top of page

Rhodos - Faliraki

FALIRAKI - päikest täis puhkusepäevad

Rhodos ja Faliraki olid kreeka mütoloogias päikesejumala Heliose valitsemisalad ja selles ei tule pettuda -päikeselisi päevi on aastas tervelt 300 !

Ka puhkus koos lastega on Falirakis on lihtne ja nauditav , viie kilomeetri pikkune rand jääb kõigest paari sammu kaugusele lastesõbralikest hotellidest. Falirakis on kõik lähedal, nii head restoranid kui baarid , lõõgastavaks puhkuseks pakutavad  purjelauasõit, veesuusatamine jpm. Laste puhkusepäevadele lisavad põnevust  suur Faliraki Water Park -veepark ja Magic Castle -teemapark.
Umbes 10 kilomeetri kaugusel ootavad Rhodose linna vilkad ostutänavad ning ajaloolised vaatamisväärsused.

Sihtkoha eelised

+Suur valik veespordivõimalusi
+Faliraki Water Park –veepark lastele
+Hotellid sobivad hästi lastega peredele
+Rhodose linna kauplused ja restoranid on mugavalt lähedal

Elanike arv ja vahemaad Falirakist

Rhodose saar u 110 000 elanikku.
Faliraki u 2 000 elanikku.

Kalithies 5 km
Rhodose linn 15 km
Lindos 37 km
Pefkos 39 km

Aktiivne puhkus

Faliraki rannas on võimalik tegeleda erinevate veespordialadega: purjelauasõit, veesuusatamine, langevarjusõit. Korraldatakse ka sukeldumiskursusi.
Keskuses on minigolfirada, suurem golfiväljak on Afandous. Kuurordis saab rentida nii jalgrattaid kui mootorrattaid. Osades hotellides on tenniseväljakud.

Internet
Enamikes Rhodose hotellides on internetipunkt ning wifi. Rhodose linnas on mitmeid internetikohvikuid, kus interneti kasutamine maksab u 2 €/tund. Üks internetikohvikutest Cafe Galileo paikneb nt Iroon Politehniou ja G. Efstathiou tänavate ristumiskohas. Avatud iga päev 09:00 - 02.00. Mõnedes kohvikutes (näiteks Swedco keti omades) on ka tasuta wifi. Falirakis on hotellide Epsilon ja Esperides Beach fuajees hotellikülalistele mõeldud tasuline wifi.

Transport ja liiklus

Taksoga liikumine on küllalt soodne. Rhodose linnast on head bussiühendused saare eri paikadesse ja laevaühendused lähisaartele.

Falirakist saab bussiga sõita Rhodose linna , bussipeatused on hotellide ees. Buss sõidab Rhodose keskusesse kaubahalli taga olevale lõpp-peatusesse, mis on jalutuskäigu kaugusel vanalinnast ja keskusest. Suvel on busside intervall u pool tundi , aprillis- mais u 1 tund .

Taksopeatus on Faliraki keskväljakul . Lihtsam on see tellida hotelli. Taksodes on taksomeetrid. 

Rhodose sadamast on head laevaühendused naabersaartele ja ka mandrile. Laevad sõidavad nt  Kosile, Tilosele, Lerosele, Symile ja Ateena sadamasse. Rhodoselt käib katamaraan ka Türgi rannikule Marmarisse ( al maikuu lõpust).
Reis Marmarisse kestab u 1-2 tundi. 
Lisainfo sõidugraafikutest  www.ando.gr/eot ja www.ferries.gr/greek-islands-ferry/ .NB! Graafikud võivad muutuda !

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam : Rhodos, Diagoras
Transfeeri pikkus u 15 km
Transfeeri kestus u 20 min.

Vaatamisväärsused

Rhodose linnas peab kindlasti külastama sealset keskaegset vanalinna , mis on kantud ka UNESCO kultuuripärandi nimekirja. Ajaloohuvilistel soovitame külastada endises Rüütlite haiglas asuvat Arheoloogiamuuseumi, vanas katedraalis asuvat Bütsantsi muuseumi ja Kaunite kunstide muuseumi.
Vanalinna idaküljele jäävad suur kaubasadam ning Mandraki sadam, kust väljuvad väiksemad laevad ning peatuvad jahid. Mandraki sadamas asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad antiikmaailma 7 ime hulka kuulunud Rhodose Kolossi arvatavat asupaika.

