top of page

Lanzarote - Puerto del Carmen

Puerto del Carmen- meeldejääv kuumaastik

Tänu lauge merepõhjaga rannale ning mitmekülgsele teenusevalikule on Puerto del Carmen üks lastega perede lemmikuid! Kuue kilomeetri pikkuse kristallselge veega liivaranda ääristab jalakäijate promenaad, kus leidub nii butiike kui võrratuid kalarestorane. Meie hotellivalikus on nii lihtsaid apartemente kui luksuslikke villasid.
Parim paik Lanzarote kuulsa kuumaastikuga tutvumiseks on Timanfaya rahvuspark, mille laavakividega kaetud pinnast ilmestavad hiiglaslikud vulkaanid. Lapsi rõõmustab lähedalasuv Rancho Texas Park, kus saab ka merilõvidega ujuda.

Sihtkoha eelised
+Pikad liivarannad
+Eriline ja unustamatu loodus
+Enamik hotelle jääb rannast vaid lühikese jalutuskäigu kaugusele
+Sobib hästi lastega peredele

Aktiivne puhkus
Puerto del Carmenis on palju võimalusi aktiivseks puhkuseks.
Arrecife lennujaama lähistel, Deilandi kaubanduskeskuses on keeglisaal.

Vanast kalasadamast algab Arrecifeni kulgev 10 km pikkune jalgrattatee. ProAction BH rendib nii võistlus-, maantee-, linna- kui lasterattaid. Ka Aquariumi kaubanduskeskuse vastas on jalgrattarent-Renner Bike. Mootorrattaid ja mopeede saab rentida Felycar´ist.

Lanzarote a Caballo ratsabaas asub Puerto del Carmenist Playa Blancasse viiva tee ääres, u 10 km enne Playa Blancat. Seal pakutakse nii ratsaõpet kui korraldatakse erinevaid ratsaretki.

Tennist saab mängida 5 heatasemelise väljakuga Centro Deportivo Farionesis. Tenniseväljakud on ka mitmetes hotellides.

Golf
Lanzarotel on kaks golfiväljakut. Üks neist paikneb Puerto del Carmeni ja teine Arrecife lähedal.

Matkamine
Yaiza piirkonnas on 7 matkarada. Korraldatakse ka nn vulkaanimatku, mille hind on sõltuvalt raskusastmest 39-57 €. Vanuse alampiir on 8 aastat. Täpsemat teavet saab Turismiinfo punktidest.

Purjetamine
Puerto del Carmenist u 10 km kaugusel paiknevast Puerto Calero sadamast saab minna ka purjetama.

Sukeldumine ja snorkeldamine
Puerto del Carmenis on mitmeid sukeldumiskeskusi. MA Diving korraldab nii PADI-kursusi kui sukeldumisretki www.madiving.com
Snorkeldada võib igal pool. Parimaks snorkeldamispaigaks peetakse Playa Chica randa, mis paikneb Puerto del Carmeni sadama lähistel. MA Divingust saab rentida ka snorkeldamisvasrustust.

Rannad
Puerto del Carmenis on kolm liivaranda, mille madal rannikuvesi sobib hästi ka väikeste lastega peredele. Parimaks rannaks peetakse keskuse juures paiknevat peeneliivalist ja selge veega Playa Grandet, kus laenutatakse ka vesijalgrattaid.
Saare parimaks peetakse lõunaoas asuvat sopilist Papagayo randa, kuhu Playa Blancast pääseb nii jalgsi kui ka paadiga.  

Playa Quemada kaljune rand asub Puerto del Carmeni ja Papagayo vahel.

Rannateenused
Playa Grande ja Playa de los Pocillose randadel renditakse rannatoole ja päiksesevarjusid. Teisel pool rannatänavat on arvukalt baare ja restorane. Papagayo randades ei ole rannateenuseid.
Playa Grande ja Playa Chica randades saab tegeleda veespordiga- veesuuskade, banaanipaadi või veelangevarjuga sõita ning pedaalipaati rentida.

