top of page

Hinnad al.

249€

reisija kohta

Helen Vahter Emeraude Travel Sharm el Sheikh
Helen Vahter Emeraude Travel Sharm el Sheikh

Tuntud ja armastatud Egiptuse, Hurghada ja Sharm el Sheikhi otsereisid toimuvad 2019/2020 hooajal. 

Ühenädalased reisid Sharm el Sheikhi väljuvad 3-4 korda nädalas kuni 22.04.2020 (viimane väljalend Tallinnast Sharm el Sheikhi 22.04.2020) ja 
Hurghadasse  kuni 3-4 korda nädalas kuni 23.04.2020 (viimane väljalend Tallinnast Hurghadasse 23.04.2020)

Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Lennud: Smartlynx Airlines, lennuaeg u 5 tundi ja 30 minutit

Hind Hurghada reisipakettidele alates 249€ ja Sharm el Sheikhi reisipakettidele alates 309€ reisijale kaheses toas.

Üldinfo

Rahvaarv: 82,2 miljonit inimest

Pindala: 1 001 570 км²

Pealinn: Kairo

Egiptuse Araabia Vabariik Egiptus on rahvarohkemaid riike Aafrikas ja Lähis-Idas. Egiptuse üle 82 miljonis elanikust enamus elab Niiluse jõe orus, kus on enamus haritavast põllumaast. Suured kõrbepiirkonnad on praktiliselt asustamata. Ligikaudu pool kogu Egiptuse elanikkonnast elab linnades, suurimad linnad on Kairo ja Alexandria.Egiptuses on säilinud võimsa antiikse tsivilisatsiooni ehitised:

 

Giza püramiidid, suur Sfinks, Kuningate Orus vaaraode hauakambrid, suursugused templid Karnakis, Luxoris, Niiluse Läänekaldal, AbuSimbelis, Denderas ja Abydoses.Turismiga seotud aladel töötab ligikaudu 12% elanikkonnast.Egiptuse majandus on üks kõige omapärasemaid kogu Lähis-Idas, kuna turism, põllumajandus, tööstus ning teenindussektor on oma tootlikkuselt pea-aegu võrdsed.

Geograafia: Egiptus asub Põhja - Aafrikas ja piirneb Vahemerega põhjast, Gaza ja Iisraeliga kirdest, Punase Merega idast, Sudaaniga lõunast ja Liibüaga läänest. Egiptus kuulub Lähis – Ida riikide hulka.

Riigikord: Vabariik

Elanikkond: Egiptuse elanike arv on üle 82 miljoni, see kasvab iga aastaga. Kairos elab umbes 21 mln inimest.

Religioon: 94% egiptlastest on moslemid, 6% - kristlased (koptid, ortodoksid, katoliiklased) ja juudid. Egiptus tunnistab ametlikult vaid kolme suurt monoteistlikku religiooni - kristlust, islamit, judaismi.

Keel: Egiptuses kõneldakse araabia keele kohalikku dialekti. Raamatuis ja ajalehtedes kasutatakse kirjakeelena klassikalist araabia keelt.
Araabia keelt kõneleb maailmas üle 150 mln inimese. Kirjutatakse vasakult paremale, alfabeedis puuduvad vokaalid, kirjutades kasutatakse ainult konsonante.
Egiptuses saab hakkama inglise keele, saksa keele, itaalia keele, vene keelega.
Teeviitadel ja tänavate nimesiltidel kasutatakse sageli kõrvuti araabia ja ladina tähestikku.

Aeg: Suvel 1 tund Eesti ajast taga, talvel Eestiga üks aeg.

Elekter: Pinge elektrivõrgus - 220/240 V. Sagedus - 50 Hz.

Raha: Kohalik valuuta on Egiptuse nael – tähis LE.
Üks nael=100 piastrit. Käibel on kupüürid väärtusega 200, 100, 50, 20, 10, 5 ja 1 nael ning 50 ja 25 piastrit, mündid väärtusega 5 ja 1 nael ning metallpiastrid vääringuga 75, 50 ja 25. Pangad töötavad iga päev kella 8.30st kuni 13.30ni, välja arvatud reede. Rahvusvahelistes hotellides ja Kairo lennujaamas asuvad pangad töötavad ööpäevaringselt.
1€=ca 8,00 LE
1USD=ca 5.50 LE.
Enamikes kauplustes saab maksta ka dollarites ja eurodes, loomulikult kaupmehele sobiva kursi alusel.

