Tansaania

Hinnad al.

2849€

reisija kohta

UUS! TANSAANIA SAFARI JA RANNAPUHKUS SANSIBARIL

Tansaania safari ja Sansibari rannapuhkus ühendab endas kombinatsiooni põnevast looduselamusest ning suurepärasest puhkusest Sansibari saare valgel rannaliival.

Eestikeelse grupijuhiga reis toimub 03.03-11.03.2019

Soodushind 2849 € reisijale kaheses toas. Tavahind 3099 eurot.

Tansaania safari – 3 ööd
Safari viib meid Manyara järve ja Ngorngoro loodusparkidesse.


Vaid 329 km2 suurusel maa-alal paiknev Manyara järve rahvuspark pakub väga mitmekesist maastikku: metsad, jõed, märgalad, tasandikud ning kaunis järv ise, mida Hemingway pidas kogu Aafrika veetlevaimaks. Manyaras on palju rohelust - siin kasvab hulgaliselt hiiglaslikke viigi- ja mahagonipuid, pargi põhjapoolses osas laiuvad akaatsiametsad. Loomadest elutseb siin palju elevante, jõehobusid, pühvleid, sebrasid, mitmeid antiloobiliike. Hea õnne korral võib näha ka Manyara lõvisid, kes laisalt akaatsiapuude okstel lebada armastavad, sest maapind on tihti liiga niiske.
610 m sügavune Ngorongoro kraater on maailma suurim mitteaktiivne kuiv vulkaanikraater, mis tekkis 2-3 miljonit aastat tagasi vulkaanipurske tagajärjel. Kraatripõhi paikneb u 1800 m üle merepinna ning vulkaan oli enne purset arvatavasti u 4500-5800 m kõrge. 1979.a UNESCO maailmapärandi hulka arvatud sini-rohelises vulkaanikraatris on tänapäeva Aafrika suurim kontsentratsioon metsloomi. Tänu vaid 20 kilomeetrisele läbimõõdule ning suhteliselt lagedale pinnamoele on siin loomi lihtne märgata. Ngorongoro on Tansaania rahvuspark, kus on kõige suurem tõenäosus ära näha Aafrika kõige suuremad ja uhkemad loomad ehk suur viisik - lõvi, leopard, elevant, pühvel ja ninasarvik.

Sihtkoha eelised:
-Eksootilised loomad
-Lopsakas loodus
-Eestiga sama ajavöönd


Sansibar – 4 ööd
Sansibari saarestik asub India ookeanis Aafrika idarannikul. Suurimad saared on Unguja ja Pemba. Ungujat, mida tuntakse ka Sansibari nime all, lahutab Aafrika mandrist vaid 35 km India ookeani. Sansibari nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast zang-bâr, mis tähendab musta rannikut.
Vürtsisaar Sansibar on tänu kirevale ajaloole segu Aafrikast, Araabiast, Indiast, Pärsiast ja Euroopast. Saarel on palju esimese sultani aegseid kookospähkli- ja vürtsiistandusi. Peamisteks tuluallikateks ongi turism ja mitmete erinevate vürtside kasvatamine nagu näiteks nelk, muskaatpähkel, kaneel.
Tänu saart ümbritsevatele korallriffidele kuulub Sansibar India ookeani ja kogu maailma sukeldumisssihtkohtade paremikku.

Sihtkoha eelised:
-Kaunid liivarannad
-Suurepärased snorkeldamis- ja sukeldumisvõimalused
-Värsked mereannid
-Eestiga sama ajavöönd

REISI PROGRAMM:

