top of page

Tenerife

Hinnad al.

505€

reisija kohta

Tenerife saare otsereisid toimuvad sügis- ja kevadhooajal 2019/2020.

Ühenädalased reisid toimuvad kolmapäeviti ja reedeti ajavahemikus: 18.10.2018–24.04.2020 (viimane väljalend Tallinast Tenerifele 24.04.2020)
Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Võimalik on valida Playa de las Americase, Costa Adeje, Los Gigantes, Golf del Sur ja Puerto de la Cruz puhkusepiirkondade vahel.

Lennud: Lennuaeg  u 6 t 30 min

Lennujaamatransfeerid: 
Tenerife Sur lennujaam - Costa Adeje  u 20-25  km. Kestus u 30-40 min
Tenerife Sur lennujaam - Playa de las Américase hotellid u 20 km. Kestus 20-30 min
Tenerife Sur lennujaam – Los Gigantes u 46 km. Kestus u 1 t–1 t 30 min
Tenerife Sur lennujaam - Los Cristianos u 20 km. Kestus u 20 min
Tenerife Sur lennujaam - Golf del Sur u 8 km. Kestus u 15 min
Tenerife Sur lennujaam - Puerto la Cruzi hotellid u 100 km. Kestus u 1 t 30 min.

Hind alates 505€ reisijale kaheses toas.

TENERIFE- IGAVESE KEVADE LUMMAV SAAR 

​

Tenerifet on nimetatud Euroopa viimaseks paradiisisaareks.
Põhjuseks vulkaanilise päritoluga saare üllatavalt mitmekesine ja ammendamatu loodus. Siin on lopsakat rohelust, tihedad metsad, kõrbed, kaljune liigendatud rannajoon ja kuldsed liivarannad.
Tenerifel on aastaringselt kevadiselt pehme ja soe - temperatuuri kõikumine suve ja talve vahel on siin väiksem kui kusagil mujal maailmas. Sellepärast nimetatakse Tenerifet ka Igavese Kevade saareks. Geograafiliselt jaguneb Tenerife niiskeks ja lopsakaks põhjaosaks ja kuumaks ning kuivaks lõunaosaks.
Lõuna Tenerifel on alati kuiv ja päikeseline, kuna saar on tuulte eest mägedega kaitstud. Vihma sajab siin ainult paar korda aastas. Saare lõunaosas on kuiv ja pehme kliima, ilma väsitava kuumuseta, mille põhjustab külm Kanaari hoovus. Aasta kõige soojemas kuus – augustis – ei tõuse temperatuur kõrgemale kui 28°С. Kõige külmemas kuus – veebruaris – on sooja kuni 21°С, talvekuude veetemperatuur on terve saare rannikul 18°-21°С.
Tenerifet troonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide (3718 m), mis antiikaegade meresõitjatele kangastus Hesperydese kuldseid õunaaedu valvava hiigeldraakonina.
Tenerife on Kanaari saarestiku 7 saare hulgas suurim. Aastas külastab saart üle 3 miljoni turisti. Saarel on lai valik eritasemelisi hotelle, golfi- ja tenniseväljakud, palju erinevaid veespordivõimalusi, kärarikas ja aktiivne ööelu. Lastele on paljudes randades ujuvad täispuhutud veeliumäed, nii Playa de las Americases kui Costa Adejes on veepark.


Ajalugu
Kanaari saarte praegune nimi tuleb ladina sõnast canis ('koer'). Saartele anti selline nimi seetõttu, et Kanaaridel elas palju metsikuid koeri.
Iidsed kreeka ja rooma meremehed olid esimesed, kes saared avastasid.
Aastatel 1402-1405 okupeeris prantsuse maadeuuria Jean de Bethencourt kolm saart – Lanzarote, Fuerteventura ja El Hierro. Ta proovis ka La Gomera enda valdusesse haarata, ent kohalikud elanikud suutsid sellele vastu panna pea sada aastat.
1495 vallutasid hispaanlased saared ning liitsid need Kastiilia kuningriigiga.
Saari on rünnatud mitmeid kordi. Üks ägedamaid oli 1599 aastal, kui 74 hollandi laevastikku kuuluvat laeva proovisid saari anastada. Sõjamehi oli rohkem kui saarte elanikke. Hoolimata sellest, et põletati maha mitu kohalikku küla, rünnakud ei õnnestunud.
Kanaari saared on viimane peatuskoht laevadele, kes suunduvad pikale retkele üle Atlandi Ookeani.
Siin on käinud palju kuulsaid rändureid – 1519 aastal Magellan, 1779 James Cook ja aastal 1832 Charles Darwin.
1983 anti Kanaari saartele autonoomia.