Jootraha: Egiptuses oodatakse jootraha kõige erinevamate teenuste eest. Viisakas on jätta jootraha transfeeridel ja ekskursioonidel bussijuhile 5 – 10 LE, kohvrikandjatele hotellides 5 LE, toateenindusele igapäevaselt peeglilauale 5 LE, laevareisidel meeskonnale 5 LE jne.
Üldiselt Egiptuses väiksemat jootraha kui 5 LE (1 EUR või 1 USD sobib ka!) ei tunnistata. Väiksema summa pakkumisel võib egiptlane jootrahast keelduda ning näitab kõigiti välja oma solvumist.
Restoranides ja baarides tuleb jälgida, kas lisaks käibemaksule on arvele lisatud ka teenindusmaks. Kui teenindusmaks on lisatud, siis võib jätta jootraha lisamata, ehkki teenindaja muidugi rõõmustab, kui jootraha sellegipoolest jäetakse. Kui teenindusmaksu arvele lisatud ei ole, siis tuleks jätta jootraha, ca 5% arve summast, kuid mitte vähem kui 5 LE.

Ostud ja suveniirid: Egiptusest tasub kaasa tuua traditsioonilistest kohalikest materjalidest valmistatud tooteid, nagu näiteks alabastrist vaase ja nipsasju. Tasub tuua kohaliku käsitööna valminud kauneid messingist või vasest valmistatud teekanne, suuri kausse ja kandikuid - kõik kaunistatud idamaiste graveeringutega.
Kulla ja hõbeda hind on praktiliselt sama mis meil, lisaks tuleb olla väga ettevaatlik, kuna palju esineb võltsitud tooteid.
Egiptuse puuvillatooted on kvaliteetsed ning soodsad.
Toredaks leiuks on ka kaameli- või lambanahast valmistatud suured reisikotid ja väiksemad ridikülid.
Kes soovib, saab oma kodu kaunistada ehtsa papüürusega, millele on joonistatud stseene antiik - Egiptuse legendidest või kuulsatest vaaraodest.
Kui kauba juures on hind, siis on mõttetu kaubelda. Kui ei ole - tingige julgesti!

Tingimine: Araabiamaades on tingimine arendatud rahvuslikuks kunstivormiks. See on põnev väljakutse, mis ideaalis peaks kummalegi osapoolele nii lõbu kui kasu pakkuma. Kui siis peale vastaspoolest lugupidavat ja samas teineteist kergelt tüssata püüdvat tingimist toimub ost, on rahulolu mõlemapoolne.
Ei ole kahjuks olemas kindlaid reegleid selle kohta, kui palju võib hinnast alla saada.
Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib
tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate.
On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.

Pildistamine: Egiptuses on keelatud pildistada ametihooneid, valitsusobjekte, politseinikke, sõjaväelaseid. Keelatud on pildistada lennuväljadel. Kohalike elanike pildistamiseks on viisakas neilt enne luba küsida ja loomulikult ootavad nad selle eest ka väikest tasu.

Alkohol: Egiptusesse võib kaasa võtta 1L kanget või 1L lahjat alkoholi. Kuurortides müüakse vaid kohalikku alkoholi. Kanget importalkoholi saab osta taxfree poodidest vaid kuni 48 tundi peale saabumist. Restoranides ja baarides on piiratud valikus saadaval kõik alkohoolsed joogid. Kohalike jookide hinnatase vastab Eesti omale, importalkohol on kallis.

