top of page

Egiptuse kuurordid

SHARM EL SHEIKH
Turismimekaks nimetatud Sharm el Sheikh asub Siinai poolsaare lõunatipus ja on ideaalne paik rannapuhkuseks ning meelelahutusteks.
Nagu teisteski Punase mere äärsetes kuurortides, on ka Sharm el Sheikh’is võimalik päevitada ja supelda aastaringselt.
Sharmis on kauneid liivarandu, on imelisi korallirandu. Kristallselge merevee temperatuur on keskmiselt +24 kraadi.

Siinai poolsaare rannikul on maailma kauneimaks korallriffidega alaks peetav Ras Mohammed’i merekaitseala, kuhu kuurordist tehakse väljasõite! Kui veab, võib avamerel näha delfiine.
Punases meres on enam kui 250 liiki koralle ja üle 1200 liigi kalu.

Paljud hotellid asuvad korall-randades ja omavad pontoonsildu, mis võmaldavad ohutult minna üle korallide supluskohani.
Sharm el Sheikh’i kuurortpiirkond koosneb mitmest rajoonist - Naama Bay, Old (Vana) Sharm, Hadaba, Shark’s Bay, Napq Bay.

Tuntuim ja populaarseim tänu oma ööklubidele ning elavale kauplemisele on Naama Bay (Naama - heebrea keeles “meeldiv, sõbralik).

Vanas Sharm võlub oma turuga, mis kutsub oma võõrapäraste kaupadega, kohalike restoranidega ja tõelise Idamaa tundega.
Hadaba poolsaar on tõeline hotellide asula, koondades erineva tasemega,
erineva teriitooriumiga hotelle.
Shark’s Bay kuurort asub lennujaama lähistel ning sinna on kerkimas väga läänelik ja modernne keskus.
Napq Bay aga jääb Napq’i looduskaitseala servale ja loodushuvilistel tasuks kindlasti seda külastada.
Sharm’i eripäraks on ka kasiinod, mida mujal Egiptuses ei leidu (El Gounas on kasiino!).

HURGHADA
Hurghadat peetakse suurimaks Punase mere äärse piirkonna turismi- ja sukeldumiskeskuseks.
Erilise võlu annab Hurghadale kuiv kõrbekliima, tänu millele on kergem kuumust aastaringselt taluda ka Euroopa inimestel.
Kuurort koosneb El Daharist (ehk downtown), mis on kohalikuks ärielu keskuseks ja kus asuvad suuremad kauplused ning Sakkala linnaosast, kus on peamine turismikeskus. Hotelle on ka Hurghada linnast väljaspool, näiteks Al Ahli piirkonnas põhja pool ning lõunas Senzo Mall kaubakeskuse ümbruses. Lähedal asuvad ka kuulsad Makadi puhkusekeskused (vaid 25km Hurghadast) Makadi Bay ja Madinat Makadi.
Hurghada piirneb kahe teise Punase mere kuurordiga: 22 km põhja pool on
El Gouna ja 45 km lõuna pool on Safaga ning Soma Bay oma puutumatute korallrahude ja pikkade liivarandadega. Siia tulevad mereseikluste otsijad ja sukeldujad.
Hurghada ööelu on vaimustav: diskoteegid, hubased restoranid ja kohvikud, kus pakutakse liha, kala-šašlõkki, mereande ning teisi idamaise, rahvusvahelise köögi roogasid.
Hurghada meelitab puhkama kõiki, sõltumata eelistustest, sest põnevat tegutsemist leidub igaühele - surfajad, sukeldujad, safarihuvilised, ratsutajad, ööelu nautijad, gurmaanid, ostlejad jne.

