top of page

Silhouette on suurim graniitsaar ja pindalalt Seišellide kolmas saar.
Silhouette asub umbes 20 km2 Mahé saarest loode pool ja põhjapoolne naabersaar on umbes 8 km kaugusel paiknev North Island.
Saarel elab ca 200 inimest ja peaaegu kogu asustus paikneb saare kirderannikul La Passe'i asulas.
Saar sai nime Louis XV aegse Prantsusmaa rahandusministri Étienne de Silhouette'i järgi. 19. sajandist kuni 1960. aastateni kuulus saar Mauritiuse perekonnale, kes kasvatas saarel viljapuid ja kookospalme.
Silhouette'i saar on mägine: seal on viis mäetippu, mis on merepinnast kõrgemal kui 500 meetrit. Kõrgeim mägi on Mont Dauban (740 m), mis sai oma nime kuni 1960. aastani saart omanud perekond Daubanite järgi.
1982. aastast arvati Silhoette saar Seišellide valituse haldusalasse. Saar moodustab osa rahvuspargist ja seal esineb hulk kaitsealuseid endeemseid taime- ja loomaliike. Siin pesitseb palju haruldasi linde, hiidkilpkonni ja mitu ainult siinsele saarele omast konnaliiki.

Silhouette saarele on iseloomulikud viirukipuud ja vanad 125 aastased hiidkilpkonnad. Üle 92 protsendi saarest kaitstud looduskaitse ala ja 1987 aastast on saar kuulutatud rahvusvaheliseks merepargiks. Saarel leidub mitmeid hästi hooldatud matkaradu, puudervalge liivaga randu ja avastamist vääriv mägine vihmamets (haruldased orhideed, lehtpuud ja lihasööjad taimed)

Faktid:
-Rahvaarv: ca 200 elanikku
-Kõrgeim punkt: 740m Mont Dauban 
-Saare suurus: 5,3km x 5,3km
-Peamine küla: La Passe
-Peamised vaatamisväärsused: Anse Lascars, Anse Mondon, Anse La Passe, Anse Grand Barbe, Baie Cipailles, Anse Cimetiere
-Saartevaheline transport: Praamlaevad liiguvad peasaare Mahe ja Silhoette vahel edasi-tagasi kolm korda päevas.
 Merereisid on korraldatud saarel asuva ainukese hotelli Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa poolt.

Peamised atraktsioonid:
-Enamus atraktsioone Silhoette saarel seotud loodusega
-Silhouettel on haruldased vihmametsad, millistes on põnev matkata
-Võimalus tegeleda sukeldumisega- siin näete parimaid korallriffe kogu Seišellidel
-Avastamist väärivad endeemilised looduskaitse all olevaid taime- ja loomaliigid
-Troopilisel Silhoette saarel kasvavad kohvipuud, vanill, papaiad, laimid, mangod, mõrudad apelsinid ja pisikesed banaanid (see on eriline, kuna enamus vilju saartele imporditakse)


Ajalugu
Esimene dokumenteeritud randumine Silhoette saarele toimus 1608. aastal Briti Ida-India Kompanii poolt, kuid esimene, kes saarestikku endale nõudis oli 1756. aastal Prantsusmaa, asustades selle 1770. aastal.
1771. aastal Prantsuse navigaator Charles Ogier saabus oma  L’heure du Bergeron nimelise laevaga saare Anse La Passe poolsesse ossa. Olles lummatud saare ilust, nimetas ta saare Louis XV aegse Prantsusmaa rahandusministri Étienne de Silhouette'i (1701 – 1767) järgi.

Esimene teadaolev saare omanik oli piraat Jean- François Hodoul, kes kogus kuulsust võideldes 18-19. sajandil Inglismaa ja Prantsusmaa vahelistes sõdades. Ta elas vaid mõned aastad siin saarel ja lahkus Mahe saarele peale 1814. aasta riigi Briti koloniaalvõimu alla minekut. Legend räägib, et temast jäi maha saarele aarded, millised maeti pimedasse vihmametsa. 

1860. aastal saabus Mauritiuselt Silhouette saarele 36 aastane prantslane Auguste Dauban (1826-1905) koos oma abikaasa Catherine Youngiga.
Samal aastal ostis Daubanite perekond selle saare ja asusid ka sinna elama. 1983. aastal Henri Dauban müüs saare Seišellide valitsusele, kuhu hakati ehitama väikest hotelli. Hiljem aga rajati saarele tänaseni opereeriv luksushotell Hilton Labriz Resort.

bottom of page