Arstiabi: Loodame väga, et tervisemured ei tule teid kimbutama. Enese hoidmiseks juhinduge lihtsatest terve mõistuse reeglitest:
- jooge vett ainult korgitud pudelitest
- sööge vaid kooritavaid puuvilju
- vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
- kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel päevitamisega üle pingutage
- kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas kerge tulema
- apteeke leidub kõikjal kuurortpiirkondades. Kui on vaja arstiabi, tuleb teil võtta ühendust oma tervise- või reisikindlustuspoliisi välja andnud kindlustusseltsiga, mille telefoninumbri leiate oma kindlustuspoliisilt.

Telefon: Kõikidel Eesti mobiilioperaatoritel on Egiptuses olemas roamingteeenus. Telefoniteenuste hinnad Egiptuses saate juba enne reisi täpsustada oma mobiilioperaatori kodulehelt.
Egiptuses on võimalik osta kohalik, eelmakstud SIM kaart, millega kõned kohapeal, kohalikele numbritele, on odavamad.
Suuremates keskustes on olemas rahvusvahelised telekeskused, kus saab kasutada telefoni kõneautomaate, faksi ja teleksit.
Tänavatel leidub ka telefoniautomaate, milledest helistamiseks tuleb
osta telefonikaart. See on kõige soodsam võimalus koju jäänud lähedastega suhtlemiseks.

Taksod: Egiptuses on taksosõit odav. Kuurortides on korrektse märgistusega ametlikud taksod, milledes taksomeetrid. Sellegipoolest ei küsi taksojuht sõidutasu taksomeetri järgi, vaid hind tuleb enne taksosse istumist juhiga kokku leppida.
Tegelikult sõidab taksona kõik, millel on neli ratast all. Ja sõidab uhkelt: muusika mürtsumas, aknad valla ja kiirus suur!
Soovitame kasutada ametlikke taksosid!

Toll: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget alkoholi ja 2 liitrit lahjat alkoholi, 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta. Egiptusest ei tohi välja viia koralle, ka kaldalt leituid (seda võib teha ainult ostutšeki esitamisel), antiikesemeid, elevandiluud, loomi ning nende
topiseid.

Pühad: Islami traditsioonide kohaselt on puhkepäev reede. Reedel võivad väikesed poed olla pärastlõunal suletud.
Ametlikud riigipühad on:
7. jaanuar - kopti jõulud;
25. jaanuar - Egiptuse iseseisvusrevolutsiooni alguspäev ;
25. aprill - Siinai poolsaare taasvabastuspäev;
1. mai - rahvusvaheline töörahvapäev ;
23. juuli - 1952 - aasta revolutsiooni aastapäev;
6. oktoober - Sõjajõudude päev (tähistab Suessi kanali ületamist Egiptuse vägede poolt Oktoobrisõjas.

Islami traditsioonidest on tuntuim Ramadaan - paastukuu. Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi usklikud süüa, juua, suitsetada ega elada intiimelu. Ramadaani ajal peavad turistid, kes pole harjunud päevase aja aeglase kulgemisega, olema eriti kannatlikud.

Liikuvad pühad, mida Egiptuses tähistatakse samuti vabade päevadega, on:
Sham El Nessim (kevadpüha) on üks populaarsemaid pühi Egiptuses, mida armastavad nii muhameedlased kui ka koptid. Tähistatakse seda esimesel esmaspäeval pärast ülestõusmispüha.

Islami uus aasta - tähistatakse lunaarkalendri aasta alguses (1 Muharram).
Prohveti sünnipäev - 12 Rabi al Awwal
Eid al Fitr - tähistatakse Ramadani paastu lõppemist, 1 - 3 Shawwal, 3 päeva.
Eid al Adha - Hajj (palverännaku lõpp), mälestatakse Abrahami ohvrit, 4 päeva, 10 - 13 Dhu al Hijjah.

