top of page

Zakynthose saar ekskursioonid

Emeraude travel Zakynthos

Saareekskursioon
Zakynthos on fantastiline ajaloost ja kultuurist läbi imbunud saar. Siin ollakse uhked oma kohalike toodete üle: oliivid, oliiviõli, maiustused, mesi, veinid, kuni pitsi, vaipade ja keraamikani välja.
Esimene peatus on traditsioonilises Macherado külas. Siin näeme Agia Mavra (Musta Madonna) muuseum-kirikut, mis on mitmel põhjusel saare üks kuulsamaid kirikuid.
Teel mägedesse külastame oliivitehast. Siin näeme, kuidas kuulsat Zakynthose oliiviõli toodetakse.

Suundume kirdesse, möödume Kiliomeno mägikülast ja läbi Agios Leoni Kampi külla. Siin imetleme suurejoonelisi kaljuvaateid ja võimast Joonia merele laiuvat vaadet. Samuti on siin võimalik einestada. Seejärel läheme edasi Mariesi, kus legendi kohaselt Maarja Magdaleena peatus teel Rooma, et protesteerida Kristuse ristilöömise vastu ja hakkas ristiusku levitama.

Järgmine peatus on saare põhjaosas asuvates koobastes. Võimalus külastada koopaid (lisatasu eest). Sõidame väikeste paatidega koobastesse, mis koosnevad mere uuristatud õõnsustest. Seintelt peegeldub sinine valgus, mis teeb kogu kogemuse tõeliselt lummavaks ja on kindlasti vaatamist väärt. Samuti näeb merepõhi välja, nagu oleks see kaetud sätendavate vääriskividega. Kes paadiga sõitma minna ei soovi, võib jääda kaldale puhkama või käia ujumas.

Järgmine peatus on Anafonitrias, kus külastame kuulsat St Denise, saare kaitsepühaku kloostrit. St Denis töötas siin suurema osa elust kloostri abtina kuni oma surmani 17. detsembril 1622. St Denis oli tuntud tervendavate võimete ja kaastundliku loomu poolest. 1703. aastal kuulutati ta pühakuks. Tasub ka teada, et klooster renoveeriti hiljuti ja selle käigus tulid lagedale 15. sajandi freskod.

Lõunapaus traditsioonilises mägikülas. Peatume sisseostude tegemiseks, proovides kõikvõimalikke kohalikke saadusi. Seejärel sõidame maalilisse kohta Katastaris, kust avaneb vaade kogu Alykesele ja kaugemalegi veel.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem, ujumisriided, rätik.
Tüüp, kestus: meelelahutus, terve päev.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Džiibisafari
Zakynthose varjatud kohti näeb kõige paremini džiibisafaril. Džiibijuht-giid viib teid põnevale avastusretkele saarel. Teele jaavad mitmed ajaloolised ja maalilised paigad, kuulete saare ajaloo, kultuuri, kirikute, kloostrite kohta ja veel palju põnevaid fakte saarest.

Tee viib läbi Agalase, Kiliomenose, Iperagakose, Louha ja Gyri ning lisaks läbi Vrachionase mäeaheliku. Peatus saare kõige kõrgemas tipus, kuhu tasub kaamera kaasa võtta, kuna hingemattev vaade laiub üle kogu Zakynthose.
Päeva käigus sõidab džiip läbi Exo Hora küla ning peatub lõunapausiks maalilises Kampis.
Pärast lõunat läheb tee läbi Mariesi Anafonitriasse, kus on võimalik peatuda sisseostude tegemiseks kohalikes käsitööputkades ning proovida ja kaasa osta kohalikku veini, mett ja oliiviõli.

Edasi viib reis saare põhjaossa läbi Volimese ja lõppeb Makris Gialoses, kus võib teha peatuse suplemiseks.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem, ujumisriided, rätik.
Tüüp, kestus: meelelahutus, terve päev.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Kefalonia
St George‘i kindlus oli 17. sajandi lõpuni Kefalonia pealinn. Kindluse ehitamist alustasid 12. sajandil bütsantslased, ent tänapäevase välimuse andsid sellele hoopis veneetslased. Torbikukujulise künka otsas asuv kindlus on sisuliselt vallutamatu. St George‘i kindlus jäi Kefalonia keskuseks kuni Napoleoni sõdadeni. Räägitakse, et kunagi olid siin isegi tunnelid, mis ühendasid kindlust viie kilomeetri kaugusel asuva Argostoliga. Mõistagi varisesid need 1953. aasta maavärina käigus sisse.

