top of page

Zakynthos - Argassi

ARGASSI - rahulik rannapuhkus

Armsas ja maalilises Argassi külas veedate täiusliku ja rahuliku rannapuhkuse. Ideaalne paik lastega puhkajatele, sest siinne liivarand läheb aeglaselt sügavaks. Pingevaba õhkkond sobib hästi ka täiskasvanute seltskonda armastavatele puhkajatele.

Argassi küla on täis võluvaid väikerandu ja kohalike seas populaarseid restorane. Hotellid asetsevad ranna läheduses ning küla keskus on kõigest lühikese jalutuskäigu kaugusel.

Kui puhkusepäevad vajavad pisut enam särtsu, tasub takso või kohaliku bussiga pealinna Zante vaatamisväärsustega tutvuma minna. Söögikohti ja kaupluseid täis pealinn jääb kõigest 5 km kaugusele. Kohalike seas populaarseimad ööklubid aga jäävad sobivasti Argassi küla ja pealinna vahele, mis on siiski piisavalt kaugel, et Argassi öörahu mitte häirida.


Vahemaad Argassist

Zante 5 km
Kalamaki 6 km
Tsilivi 9 km
Laganas 10 km

Reisidokumendid ja riiki sisenemine

Eesti kodanikule 3 kuud viisavabad, reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.
Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. Kreeka ) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.
Eesti saatkond Kreekas asub:
Messogion Ave. 2-4; Athens Tower, 23rd floor; GR-115 27 Ateena, Kreeka
tel. (30 210) 74 75 660; faks (30 210) 74 75 661; e-mail: embassy.athens@mfa.ee

Aktiivne puhkus

Tänu kirkale ja läbipaistvale mereveele on Zakynthos suurepärane snorkeldamis- ja sukeldumissihtkoht, üks populaarsemaid kohti selleks on Vassilikoses paiknev Agios Nikolaose rand, mis jääb Argassist u 12 km kaugusele. Siinne sukeldumiskeskus St. Nicolas Beach (PADI), korraldab nii sukeldumiskursusi kui ka sukeldumisretki. Saare lõunaosas, Kalamakist u 13 km kaugusel paiknevas Keri külas asub sukeldumiskeskus Turtle Beach. Lisainfp www.diving-center-turtle-beach.com. Loomulikult saab tegeleda ka paljude teiste veespordialadega.
Zakynthose lopsakas loodus on aktiivse puhkuse sõbrale justkui loodud. Jalgrattaga sõites või matkates võib imetleda oliivisalusid, viinamarjaistandusi ning maalilist rannikut. Märgistatud matkaradadega kaarte kahjuks saadaval ei ole.
Laganase külas on ratsabaas Horse Riding Center, kus leidub hobuseid nii algajatele kui kogenud ratsutajatele. Korraldatakse ratsaretki nii metsas kui rannikul.
Pealinn Zantes on kolme heatasemelise väljakuga tennisekeskus. Argassis on kaks  18-rajalist minigolfiväljakut.
Motospordisõpradele on Go kart -kardirada Kalamakist u 2 km kaugusel Laganasi suunas.

Transport

Zakynthose saarel on hea transpordivõrgustik. 

Buss
Saare bussivõrk katab küll saare tähtsamad punktid, aga päris kõikjale bussid siiski ei käi. Pealinn Zantesse saab Argassist bussiga sõita mitu korda päevas. Kreeka pealinna Ateenasse saab pealinn Zantest kõigepealt laevaga Peloponnesose poolsaarele, Kilinisse sõites (u 1,5 t) ning siit bussiga Ateenasse (u 4 t).

Takso
Taksohinnad on fikseeritud. Takso saab kas taksopeatusest või tänavalt.

Laev
Agios Nikolaose sadamast käivad iga päev laevad naabersaar Kefaloniale.

Minirong
Minirongiga saab Argassist pealinn Zantesse sõita

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i majutusega reisipaketi ostnutel on lennujaamatransfeerid hinna sees.

Lennujaam Dionisios Solomos      
Kaugus lennujaamast u 5 km     
Transfeeri kestus Argassisse u 15–30 minutit     

Ainult lennupileti ostnud võivad Argassise sõita näiteks taksoga. Hind u 15 eur/suund.

Vaatamisväärsused

Argassi peamiseks vaatamisväärsuseks on Skopose mäetipus paiknev 17. sajandist pärit kirik, mille ümbruses on kloostri varemed.
Argassi väikese sadama lähedases rannikuvees on 19. sajandist pärit silla varemed.
Zakynthose saare sümboliks on saare loodeosas paiknev nn Laevahukurand - imepisikeste lumivalgete kividega lahesopp türkiissinise mere taustal, mille rannikuvees seisab laevavrakk. Parim viis selle ka kogu Kreeka saarestiku tähelepanuväärseima vaatamisväärsuse külastamiseks on sõita sinna laevaga. Laevad väljuvad Zante linnast, Agios Nikolaose sadamast ning Porto Vromist.

Restoranid ja ööelu

Argassi on väike ja kompaktne kuurort, kus on erakordselt palju häid söögikohti. Poplaarseimad neist on Peppermint, Portogali ja Simply Greek. Söögikohti leidub kiirtoidu söögikohtadest kreeka tavernideni.
Argassi kuurordi baarimelu kestab varajaste hommikutundideni. Turistide ööelukeskus on Argassist u 10 km lõunas paiknev Laganas, kus paiknevad mõned Euroopa suurimatest diskoteekidest. Lisaks on siin on üle 100 baari. Kohalike seas tuntuimad ööklubid jäävad pealinn Zante ja Argassi kuurordi vahele.

Rannad

Argassi rannad on suhteliselt kitsa liivaribaga väikesed lahesopid. Siiski sobivad ka siinsed rannad suurepäraselt perepuhkuseks, sest merepõhi läheb aeglaselt sügavaks ning pole ka tugevaid hoovusi. Argassi rand on enamasti liivane, kuid kohati võib olla ka päris kivine. Olemas on rannateenused - renditakse lamamistoole ja päikesevarje.

Kuhu minna lastega

Zakynthose laugjalt süvenevad liivarannad on lastega peredele justkui loodud. Saarel on 2 veeparki. Zakynthos Water Village asub Sarakinado külas, Argassist u 10 km kaugusel. Lisaks veeatraktsioonidele on siin ka söögi- ja joogikohad, lamamistoolid ja varjud, minigolfiväljak ja batuudid. Lisainfo http://www.zantewatervillage.gr.
Veepark Splash Fun Park paikneb Tsilivi kuurordis.
Argassis on lastega peredele mõned mänguväljakud ning kaks 18-rajalist minigolfiväljakut.
Lastega võib minna ka u 5 km kaugusel paiknevasse Kalamakisse kilpkonni vaatama või sõita minirongiga pealinn Zantesse.
 

Plussid ja miinused

 

+Väike, kuid vilgas puhkuseküla

+Head ühendused lähiküladega

+Palju häid restorane

+Lühikesed vahemaad

+Vassilikose neeme kaunid rannad ei ole kaugel

 

-Peatee liiklus võib olla vilgas

-Sääsed võivad suvel liiga teha

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page