top of page

Faro kuurordid

Albufeira
Albufeira on Algarvet külastavate turistide meelispaik. Albufeira asub Algarve ranniku keskel, 46 km kaugusel Faro lennujaamast. Suuruselt on Albufeira peaaegu võrdne Portimaoga. Kesklinn asub rannast kõigest mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Kokku on Albufeiras 23 üksteisest järskude kaljurahnudega eraldatud randa. Kuurort on tuntud oma elava ööelu, baaride, restoranide ja ööklubide poolest. Kuigi maavärin hävitas linna ajaloolise osa, ei ole kitsaste jalakäijate tänavate ja lubjatud majadega Albufeira oma võlu kaotanud. Linnas asub Ermide de Sao Sebastiao, üks Algarve vanimaid kirikuid, kus asub püha kunsti muuseum. Mitme kilomeetri kaugusel kuurordist on kaks meelelahutusparki – Zoo Marine veeasukate park ja Crazy World.

Carvoeiro
Carvoeiro on väike kuurort 63 km kaugusel Faro lennujaamast ja 8 km kaugusel Portimaost. Kuurort on rajatud punastele kaljurahnudele ning seda ilmestavad väikesed liivased lahed ja rannad. Kuurordis annavad tooni madalad majad, muutes paiga ligitõmbavaks ning õdusaks külakeseks. Eriti kaunis on Carvoeiro läheduses paiknev ning dramaatiliselt mere kohal kõrguvate kaljude poolest tuntud Algar Seco. Carvoeiro kuurort on ideaalne koht rahulikuks puhkuseks.

Portimao, Praia da Rocha ja Praia do Vau
Portimao on suuruselt teine linn Algarves, mis asub 70 km kaugusel Faro lennujaamast. Tegemist on kiireltareneva, väga kaasaegse, umbes 40 000 elanikuga linnaga. Kuna Portimao asub Rio Grande jõe ääres, on ta säilitanud oma tähtsuse kalasadamana. Just sadam ja jõeäärne piirkond moodustavad linna kõige märkimisväärsema osa. Enamus uutest hotellides asuvad piirkonna lääneosas. Linna imepärane ja suur rand asub 3 kilomeetri kaugusel ja kannab nime Praia da Rocha. Pikk rannapromenaad on noorte perede ja armunud paaride üks lemmikpaiku. Praia da Rocha olulisim tunnusmärk on 300 aasta eest rajatud Püha Katariina merekindlus (Fortaleza da Santa Caterina). Igal õhtul hõivavad kindluse terrassid puhkajad, kes kõik soovivad olla tunnistajaks fantastilisele päikeseloojangule. Kuigi pisike, on Praia da Rocha elav ja mitmekülge puhkepaik.
Praia da Rocha’st ja Portimão’st läänes asuv Praia do Vau on Lääne-Algarve üks populaarsemaid randu. Rannale ligipääs on otsene ja lihtne. Siin saab laenutada rannatoole ja päikesevarje ning tegeleda mõningate veespordialadega. Rannas tegutseb hulk restorane, mis pakuvad päev läbi suupisteid ja eineid. Praia do Vau on perede hulgas populaarne, sest vesi on siin rahulik ning kvaliteet suurepärane. Praia do Vau rannast ida poole kõndides (mõõna ajal) jõuab otse Praia da Rocha randa.

Quarteira
Quarteira ja Vilamoura kuurordid on omavahel peaaegu ühte põimunud. Mõlemad asuvad Faro lennujaamast umbes 25 km kaugusel. Quarteira oma pika, kuldse liivaranna ja kaasaegse taristuga on taskukohane alternatiiv luksuskuurortidele. Puhkekoht sobib ideaalselt lastega peredele. Quarteira on tuntud oma maalilise promenaadi, toidu- ja kalaturu (avatud iga päev) ja läheduses paikneva Aquashow veepargi poolest. Samuti asub kuurordis üks Algarve parimaid mereannirestorane O Jacinto.

Alvora
Portugalis, Lääne-Algarve’s asuv Alvor pakub perfektset kombinatsiooni traditsioonilise kaluriküla võlust ja kaasaegse kuurortlinna mugavustest. Kitsad, kinnised tänavad on arenduse minimaalsena hoidnud. Paljud neist tänavaist kihavad tänapäeval tänu elava muusikaga baaridele ning erinevat tüüpi restoranidele. Alvor asub loodusliku, merre avaneva laguuni kaldal. Valida võib pika avatud liivaranna või arvukate, kaljude all paiknevate väikeste lahesoppide vahel.
Käeulatuses paiknev kuldne rannik, looduskaitsealad ja ajaloolised paigad – pole siis imestada, miks Alvor külastajate jaoks nii populaarne valik on.

Vilamoura
Vilamoura on Quarteira vastand. Siin asub palju luksushotelle, kasiino ja viis esmaklassilist golfiväljakut. Vilamoura hiigelsuures jahisadamas, mis on ühtlasi üks Lõuna-Euroopa suurimaid, on palju ekstravagantseid kaupluseid, restorane ja diskoteeke. Ühe jahisadamas paikneva baari omanikuks on kuulus jalgpallur Figo – baari nimi Sete (Seitse) on tuletatud jalgpalluri särginumbrist. Vilamoura kuurort on üks turistide poolt enimarmastatumaid kohti Algarves. Paiga muudab atraktiivseks eelkõige kuurordi avar ja pikk rand. Mõne kilomeetri kaugusel Vilamourast asub Algarve suurim ööklubi Kadoc.

Armacao de Pera
Armacao de Pera on väike, rahulik ja kaasaegne kuurort 54 km kaugusel Faro lennujaamast. Linna pea- (ja ainuke) tänav on imekaunis promenaad, mida ümbritsevad kaasaegsed hotellid. Kuigi peamine rand on ülerahvastatud, on kõigest mõne kilomeetri kaugusel ida pool asuv rannikuala väga vaikne. Armacao de Perat tuntakse metsikute, aromaatsete viljapuuaedadega terrasside järgi, mis suvekuumusesse veidi jahutust toovad. Paadiretkel avaneb teil võimalus avastada kuurordist mitme kilomeetri kaugusel läänes asuvaid koopaid ja grotte.
 

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

bottom of page