top of page

Fuerteventura kuurordid

Jandía Playa asub Jandía poolsaarel, mis moodustab kogu saare edelapoolse ala. Kogu see mägine poolsaar oma valgetest liivarandadest koosneva rannikuga on looduskaitseala. Jandía rahvuspargi krooniks on saare kõrgeim punkt, 807 meetri kõrgune Pico de la Zarza mägi, mis on suurepärane koht matkamiseks ja saare loodusimede avastamiseks. Mäeahelik pakub külma tuule ja pilvede eest kaitset ning seetõttu on Jandía ja Morro Jable piirkonnas kõige soojem ja päikesepaistelisem ilm kogu saarel.

Jandía poolsaart läbib neljarealine maantee. Ühel pool maanteed asuvad hotellid, korterid, kauplused ja restoranid ning teisel pool on rand ja meri. Jandías on üks Fuerteventura kauneimaid randu.  Jandía turismikeskuse rannaala nimetatakse ka Playa de Matorraliks ning see sobib suurepäraselt lastega peredele. Liiv on peeneteraline, hele ja puhas ning meri on tasane. Ranna ja maantee vahel on kaitsealused sooldunud niidud, kuhu ei ole lubatud midagi ehitada.

Morro Jable asub Fuerteventura lõunaservas. Morro Jable, mis oli kunagi vaid 200 elanikuga väike kaluriküla, on nüüd kasvanud saare üheks suurimaks kuurordiks, mida külastavad peamiselt Saksa turistid. Morro Jables leidub igaühele midagi. Kilomeetrite pikkused kuldsed rannad ja selge sinine meri ning kauplused, baarid ja restoranid meelitavad igal aastal kohale tuhandeid turiste. Vaatamata turismi rohkusele on vana kaluriküla endiselt puutumatu ja linnast läänes asub omapärane sadam, mida kasutavad kohalikud kalamehed ja purjetajad.

Morro Jable avarad rannad on lõõgastumiseks ideaalsed kohad. Randade rohkus võimaldab valida, kas puhata ranna elavas osas või pisut eemal end lainete loksumist kuulates täielikult välja lülitada. Morro Jable rannad on ideaalsed surfamise õppimiseks. Seal asub ka sadam, mis pakub kahetunnist laevaühendust Gran Canariaga.

Matorrali ranna kohal kõrgub samanimeline, Matorrali tuletorn, mis annab rannale unikaalse väljanägemise ja muudab päikeseloojangud unustamatuteks vaatepiltideks. Morro Jable sadamast väljub katamaraani ja allveelaeva hübriid Subcat-Balea, mis sukeldub 30 meetri sügavusele ookeani, et näidata seda osa saarest, mille nägemisest te poleks osanud unistadagi.

Esquinzo Butihondo rand asub Esquinzo Butihondo uusarenduse lähedal, suurest turismikeskusest Morro Jablest põhjas. Selle osaliselt linna sees asuva kuldse liivaga ranna pikkus on peaaegu kolm kilomeetrit ja rand on jaotatud erinevates osadeks, mis pakuvad eraldatust ja vaikust hoolimata sellest, et viibite turismipiirkonnas. Seetõttu on see saare lõunaosas asuv rand ideaalne täielikus privaatsuses alasti suplemiseks, päevitamiseks või erinevate veespordialadega tegelemiseks.

Esquinzo Butihondo rand pakub erinevaid teenuseid, näiteks lamamistoolide ja päikesevarjude rent ning dušid ja tualettruumid, mis võimaldavad teil veeta rannas terve päeva. Piki randa asub mitu baari ja veespordivarustuse rentimise kohta. Samuti on seal suur valik majutuskohti nii hotellide kui apartementide näol.  Rand on hästi ligipääsetav, seal on parkimisvõimalused ning toimib bussiühendus ranna ja Morro Jable vahel.

Costa Calma on Fuerteventura lõunaosas asuv kuurortlinn. Nii Costa Calma kui ka selle ümbrus on rahulikud kohad suurepäraste randade ja sama erakordse kliimaga nagu kogu Fuerteventura. Costa Calma vahetus läheduses asub La Lajita Oasis Park, tohutu ala, mille eesmärgiks on Fuerteventura taime- ja loomariigi säilitamine ja kus leidub sadu taime- ja loomaliike, sealhulgas kaamlid, lõvid, kaelkirjakud jne. Oasis Parkis on võimalik nautida erinevaid etendusi loomadega, kaamlisõitu ja tosinaid matkaradasid. See on perede jaoks ideaalne koht.

Costa Calmas on kaks suurepärast valget liivaranda, mida esile tõsta: Esmeralda rand ja Costa Calma rand. Esmeralda rand ei ole väga suur, kuid mitte ka ülemäära populaarne, nii et saate seda rahulikult nautida. Rannas on valge liiv ja türkiissinine vesi, seal on laineid ja mõningal määral väikeseid mägesid, mis pakuvad tuulevarju. Kindel lemmik nende jaoks, kes otsivad rahu ja vaikust. Costa Calma rand on palju suurem, ligi 800 meetrit pikk, see asub turismipiirkonnas ja seal pakutakse mitmeid teenuseid, näiteks lamamistoolid, päikesevarjud, baarid ja restoranid. Hoolimata sellest, et rand asub Costa Calma südames, ei ole see tänu oma suurusele ülerahvastatud.