LENNU- JA TOLLIREEGLID EGIPTUSE LENNUJAAMADES
Alates 2009.aastast on kodanikel, kes reisivad Eestist Egiptusesse vene või halli passiga KOHUSTUSLIK omada ID kaarti, mis tõestab elamisluba Eestis. Lennule registreeritakse ainult need reisijad, kellel on esitada nii kehtiv pass kui ka ID kaart. Seoses aina laieneva uue gripiviirusega on Egiptuse võimud rakendanud alates 1. novembrist 2009 kuni olukorra normaliseerumiseni erimeetmeid Sharm El Sheikhi ja Hurgada lennujaamas. Kõikidele reisijatele jagatakse juba meie lennukis täitmiseks spetsiaalne küsimustik (inglise keeles) nende tervisliku seisundi kohta, mis tuleb saabudes terminali sisenemisel anda üle arstidele, kelle äranägemisel võidakse mõõta inimese kehatemperatuuri ning esitada täiendavaid küsimusi. Seoses sellega, maaleminekul võib esineda lisakomplikatsioone ning täiendavat ajakulu. Soovitame kõigil kaasa võtta pihustatavat antiseptilist ainet (saadaval apteekides), et pidevalt oleks võimalik käsi bakteritest puhastada.

Teadmiseks reisijatele Hurghada lennujaamas:
1. Turismiviisa kehtib 4 nädalat (lisaks on reisijale antud 2 nädalat, et Hurghadast lahkuda). Juhul, kui reisija lahkub Hurghadast hiljem kui 6 nädalat peale sinna saabumist, tuleb tal tasuda trahv (Hurghada lennujaama passikontrollis), mis on 154 EGP.
2. Diplomaatilise passi omanikud peavad taotlema Egiptuse saatkonnast eelviisa, kuna neil ei ole lubatud siseneda riiki tavalise turismiviisaga.

3. Välismaalase passi omanikud peavad end registreerima lennujaama politseiosakonnas, kohe peale lennujaama saabumist.
Tsiviillennunduse määrused:
1. Reisija, kellel on väljaprinditud ühesuuna pileti, peab Hurghadast tšarterlennuga väljuma nelja (4) nädala jooksul peale sinna saabumist
2. 4-12 nädalat peale Hurghadasse saabumist, saavad reisijad kasutada tšarterlendu ainult allpool toodud tingimustel:
2.1 Sama vedaja
2.2 Edasi-tagasi pilet, mis puudutab samu sihtkohti (antud juhul HRG) ja on väljastatud enne Hurghadasse saabumiskuupäeva.
3. Hiljem kui 12 nädalat peale saabumist Hurghadasse, ei saa reisija
kasutada tagasilennuks tšarterlende, vaid ainult regulaarlende. Peale 12 nädala möödumist on tšarterlennuga lubatud lennata ainult Cairo Tsiviilaviatsiooni osakonna poolt väljastatud loa alusel (antud dokumendi saamise eest vastutab klient ise, see on lisatasu).

Teadmiseks reisijatele Sharm el Sheikh`i lennujaamas:
1. Turismiviisa kehtib 30 päeva ning reisijad peavad Sharm el Sheikh’ist lahkuma 30 päeva peale lennujaama saabumist.
2. Diplomaatilise passi omanikud peavad taotlema Egiptuse saatkonnast eelviisa, kuna neil ei ole lubatud siseneda riiki tavalise turismiviisaga.
3. Välismaalase passi omanikud peavad end registreerima lennujaama politseiosakonnas, kohe peale lennujaama saabumist. (Info sellest peab olema edastatud GoAdventure OÜ-le vähemalt 5 tööpäeva enne lennu väljumist – nimi, perekonnanimi, sünnikuupäev, passi number).
4. Enne Sharm el Sheikh´i passikontrolli jõudmist peavad kõik reisijad täitma terviseankeedi ja migratsiooni kaardi.

Tsiviillennunduse määrused:
1. Kõik reisijad peavad lahkuma Sharm El Sheikh´ist 30 päeva möödudes.
2. Kõik reisijad saavad kasutada tšarterlendu ainult allpool toodud tingimustel:
2.1. Sama vedaja
2.2. Edasi-tagasi pilet, mis puudutab samu sihtkohti (antud juhul SSH) ja on väljastatud enne Sharm el Sheikhi saabumiskuupäeva.
2.3. 30 päeva möödumisel peab reisija Sharm El Sheikh´ist lahkumiseks kasutama regulaarlendusid.
2.4. Juhul, kui reisija saabus Hurghadasse ja soovib lennata tagasi Sharm El Sheikhi kaudu, peab tal olema lennujaama direktori poolt väljastatud luba, mille saamiseks on vaja järgmised dokumendid:
2.4.1 passi koopia
2.4.2 saabumistempliga passilehekülje koopia
2.4.3 hotelli voucher
2.4.4 lennupilet
2.4.5 reisiplaan 3 päeva enne lahkumiskuupäeva.

