top of page

Lanzarote - Playa Blanca

Lanzarote lõunatipus asuv Playa Blanca on kasvanud väikesest kalurikülast luksuslikuks ja sümpaatseks puhkusekuurordiks. Playa Blanca heatasemelised hotellid asuvad randade lähistel.
Papagayo kaunis liivarand sobib suurepäraselt rahulikku puhkust eelistavatele lastega reisijatele. Mõnusas kuurordikeskuses ja kaunil rannapromenaadil on palju häid restorane.
Müstiliselt kaunis vulkaaniline maastik ning kunstnik César Manrique  klassikaline valge arhitektuur eristavad Lanzarote saart teistest Kanaari saartest. Omanäoliste vaatamisväärsustega -Timanfaya rahvuspargi ning endise pealinna Teguisega saab tutvuda Aurinko ekskursioonidel või omal käel rendiautoga. Fuerteventura saar jääb kõigest pooletunnilise laevatee kaugusele.

Sihtkoha eelised
+Rahulik atmosfäär
+Saare peamised vaatamisväärsused on lähedal
+Väikesed kõrguseerinevused ja rahulik liiklus sobivad nii lastega peredele  kui liikumisraskustega puhkajatele
+Fuerteventura saar vaid pooletunnise laevasõidu kaugusel
+Mugav jalgrattaga ümbrust avastada
+Kaunid rannad

Aktiivne puhkus

 

Jalgrattarent
Renner Bike's rendifirma asub sadama lähistel.
Kaubanduskeskuses paiknev Felycar Papagayo rendib lisaks jalgratastele ka mootorrattaid ja skuutreid. Aksepteeritakse ainult krediitkaardideposiiti. Rentija vanus peab olevenalt sõidukist olema 21-25 a . Mootoratta rendiks peab olema ka vastav juhiluba.

Ratsutamine
Lanzarote a Caballo ratsabaas asub Puerto del Carmenist Playa Blancasse viiva tee ääres, u 10 km enne Playa Blancat. Seal pakutakse nii ratsaõpet kui korraldatakse erinevaid ratsaretki.

Sukeldumine
Dive College Lanzarote S.L., PADI ***** mitmed erinevad kursused leiate www.divecollegelanzarote.com
Cala Blanca sukeldumiskeskus asub Papagayos, hotell Princesa Yaiza kõrval. Pakutakse ka PADI-kursust, saab nii rentida kui osta vajalikku varustust. Lisainfo www.calablancasub.com
Rubicon Diving sukeldumiskeskus paikneb uues jahisadamas, Marina Rubicónis. Lisainfo www.rubicondiving.com

Snorkeldada võib igal pool. Dive College ja Cala Blanca rendivad ka snorkeldmisvasrustust.

Rannad
Playa Blanca keskuse lähedal on kolm randa. Suurim neist on Playa Dorada, kus renditakse rannatoole ja varjusid ning erinevaid veespordivahendeid.
Saare parimaks peetakse sopilist Papagayo randa, kuhu Playa Blancast pääseb nii jalgsi kui ka paadiga. Veetakso sõidab sinna mitu korda päevas. Enamikes Papagayo rahulikes rannasoppides rannateenuseid ei pakuta. Playa Blanca lähiümbruses on ka mitmeid väiksemaid musta laavaliivaga randu.

Hea teada
 

Apteek ja arstiabi
Keskuses on 2 apteeki. Uksel on kirjas ka info valveapteegi kohta.
Skandinavisk Clinic asub aadressil Lanzarote Park ja Deutsch Britische Klinik Calle Junubio tänaval, hotelli Bahia Blanca Rock kõrval. Kaas atuleb võtta isikut tõendav dokument ning tasuda saab vaid sularahas. Lähim haigla asub Puerto del Carmenis, tel 900 707 777. Haiglaarstid teevad vajadusel ka hotellivisiite.
Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile, ravimitele ning arsti juurde sõitmiseks kasutatud transpordile kulutatud raha tšekkide alusel tagasi.

Jootraha
Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui te olete teenindusega rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

Kaardimaksed
Enamikes kauplustes ja restoranides saab maksta nii Visa, MasterCard kui American Expressi krediitkaartidega, osades ka Visa Electroniga.

Liikumisraskustega reisijad
Playa Blancas ei ole suuri kõrguseerinevusi. Teed on asfalteeritud, kuid kõnniteed on kohati suhtleiselt kitsad. Linnas on palju ehitustöid, mistõttu liikumine võib olla raskendatud. JJ- Equipment rendib ratastoole jt abivahendeid.

Transport ja liiklus
Playa Blanca keskuses on mugav ja soodne taksoga liigelda. Playa Blancast saab bussiga sõita nii naaberkuurort Puerto del Carmenisse kui ka pealinn Arrecifesse.

Bussid
Kohalikud bussid sõidavad Playa Blanca, Puerto del Carmeni ja Arrecife vahel mitmu korda päevas. Bussipeatuse leiab nii sadamast kui keskusest. Puerto del Carmenisse sõidab buss argipäeviti kl 7:00–21:30, nädalavahetustel u 6-8 korda päevas. 