Linnast 20-minutilise autosõidu kaugusel asub Sotavento rand, üks fantastilisemaid randu kogu Kanaari saartel, kus võite kaotada ajataju kõndides mitmeid kilomeetreid valgel liival või veeta terve päeva sealsetes kristalsetes vetes.  Sotavento rannas on ka ühed parimad kohad lohesurfi harrastamiseks ja purjelauaga sõitmise jaoks.  Costa Calma on tavaliselt vaikne koht ja seda ka öösiti, kuna vaba aja veetmise võimalused on peamiselt koondunud hotellidesse.

Caleta de Fuste on üks Fuerteventura peamisi turismikeskuseid, mis asub saare idarannikul  Antigua omavalitsuses. Selles autentses linnas tunnetad igal nurgal ajalugu ja saare loodust. Vaid kahe kilomeetri kaugusel Caleta de Fustest asub soolamuuseum Las Salinas del Carmenis, mis annab tunnistust selle kohta, kui oluline sool on saarel olnud. Sool kujutab endast lausa Fuerteventura valget kulda ja muuseum demonstreerib soola tootmise meisterlikkust.

Kristlus on olnud Kanaari saarte peamiseks religiooniks alates saare vallutamisest eurooplaste poolt ning seda on näha ka kirikute ja kabelite suurest hulgast, mis paiknevad mitmel pool saarel. Üks vaatamisväärsusi on Caleta de Fustes asuv Nuestra Señora de Antigua kirik.

Fuerteventura maastikku iseloomustavad veskid ning see saare piirkond ei ole selles osas erandiks, arvestades nende maade suurt ajaloolist tähtsust teraviljatootmise jaoks. Lubjaahjud paistavad samuti silma, viidates sellele, et minevikus hoidis saare majandust käigus muuhulgas lubja eksport.

Saar on tänu oma suurepärasele kliimale kadestamisväärselt hea paik spordiga tegelemiseks, eriti veespordiga nagu süstasõit, surfamine, purjelauasõit ja parasailing ehk veovarjuga lendamine. Linnas on kaks suurepärast 18 auguga täisvarustusega golfirada.

Caleta de Fuste rannad on laiad, valge liivaga ja väga vaiksed. Rannikul on kilomeetrite kaupa lainete eest kaitstud valgeid liivarandu, mis on varustatud kõige vajalikuga ja kus saate päikese eest päevavarjude alla peituda. Neid randasid eraldab kolm laidu, kus asuvad suurepärased baarid.

El Castillo on linna teine tuntud rand. Selle hobuserauakujuline rannajoon pakub kaitset lainete eest ja selge vesi lausa kutsub randa.  Rand asub mitme suure hotelli ees ja seda ääristab suur promenaad. 

Corralejo on tõenäoliselt Fuerteventura kõige populaarsem sihtkoht. Üks peamisi vaatamisväärsusi Corralejos on ligi 3000 aakri jagu puhast valget liiva: kuulsad Corralejo luited, mis moodustavad kauni postkaardi, mida lihtsalt peab nägema, ükskõik kas peatute Corralejos või mitte. Need idüllilised rannad väärivad eraldi ära märkimist ja neid tuntakse kui suuri randasid ehk Grandes Playas.
Corralejo rannad on kõik kaunid, pikad rannad valge liiva ja selge veega. Kui Fuerteventura rannad on parimad Kanaari saartel, siis Corralejo rannad on parimad Fuerteventural.

Lisaks sellele looduse meistriteosele saate külastada Kanaaride arhitektuuri üht võrdkuju, kolonelide maja ehk Casa de los Coronelest. See on üks vanimaid maju saarel, mis oli 18. sajandil saart valitsenud sõjaväelise juhtkonna residentsiks ja kuhu tänapäeval on rajatud kultuurikeskus. 18. sajandil ehitatud Nuestra Señora de la Candelaria kirik on teine arhitektuurne vaatamisväärsus ja Fuerteventura elava ajaloo märgiks.

Corralejost võib näha kaugel eemalt asuvat Lobose väikesaart ja Lanzarote lõunakülge. Iga päev väljub mitu praami nii Lanzarotele kui ka Lobose saarele. Võite teha kiire külastuse Lanzarote lõunaossa või kasutada praamisõitu selleks, et teha saarel ringreis.

Ilmselgelt ei saa rannikualadel läbi ilma veespordita. Selles saare põhjapoolses osas leidub mitmeid piirkondi erineval tasemel harrastajate jaoks, kes soovivad tegeleda surfamise, lohesurfi või muuga. Lisaks sellele on Fuerteventura põhjaosas saare kõige selgem vesi, mistõttu on see piirkond ideaalne snorgeldamiseks.

Corralejos on üheks vaba aja veetmise kohaks Baku vabaajakeskus, mis sobib igas vanuses külastajale. Seal on kolm eraldiseisvat parki: veepark, loomapark Animal Experience ja Parque Europa, kus saate nautida Corralejo restoranide suurepäraseid menüüsid või veeta aega atraktsioonidel.

bottom of page