Esimene peatus on St Gerassimose, saare kaitsepühaku kloostris. St Gerassimos oli tuntud kui vaimuhaigete ravitseja. Kloostrit peetakse üheks Kefalonia pühamaks palverännukohaks ja see asub Ainose mäe külje all. Praegu on klooster renoveeritud ja tõeliselt mõjuv ehitis, millel on ka uus kirik.

Edasi viib reis muljetavaldavasse Drogorati koopasse Sami lähistel, milles kõrguvad kaunid stalagmiidid ja stalaktiidid. Ekspertide hinnangul on koobas umbes 150 miljonit aastat vana. 1953. aasta maavärina käigus tekkis siin looduslik rõdu, millelt avaneb vaade 100 ruutmeetri suurusele kambrile, kus saab korraldada kontserte kuni 500 inimesele.

Jätkame Melissani järve ja koopaga. Teeme paadireisi koopasse, et imetleda üle 20 000 aasta vanuseid stalaktiide. Sissevarisenud lagi tekitas siin muljetavaldava pildi, kus vee värvid peegelduvad koopaseintelt vastu. Samuti tehti järve liivakaldal olulise tähtsusega arheoloogilisi leide, millest üks on nümf Melissanthe kujuke, kelle järgi koobas nimetati ning teine jumal Paani savikujuke.

Lõunapaus Aghia Efimia linnas, mis enne 1953. aasta maavärinat oli saare üks olulisemaid kaubakeskusi ja mille uhked majad ehitati prantslaste abiga uuesti üles. Tänapäeval on see ilus väikese sadamaga linn. Siin on aega süüa lõunat, teha jalutuskäik või käia huvi korral rannas ujumas. Pärast lõunat sõidame ühe Kefalonia kuulsama ranna, Myrtose lahe äärde pilte tegema.

Viimane peatus on Argostolis, Kefalonia keskuses, kus saab osta värskendavaid jooke, puhata linnaväljakul reisiväsimusest või teha üks jalutuskäik ja vaadata pisut ringi enne kui buss meid tagasi sadamasse viib.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem, ujumisriided, rätik.
Tüüp, kestus: meelelahutus, terve päev.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Keri Kaiki
Buss toob teid hommikul Agios Sostise sadamasse, kus teid ootab traditsiooniline kalapaat. Siin asute maalilisele kolmetunnisele retkele. Tee viib lõunasse, kus esimene peatus on vapustavates Keri koobastes, kus on võimalus teha fantastilisi pilte.

Edasi sõidame väikesele Marathonissi saarele, mis asub Laganase lahes. Marathonissi on üks seitsmest eraldatud rannast, kus merikilpkonnad munemas käivad. Tillukese saare loodus on täiesti eksootiline, kuna inimasustus siin puudub. Siin on umbkaudu 30-minutiline peatus ujumiseks kristallselges sinises vees.

Tagasi kalapaadile, mis viib teid kruiisile ümber Marathonissi  ja Laganase lahel merikilpkonni vaatama. Caretta caretta on kaitsealune liik ja üks Zakynthose kuulsamaid asukaid.

Retk lõpeb taas Agios Sostise sadamas, kust bussid viivad teid tagasi puhkekeskusesse.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, ujumisriided.
Tüüp, kestus: meelelahutus, pool päeva.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Olümpia
Buss võtab teid varahommikul peale ja viib Zante linna. Laevareis mandri-Kreekasse kestab umbkaudu tund ja viisteist minutit. Laeval on võimalik osta suupisteid.

Kyllini sadamasse saabudes asute uuesti bussi ja 50-minutilise sõidu järel lõunasse jõuame kaunisse Olümpiasse.

Olümpias jõuame reisi tipp-punkti – ajaloolisesse paika. Litsenseeritud giid viib teid põhjalikule ekskursioonile tutvuma Kreeka suurimate aaretega. Näete Zeusi templi endist asupaika, mis kunagi oli üks seitsmest maailmaimest, samuti Hera templit, kust leiti Hermese kuju, olümpiatule algset asukohta ning esimest olümpiastaadioni, mis on vaid mõned kõigist vaatamisväärsustest. Samuti külastame Olümpia muuseumi.

Lõunaks pöördume tagasi Olümpia külla, kus on ka vaba aega sisseostete tegemiseks. Olümpia on suurepärane koht soodsa kulla, nahktoodete, raamatute ja suveniiride ostuks. Aega on piisavalt, et külastada soovi korral ka kaasaegsete 1896. aasta olümpiamängude medalimuuseumi.