Hispaania üldinfo

Ametlik nimi: Hispaania Kuningriik (Reino de Espana)

Pealinn: Madrid, rahvaarv koos eeslinnadega ligi 6 miljonit

Riigikord: Parlamentaarne monarhia. Hispaania kuningas Juan Carlos I valitseb riiki 1975.aastast. Peaminister Rodrigues Zapatero valiti ametisse 2004. aastal.
Riigilipp: Hispaania riigilipp on kolmetriibuline. Ülemine ja alumine triip on punased, keskel on topeltlai kollane triip, mille vasakul pool on Hispaania riigivapp. Hispaania lipu elurõõmsad värvid võeti kasutusele 1785.aastal Hispaania kuninga Carlos III poolt eristamaks riigi sõjalaevu teiste riikide merealustest.

Pindala: 504 782 km2 (koos Baleaari ja Kanaari saarte ning 5 autonoomse piirkonnaga)

Rahvaarv: 44 miljonit

Keel: Ametlik riigikeel on hispaania keel. Katalaani keelt räägib 17% rahvastikust ja baski keelt 2%.

Usk: 99% rahvastikust kuulub rooma katoliku kirikusse

Ajavahe: Mandri-Hispaanias ja Baleaari saartel on kell 1 tund vähem kui Eestis, Kanaari saartega on ajavahe 2 tundi.

Raha: Euro.Meie kuurordid Tenerifel on Playa de las Americas, Los Gigantes, Costa Adeje ja Puerto de la Cruz.

 

PLAYA DE LAS AMERICAS
Tenerife lõunaosas asuv Playa de las Americas on tuntud oma heatasemeliste hotellide, aktiivse ööelu ja heade randade poolest.
Rannad:  Playa de las Americases on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Kuurort jaguneb mitmeks väiksemaks rannaks, nagu Playa del Duque, Playa de Fanabe, Playa Torviscas, Playa del Bobo ja Playa Americas. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi – skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit.
Toit ja restoranid: Piirkonnas on rohkelt erinevaid söögikohti, leida võib näiteks hiina, mehhiko, itaalia või teisi rahvusrestorane ning rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvaid kiirsöögirestorane. Kanaaridele omaseid roogi saab nautida kuurordist veidi eemal väikestes külades. Soosituimad kalarestoranid asuvad La Caleta külas ja Los Cristianose kuurordis.
Playa de las Americas sobib kõigile, nii peredele ja rahulikuma puhkuse otsijale kui ka ööelu nautijatele.


Plussid
-Tenerife päikselisim piirkond, head liivarannad.
-Suur valik erinevaid puhkamisvõimalusi – „igaühele midagi“.
-Lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase.
-Vapustav loodus.
- Aktiivne ööelu.


Miinused
- Baaride lärm kesklinnas.
- Pikanäpumehed (Ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!)
- Kohati talveperioodil muutlik ilm.


Vahemaad Playa de Las Americasest:
Lennuväli 21 km
Los Gigantes 26 km
Santa Cruz 75 km
Puerto de la Cruz 116 kmLOS GIGANTES
Merest kõrguvad kaljuhiiglased, los gigantes, on andnud nime omapärasele puhkepiirkonnale. Üksteise kõrval asuvad Los Gigantes, Puerto Santiago ja Playa de la Arena kokku kasvanud linnakesed.
Los Giganteses sobib rahuliku puhkuse otsijale. Suuri ööklubisid siit ei leia. Mõnusates väikestes kalarestoranides ja hubastes baarides kulgeb ööelu siiski hiliste õhtutundideni.
Rannad: Los Gigantese piirkonna rannad on tumeda liivaga väiksed rannasopid kaljude vahel. Väike varjuline Los Guiose rand asub sadama lähedal, suurem rand on Playa la Arenas. Mõlemal rannal saab rentida rannatoole ja päikesevarje. Rannas on võimalik tegelda veespordiga.
NB! Los Gigantese piirkond jääb väljapoole Aurinko reisiesindaja tegutsemisala. Esindajate teenused ei kuulu paketi hinna sisse, kuid esindajaga saate vajaduse korral ühendust telefoni teel. Transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama on hinna sees.