TÄHELEPANU! Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida kõiki meeleavaldusi ja rahvakogunemisi. Kui teie asukoha läheduses toimub meeleavaldusi, siis püsige oma hotellis või peatuspaigas. Välisministeerium ei soovita reisida turismikuurortitest väljapoole kuna on sagenenud turismibusside pikaajalised kinnipidamised kohalike elanike poolt. Seetõttu võib linnadevaheline reisimine osutuda ohtlikuks. Eesti turistidel tuleks järgida reisikorraldajate ning kohalike ametivõimude korraldusi ja soovitusi. Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida Välisministeeriumi kodulehel, seda ka juhul, kui kasutate reisibürood.

HEA TEADA

Aeg: Suvel 1 tund Eesti ajast taga, talvel Eestiga üks aeg.
Elekter: Pinge elektrivõrgus - 220/240 V. Sagedus - 50 Hz.
Raha: Egiptuse rahaühikuks on nael. Üks nael = 100 piastrit. Käibel on kupüürid väärtusega 100, 50, 20, 10, 5 ja 1 nael ning 50 ja 25 piastrit, mündid 5 kuni 25 piastrit. Pangad töötavad iga päev kella 8.30st kuni 13.30ni, välja arvatud reede. Rahvusvahelistes hotellides ja Kairo lennujaamas asuvad pangad töötavad ööpäevaringselt. 10 Egiptuse naela on võrdne umbes 1,30 €. Enamikes kauplustes saab maksta ka dollarites ja
eurodes. Krediitkaarti saab kohati kasutada, kuid suurem osa kaupmeestest eelistab arveldada sularahas.
Jootraha: On kombeks anda jootraha hotellis või lennujaamas teenindajale, kes kannab Teie pagasit, avab auto uksed jne. Restoranis jäetakse ettekandjale tavaliselt kuni 5 naela. Ekskursioonidel antakse bussijuhile või laevakaptenile 3-10 naela, viimasel päeval hotellis olles võib koristajale jätta 20 naela.
Ostud ja suveniirid: On raske välja mõelda rohkem egiptusepärast suveniiri, kui seda on värviliste joonistustega papüürus. Need ei ole kallid, on vastupidavad, kerged ja mugavad transportida. Olge ettevaatlikud - Egiptus on täis odavaid järeletehtud “papüürust” - riisipaberist ja banaanilehtedest, millel on stampjoonistused. Seepärast on papüürust kasulikum osta spetsiaalsetest kauplustest, kus antakse ka kvaliteedisertifikaat. Odavad on nahast ja puuvillast esemed, aga ka kuld ja hõbe. Kuurordirajoonides töötavad kauplused harilikult kuni
kella 22.00ni. Enamik neist on avatud kella 9.00st kuni 14.00ni ja siis uuesti kella 16.30st kuni 21.00ni. Kui kauba juures on hind, siis on mõttetu kaubelda. Kui ei ole - tingige julgesti.
Tingimine: Araabiamaades on tingimine arendatud rahvuslikuks kunstivormiks. See on põnev väljakutse, mis ideaalis peaks kummalegi osapoolele nii lõbu kui kasu pakkuma. Kui siis peale vastaspoolest lugupidavat ja samas teineteist kergelt tüssata püüdvat tingimist toimub ost, on rahulolu mõlemapoolne. Ei ole kahjuks olemas kindlaid reegleid selle kohta, kui palju võib hinnast alla saada. Kauplemine algab kaupmehe nimetatud alghinnast, selle aga määrab tema terane hinnang Teie võimalikule asjatundlikkusele. Alghind võib tegelikust müügihinnast mitmeid kordi kõrgem olla! Kui Teid kaup huvitab, tuleks teha oma pakkumine. See tuleb teha nii madal, kui vähegi söandate. On olemas mitteametlik soovitus pakkuda 5 korda madalam hind. Kauba tegelik müügihind sünnib sõbralikus jõu- ja vaimukatsumises kuhugi nende kahe äärmuse vahele.
Pildistamine: Kohalike elanike pildistamiseks on viisakas neilt enne luba küsida ja loomulikult ootavad nad selle eest ka väikest tasu.
Alkohol: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget või lahjat alkoholi. Kuurortide poodides müüakse vaid kohalikku alkoholi. Kanget
importalkoholi saab osta taxfree poodidest vaid kuni 24 tundi peale saabumist. Restoranides ja baarides on piiratud valikus saadaval kõik alkohoolsed joogid. Kohalike jookide hinnatase vastab Eesti omale, importalkohol on kallis.