Tagasitee Olümpiast viib uuesti Kyllini sadamasse ja laev peaks jõudma Zakynthose sadamasse poole seitsme paiku õhtul, kust buss viib teid uuesti kuurortisse.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem.
Tüüp, kestus: tutvustav - ajalooline, terve päev.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Sukeldumine
Pärast puhkekeskusest lahkumist sõidutatakse teid St Nicholasse, kus professionaalses sukeldumiskoolis toimub akvalangiga sukeldumise kursus. Zakynthosest on sinna läbi Argassi ja Vassilikose 30 minuti sõit.

St Nicholase rannale saabudes on päeva esimene ettevõtmine täita meditsiiniline ankeet, mille saate instruktoritelt, ning kuulata sukeldumisalast loengut. Seejärel saate 15 minutit õpetust, jagunete gruppidesse ja lähete sukelduma. Sukeldumine kestab 15-20 minutit.

Sukeldujate kaaslased, kes ise sukelduda ei soovi, võivad puhata kaunil liivarannal. Sukeldumisklubi pakub ka värskendavaid jooke ja suupisteid. Rannal on võimalik harrastada veesporti, ent need ei kuulu ekskursioonipaketi hulka.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, ujumisriided.
Tüüp, kestus: meelelahutus, pool päeva.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Salakaubavedajate laht
Bussitransfeer viib teid Zante linna peasadamasse, kust suundume unustamatule kruiisile saare põhjaossa. Pardal on giid ning sõbralik ja professionaalne meeskond.

Laev sõidab mööda Krioneri elamurajoonist, Tsilivi, Alykanase ja Alykese puhkekeskustest Skinarisse, saare põhjapoolseimasse ossa, kust on näha tuletorni. Samuti on Skinari Agios Nicholase sadamast veidi maad eemal väike kilpkonnakujuline saar, mis ametlikult kuulub Vatikanile, kuna 18. sajandil ei antud seda koos teiste Joonia mere saartega Kreekale üle. Siit on näha meie lähimat naabrit Kefaloniat.

Seejärel sõidab laev 1897. aastal avastatud kuulsate siniste koobaste lähedale. Nimi tuleneb vee värvusest, mis on akvamariini ja türkiissinise segu. See on ka Vahemere kõige sügavam koht, niinimetatud Ionysose süvik, mille sügavus on umbkaudu 4500 meetrit.

Edasi külastame salakaubavedajate lahte, kus on näha laeva „Panayiotis“ vrakki, ja teeme peatuse, et ujuda säravsinises vees. Tugevad ujujad võivad kapteni loaga ka kaldale ujuda, kuna kaid siin ei ole. Rand ei ole liivane, see on kaetud peene valge kiviklibuga. Salakaubavedajate lahte pääseb ainult merelt.

Laev pöörab siin ümber ja sõidab ümber põhjaranniku, teel teeb kapten pärastlõuna jooksul ujumiseks veelgi peatusi ja sadamasse jõuame tagasi enne õhtupoolikut.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, ujumisriided.
Tüüp, kestus: meelelahutus, pool päeva.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

Õhtu Zakynthoses
Kuulsad Kreeka õhtud on paljude Kreekas mitmendat korda puhkavate inimeste ning kõigi uustulnukate kindel lemmik. Toit, vein, tants, pere, uued sõbrad ja igas vanuses inimesed lõõgastumas ja lõbutsemas toredas atmosfääris.

Saabume kella 20.00 paiku Aresti villadesse, mis asuvad väikese Agios Dimitrise küla lähedal. Kogu paik on rikkumata ja maalähedane ning hooned on ehitatud traditsioonilises stiilis.

Teile serveeritakse traditsioonilisi roogasid koos mahla ja kohaliku veiniga täiskasvanutele (tasub olla ettevaatlik, kuna kohalik vein on tavaliselt kangem).

Õhtu jooksul lõbustab teid orkester ja Kreeka tantsijad, kes paluvad teil ehk isegi kaasa lüüa ja pisut Kreeka tantse proovida.

Kaasa võtta: kaamera, mugavad jalatsid.
Tüüp, kestus: meelelahutus, pool päeva, õhtune sündmus.
Korraldatakse kuurortidest: Tsilivi, Zakynthose linn, Argassi, Vassilikos, Kalamaki, Laganas.

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

bottom of page