top of page

Zakynthos - Tsilivi

TSILIVI- lõõgastav puhkus oliivisalu varjus

Kahe kilomeetri pikkune Tsilivi liivarand kutsub teid nautima päikest, Kreeka ilu ja sõbralikku õhkkonda.

Oliivipuusaludest ümbritsetud Tsilivi hotellidest leiab endale sobiva iga puhkaja. Peredele pakuvad rõõmu lapsesõbralikud hotellid, villad majutavad suuremagi seltskonna ja luksuslik Lesante hotell hellitab ka nõudlikuma puhkaja meeli. Restoranid katavad lauad kreeka ja rahvusvahelisest köögist tuntud roogadega ning kauni päeva lõpetab õhtune jalutuskäik rannapromenaadil.

Puhkusepäevadele pakuvad vaheldust erinevad veespordi võimalused, veepargid ning avastamist väärivad ka unikaalne laevahuku rand ja sinised koopad.

 

Aktiivne puhkus

Tsilivis leidub tegevust kõigile. Rannas saab tegeleda veesuusatamisega, sõita pedaalipaadi ja skuutri taga veetava veelangevarjuga.
Tänu kirkale ja läbipaistvale mereveele on Zakynthos suurepärane snorkeldamis- ja sukeldumissihtkoht, üks populaarsemaid kohti selleks on 23 km kaugusel Tsilivist, Vassilikoses paiknev Agios Nikolaose rand. Siinne sukeldumiskeskus St. Nicolas Beach (PADI), korraldab nii sukeldumiskursusi kui ka sukeldumisretki. Saare lõunaosas, Keri külas asub sukeldumiskeskus Turtle Beach. Lisainfp www.diving-center-turtle-beach.com.  Tsiliviis korradlab sukeldumiskursusi- ja retki firma Eurodivers. Lisainfo www.eurodivers.nu.
Zakynthose lopsakas loodus on aktiivse puhkuse sõbrale justkui loodud. Jalgrattaga sõites või matkates võib imetleda oliivisalusid, viinamarjaistandusi ning maalilist rannikut. Märgistatud matkaradadega kaarte kahjuks saadaval ei ole.
Tsilivist u 6 km kaugusel paiknevas pealinn Zantes on kolme heatasemelise väljakuga tennisekeskus.
Motospordisõpradele on Go kart -kardirada Kalamakist u 2 km kaugusel Laganasi suunas.
Keeglit saab Tsiilivis mängida Bowlmover - keeglisaalis. Peatee ääres on 18-rajaline minigolfi väljak.
Ratsutamisega saab tegeleda Horse Riding Athina and Dennis tallides, kus on hobuseid igal tasemele ratsutajatele.

Transport ja liiklus

Zakynthosel on hästi toimiv bussiliiklus ning ka takso leidmine on lihtne. Saarelt on igapäevane laevaühendus nt Peloponnesosele ja naabersaarele Kefalloniale.

Buss
Saare bussivõrgustik katab suuremad linnad ja külad. Tsilivist saab Kalamakisse ümberistumisega Zante linnas. Ka Ateenasse pääseb bussiga: Zantest on laevaühendus Peloponnesosele (u 1,5 t), kust jätkub bussireis Ateenasse (u 4 t).

Takso
Takso saab taksopeatustest või püüda tänavalt. Taksodes on fikseeritud hinnad.

Laev
Naabersaarele Kefalloniale viib laev Agios Nikolaose sadamast iga päev. Ka Peloponnesosesle väljub laev Zante sadamast igapäevaselt.

Lennujaamatransfeerid

Emeraude Travel´i reisipaketi hinda kuuluvad transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.

Lennujaam Dionisios Solomos
Transfeeri pikkus Tsilivisse u 10 km.
Transfeeri kestus  Tsilivisse u 30 min

Ainult lennupileti ostjad saavad Tsilivisse taksoga, hind u 20 eur.

Vaatamisväärsused

Milanio meremuuseumis saab tutvuda enam kui 4000- aastase mereajalooga. Muuseum asub Tsilivis, Di Palai hotelli lähistel.
Vana uppunud laevavrakk saare loodeosas Agios Georgioses on üks pilkupüüdvamaid vaatamisväärsusi saarel. Laevahukurannaga saab tutvuda merereisidel.
Sinised koopad asuvad saare põhjaosas. Koobastesse saab Agios Nikolaosest või Zante sadamast korraldatavate laevareisidega.
Zakynthose saar kuulus aastatel 1482-1797 Veneetsiale. Sellest ajastust pärineb Zante linna kohal mäetipus kõrguv Veneetsia kindlus.
Saarel on ka palju viinamarjaistandusi, kus on võimalik veinide valmistamisega tutvuda ning neid ka degusteerida.

Sisseostud

Zakynthose saare populaarseimateks ostudeks on oliiviõli, mesi, keraamika, käsitöö ja kilpkonnade toetuseks tehtud tooted. 
Parimad ostupaigad on küla peatänaval. Parimad sisseostuvõimalused on muidugi pealinn Zantes, peamiseks ostupiirkonnaks on Alexandrou Roma tänav. Zantes leidub brändirõivaste kauplusi, kaubanduskeskus Hondos-Center ning mitmed suured supermarketid.

Restoranid ja meelelahutus

Kalamakis leidub söögikohti kiirtoidust ja rahvusvahelise köögiga restoranidest kreeka tavernideni. Kõige luksuslikumad restoranid asuvad muidugi pealinn Zantes.
Tsilivi baarides keeb ööelu varajaste hommikutundideni.

Rannad

Tsilivis on lai 2 km pikkune liivarand, mis on puhtuse märgiks pärjatud sinise lipukesega. Rannas on lamamistoolide ja päikesevarjuse rent, kesksuvel on võimalik tegeleda ka mitmete veespordiharrastusega (veesuusatamine, kanuusõit). Läheduses on mitmeid baare ja restorane.

Kuhu minna lastega

Tsilivis on lastega peredele palju tegemist.
Tsilivi veepargis Splash Fun Park on hulgaliselt väiksematele lastele mõeldud veeatraktsioone ning ka mõned kõrgemad ja kiiremad liumäed. Lisaks sellele on veel veepark Zakynthos Water Village, mis paikneb Sarakinado külas. Siin ka söögi- ja joogikohad, lamamistoolid ja varjud, minigolfiväljak ja batuudid. Lisainfo http://www.zantewatervillage.gr.
Lastele on Tsilivis ka Luna Fun Park, kus on suur batuudiala, pallimeri ja videomängude tuba. Lisaks on siin lasermängudega sõduritelk, kus on ka ehtne II MS aegne lennuk ning džiibid.
 

Plussid ja miinused

 

+Vilgas, hea teenindustasemega kuurort

+Veepark lastele

+Palju võimalusi veespordi harrastamiseks

 

-Suveperioodil on palju sääski

-Kõrghooajal on võib kuurordi vilgas melu häirida

 

 

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page