DAHAB
Dahab on kunagine väike beduiiniasula Siinai poolsaarel, Sharm el Sheikh’i lennujaamast umbes 80km kaugusel.
Tänapäeval on Dahab väike turismikuurort, mis on populaarne surfajate ja sukeldujate seas. Surfaritele puhuvad Dahabis pidevad lokaalsed tuuled, mis võimaldavad surfata pea iga päev. Sukeldujaid meelitab Punane meri oma suurepäraste korallriffidega.
Dahab tähendab araabia keeles “kuld” ja Dahabi liivarannad on tõepoolest kuldset värvi.
Dahab on suurepärane paik ka perepuhkuseks, randa ehitatud mänguväljakud ning lauge merekallas meelitavad lapsi mängima ning madalas merevees hullama.

EL GOUNA
El Gouna asub Hurghada lennuväljalt 22 km kaugusel põhjapoole sõites. El Gouna on unikaalne sihtkoht puhkajatele, 10 km maalilise rannaäärega harmooniline ja täiuslik linnake, ehitatud väikestele saarekestele ümber laguunide. Hoolikalt planeeritud ja suurepärase arhitektuuriga. Paljud rahvusvahelised filmitootjad filmivad oma filme El Gounas just selle erilise iseloomu ja väljapaisva ilu pärast. El Gouna on saanud 4 Green Globe tunnistust. El Gounat nimetatakse isegi „Punase Mere Veneetsiaks".

El Gounas leiab laia valiku erinevaid majutuskohti, alates mugavatest külalistemajadest kuni luksuslike rannakuurortiteni. Linn on väga turvaline, ümbritsetud valvuritest, kes lubavad sisened ainult turistidel ja töötaval personalil.
Linn on väga elav, seal on suurepärased sadamaäärsed restoranid, baarid ja pubid, leidub palju erinevaid kauplusi. Ehtsat Beduiini-einet on võimalik proovida lähedalasuvas El Gouna Oasis'es.
Et oma puhkus aktiivselt veeta, on (kuurordis) võimalik tegeleda paljude erinevate veespordialadega. El Gouna on sukeldujate paradiis. Lähedal asub maailmakuulus hukkunud laevahaud Abu Nuhas ja S.S.Thistlegorm.
El Gounas asub ka esimene Punase mere jahisadam – Abu Tig.
El Gounas on oma 18-auguga USPGA golfiväljak, disainitud ameeriklaste Fred Couples ja Gene Bates arhitektuurifirma poolt.
El Gouna arendusprojekti kogupindala on 36,8 miljonit ruutmeetrit. Sellest on umbes neljandik välja ehitatud. Linn on rajatud 20 saarele, rannajoone pikkus on 10 kilomeetrit. Linna elanike arv läheneb 15 000-le. El Gounas on 14 hotelli, palju rendivillasid ja -kortereid. Siin on müüdud rohkem kui 2500 kinnisvaraobjekti. Rajamisel on mitu 6* puhkekompleksi.

El Gounas on:
18-rajaline rahvusvahelise meistriklassi golfiväljak
2 heatasemelist spaad
4 avalikku randa
9 sukeldumiskeskust
tenniseakadeemia
hobusetallid, go-kart, paintball
5 kitesurfingu keskust

Vahemaad:
El Gouna - Hurghada 22 km
El Gouna - Kairo 430 km
El Gouna - Luxor 300 km
El Gouna - Alexandria 780 km

NUWEIBA
Nuweiba kuurort asub umbes 150 km kaugusel Sharm el Sheikh’i lennuväljalt ja 70 km Egiptuse - Iisraeli piirist. Väike ja rahulik külake Nuweiba on surutud Siinai mägede ja Akkaba lahe vahele.
Nuweiba jaguneb kaheks piirkonnaks, Tarabin ja Muzeina (vahemaa ca 7km). Tarabina on puhkusekuurordi piirkond, kus asuvad hotellid.
Muzeinasse ehitati 1985.a. sadam, kust tänapäeval peetakse laevaühendust Jordaaniaga. Muzeinas elavad peamiselt kohalikud, beduiinid.
Ligi 30 km pikk, pehme ja valge liivaga rannajoon ning vaikus ja rahu meelitavad Nuweibasse inimesi, kes soovivad linnamürast ja tööstressist puhata.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS / GOADVENTURE

bottom of page