Plussid
-Rahulik, oma eripära säilitanud kuurort.
- Hea bussiühendus lähiümbruse kuurortidega.
- Vapustav loodus.
- Lahe õhkkond ja mõistlik hinnatase.
- Rahulik ööelu.
- Suur valik söögikohti.


Miinused
- Rannas must laavaliiv.
- Pikanäpumehed (Ettevaatust kaubanduskeskustes ja rannas!).
- Kuurort paikneb mäenõlvadel, seetõttu on palju üles-alla ronimist.
- Kohati talveperioodil muutlik ilm.


Vahemaad Los Gigantesest:
Lennuväli 50 km
Playa de las Americas 26 km
Santa Cruz 105 km
Puerto de la Cruz 53 km

 

COSTA ADEJE

 

Costa Adejes on uhked laiad liivarannad, mille tonaalsus kõigub heledapoolsest kuni üsna tumedani. Siin pakutakse erinevaid veespordi võimalusi - skuutrid, vesijalgrattad, purje- ja lainelauad, langevarju- ja banaanisõit. Vanem puhkaja naudib kindlasti imepärast maastikku ja mõnusat kliimat. Lastele pakuvad lõbu arvukad lõbustus- ja teemapargid.

Costa Adeje sobib kõigile, nii peredele kui ka rahulikuma puhkuse otsijale.

Ilm on meeldivalt mahe ning pakub võimalust tunda rõõmu suvesoojast. Laiad liivarannad lausa kutsuvad rannamõnusid proovima.

Tenerife loodus on äärmiselt mitmekesine, jõuline oma kontrastides ning jätab kustumatu elamuse. Saare lõunaosas on kaunid liivarannad ja lauge maastik. Keskosa kroonib Hispaania kõrgeim mäetipp Teide, mille jalamil laiub kunagise vulkaanipurske tagajärjel müstiline kuumaastik. Teide 'kuumaastikku' näete filmiklassikasse kuuluvates 'Ahvide planeedis' ja 'Tähesõdades'. Põhja- ja lääneosas pakuvad silmailu metsadega kaetud mäed, lopsakalt rohelised orud ning maalilised järsud kaljulõhed. Saarel on suurepärased võimalused aktiivseks puhkuseks. Spordilembene puhkaja saab valida tennise, squashi, golfi, sukeldumise, kalapüügi, purjelauasõidu, jalgrattasõidu, matkamise jpm alade vahel.

 

Plussid ja miinused

 

+Tenerife päikselisim piirkond, head liivarannad

+Hea hotellitase

+Rahulik ööelu

+Head transpordiühendused

 

-Osades apartementhotellides võib talveperioodil olla jahe

-Talveperioodil muutlik ilm

 

PUERTO DE LA CRUZ

 

Tenerife saare põhjarannikul asuv Puerto de la Cruz on saare suuruselt teine turismilinn. Erinevalt lõuna-osa uutest turismikeskustest on selle linna näol tegemist soliidse ajalooga puhkekohaga. 19. sajandi lõpul ehitati sinna kuurort, kus praegu tegutseb hotell-kasiino Taoro. Selle linna iseloomulikuks elemendiks on rohelised aiad, sõbralik õhkkond ning vilgas tänavaelu. Õhtul muutuvad Plaza del Charcot ümbritsevad tänavad ja Paseo maritimo otsekui üheks suureks lõbustuskohaks, kus võib soovi korral ka õhtustada ühes paljudest välirestoranidest. Linnas on hulgaliselt arhitektuuri- ja kultuurimälestisi, näiteks Nuestra Seňora de La Peňa kirik, San Telmo erakla, San Felipe loss, Casa de La Aduana (tollihoone) ja vana sadamakai, kus tänapäevalgi võib kohata väikesi kaluripaate. Üks El Puerto huvitavamaid vaatamisväärsusi on Lago Martianez, mis koosneb Kanaaridelt pärit kunstniku Cesar Manrique kavandatud mereveebasseinidest, milles avaneb suurepärane võimalus ujumiseks ja päevitamiseks. Lisades neile veel vulkaanilise ranniku oma eksootilise taimestiku ja harmoonilise arhitektuuriga, jääb üle vaid tõdeda, et tegemist on tõepoolest Cesar Manrique`i kauneima kunstiteosega.

 

NB! Puerto de la Cruzis eestikeelset reisiesindajat ei ole.

