top of page
gran canaria_edited.jpg

Hinnad al.

799€

reisija kohta

Gran Canaria ühenädalased reisid toimuvad kevadel teisipäeviti ajavahemikus 17.03–21.04.2020 (viimane väljalend Tallinast Gran Canariale 21.04.2020)

Lennud: Smartlynx Airlines, lennuaeg u 6 tundi ja 20 minutit

Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.

Võimalik on valida Playa del Inglés, Maspalomas, Playa del Cura, San Agustin, Playa Taurito ja Puerto de Mogan puhkusepiirkondade vahel.

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 6 t 30 min

Lennujaamatransfeerid:
Las Palmase lennujaam - Playa del Inglés u 35 km. Sõiduaeg u 40 min.
Las Palmase lennujaam - Maspalomas u 35 km. Sõiduaeg u 30 min.
Las Palmase lennujaam - Meloneras u 35 km. Sõiduaeg u 30 min.
Las Palmase lennujaam - Playa Taurito u 60 km. Sõiduaeg u 1-2 t
Las Palmase lennujaam - Playa del Cura u 45 km. Sõiduaeg u 40 min
Las Palmase lennujaam - San Agustin u 50 km. Sõiduaeg u 45 min
Las Palmase lennujaam - Puerto de Mogan u 60 km. Sõiduaeg u 1-2 t

Hind alates 799€ reisijale kaheses toas.

Üldinfo

Kanaari saared asuvad Floridaga ühel laiuskraadil. Gran Canaria on 13 saare hulgast suuruselt kolmas ning paikneb Tenerife ja Lanzarote vahel. Saare pindala on 1570 km2. Aafrika rannik jääb u 200 km ning lähim Mandri-Hispaania sadam Cádiz u 1350 km kaugusele.Gran Canarial elab u 846 000 inimest, kellest u 380 000 elab pealinn Las Palmases. Playa del Inglési naabruses paiknevas kohalike linnaosas San Fernandos elab u 20 000 inimest, kuid Playa del Inglési kuurordis on aastaringselt puhkajaid mitu korda rohem. Gran Canariat kutsutakse minimandriks, sest siin on mitu erinevat kliimavööndit. U 400 m kõrgusel merepinnast valitseb troopiline kliima, u 1400 m kõrgusel kesk-Euroopa ning veel kõrgemal Skandinaavia kliima. Gran Canaria tekkimisest räägivad mitmed erinevad legendid, millest vanimad pärinevad juba kreeka ja rooma poeetide ning ajaloolaste sulest. Saare põliselanikke kutsuti kanarioteks. Need pikka kasvu valged inimesed elatusid küttimisest ka kalapüügist. On teada, et nad olid seaduskuulekad ja organiseeritud vaatamata sellele, et vallutajate saabudes elasid nad veel endiselt kiviajas. Esimene katse saar mandri-Hispaaniaga liita toimus aastal 1402, kuid see õnnestus peale mitmeid katseid alles 1483.a.

LENNUJAAMATRANSFEERID

Paketireisi hinnas sisalduvad edasi-tagasi lennujaamatransfeerid.
Lennuväli: Aeropuerto de Gran Canaria, Las Palmas
Sõidu pikkus: u 35 km
Sõidu kestus: u 30 min
NB! Ainult lennupileti ostnud reisijatel ei ole lennujaamatransfeerid hinna sees. Lennujaamast sihtkohta saab sõita liinibussi või taksoga.

HEA TEADA

Apteek ja arstiabi
Apteegi leiab kindlasti ostukeskuste juurest.

Arstikeskused
Clinica Las Palmeras (Grupo Medico), aadress Avenida de T.T. Neckerman 24, Maspalomas. Polikliinikus on ka hambaarst.
Clinica EuroNordic, aadress hotell Buenos Aires, Avenida de España 1. Polikliinikus on ka hambaarst.
Piirkonnas on kaks haiglat - San Roque Maspalomas ning Hospital Clinaca Roca San Agustinis.

