MEHHIKO

Hinnad al.

1195€

reisija kohta

2020 talvehooajal pakume pakettreise huvitava kultuuri ja suurepäraste liivarandadega Mehhikosse, Cancuni ja Playa del Carmeni kuurorditesse.

Saadaval on väljalennud Tallinnast Cancuni lennufirmaga Turkish Airlines.
Vahemaandumine ja lennukivahetus toimub Istanbulis.

Hinnad reisipaketile varajase tellija soodushinnaga al 1195 € reisijale kaheses toas.

Reis toimuvad:
08.03-19.03.2020 11 ööd, viimased 5 kohta!

Cancun
Peaaegu kõige enim külastatav kuurort terves Mehhikos, kuhu igal aastal sõidavad puhkajad kogu maailmast. Eriti armastavad seda ameeriklased, kanadalased ja eurooplased. Linn asub Yukatani poolsaare fantastilises asukohas — unistustes kujuteldava Kariibi mere ja selle lindina kulgevate valgete randade ääres.

Siin kujunes kiiresti välja suurepärane hotellide ja teenuste infrastruktuur, mis käib kenasti kaasas kohaliku elustiili ja ülipõnevate kohtadega, mida tasub kindlasti külastada. Eemal Cancunist asuvad Yukatani poolsaarel veel väga paljud suursugused ajaloolised mälestised, kultuuriimed ja kordumatud looduse nurgakesed. Tänu linna harukordsele ilule valivad noorpaarid Cancuni oma pidustusteks. Paljud paarid tulevad siia ka mesinädalatele, teised aga räägivad, et sõidavad siia veetma kordumatut puhkust. Alati reisijate vajadusi rahuldav Cancun on jaotatud hotellide tsooniks Zona Hotelera ja vanalinnaks, kus tihtipeale turistid peatuvadki. Zona Hotelera on linna kärarikka kuurorti osa, mis asub kesklinna lähedal ilusal kitsal rannajoonel. Hotellid, mis paiknevad läikival valgel liivajoonel, pakuvad „kõik hinnas” puhkust. Siin on väga palju erinevate riikide rahvustoitude restorane, mis asetsevad mugavalt peaaegu ideaalsete randade vahetus läheduses. Lähedal on ka tuntud veealune kunstimuuseum. Siin seisvalt vaatetornilt saate vaadata linna imelisi vaatepilte. Peale selle on hotellide tsoon tuntud ka hulgaliste maailmatasemel müügivõrgustike ja huvitava ööelu poolest, mis kutsuvad nii hubastesse baaridesse kui ka kärarikastesse salsaklubidesse. Cancuni vanalinn on suurepärane koht peatumiseks neile, kes tahavad olla põlismehhikolikule elule lähemal. See kärarikas linn on suhteliselt väike ja väga mugav. Siin on suur hulk ilusaid traditsioonilisi mehhikolikke hooneid, ajaloolisi ehitisi ja karismaatilisi haljasalasid. Eriti huvitav oleks jalutada tänavatel ja külastada kohalikke poekesi või väiksemaid kohvikuid, mida siin on tõesti palju. Samuti tasub külastada kohalikku turgu, millel leiate kõike, mida soovite. Mugav on see, et peatudes kuurorti siinses osas ei hakka te asuma ainult kesklinnas, vaid ka väga lähedal lumivalgele rannale ja smaragdrohelisele Kariibi merele.

KUURODID
Riviera Maya piirkond

Piki imelist Atlandi ookeani rannajoont asuv ala on imetlusväärselt ilusa kariibi piirkonna osa. See on iga-aastaselt miljoneid turiste köitev eriti kuuma päikese, täiuslike lainete, fantastilise korallrahu ja loodusimede nurgake. Nende suurepäraste maastikupiltide lähedal asuvad maailmatasemel restoranid, luksuslikud hotellid ja kõige huvitavamate ööprogrammidega klubi-baarid. Samuti on Riviera Maya maailmas üks tuntuim oma parimate golfimänguplatside poolest. Piirkond saab juba mitu aastat autasusid rahvusvahelistel turismikonkurssidel. 2018. aasta üritusel „Reader’s Choice Awards” tunnistati Riviera Maya Mehhikosse reisimisel taas kõige paremaks sihtkohaks. Enim puhkajaid valivad selle piirkonna suurepäraste veelõbustuste tõttu, eriti tänu erinevat liiki sukeldumise võimalusele. Ranniku ääres asub läbipaistvas ja soojas vees fantastiliselt ilus korallrahu, kus elavad igasugused mereloomad. Siin te tõesti saate näha kõige erinevamaid värvilisi kalu, uimedega vehkivaid raikalu ja isegi vaalhaisid. Riviera Maya on tuntud Tulum’is maiadest säilinud varemetekompleksi, imelise troopilise looduse, kärarikaste linnade ja ilusaimate rannikulähiste saarte poolest. See piirkond ei ole põhjuseta üks populaarsemaid suundasid reisijate jaoks üle kogu maailma, sest peale võimaluse tutvuda unikaalse mehhiko kultuuriga saab siin ka väga kvaliteetselt aega veeta.