 

Plussid ja miinused

 

+Ilus ja lopsakalt roheline kuurort

+Rahulik, ajaloolise atmosfääriga linn

+Nädalalõppudel käib kuurordis ka palju kohalikke inimesi

+Head transpordiühendused teiste linnade ja küladega

+Head ostuvõimalused

 

-Ilm on talvel muutlik ja ööd võivad olla jahedad

-Paarinädalased karnevalid veebruaris ja märtsis võivad õhtuti ja öösiti häirida keskuses asuvate hotellide külastajaid

-Linnas on suured kõrgusevahed ja palju treppe

Kuhu minna?

VEE-JA TEEMAPARGID
Veepark Aqualand
Veepark ja delfinaarium asub Playa de las Americases, Adeje rannikul. Veepargis on suur valik atraktsioone (liumäed, basseinid, kamikadze, voolav jõgi jms.). Päeval toimuvad delfiinide showd.  Pilet 22.50 eur, lastele (3-12 a) 16 eur (talv 2012/2013).
Vt: www.aqualand.es


Siam Park
2008 a avatud suur vee- ja teemapark Playa de las Americases. Palju erinevaid atraktsioone, söögikohti, kauplusi. Väidetavalt parim vee-ja teemapark Euroopas. Siam veeparki pääseb tasuta bussiga. Hind täiskasvanule 33 eur, laps (3-11 a) 22 eur (talv 2012/2013). Võimalik osta ka Siam + Loro Park pileteid - täiskasvanu 56 eur ja 6-11 a laps 37,50 eur.
Vt: www.siampark.net


Pueblo Chico teemapark
Suur vabaõhumuuseum La Orotava lähistel, kus 20 000 m2-l on miniatuurselt eksponeeritud Tenerife tähtsamad ehitised ja maastikud. Näha võib ka rahvarõivaste kollektsiooni. Pilet täiskasvanule 12.50 eur ning laps (4-11 a) 6.50 eur (oktoober 2012). avatud iga päev 10.00-17:00.
Las Americase kardiklubi
Kardiklubi asub Lagos de Fanabes, 5 min autosõidu kaugusel Playa de las Americasest.


Aloe Park/Bananera
Buzanada lähistel paiknev banaaniistandus ja aaloe park on külastamiseks avatud iga päev. Buzanada on küla Playa de las Americasese naabruses. Umbes tunniajalise jalutuskäigu vältel tutvustatakse istanduses banaanikasvatuse iseärasusi. Istanduses asub väike kauplus, kus müüakse erinevaid banaanidest valmistatud tooteid. Pileti hind täiskasvanule 10 eur, lapsed (2-11 a) 5 eur. avatud E-R 10:00-16:30 (oktoober 2012).
Kaamelipark (Camel park)
Los Cristianose lähistel La Camella külas asuvasse kaameliparki viivad Playa de las Americasest tasuta bussid (vajalik eelnevalt registreeruda). On võimalik minna erineva kestvusega safariretkedele. 20-minutiline kaamelisafari maksab täiskasvanule u 10 eur ja lapsele 5 eur (talv 2012/2013). 30-minutiline kaamelisafari maksab täiskasvanule u 15 eur ja lapsele 7,50 eur (talv 2012/2013). Avatud iga päev 10:00-17:00.


LOODUSPARGID
Loro Park

Loro looduspark on üks populaarsemaid vaatamisväärsusi saarel. Park asub La Orotava orus ning selle pindala on 130 000 m2. Siin on maailma suurim papagoide kollektsioon - u 300 liiki. Lisaks näeb gorillasid, haruldast valget tiigrit ja musta pantrit, šimpanse, pea kõiki maailmas esindatud pingviiniliike, flamingosid, alligaatoreid, erinevaid mereasukaid alates karpkaladest ja lõpetades merelõvide, delfiinide ning haidega. Näha saab delfiinide, merelõvide ja papagoide showd. Pilet täiskasvanule ilma transpordita 33 eur, lastele (6-11 a) 22 eur (talv 2012/2013). Avatud iga päev 08:30-18:45. (sissepääs kuni 16:00)
Vt: www.loroparque.com


Parque las Aquilas ehk Jungle Park
Los Cristianose taga kõrgel mägedes asuvas looduspargis on 75 000 m2 troopilisi aedu täis loomi ja linde. Pargi uhkuseks on suur kotkaste kollektsioon. Pilet täiskasvanule 24 eur, lapsele (3-12 a) 16.50 eur. Parki pääseb tasuta bussiga (talv 2012/2013). aavtud iga päev 10:00-17:30 (sissepääas kuni 16:30).
Kaktuse- ja loomapark ning Amazonia park
See looduspark keskendub erinevatele kaktuseliikidele jt kõrbealade taimedele. Park asub Los Cristianose lähistel. Samas kõrval asub 7000 m2-l Amazonia park, kus saab näha troopiliste vihmametsade taimede ja loomade kollektsiooni.