Arsti saab kutsuda ka hotelli, paluge oma hotelli retseptsioonil arstikeskusega ühendust võtta.
Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile ja ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kulutatud transpordile kulutatud raha tšekkide alusel tagasi. Ärge unustage taksoga arsti juurde sõites tšekki (hisp k recibo) küsida.

Liikumisraskustega reisijad
Piirkonnas on võimalik liigelda ka ratastooliga. Hotellides on enamasti olemas kaldteed. Melonerases on tasase pinnasega heas korras rannapromenaad.
Gran Canarial on olemas nii invataksod kui liikumisraskustega reisijatele mõeldud minibussid. Invataksosse mahub kuni 4 inimest. Sõit lennuväljalt Melonerase hotellidesse maksab u 31 €/suund.
Firmast Blue Holiday on muuhulgas võimalik rentida ratastoole ja elektrilisi mopeede.

Raha ja krediitkaardid
Paljudes kauplustes saab maksta nii Visa, MasterCard, American Express, Diners Club kui Visa Electron kaartidega. Kaardiga makstes võidakse sõltumata ostusummast küsida ka isikut tõendavat dokumenti. Pangaakaardiga saab automaadist ka sularaha välja võtta.

Jootraha
Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui te olete teenindusega
rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

VAATAMISVÄÄRSUSED

Palmitos Park on Playa del Inglésist u 12 km kaugusel paiknev troopiline park, kus võib imetleda tuhandeid erinevaid taimeliike, linde, roomajaid, liblikaid, kalu ning muid põnevaid loomi. Pargis toimuvad
papagoishowd, metslindude showd, eksootiliste lindude showd ning delfiinishowd.

Mundo Aborigenis saab tutvuda Kanaaride algasukate elu-oluga. Paikneb Playa del Inglésist u 6 km kaugusel, Fatagasse suunduva mägitee ääres.

Kaamelisafari ehk Camellos de Maspalomas. Siin saab iga päev ajavahemikus 09.00-16.00 minna u pooletunnisele kaamelisõidule Maspalomase düünidesse.

Krokodillipark ehk Parque de Cocodrilos asub Los Corralilloses, Playa del Inglésist u 25 km. Lisaks krokodillidele saab siin näha ka tiigreid, ahve, lindusid ja sisalikke.

Minirong Maspalomas Express väljub iga päev täistundidel El Verili ostukeskuse eest. Rong sõidab mööda Playa del Inglési peatänavat u 40 minutit.

Sioux City ehk Metsiku Lääne park asub Aguila kanjonis, kuhu saab sõita bussiga nr.29.

Yellow Submarine allveelaev väljub Playa del Inglésist u 35 km kaugusel paiknevast Puerto de Moganist.


AKTIIVNE PUHKUS
Nii Maspalomases kui Melonerases on 18 rajaline golfiväljak. 50 kilomeetri raadiuses leidub veel kolm golfiväljakut.
Sihtkohas on suurepärased võimalused sukeldumiseks, snorkeldamiseks ning surfamiseks. Aurinkomatkate reisiesindajatelt saab broneerida 3-5 tunniseid purjeretki Fuerza 7 nimelise purjekaga.
Saab mängida ka tennist või squashi, sõita jalgrattaga või osaleda aeroobikatundides. Tenis Center Maspalomases (aadress Avenida de Tjäreborg) saab mängida squash, tavalist tennist ning ka nn paddle tennist. Tenniseväljakuid on siin 10. Siin on jõusaal ning erinevad aeroobikatunnid. Holiday World Wellness Center keskuses on jõusaal ning aeroobikatunnid. Olympic Gym jõusaal paikneb Atlantic Beach Club ostukeskuses.
Playa del Inglési ja Maspalomase piirkonnas on mitmeid minigolfiradasid.
Black Horse Riding ratsabaasis saavad ratsutada nii algajad kui ka kogenud spordisõbrad.
Rocky Adventure korraldab jalgrsimatku näiteks Chira ja Roque Nublo või Santa Lucia ümbrusesse. Matkad toimuvad inglise või rootsi keelse giidi juhendamisel. Piirkonnas on erineva tasemega matkaradasid, mis on u 6-10 km pikkused.

*Reisikorraldaja: AURINKO

bottom of page