Arstiabi: Loodame väga, et tervisemured ei tule teid kimbutama. Enese hoidmiseks juhinduge lihtsatest terve mõistuse reeglitest:
- jooge vett ainult korgitud pudelitest
- sööge vaid kooritavaid puuvilju
- vältige piimatooteid ja vähe küpsetatud toitu
- Kaitske end päikese eest päikesekreemidega, ärge esimestel päevadel üle pingutage
- Kandke kõikjal kaasas veepudelit – vedelikupuudus on kuumas kliimas
kerge tulema

Apteeke leiate Naama Bay keskusest. Kõigis meie hotellides on arstipunktid olemas. Vajadusel aitame teid arstidega suhtlemisel. Arstiabi on tasuline, kindlustus toimib, kuid kohapeal tuleb visiidi eest tasuda. Raha saate kviitungi esitamisel oma kindlustusseltsilt tagasi.
Telefon: Nii kohalikud kui rahvusvahelised kõned on võimalikud ööpäevaringselt. Võite helistada hotellist või kõnepunktidest. Telefonikaardiga helistamine on märksa odavam. Ka mobiilside toimib (EMT, Elisa, Tele 2).
Taksod: Viimase aasta jooksul on kuurortidesse tekkinud korraliku märgistusega korralikke taksosid. Tegelikult sõidab taksona kõik, millel on neli ratast all. Ja sõidab uhkelt: muusika mürtsumas, aknad valla ja kiirus suur! Pidage taksosse istudes meeles, et tingimine on ka siin hädavajalik! Hinnas tuleb enne sõitu kokku leppida ja taksojuhi nimetatu vähemalt poole võrra alla lüüa!
Toll: Egiptusesse võib kaasa võtta 1 liitri kanget alkoholi ja 2 liitrit lahjat alkoholi, 200 sigaretti või 25 sigarit inimese kohta. Videokaamerad ja arvutid tuleb deklareerida. Egiptusest ei tohi välja viia koralle, ka kaldalt leituid (seda võib teha ainult ostutšeki esitamisel), antiikesemeid, elevandiluud, loomi ning nende topiseid.

Kasulikud telefonid:
Politsei 1-22
Kiirabi 1-23
Tuletõrje - 1-25

VAATAMISVÄÄRSUSED

Egiptus on muinasjutumaa. See on ühe kõige vanema ja arenenuma tsivilisatsiooni sünnimaa, mis on avaldanud mõju maailmakultuuri arengule. Püramiidid, vaaraod, muumiad - need mõisted on teada isegi kõige kaugetele ajaloost inimestele. Arvukad maailmataseme ajaloomälestised, eksootilisus ja kvaliteetne teenindus - kõik see muudab Egiptust väga veetlevaks reisijatele!