03.03-04.03, pühapäev-esmaspäev. Lend Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro. Maandume Kilimanjaro lennuväljal esmaspäeva varahommikul kell 6. Sõidame Arushasse, Mt Meru Game Lodge safarihotelli, kus meid ootab hommikusöök ning ülevaatlik infotund. Peale hotelli sisseregistreerimist ning väikest puhkepausi sõidame Nkoaranga külatuurile. Käime luteri kirikus ning tutvume läbi küla kõndides kohaliku elu-oluga. Jalutuskäik lõppeb kohviistanduses, kus kasvatatakse orgaanilist Arabica kohviuba. Jälgime kohvivalmistamise protseduuri taimede istutamisest ja kasvatamisest saagikoristuse ning röstimiseni. Tuuri lõppedes sööme lõunat ning maitseme kohvi. Õhtul saab basseinis ujuda ja hotelli juurde kuuluvas loomade varjupaigas kohaliku looma- ja linnuriigiga esimese tutvuse teha. Siin võib näha sebrasid, erinevaid ahviliike (mh haruldane punane koolobus-ahv), jaanalinde jt linnuliike. Õhtusöök ja ööbimine Mt. Meru Game Lodge safarihotellis.

05.03, teisipäev. Arusha-Manyara järv (u 140 km, sõiduaeg u 3 tundi). Peale hommikusööki hotellis sõidame läbi Great Riff Valley oru troopilisse Manyara järve rahvusparki, mille hiiglaslike viigi- ja mahagonipuude lopsakus pärineb rikkalikest maa-alustest allikatest. Manyara tuleneb masaikeelsest sõnast emanyara - üks okkalistest piimalille liikidest, mida masaid kariloomade tõkestamiseks istutasid. Loomadest elutseb siin hulgaliselt elevante, jõehobusid, pühvleid, sebrasid, mitmeid antiloobiliike. Hea õnne korral võib näha ka Manyara lõvisid, kes laisalt akaatsiapuude okstel lebada armastavad. Manyara looduspark on ka ornitoloogide paradiis, sest siin pesitseb üle 300 linnuliigi nagu flamingod, pelikanid, kotkad jpt. Safari käigus külastame jõehobubasseini, kuumi allikaid, pühvlisood. Peame kaasavõetud lõunasöögipakkidega piknikku ning sõidame Great Riff Valley oru kohal paiknevasse hotelli, kus saab järve ilu imetleda ka ülaltpoolt. Õhtusöök ja ööbimine Lake Manyara Serena safarihotellis.  

06.03, kolmapäev. Manyara-Ngorongoro (u 55 km, sõiduaeg u 1,5 tundi). Peale hommikusööki hotellis ootab ees safari kõrgpunkt nn maailma suurimas metsikus loomaaias. Suundume koos lõunasöögipakkidega Ngorongoro vulkaanikraatrisse, mis pakub enneolematu looduselamuse. Tänu oma mõõtmetele on kraatri põhjas nii metsi kuid soid, järvi ja allikaid, murulapikesi ja liivadüüne. Lõunatame väikese Magadi järve ääres, kus jõehobud ja roosikarva flamingod sulistada armastavad. Magadi järve ümbritsevatel märgaladel pesitseb hulgaliselt erinevaid veelinde ning suured flamingo- ja ibiseparved on siin üsna tavaliseks vaatepildiks. Õhtusöök ja ööbimine Ngorongoro Serena safarihotellis.

07.03, neljapäev. Ngorongoro-Arusha-Sansibar. Peale hommikusööki hotellis võtame suuna tagasi Arusha lennuväljale ning külastame teel Karatu masai turgu, kust saab soovi korral suveniire kaasa osta. Lõunatame lennujaama lähistel ning asume kell 14:00 teele Arushast Sansibarile. Check-in, õhtusöök ja ööbimine hotellis Ocean Paradise Resort****.

08.03-09.03 reede- laupäev rannapuhkus Sansibaril hommiku- ja õhtusöökidega hotellis Ocean Paradise Resort****.