El Teide rahvuspark
3718 m kõrgune Teide vulkaan on Hispaania kõrgeim mäetipp ja Kanaari saarte üks sümboleid. Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Vulkaani kraatri servale saab sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega u 8 minutit. Kehvade ilmastikutingimuste korral vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.Tippu on võimalik minna ka giidi juhtimisel matkagrupiga. Matka pikkus on u 15 km ja raja läbimine nõuab head füüsilist vormi. El Teide tippu tõusmiseks on vaja eriluba, mida peab iga soovija taotlema isiklikult Santa Cruzist. Büroosse peab kas ise kohale minema või saatma faksiga taotluse hiljemalt 7 päeva enne plaanitud matka. Taotlusele tuleb lisada ka passikoopia ning kuupäev, millal soovite mäe tippu ronida.

Huvitavad paigad

Masca küla
Tenerife loodeosas, looduskaunis paigas, 650 m kõrgusel mägedes asuv küla, kuhu viib 6 km pikkune serpentiintee. Mascat peetakse saare üheks kaunimaks paigaks. Masca lilledega ümbritsetud valged majakesed olid pikka aega muust maailmast täiesti isoleeritud, säilitades nii oma traditsioonilise arhitektuuri ja veetleva ``mahajäetud paiga`` atmosfääri. Santiago de Teidest saabudes avaneb Mascale uhke vaade- piki järsku kaljuseina keereldes laskuv tee ning kahe eriti sügava mäelõhe vahelisele alale ehitatud küla otse selle vastas.Vilaflori küla
Lõuna- Tenerife kõrgemais paigus Vilaflori ligidal võib nautida uhkeid panoraamvaateid. Vilaflor on väike 1500 meetri kõrgusel paiknev küla, mille läheduses võib leida saare ühe omapärasema vaatamisväärsuse, nn kuumaastiku (Paisaje Lunar), erosiooni poolt vormitud kivide rühma. Vilaflori ümbrus on matkajate, mägironijate ja mägijalgratturite lemmikpaik saarel.Icod de los Vinos
Icod de los Vinos saare loodeosas on Tenerife vanimaid linnu ning kuulus seal kasvava üle 2000-aastase Draakonipuu poolest. Puu nimi viitab selle ``koletislikule`` kujule, tänu millele hakatigi seda seostama draakoniga. Sellel puul on legendaarne ajalugu, mis ulatub konkistadooride-eelsesse aega. Draakonipuud tunti Euroopas antiikajast saadik - selle ``veri`` leidis kasutust pitsativaha, värvide ja salvide valmistamisel. Draakonipuu mahlal oli omal ajal kulla hind, kuna seda peeti suurepäraseks verejooksude, haavade ja düsenteeria raviks. Draakonipuu kasvab väga aeglaselt ning selle eluiga võib olla mitu tuhat aastat. Puu levikuala saarel on väike- looduskaitse all olevad draakonipuud kasvavad enamasti raskesti ligipääsetavates kohtades. Kuna draakonipuu on kasvutingimuste suhtes üsna kapriisne, elavad vaid üksikud puud soliidse eani. Soodsates tingimustes seevastu võivad draakonipuud elada mitu tuhat aastat ning omandada hiiglaslikud mõõtmed ja vormid.Santa Cruz
Tenerife pealinn Santa Cruz on oma 200 000 elanikuga Kanaaride suuruselt teine linn. Linna praegune tähtsus põhineb sadama arengul ja kaubandusel, mis vähehaaval kandus La Lagunast üle Santa Cruzi, millest 19. sajandi alguses saigi saare pealinn. Suurim areng linnas toimus tänu 1852. aastal sõlmitud vabakaubasadamate lepingule, mil sinnakanti kolis hulgaliselt kaupmehi ja linn kasvas jõudsalt. Tänane Santa Cruz de Tenerife on kaasaegse arhitektuuri ja avarate haljasaladega linn, mille puudega ääristatud rahulikel tänavatel ja väljakutel on mõnus uidata. Päikseline ilm püsib siin praktiliselt aastaringselt. Üks linna huviväärsusi on mõne aasta vanune Cesar Manrique`i kavandatud Parque Maritimo veepark, mis on ehitatud linna vana kaubasadama kohale. Tenerife külastatuim koht on mere ääres paiknev Plaza de Espaňa väljak, mille ääres asub Cabildo de Tenerife (saare administratiivkeskus). Selle kõrval paikneb teine väljak, Plaza de la Candelaria, kust saab alguse linna tähtsaim kaubatänav Castillo ning selle taga asub 16. sajandist pärinev La Concepcioni kirik. Kõrgemal paikneb maaliline Plaza del Principe väljak, mille ääres kõrgub San Francisco kirik (18.saj) ja klooster, kus tegutseb ka kohalik kunstimuuseum. Väljakult saab alguse Pilari tänav, mille ääres seisab samanimeline, 18.sajandist pärinev kirik. Mööda seda tänavat jõuab Santa Cruzi ilmselt kauneimasse kohta, Garcia Sanabria parki, kus kasvab rohkesti eksootilisi taimi ja mitmest erinevast maailma nurgast pärinevaid puid.Puerto de la Cruz
