top of page

Rhodos - Ixia

IXIA - lõõgastav rannapuhkus

Rhodose saare läänerannikul asuv Ixia on parim koht lõõgastavaks rannapuhkuseks. Seane pikk rannajoon, luksuslikud hotellid ja ja rahulik elutempo loovad meeldiva õhkkonna, mis aitavad unustada igapäevamured.
Ixia hotellide hulgast leiate nii stiilseid ja kaasaegseid ka nõudlikumale kliendile sobivaid luksushotelle kui soodsamaid kõik hinnas hotelle.

Õhtuid saab veeta imekauni päikeseloojanguga Ixia rannal.
Kui aga soovite oma puhkusepäevadesse rohkem tegevust, siis piisab vaid sellest , kui istuda bussi ja sõita umbes viie kilomeetri kaugusel asuvasse Rhodose linna . Sealsed vaatamisväärsused, ostuvõimalused aitavad teil oma puhkusepäevi põnevalt sisustada.

Sihtkoha eelised

+Täiuslik ja lõõgastav rannapuhkus
+Heatasemelised hotellid
+Mitmekülgsed veespordivõimalused, suurepärane rand surfaritele

Elanike arv ja vahemaad Ixiast

Rhodose saarel u  120 000 elanikku.

Rhodose linn u 5 km
Faliraki 15 km
Lindos 50 km

Aktiivne puhkus

Soodsalt tuuled teevad Ixiast suurepärase surfikoha. Surf Line Rhodes surfikeskuses pakutakse surfiõpet ning sealt saab laenutada ka varustust.
Ixia lähedal Kremastis asuvas Strike Bowling Clubis on võimalik mängida keeglit.Golfiväljak Afandou-Golf asub samanimelises külas saare idarannikul.

Transport ja liiklus

Ixiast on head transpordivõimalused Rhodose linna ja Ialyssosesse.

Bussid
Ixiast sõidavad bussid Rhodose linna ja Ialyssosesse varajasest hommikust hilisõhtuni. Rhodose linnas peatuvad bussid Mandraki sadama kõrval.

Taksod
Takso saab tellida hotelli või püüda tänavalt. Taksodes on taksomeetrid. Reisikottide eest võetakse eraldi tasu.

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam: Rhodos, Diagoras
Transfeeri pikkus u 6 km
Transfeeri kestus u  20 min

Restoranid ja meelelahutus

Ixias on mitmed tavernid ja väikesed baarid. Hubased restoranid asuvad rannapiirkonnas. Ixia ööelu on rahulik.

Rannad

Lääneosa rannad (Ixia, Ialyssos) on kiviklibused ja tuulised, seetõttu ei ole seal suviti liiga palav, kuid merepõhi on ebamugavalt kivine. Rand on kivi-liiva segune.
Rhodose linnas on mitu päevitamiseks ja ujumiseks sobivat randa, enamasti liiva-kivi segused. Tasub arvestada, et linna lääneküljel paiknev rand on samuti pidevalt tuuline. Kes otsib rahulikuma lainega randa, leiab selle saare tipus asuvast Akvaariumist edasi minnes u hotelli Mediterranea juures (see on juba saare idakülg), kus meri on alati rahulikum ja rand liivasem. Head liivarannad on idarannikul Falirakis ja Lindosel, kus tavaliselt ei puhu tugev tuul ning õhutemperatuur on mõni kraad kõrgem kui läänerannikul. Faliraki laugjad rannad sobivad ideaalselt lastele. Suurepärased vähemrahvastatud liivarannad asuvad idarannikul Kalitheas ja Tsambikas (Faliraki lähedal).

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page