top of page

Zakynthos - Kalamaki

KALAMAKI - puhkajate ja kilpkonnade meelisrand

Soovite koju naasta meeldejääva puhkuse võrra rikkamana? Siis on Kalamaki just teile! Ligi 9 km pikkune peene liivaga rand, mis sulandub kokku kõrval asuva Laganasi kuurordiga, on kilpkonnade pesitsemispaik. Zakynthose tuntuimat looma, kilpkonna ja tema jälgi on suurim võimalus näha just siin. Hommikused kilpkonna loivajäljed rannal, hoolikalt piiratud pesad ja mereretked kilpkonnade seltsis on mälestused, mida siit kindlasti koju viia.
Kalamaki on rahulikuks puhkuseks loodud, sobides nii kvaliteetajaks täiskasvanutele kui ka lõbusaks puhkuseks peredele. Valitud hotellid asetsevad jalutuskäigu kaugusel rannast, kauplustest, kohvikutest ja restoranidest.
Lühikese taksosõidu kaugusele jäävad pealinn Zante, ilusate randadega Argassi küla ja Kreeka suuruselt kolmas peokuurort Laganas oma 4km peatänavaga, täis ööklubisid ja baare.

Sihtkoha eelised

+Rahulik puhkusekuurort
+Suurepärane liivarand, meri läheb aeglaselt sügavaks
+Head transpordiühendused lähiküladesse
+Võimalus tutvuda kilpkonnade eluga rannas ja merel

Aktiivne puhkus

Kalamaki rannas saab rentida kanuud ja pedaalipaati. Muude veespordialade harrastamiseks tasuks sõita kas Tsilivi, Vassilikose Banana Beachi või Agios Nikolaose randadele, sest kilpkonnade rahu huvides on Kalamaki veespordialade valik piiratud.
Tänu kirkale ja läbipaistvale mereveele on Zakynthos suurepärane snorkeldamis- ja sukeldumissihtkoht, üks populaarsemaid kohti selleks on Vassilikoses paiknev Agios Nikolaose rand, mis jääb Kalamakist u 15 km kaugusele. Siinne sukeldumiskeskus St. Nicolas Beach (PADI), korraldab nii sukeldumiskursusi kui ka sukeldumisretki. Saare lõunaosas, Kalamakist u 13 km kaugusel paiknevas Keri külas asub sukeldumiskeskus Turtle Beach. Lisainfp www.diving-center-turtle-beach.com.
Zakynthose lopsakas loodus on aktiivse puhkuse sõbrale justkui loodud. Jalgrattaga sõites või matkates võib imetleda oliivisalusid, viinamarjaistandusi ning maalilist rannikut. Märgistatud matkaradadega kaarte kahjuks saadaval ei ole.
Laganase külas on ratsabaas Horse Riding Center, kus leidub hobuseid nii algajatele kui kogenud ratsutajatele. Korraldatakse ratsaretki nii metsas kui rannikul.
Kalamakist u 4 km kaugusel, pealinn Zantes, on kolme heatasemelise väljakuga tennisekeskus.
Kalamakis on mingigolfiväljak, motospordi sõpru rõõmustab Kalamakist u 2 km Laganase pool paiknev kardirada.

Transport

Zakynthose saarel on hea transpordivõrgustik.

Buss
Saare bussivõrk katab küll saare tähtsamad punktid, aga päris kõikjale bussid siiski ei käi. Kalamakist saab bussiga sõita Argassisse, Tsilivisse ja Zantesse. Argassisse ja Tsilivisse sõites tuleb Zantes bussi vahetada. Kreeka pealinna Ateenasse saab pealinn Zantest kõigepealt laevaga Peloponnesose poolsaarele, Kilinisse sõites (u 1,5 t) ning siit bussiga Ateenasse (u 4 t). Bussiühendus on ka Thessalonikisse ja Patrasesse.