Puerto de la Cruz on saare suuruselt teine turismilinn. Erinevalt lõuna-osa uutest turismikeskustest on selle linna näol tegemist soliidse ajalooga puhkekohaga. 19. sajandi lõpul ehitati sinna kuurort, kus praegu tegutseb hotell-kasiino Taoro.  Selle linna iseloomulikuks elemendiks on rohelised aiad, sõbralik õhkkond ning vilgas tänavaelu. Õhtul muutuvad Plaza del Charcot ümbritsevad tänavad ja Paseo maritimo otsekui üheks suureks lõbustuskohaks, kus võib soovi korral ka õhtustada ühes paljudest välirestoranidest. Linnas on hulgaliselt arhitektuuri- ja kultuurimälestisi, näiteks Nuestra Seňora de La Peňa kirik, San Telmo erakla, San Felipe loss, Casa de La Aduana (tollihoone) ja vana sadamakai. Üks El Puerto huvitavamaid vaatamisväärsusi on Lago Martianez, mis koosneb Kanaaridelt pärit kunstniku Cesar Manrique kavandatud mereveebasseinidest, milles avaneb suurepärane võimalus ujumiseks ja päevitamiseks. Lisades neile veel vulkaanilise ranniku oma eksootilise taimestiku ja harmoonilise arhitektuuriga, jääb üle vaid tõdeda, et tegemist on tõepoolest Cesar Manrique`i kauneima kunstiteosega.La Laguna
San Cristobal de La Laguna on Kanaaride ajalooliste linnade seas vaieldamatult tähtsaim. Linn on asutatud 1497. aastal järve äärde, mis lõplikult kuivas 19. sajandil. Aastasadu oli see Tenerife tähtsaim linn, saare administratiivne, poliitiline ja seltskonnaelu keskus. La Laguna oli ühtlasi ka saarestiku kultuurikeskus, kuna sinna rajati saarestiku esimesed haridusasutused, mis hiljem panid aluse San Fernando ülikooli sünnile. Pikka aega oli see Kanaaride ainus ülikool. Linn hakkas oma juhtivat rolli minetama 1706. aastal, mil Garachio sadama hävimine vulkaanipurske tagajärjel pani aluse Santa Cruz de Tenerife linna kiirele arengule. Santa Cruzist sai saare pealinn 19. sajandi alguses. La Laguna säilitas piiskopkonna keskusena siiski oma juhtpositsiooni religioosses elus ning tänu ülikoolile ka kultuurikeskuse staatuse. Linna kindla käega planeeritud tänavapildis võib näha arvukalt kauneid ja monumentaalseid ehitisi. Adelantado, Catedrali ja Cristo väljakute vahelisel alal paiknevate San Augustini, La Carrera, Herradorese ja Nava Grimoni ajalooliste tänavate ääres seisab mitmeid 16. ja 17. sajandist pärinevaid uhkete fassaadidega härrastemajasid. Kuna linn on ühtlasi ka saare usuelu keskus, leidub seal rohkesti kõrge kunstilise väärtusega sakraalehitisi, näiteks katedraal, La Concepcioni ja Cristo de La Laguna kirikud, San Migueli erakla ja Santa Catalina klooster.Loorberimets
Anaga mägismaad ja teisi Põhja-Tenerife alasid kattev loorberimets on teadlaste poolt tunnistatud autentseks elavaks fossiiliks. See mets, mis 20 miljonit aastat tagasi miotseeni- ja pliotseeniajastul kattis kogu Euroopa lõunaosa, kadus kvaternaari ajastu jäätumiste tagajärjel. Tänu laiuskraadile ja ookeanituultele Kanaaridel selline taimestik siiski säilis. Nii saigi saarestikust selle miljoneid aastaid samasugusena püsinud taimestiku viimane varjupaik. Kuna selline mets vajab kasvamiseks teatud niiskus-ja temperatuuritaset, leidub seda vaid madala vööndina 500-1400 meetri kõrgusel Kanaaride põhjaosas. Loorberimetsa mitmekülgne taimestik sisaldab 20 algupärast puuliiki. Anagas võib läbida mitmeid tähistatud radu, mis kulgevad ülalt metsast allapoole. Näiteks Casa Forestalist (La Laguna - Taganana tee 4. kilomeetril) laskub rada Taganana külla. Sellele rajale juhatab suunaviit ``Vueltas de Taganana`` (Taganana marsruudid) ning rada on tähistatud kollaste teemärkidega. Raja läbimine kestab umbes poolteist tundi.La Esperanza
Väikene külakene, kust avaneb ilusa ilmaga kaunis vaade pealinnale Santa Cruzile. Kohalikud elatuvad käsitööst, populaarne on nii pitside ja punutiste valmistamine kui ka vulkaanilisest poolvääriskivist oliviinast ja jõekarpidest ehete tegemine.

