top of page

Hinnad al.

535€

reisija kohta

Populaarsed Portugal, Faro otsereisid toimuvad sügishooajal 2020. 

Ühenädalased reisid väljuvad reedeti ajavahemikus: 11.09-02.10.2020 (viimane väljalend Tallinnast Farosse 02.10.2020).

Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Lennud: Smartlynx Airlines, lennuaeg u 6 tundi ja 30 minutit

Hind alates 535€ reisijale kaheses toas.

Lühitutvustus
Pindala – 92 090 km²
Rahvaarv – 10,7 miljonit (2013)
Pealinn – Lissabon
Rahaühik – Euro
Keel – portugali keel
Religioon – Rooma-katoliku usk (valdav enamus)

 


Noppeid ajaloost
3000 aastat tagasi saabusid Põhja-Portugali roomlased ning rajasid sinna kõnniteede ja kanalisatsioonisüsteemiga varustatud linnasid.
Roomlastele järgnesid maurid, kelle sõltuvusest õnnestus Portugalil end vabastada 13. sajandil.
1143. aastal sai Portugalist Kuningriik.
15. – 17. sajandini rajasid portugallased mereteed Hiinasse ja Jaapanisse ning lõid kolooniaid India, Aafrika ja Lõuna- Ameerika aladele.
16. sajandi lõpus okupeerisid Portugali kuningriigi hispaanlased.
1755. aastal leidis aset hävitavate tagajärgedega maavärin.
19. sajandil oli riigi majandus nõrk. 20. sajandi alguses kaotati monarhia ja loodi Portugali vabariik. Sõjaväe moraal oli nõrk ja koloniaalsõda Aafrikas tõi Portugali jaoks kaasa turuseisaku.
1975. aastal sai Portugalist vaba demokraatia ja 1986. aastal ühines riik Euroopa Liiduga.
     
Rahvusköök

“Bacalhau” – kuivatatud soolatursk
“Sardinhas assadas” – grillitud sardiinid
“Caldeirada” –7–9 kalaliigist, tomatitest, kartulitest ja sibulatest valmistatud hautis
“Caldo verde” – lehtkapsa-kartulisupp vürtside ja suitsetatud chourico sealihavorstiga
“Bife a Portuguesa”– portveini kastmes praad
“Tripas a moda do Porto” – veise- ja kanarupskitest, vorstist, singist, praetud ubadest, sibulatest valmistatud roog vürtside ja maitsetaimedega
“Arroz doce” – traditsiooniline riisipuding
     
Majutusinfo
Portugali hotelle iseloomustab külalislahkus, sõbralikkus, külaliste soovidega arvestamine ja suurepärased toidud. Algarve hotellid asuvad rannast erinevatel kaugustel. Rannast kaugemal asuvad hotellid pakuvad rohkem erinevaid teenuseid kui kesklinna- või ookeaniäärsed hotellid ja üldjuhul paiknevad esimestes majutuskohtades (või nende vahetus läheduses) ka SPAd, golfiväljakud ja korraldatud on tasuta transport randa ja tagasi. Samuti on võimalik ööbida apartmentides, mis on varustatud väikese köögi ja toiduvalmistamise võimalustega. Väga vähesed Portugali hotellid järgivad „kõik hinnas“ põhimõtet.
     
Hea teada
Tööaeg. Poed on nädala sees avatud hommikupoolikul kell 09:00 – 13:00 ja pärastlõunal kell 15:00 – 19:00. Laupäeviti on poed lahti ajavahemikul 09:00 – 13:00. Ostukeskused on avatud iga päev kell 10:00 – 22:00. Pankade lahtiolekuaeg on 08:30 – 15:00, mõned Lissabonis asuvad pangad on avatud ka kuni kella 18:00 õhtul.
Jootraha. On tavaks jätta ettekandjale jootraha 10% arve summast, kui see ei ole juba arvestatud arve sisse. Samas ei ole jootraha andmine kohustuslik.
Transport. Portugali suuremad maanteed ja kiirteed on väga heas korras ja tagavad hea ühenduse pea iga asulaga üle kogu maa. Suurem osa teedest on tasulised. Kohalikud teed on paraku kehvemas seisukorras. Ühistranspordist pakuvad rongid bussidest paremaid võimalusi sihtkohtadesse jõudmiseks. Lissabon ja Porto on varustatud kaasaegse metroosüsteemiga. Taksoteenus on Portugalis suhteliselt odav ja kõik taksod on varustatud taksomeetriga.
Piirangud. Sõjaliste objektide ja lennujaamade salvestamine videolindile või nende jäädvustamine fotodele on rangelt keelatud. Fotode tegemisel muuseumites ja kirikutes, järgige vastavat märgistust.
Kingituseks. Pudel head Portugali veini (väga populaarsed veinisordid on Vinho Verde ja traditsiooniline portvein Porto) ja imemaitsvat lambapiimast valmistatud Queijo da Serra juustu.
     
Tunneta Portugali
Portugalis on palju erinevaid festivale, laatasid ja usupühasid, millest mõned võivad peatada kõik muud igapäevategevused. Lööge kaasa!
Portugallaste seas on levinud saudade ehk nostalgia. Parim viis selle tunde väljendamiseks on fado, spetsiaalne muusikažanr.
Külastagem touradat. Antud juhul ei ole tegemist niivõrd dramaatilise härjavõitlusega kui Hispaanias, sest härja tapmine areenil on seadusega keelatud.
Kui teile meeldib golf, siis Portugal on tõeline golfimängijate paradiis.
Maa imekauni maastiku tõttu võib mängule keskendumine osutuda üpris keeruliseks. Imetlege Portugali loodust nii palju kui võimalik.
Omandage põhiteadmised purjelauasõitmisest ja tuulelohelennutamisest.
Douro orus tehke tutvust portveini valmistamise tehnikate ja traditsioonidega.

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

bottom of page