Takso
Taksohinnad on fikseeritud. Takso saab kas taksopeatusest või tänavalt.

Laev
Agios Nikolaose sadamast käivad iga päev laevad naabersaar Kefaloniale. Pealinn Zantest käib laev iga päev Peloponnesose poolsaarele.

Minirong
Minirongiga saab Argassist pealinn Zantesse sõita.

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Dionisios Solomos
Transfeeri pikkus  Kalamakist u 5 km.
Transfeeri kestus Kalamakisse u 10–15 min

Ainult lennupileti ostnud saavad Kalamakisse taksoga, hind u 13 eur.

Kalamaki ja selle lähiümbruse vaatamisväärsused

Justnimelt Kalamakis paikneb looduskaitsealuste hiigelsuurte Caretta caretta merikilpkonnade pesitsuspaik. Kilpkonni võib vaatama sõita ka Aurinko merereisi käigus, imetleda klaaspõhjaga paadilt või omaenda rendipaadiga näiteks laganase rannalt.
Zakynthose saare sümboliks on saare loodeosas paiknev nn Laevahukurand - imepisikeste lumivalgete kividega lahesopp türkiissinise mere taustal, mille rannikuvees seisab laevavrakk. Parim viis selle ka kogu Kreeka saarestiku tähelepanuväärseima vaatamisväärsuse külastamiseks on sõita sinna laevaga. Laevad väljuvad Zante linnast, Agios Nikolaose sadamast ning Porto Vromist. laevareisi käigus on võimalik ka ujuma minna.
Zakynthose saar kuulus aastatel 1482-1797 Veneetsiale. Sellest ajastust pärineb Zante linna kohal mäetipus kõrguv Veneetsia kindlus.

Sisseostud

Kalamakis leidub mitmeid pisikesi kauplusi. ehte- ja rõivakauplusi ning toidukauplusi.
Enamik Kalamaki kauplusi paikneb peatänaval. Parimad sisseostuvõimalused on muidugi pealinn Zantes, peamiseks ostupiirkonnaks on Alexandrou Roma tänav. Zantes leidub brändirõivaste kauplusi, kaubanduskeskus Hondos-Center ning mitmed suured supermarketid.
Zakynthoselt tuuakse kaasa oliiviõli, ikoone, kohalikku käsitööd ning kilpkonnade kaitsealaga seotud suveniire.

Restoranid ja ööelu

Kalamakis leidub söögikohti kiirtoidust ja rahvusvahelise köögiga restoranidest kreeka tavernideni. Õhtust sööma võib minna ka laganasse, Argassisse ja Zantesse, kus paiknevad saare parimad restoranid.
Kalamaki ööelu keeb varajaste hommikutundideni. Turistide ööelukeskus on Kalamaki lähistel paiknev Laganas, kus paiknevad mõned Euroopa suurimatest diskoteekidest. Lisaks on siin on üle 100 baari. Kohalike seas tuntuimad ööklubid jäävad pealinn Zante ja Argassi kuurordi vahele. 

Rannad

Paljud peavad Kalamaki 3 km pikkust liivaranda lausa saare kauneimaks. Rannas renditakse lamamistoole ja varje, leidub baare ja restorane. Kilpkonnade rahu huvides on veespordivahenditest lubatud vaid pedaalipaadid ning kanuud.

Kuhu minna lastega

Kalamaki kuurordis on pisike veepark Caretta Beach, mis asub hotelli Fun Park naabruses. Lisaks sellele on veel veepark Zakynthos Water Village, mis paikneb Sarakinado külas. Siin ka söögi- ja joogikohad, lamamistoolid ja varjud, minigolfiväljak ja batuudid. Lisainfo http://www.zantewatervillage.gr. Veepark Splash Fun Park paikneb Tsilivi kuurordis.
Kalamakis võib lastega minigolfi mängida ja loomulikult kilpkonni vaatama minna. 

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page