Lindose antiiklinn rajati juba 2000 a. eKr ning u 6. saj eKr sai temast piirkonna võimsaimaid keskusi. 5 saj eKr rajati aga Rhodose linn ning Lindos jäi veidi tahaplaanile. 116m kõrgusel kaljul asub Lindose Akropol, kus paiknevad Athena tempel, Bütsantsi kirik ning Kreeka stoa.

Peaaegu kõik arheoloogiliste vaatamisväärsused ja muuseumid on esmaspäeviti suletud.

Sisseostud

Põhilised ostukohad on Faliraki peatänaval, kus kauplused on enamasti avatud hommikust hilisõhtuni. Hotellide piirkonnas on supermarketid ja hotelli Epsilon kõrval asub ostukeskus erinevate kulla- ja nahktoodete ning Türgi päritolu kauplustega.
Soodsamaid oste saab teha väiksemates külades , kuhu saab sõita rendiautoga. Saare parimad kohad sisseostudeks on aga Rhodose linnas.

Restoranid ja meelelahutus

Kuurordis leidub erivaid söögikohti tavernidest pitsabaarideni, hiina kööki ja ka kalarestorane. Enamik restorane asub Faliraki keskuses peatänava ja keskväljaku läheduses.
Peatänava ääres on ka mitmeid noore hulgas populaarseid diskopubisid ja ka paar diskoteeki.

Rannad

Faliraki hotellipiirkonnas on küllalt kiviklibune rand, seevastu keskuses on ilus peeneliivaline rand. Rhodose saarel on kokku 30 nn sinise lipu randa, mis vastavad puhta ja hoolitsetud ranna standarditele.
Rannas saab rentida lamamistoole ja päiksesevarje, samuti vesijalgrattaid ja skuutreid. Saab tegeleda veesuusatamise ja langevarjusõiduga.

Apteek ja arstiabi

Apteegid (kr.k FARMAKEION) on tähistatud rohelise või punase ristiga ning on enamasti avatud argipäeviti 9:00-13:00 ning pealelõunal uuesti 17:00-20:30. Laupäeviti on apteegid üldiselt avatud 9:00-14:00, pühapäeviti suletud. Iga apteegi uksel on aga tavaliselt info ka selle kohta, kus asub lähim valveapteek. Arsti juures käies saab tihti ravimid osta ka arsti juurest.
Faliraki hotellidele lähim apteek paikneb hotell Epsiloni juures paiknevas ostukeskuses. Avatud iga päev 09:00-13:30 ning pealelõunal 16:30-22:30. Arsti juurde minnes tuleks kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument ja reisikindlustus. Vajadusel saab arsti ka hotelli kutsuda. Pöörduge palun oma hotelli vastuvõtu poole. Arstivisiidi hinnad algavad 70 eurost, millele lisandub vajadusel ravimite maksumus. Õhtuti ja nädalavahetustel on tariif kallim. Tasuda saab sularahas. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes tšekkide alusel arstiabile, ravimitele ning arsti juurde sõiduks kulutatud raha tagasi. Mõnel juhul esitab arst arve otse kindlustusfirmale (sõltub kindlustusfirmast). Kindlustuse jaoks täidetakse arsti juures vastavad dokumendid.

Lastega reisimine

Faliraki Water Park- veepark asub Faliraki hotellide piirkonnas. Park avatakse kevadel ilmade soojenedes ja suletakse oktoobri lõpus. Sealt leiate erinevaid liumägesid, lainebasseini ja vees olev jõusaali, mitmeid restorane ja baare. Veeparki viib tasuta buss Mandraki sadamast mitmeid kordi päevas . Lisainfot leiate www.water-park.gr

Magic Castle -lõbustuspark asub Falirakis . Väikeses, siseruumides olevas huvipargis on ralliautosid, karussell ja väike loss. Avatud suvekuudel.
Lisainfo www.magic-castle.gr

Jootraha
Jootraha andmine on Kreekas üldlevinud komme, kuid ei ole muidugi kohustuslik. Hea teeninduse eest võiks restoraniarvet pisut suuremaks ümardada. Taksojuhtidele eraldi jootraha tavaliselt ei jäeta, kuid kombeks on arvet natuke ülespoole ümardada. Hotelli toateenijale võiks jätta u 5 eur nädalas ning peale ekskursiooni bussijuhile u 2 eur

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page