Güimar
Güimari enim külastatav vaatamisväärsus on linnast läände jäävad püramiidid, mis esmapilgul meenutavad kogu saarel levinud terrasse. Lähemal vaatlusel selgub, et tegemist on saare põliselanike guantshide poolt rajatud püramiididega. Püramiide peetakse sarnaseks Peruu ja Mehhiko püramiididega. Muuseumis on võimalik näha 15 min pikkust filmi Ameerika avastamise-eelsetest sidemetest eurooplaste ja indiaanlaste vahel.
Muuseum on avatud iga päev 9.30-18.00.

Hea teada

Hea teada

Pindala
2034 km2

Pealinn
Santa Cruz de Tenerife, u 200 000 elanikku
Rahvaarv
Tenerife u 900 000 elanikku Playa de las Americas u 10 000 elanikku
Los Gigantes,Puerto Santiago, Playa de la Arena u 4000 elanikku
Kõrgeim mäetipp
Teide 3718 m, Hispaania kõrgeim mäetipp


Kliima
Tenerifel on aastaringselt pehme kliima. Saare põhjaosa on niiskem ja vihmarohkem, olles samas looduse poolest lopsakam kui lõunaosa. Lõunas on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt rannapuhkuseks.
                                                okt nov dets jaan veebr märts aprill
keskm päevane temperatuur       26  24   22    21     21    22     23
keskm öine temperatuur             21  18   16   15     15     16    16
keskm merevee temperatuur       21  20   20   19     18     19    19

Rannad
Parimad liivarannad on saare lõunaosas. Playa de las Americases on laiad liivarannad, mille värv varieerub heledapoolsest tumedani. Los Gigantese piirkonnas on musta liivaga rannad. Lamamistoolid ja päikesevarjud on randades tasulised – u 3-4 eurot päev, 2 tooli + vari maksab u 7-8 eurot.
SPORT JA HARRASTUSED


Golf
Tenerife on golfiharrastajate hulgas väga hinnatud oma kvaliteetsete väljakute poolest. Saarel on 6 väjakut, neist 1 saare põhjaosas Santa Cruzi lähedal ja 5 lõunas Playa de Las Americase piirkonnas. Neli väljakut on 18-rajalised, üks 3 x 9 ja üks 9-rajaline. Väljakute täpne kirjeldus vt www.go-golf.net/reviews/europe/tenerife.html ja www.canaryforum.com/tenerife/golf.htmlTeised spordialad
Võimalik on tegeleda veespordiga (veesuusatamine, skuutrid, purjelauasõit, sukeldumine jne), süvavee kalapüügiga, mängida tennist, squashi. Vastavad väljakud on 4-5* hotellides ning spordikeskustes. Populaarsed on erinevad meresõidud.


