hellenite õitsenguperiood oli III – II sajand eKr.
Riigi ajaloos võib välja tuua vähemalt kaks kreeka kultuuri õitsenguperioodi: Antiik-Kreeka aeg, mis kestis Vana-Kreeka ühendamiseni Rooma impeeriumiga 146. aastal eKr ning periood Vana-Rooma lagunemisest Ida- ja Lääne-Rooma impeeriumiks 395. aastal kuni Ida-Rooma ehk Bütsantsi riigi lõpliku vallutamiseni türklaste poolt 1453. aastal.


Kreeka uus ajalugu algab riigi vabanemisega türgi ikkest 1830. aastal.
1952. aastast on Kreeka NATO ja 1981. aastast Euroopa Liidu liige.


Naudi Kreekat- lääne tsivilisatsioonide sünnimaad!
-Osale Kreeka teatrifestivalil

-Proovi „Retsinat“ – omapärast männimaitselist veini ning „tzatzikit“.
-Kreekas on kombeks võõra inimese tundmaõppimiseks ta tantsima kutsuda. Kui soovite selle maa kultuuriga süvitsi tutvuda, tuleb kindlasti kreeka muusikat ja tantse lähemalt uurida.

-Jaluta läbi Samaria mäekuru Kreetal – see on pikim kogu Euroopas.
-Võta laevareis Santorinile – ühele maailma kaunimatest ja ainulaadsematest saartest, kus on siiani tegutsemas vulkaan.
-Tasub külastada Knossose paleed ja arheoloogiamuuseumi Iraklionis, Spinalonga saart, mis oli kunagi veneetslaste kindluspunkt ja viimane leeprahaigete saar Kreekas, pealinna Ateenat, Kalambakas asuvat Meteora kloostrit, Olympose mäge ning Rhodost.

Hea teada

Kauplused. Väikeste erapoodide tööaeg ei ole kindlaks määratud, need on avatud oma äranägemise järgi, harilikult 10:00–22:00. Suured kaubanduskeskused on avatud 21:00-ni. Lõunapaus (siesta) algab kell 14:00 või 15:00 ja lõpeb kell 17:00 või 18:00.


Pangad. Pangad on Kreekas avatud esmaspäevast reedeni 08:00–14:00, turismihooajal on enamik pangakontoreid avatud ka pealelõunal.


Jootraha. Jootraha arvestatakse harilikult juba arve summa hulka. Kui jootraha arvel näidatud ei ole, jäetakse ettekandjatele või hotelliteenindajatele kombe kohaselt 10% arve summast (olenevalt teeninduse kvaliteedist). Samuti ootavad jootraha toateenijad.


Transport. Kreekas on väga hea teedevõrk. Ühistransport sõidab regulaarselt. Kreeka linnaliinibusside pileteid saab osta bussipeatuste kõrval olevatest kioskitest, linnadevaheliste busside piletid tuleb osta bussijuhi käest (jälgi, et oleks kaasas peenraha). Linnades saab sõita ka taksoga. Enamikul taksodest on taksomeetrid. Sõidu hind taksoga sõltub nädalapäevast ja kellaajast, kuid keskmiselt maksab 1 km 1 EUR.


Keelud. Kui kaup ei ole soetatud edasimüümise eesmärgil, vaid isikliku kasutamise otstarbel, ei ole Euroopa Liidu riikides reisides riiki sisseviidavale kaubale olulisi piiranguid. Riiklikult tähtsate objektide, metroojaamade, sadamate ja lennujaamade territooriumil on pildistamine ja filmimine keelatud. Pildistamiseks mõnedes muuseumides ja kirikutes on vajalik eriluba.


Kingid.Oliivõlid ja vürtsid. Kõikide haiguste vastu aitav “diktamus”.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS

bottom of page