10.03, pühapäev. Peale check-out-i ja hommikusööki hotellis sõidame Dole regiooni vürtsituurile, kus meid pühendatakse kohalike vürtside ja maitsetaimede kasvatamise saladustesse ning räägitakse nende kasutamisest kosmeetikas ja toiduvalmistamisel. Sansibaril kasvatatakse nelki, vanilli, muskaatpähklit, kardermoni, troopilisi puuvilju jpm. Lõunatame nn Vürtsirestoranis, kus saab ka maitsetaimi ning puuvilju proovida. Peale lõunasööki suundume Sansibari peallinna Stowntowni ning majutume vanas härrastemajas tegutsevas hotellis Mizingani Seafront Hotel****, mis paikneb otse ookeani kaldal. Õhtul külastame Stowntowni linnaekskursiooni käigus araabia kindlust ja anglikaani kirikut, näeme kahte katedraali ja lugematul arvul mošeesid, Stowntowni elavat turgu, käänulisi linnatänavaid, puitnikerdustega kauneid uksi. Naudime päikeseloojangut (u kell 18:30) ning suundume giidi juhendamisel läbi vanalinna tänavate labürindi katuserestorani õhtust sööma. Naaseme tagasi hotelli ning sõidame öösel (u kell 2:30) lähedalasuvasse Sansibari lennujaama ning läheme 04:45 Sansibar-Istanbul lennule.  

ESINDAJA SIHTKOHAS:
Esindaja mobiiltelefoni numbri avaldame vahetult enne reiside algust.

HINNAS SISALDUB:
Lend Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro-Sansibar-Istanbul-Tallinn (rahvusvahelised lennud Turkish Airlines, siselennud kohalik firma)
-Majutus safarihotellides hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega ja Sansibari 4* hotellides hommiku- ja õhtusöögiga
-Safaril koht akna all, lahtikäiva katusega safariautod koos ingliskeelse safarijuhiga, 2 l pudelivett safaril inimese kohta
-Loodusparkide tasud
-3 ekskursiooni: Nkoaranga külatuur, Sansibari vürtsituur ja Stowntowni linnaekskursioon
-Kogu reisi vältel Aurinko eestikeelne giid-reisisaatja

HINNALE LISANDUB:
-Viisa
-Majutus üheses toas
-Reisikindlustus

MAJUTUS:
Tansaania safari:
04.03 üks öö Arusha safarihotellis Mount Meru Game Lodge  
05.03 üks öö Lake Manyara Serena safarihotellis
06.03 üks öö Ngorongoro Serena safarihotellis

Majutus 4 tärni hotellide standardtubades koos hommiku-, lõuna- ja õhtusöögiga
Lõunasöök võetakse safarile kaasa

Sansibar: Ocean Paradise Resort & Spa 4 tärni
Hotell asub saare kirdeosas. Traditsioonilise Aafrika ringmaja stiilis ehitatud hotell laiub 6,5 hektari suurusel maa-alal, troopilise aia roheluses, valge liivaga ranna ja türkiissinise veega India ookeani ääres. Hotellil on PADI-litsentsiga sukeldumiskool. Suhteliselt lähedal on üks saare parimaid sukeldumispaiku - Mnemba saar. Rannas saab ka surfata, purjetada, kajakiga sõita, rannavollet mängida. Pakutakse delfiinivaatlusretki jt paadireise. Mõõna korral saab kõndida korallrifini. Soovitame kaasa võtta ujumissussid!
98 hotellituba paikneb ümmarguse põhiplaaniga majakestes, ümbritsetud kõrgetest kookospalmipuudest. Hotellis on basseini- ja fuajeebaar, hommikusöögirestoran, õhtusöögirestoran ning rannas a la carte mereannirestoran. Üldruumides tasuta wifi tsoonid (suhteliselt aeglane, kiirem ühendus lisatasu eest).
Hotellis on korraliku suurusega laguuni tüüpi bassein. Päevitustoolid on nii aias kui ka rannas. Tervisekeskuses on jõusaal, 4 massaažituba, 2 jacuzzit, Soome saun, aurusaun. Saab piljardit ja lauatennist mängida.
Standardtoad paiknevad aia servas, rannast ja basseinist u 250 m kaugusel. Superior toad asuvad rannast ja basseist u 130 m kaugusel. Iga superior tuba paikneb omaette majakeses. Ookeanivaatega superior toad paiknevad ookeani vahetus läheduses. Ruumikates (u 49 m2) traditsioonilise sisustusega tubades konditsioneer, laeventilaator, lame-ekraaniga TV, minibaar, seif, voodi kohal moskiitovõrk, tasuline wifi, tee- ja kohvi valmistamise vahendid. Vannitoas dušinurk, wc, föön. Ühte tuppa majutatakse kuni 2 täiskasvanut ja 1 laps. Toas üks lai või kaks eraldi voodit, laud ja tugitoolid. Kokkupandav lisavoodi on mõõtudega 197  x 110 cm.