Playa del Carmen
Cancuniga vahetus läheduses olev Playa del Carmen asub kõigest 55 km kaugusel lennujaamast Kariibi mere muinasjutulisel rannikul. See on üks populaarsemaid kuurorte, mis on nende puhkajate lemmik, kes otsivad linnasaginaga vahetus läheduses asuvaid heledalt sädelevaid ja smaragdrohelise veega randasid. Sukeldujad saavad siin imetleda korallrahu ilu, aga veespordi harrastajad kihutada lainetes surfilaua või veolohega. Rahuliku puhkuse harrastajad saavad veeta suurepäraselt aega suurejoonelisel rannal, romantilistel jalutuskäikudel mööda mereäärset promenaadi, millel asetsevad paljud poekesed, restoranid ja väiksemad külalistemajad. Sellelt kuurordilt saab väga lihtsalt jõuda ükskõik millise Riviera Maya kohani ning tutvuda Mehhiko unikaalse kultuuriga.

Vaatamisväärsused
Chichén Itzá

Chichen Itza on teine enimkülastatud arheoloogiline paik Mehhikos. Kohalike nimetus Chichen Itza püramiidile on El Castillo (Kindlus), see on üks seitsmest maailmaimest (staatus omandatud 07.07.2007). Koos ülemise püramiidiplatvormiga on püramiidi kõrgus vaid 24 meetrit.

Muistne maajade linn Tulum
Nagu igal muistsel maajade linnal, oli ka Tulumil konkreetne eesmärk. See muistne linn asus mere lähedal ja seda kasutati sadamana, kuhu transporditi peamiselt türkiisi ja jadeiiti. Selle linna ümber ehitati vall, mis teadlaste arvates pidi linna kaitsma. Linn on turistide seas populaarne, sest seal on võimalik ringi vaadata ja mõelda, milline võis olla elu muistses maajade tsivilisatsioonis.

El Meco arheoloogiline paik
See koht on tuntud oma muistsete maajade linna varemete tõttu, kus saab näha püramiide ja muid hooneid. Lisaks võite kohata ka iguaane, kes seal elavad. El Meco koosneb 14st hoonest, mis asuvad ranniku ja laguuni vahel. Arheoloogilise paiga keskne element on 12,5 meetri kõrgune muistne maajade püramiid.

Cancuni veealune muuseum
Need, kes on väga huvitatud veealusest maailmast, peaks külastama seda ebatavalist veealust muuseumi. Muuseum asub Cancunis Mehhikos, kuid sinna võib jõuda ka Isla Mujeres saare teiselt küljelt. Veealuses muuseumis on merepõhja kinnitatud umbes 500 erinevat suurt skulptuuri. See koht on väga populaarne sukeldujate hulgas, kes lisaks korallrahudele ja värvilistele kaladele näevad teistsugust ja ebatavalist veealust maailma. Juhul kui snorgeldamine või sukeldumine ei ole külastatele meelt mööda, saab muuseumi näha ka klaaspõrandaga paadis istudes.

Urbano Kabah park
Urbano Kabah park asub Cancuni kesklinnas. See võluv looduslik oaas on ideaalne koht piknike või jalutuskäikude jaoks. Pargis on kahe kilomeetri pikkune rada, pikad palmipuud ja kaunid aiad. Park on väga populaarne lastega reisivate perede hulgas.

Isla Mujeres
Isla Mujeres on tuntud ka kui Naiste saar, selle tähtsus on huvitav. Muistsete legendide järgi nimetatakse seda Naiste saareks seetõttu, et enne kui piraadid merele läksid, jätsid oma naised saarele, et nad lahingute ajal pardal viga ei saaks. Saar on väga väike (7 kilomeetrit pikk ja umbes 650 meetrit lai).

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742