TRANSPORT
Bussiliiklus
Bussiliiklus on Tenerifel hästi organiseeritud. Bussid väljuvad enamasti iga 15-20 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest. Linnaliini pilet maksab u 1,45 €, linnadevahelised sõidud jäävad vahemikku 2 € - 14 €.


Takso
Kuurordi keskuses on palju taksopeatusi, enamasti asuvad need suurte kaubanduskeskuste juures. Taksot võib nö püüda ka tänavalt. Kõigis taksodes on olemas taksomeetrid. Sisseistumistasu on u 1,2 €. Hilisõhtul ja öösel ning pühade ajal on lisatasu 2-3 €. Kuurordi piires tuleb sõiduhinnaks enamasti 5-10 eurot.
Ühendus teiste Kanaari saartega
Tenerifelt on võimalik minna uudistama ka teisi Kanaari saari. Saaretevahelist laevaühendust korraldavad laevakompaniid Transmediterranea ja Lineas Fred Olsen.


Gran Canaria
Kiirpraamiga on sõiduaeg 1,5 tundi. Olenevalt laevafirmast on päevas 3 – 6 väljumist. Pileti hind on u 30-50 € üks suund (oleneb laevafirmast). Tenerifelt väljuvad praamid pealinn Santa Cruz de Tenerife sadamast, Gran Canarialt Agaete sadamast saare põhjaosas. Sõiduaeg suure laevaga u 3,5 t, tiiburiga 1,5 t.


La Gomera
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 2-4 väljumist, pilet on u 30 € üks suund. Sõiduaeg u 1 t.


La Palma
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 50 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 8 t, laev sõidab öösiti. Kiirlaevad sõidavad u 2,5 tundi ja väljuvad kord päevas.


El Hierro
Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 50€, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg umbes 3 tundi.TURVALISUS

Probleemiks võivad olla vargused tänaval ja hotellis, muus osas on see turistidele igati turvaline paik. Hotellis on soovitav jätta väärisesemed, dokumendid ja raha seifi. Ka rõduukse soovitame öösiti kinni hoida. Ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ja rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav asju jätta.


Ööelu
Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Playa de las Americase kuurort, mille ööelu on koondunud peamiselt kuurordi keskusesse Las Verónicas’e rajooni. Sealsed baarid ja ööklubid on orienteeritud ennekõike turistidele. Klubidesse sissepääs on enamasti tasuta, välja arvatud juhul, kui toimub mõni eriüritus või kontsert. Vanusepiirang klubides ja baarides on üldjuhul 18 eluaastat. Hispaania kombe kohaselt ei jõuta tavaliselt ööklubidesse pidutsema kunagi enne südaööd, või ka kella enne 1 öösel! Kohalike noorte seas on hinnatud ajaveetmise koht Los Christianoses ranna ääres asuv San Telmo keskus, kus asub mitmeid diskoteeke ja baare. Aasta keskne üritus – värvikirev karneval – toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused leiavad aset pealinnas Santa Cruzis.


Tööajad

Valuutavahetused – 9:00 - 14:00; laupäevit 9:00 - 12:00; pühapäeviti suletud.. Pangad – Esmaspäevast laupäevani 8:30-14:00. Kauplused: 9:00-13:00 ja 16:30-20:00.


Jootrahad
Teenindavale personalile hotellis on soovitatav jätta jootraha. Baarides ja restoranides on kombeks jätta teenindajatele jootraha (10% arvest).


Transport

Saarte vahel saab ringi liikuda lennuki või praamiga. Sõiduteed on heas korras, ent mägedes väga kitsad,. Seetõttu tuleb just mägedes väga ettevaatlikult ja tähelepanelikult sõita.


Piirangud
Kui kaup ei ole soetatud edasimüümise eesmärgil, vaid isikliku kasutamise otstarbeks, ei ole Euroopa Liidu riikides reisides riiki sisseveetavale kaubale piiranguid. Isiklikuks otstarbeks soetatud kaupa ei tohi olla rohkem kui 800 sigaretti, 400 sigarillot, 200 sigarit, 1 kg tubakat, 10 l kangeid alkohoolseid jooke, 20 l piiritusveini (nt portveini või šerrit), 90 l veini, millest kuni 60 l võib olla vahuvein, ning 110 l õlut.


Kingitused Tenerifelt Saartelt
Meerumm Ron Miel, Malvasia vein, gurmee kastmed, palmipuu mesi.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS

bottom of page