Takso
Taksopeatuse leiab nii sadamast kui keskusest. Takso saab tellida ka telefoni teel või püüda tänavalt. Õhtusel ajal võib takso leidmine kauem aega võtta.   

Laev
Lanzarote  ja Fuerteventura vahet sõidab laev iga päev. Arrecifest sõidab paar korda nädalas laev ka Gran Canariale, Las Palmasesse. Lisainfo www.trasmediterranea.es

Lennujaamatransfeerid
Lennujaam Arrecife
Reisi pikkus u. 40 km
Kestus 40–50 min

Transfeerid sisalduvad vaid reisipaketi hinnas.  Ainult lennupileti ostnud saavad kuurorti nt taksoga, hind u 50 €. 
Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripgagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.

Vaatamisväärsused
Lanzarotel on palju põnevaid vaatamisväärsusi.

Jameos del Agua
Maalilised koopad, mis tekkisid u 3000 a tagasi võimsa vulkaanilise tegevuse tagajärjel ja on osa piirkonda hõlmavast Atlantida vulkaaniliste koobaste ahelikust. Koobastes on mitmed erakordselt selge veega maa-alused järved, kus elavad haruldased albiinokrabid, ja maa-alune kontserdisaal. Maapealses osas on baar, restoran, suveniiripood ja vulkanoloogiamuuseum. Muuseum annab väga selge ja heal tehnilisel tasemel ülevaate piirkonna vulkaanilisest ajaloost. Kompleksi kujundas arhitekt Cesar Manrique.

Cueva de los Verdes (Rohelised koopad)
See maa-aluste koobaste ahel on osa Atlantida vulkaaniliste koobaste ahelikust.Tegemist on pikima vulkaanilise tunneliga maailmas - kokku 7,6 km, millest 1,6 km on Atlandi ookeani all. Külastamiseks on avatud 2 km tunnelist, mis on kuni 15 m kõrge ja 15 m lai. Koobaste madalaimas osas korraldatakse mõnikord kontserte.

El Golfo
El Golfo on saare edelarannikul mere ääres asuv poolringi kujuline vulkaanikraater, mille keskel on erkrohelise veega laguun. Äärmiselt omapärane vaatepilt. Rohelise värvi annavad laguunile vees elavad algorganismid. Laguun on looduskaitse all ja ujumine on seal keelatud.

Mirador del Rio
Mirador del Rio asub Lanzarote põhjatipus, kust avaneb suurepärane vaade Chinijo arhipelaagile (La Graciosa, Montana Clara ja Alegranza saared). Varasematel aegadel kasutati seda vaatluspunktina, sest saar oli tihti piraatide rünnakute objekt. 19 saj lõpus rajati siia militaarbaas Bateria del Rio, mille arhitekt Cesar Manrique 1973 a planeeris ümber restoraniks ja turismikeskuseks.

Teguise
Teguise oli Lanzarote pealinn 15.sajandist kuni 1852 a-ni, olles seega vanimaid ja ka arhitektuuriliselt kauneimaid linnu saarel. Tänapäeval on linn oluline kultuuri- ja käsitöökeskus. Kord nädalas toimuv Teguise turg tõmbab kokku rahvast üle saare ning muuhulgas saab sealt osta ehedat Kanaaride käsitööd. Teguise asub saare keskosas.

Arrecife
Pealinn Arrecife on tähtsaim äri- ja kaubanduskeskus saarel. Siin on suurim valik kauplusi ostuhuvilistele. Ajalooliselt on põnevamad paigad 1574 a rajatud kindlus Castillo de San Gabriel, kus tänapäeval asub Lanzarote Arheoloogiamuuseum ning 1799 a ehitatud Castillo de San Jose, kus paikneb Kaasaegse Kunsti Muuseum.

Restoranid ja meelelahutus
Restoranid asuvad keskuses, rannapromenaadil ja Rubiconi jahisadamas. Kohalikud söögikohad pakuvad nii suurepäraseid kalaroogi ja merande kui ka lihavalikut. Playa Blancas leiate hiina ja mehhiko restorani ja pizzeria. Lanzarote veinid on kindlasti proovimist väärt. 
Playa Blanca ööelu on küllalt rahulik ja koondunud rannapromenaadile. Suuremates hotellides korraldatakse õhtuti meelelahutusprogramme ning ka Punta Limonese  ja Papagayo-ostukeskustes on mõnusaid kohti õhtu veetmiseks.

Sisseostud
Playa Blancas on palju erinevaid kauplusi ja Rubico jahisadamas asub suurem ostukeskus. Pühapäeviti toimub Teguises turg. Populaarsemateks sisseostudeks on juustud, oliiviõli, kosmeetika ja laavakivist valmistatud ehted. Suurema kaubavaliku leiate Puerto del Carmenist

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO

Playa Blanca- puhkus omanäolise saare rahulikel randadel
bottom of page