Kairo - Teie silmade ette kerkivad ažuursed minaretid ja mošeed: Mohammed Ali ja Sultan Kalaunu mošeed. Egiptuse muuseumis võite tutvuda rahvuslikku kollektsiooniga, mis on kümme korda rikkalikum ja täiuslikum kui Briti Muuseum. Unustamatuid ekskursioone saab korraldada papüüruse ja ehete tehasesse, samuti lõhnaõli muuseumisse. Näete oma silmadega hiiglaslikku akvedukti, mis saab oma alguse Niilusest, läbib Citadeli, Beit Al Sennar torni ja Vana Araabia Ülikooli Al-Azhar. Ja muidugi võite külastada Khan al-Khalili käsitööturgu – suurimat turgu Lähis-Idas, mis on vähe muutunud alates XIV sajandist, kus te saate sukelduda Ida eksootikasse tema kujuteldamatu mitmekesisuse ja segadustega.
Giza - Egiptuse Püramiidid. Neid on Egiptuses umbes sada - suured ja väikesed, astmelised ja siledate seintega, mis on säilinud meie ajani
peaaegu tervetena. Püramiidid asuvad piki vasakut Lääne-Niiluse kallast, väikeste gruppidena, lähedal sellele kohale, kus vanal ajal asus kuningriigi pealinn Memphis. Kuulsamad püramiidid asuvad Kairo läheduses, Giza kõrbe platoo serval, rohelise Niiluse oru kõrval. Giza’s asub kolm suurt püramiidi - Cheops, Khafre ja Menkaure. Siin Giza platoo jalamil asuvad Chephreni vaarao templid.
Luxor - Selle kohaga on seotud kuulsate vaaraode nimed: Ramses, Tutankhamen, Seti I, Amenhotep, Tuthmosis ja kuninganna Hatšepsut, kes jätsid endast maha monumentaalse arhitektuuri mälestussambaid. Luxoris asub Luxori tempel, Karnaki Tempel, Kuningate Org, Kuninganna Hatchepsuti Tempel ja Memnoni kolossid ning palju teisi muistsed hauakambreid. Suurimat huvi pakub Ramses II. abikaasa Nefertiti maalitud seinte ja laega hauakamber.
Port Said - standardne Egiptuse linn, väga noor. Asub 200 km kaugusel pealinnast, kirdes, see linn on ehitatud eelmise sajandi keskpaigas koos Suessi kanaliga. Nagu Alexandria on ka Port Said Egiptuse mere väravateks. Rahvuslikus Port Saidi Muuseumis on esitatud kultuurilised-
ja materiaalsed esemed, mis olid leitud enne vaaraode ajastut kuni tänapäevani. Selline Egiptuse tsivilisatsiooni muuseum loodi hiljuti Kairo’s.
Aswan on kuulus oma tohutu tammiga, mis on ehitatud XX sajandi 60-ndatel aastatel NSVL abiga. Tamm on muutunud üheks peamiseks vaatamisväärsuseks. Aswan asub Niilusel, umbes 1000 kilomeetri kaugusel Kairost, kohas mis oli sajandeid olnud kauplejate keskuseks. Aswani läheduses kaevandati kuulsat roosat graniiti.
Edfu - Linn asub Ida Niiluse pangal, Luxorist lõuna poole ja on tuntud oma suurejooneliste templite poolest. Templid on pühendatud ühele tähtsamale ja vanemale jumalale - Horus’ele, keda kujutatakse pistrikuna.
Alexandria - Siin tasub vaadata Aleksandria sadamat, El Maurice Abu al Abbas mošeed, Montaza kuninglikku parki, Alexandria sammast ja katakombe.

TÄHELEPANUKS
Välisministeerium soovitab ohutuse eesmärgil vältida kõiki meeleavaldusi ja rahvakogunemisi. Kui teie asukoha läheduses toimub meeleavaldusi, siis püsige oma hotellis või peatuspaigas. Välisministeerium ei soovita reisida turismikuurortitest väljapoole kuna on sagenenud turismibusside
pikaajalised kinnipidamised kohalike elanike poolt. Seetõttu võib linnadevaheline reisimine osutuda ohtlikuks. Eesti turistidel tuleks järgida reisikorraldajate ning kohalike ametivõimude korraldusi ja soovitusi. Soovitame kindlasti enne reisi end registreerida Välisministeeriumi kodulehel, seda ka juhul kui kasutate reisibüroo teenuseid!

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / NOVATOURS

bottom of page