LENNUD JA LENNUJAAMATRANSFEERID:
Lennud Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro-Sansibar-Istanbul-Tallinn Turkish Airlinesiga, Arusha-Sansibar (u 1 tund ja 15 min) siselennuga.

Kuupäev            Suund                     Väljalend     Saabumine
03.03            Tallinn-Istanbul             13:00            17:15
03.03            Istanbul-Kilimanjaro    20:30            05:55 (+1)
07.03            Arusha-Sansibar          13:00            14:15
11.03            Sansibar-Istanbul         04:45           13:45
11.03            Istanbul-Tallinn             14:55           17:25
+1 saabumine järgmisel päeval

NB! Arusha-Sansibari siselennul pagas 15+5 kilo

REISIDOKUMENDID JA RIIKI SISENEMINE:
EESTI KODANIK
Tansaania külastamiseks on Eesti kodanikule vajalik viisa. Viisat saab taotleda piiril või saatkonnast Rootsis.

Vajalikud dokumendid viisale piirilt:
- pass, kehtiv 6 kuud riiki saabudes, passis peab olema vähemalt 1 vaba lehekülg viisa jaoks
- edasi- tagasi piletite broneering
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus
- viisalõiv on 50 USD. Viisat piiril saab taotleda järgmistest piiripunktidest ja lennujaamadest: http://www.tanemb.se/images/TZImmgBorderPosts.jpg

Soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel: http://vm.ee/et/eesti-kodaniku-luhiajalise-valisriigis-viibimise-registreerimine

Vajalikud dokumendid turismiviisale saatkonnast Rootsis:
- pass, kehtiv 6 kuud pärast reisi, passis peab olema vähemalt 2 vaba lehekülge viisa jaoks
- 1 värviline passifoto
- 1 ankeet:http://www.tanemb.se/images/downloads/TZVF.pdf
- edasi- tagasi piletite broneering
- hotelli broneeringu kinnitus kogu viisa perioodiks
- soovitav on tervise- ja reisikindlustus
Tähtaeg: 5 tööpäeva. NB! Viisadokumente saab saatkonda saata maksimaalselt 1 kuu enne reisi! Viisalõiv ühekordse sisenemisega turismiviisa jaoks on - 500 SEK

Embassy of The United Republic of Tanzania
Näsby Allé 6, 18355 Täby,
Stockholm/ SWEDEN
Telefon: +46 8 732 24 30/31
Faks: +46 8 732 24 32
E-post: mailbox@tanemb.se
koduleht: http://www.tanemb.se

VENE KODANIKU PASS, KELLEL ON OLEMAS EESTI ELAMISLUBA
Viisa vajalik. Taotlejal võtta isiklikult ühendust saatkonnaga Moskvas:

51, Ulitsa Bolshaya Nikitskaya Moscow 115127, Russia
Tel.: 7 495 6902521,6902517
Fax: 7 495 6902251
E-mail:info@tanzania.ru
koduleht: http://www.tanzania.ru

EESTI HALL VÄLISMAALASE PASS, KELLEL ON OLEMAS ELAMISLUBA EESTIS
Viisa vajalik.Viisat pole võimalik saada piiril! Taotlejal võtta isiklikult ühendust saatkonnaga Rootsis:

Embassy of The United Republic of Tanzania
Näsby Allé 6, 18355 Täby,
Stockholm/ SWEDEN
Telefon: +46 8 732 24 30/31
Faks: +46 8 732 24 32
E-post: mailbox@tanemb.se
koduleht: http://www.tanemb.se 

Reisikorraldaja: AURINKO

Liitu meie uudiskirjaga

© Emeraude Reisid

Vana Viru 4 10111 tallinn  Tel 5177181

REG. N 12409243    KM N. EE101607742