Hea teada
 

Apteek ja arstiabi
Puerto del Carmenis on mitmeid apteeke. Tervisekindlustuse olemasolul saab Eestisse naastes arstiabile ja ravimitele kulutatud raha tšekkide alusel tagasi.

Jootraha
Jootraha on tänu meeldiva teeninduse eest. Kui te olete teenindusega rahul, on heaks tavaks teenindajale ka jootraha anda. Tavaliselt jäetakse minimaalselt 5-10 % arve lõppsummast. Jootraha on kombeks anda ka taksojuhile ning ekskursioonipäeva lõpus bussijuhile.

Kaardimaksed
Enamikes kauplustes ja restoranides saab maksta nii Visa, MasterCard kui American Expressi krediitkaartidega, osades ka Visa Electroniga.

Liikumisraskustega reisijad
Puerto del Carmen sobib koos saatjaga reisivatele liikumisraskustega inimestele. Laial rannapromenaadil on üsna lihtne ringi liikuda, kuid hotellides on palju treppe ja kõnniteedel on küllalt kõrged äärekivid. Invatasosid ei ole, kuid saarel on üks minibuss, kuhu on võimalik paigaldada tõstmisseade. Tasuline buss tuleb tellida juba aegsasti enne reisi.

Transport ja liiklus
Puerto del Carmenis on mugav liikuda nii jalgsi kui taksoga. Lähikülade vahel liikumiseks on hea bussiühendus.  

Bussid
Kohalikud bussid sõidavad Puerto del Carmenist  Arrecifesse ja Playa Blancasse.

Takso
Taksopeatused on rannapromenaadil. Takso saab hõlpsasti püüda tänavalt või tellida hotelli. Kasutatakse taksomeetrit.

Laevad
Playa Blanca sadamast on igapäevane laevaühendus Fuerteveturale. Arrecifest sõidab laev paar korda nädalas Gran Canariale Las Palmasesse ja Tenerifele Santa Cruzi. Puerto del Carmenist viib veetakso lähedal asuvasse Puerto Calero külla.
Lisainfo: www.trasmediterranea.es, www.fredolsen.es/lineas, www.navieraarmas.com

Lennujaama transfeerid: Meie reisipaketti kuuluvad ka transfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi.
Lennujaam: Arrecife
Reisi pikkus: 15 km
Kestus: u. 10-20 min

Takso lennujaamast Puerto del Carmenisse maksab u 10 €.
Eripagasi (nt purjelaud, jalgratas) transport transfeerbussis maksab 15 €/suund. Eripgagasi vedu tuleb Tallinnas ette tellida.

Vaatamisväärsused
Lanzarotel on palju põnevaid vaatamisväärsusi.

Jameos del Agua
Maalilised koopad, mis tekkisid u 3000 a tagasi võimsa vulkaanilise tegevuse tagajärjel ja on osa piirkonda hõlmavast Atlantida vulkaaniliste koobaste ahelikust. Koobastes on mitmed erakordselt selge veega maa-alused järved, kus elavad haruldased albiinokrabid, ja maa-alune kontserdisaal. Maapealses osas on baar, restoran, suveniiripood ja vulkanoloogiamuuseum. Muuseum annab väga selge ja heal tehnilisel tasemel ülevaate piirkonna vulkaanilisest ajaloost. Kompleksi kujundas arhitekt Cesar Manrique.

Cueva de los Verdes (Rohelised koopad)
See maa-aluste koobaste ahel on osa Atlantida vulkaaniliste koobaste ahelikust.Tegemist on pikima vulkaanilise tunneliga maailmas - kokku 7,6 km, millest 1,6 km on Atlandi ookeani all. Külastamiseks on avatud 2 km tunnelist, mis on kuni 15 m kõrge ja 15 m lai. Koobaste madalaimas osas korraldatakse mõnikord kontserte.

El Golfo
El Golfo on saare edelarannikul mere ääres asuv poolringi kujuline vulkaanikraater, mille keskel on erkrohelise veega laguun. Äärmiselt omapärane vaatepilt. Rohelise värvi annavad laguunile vees elavad algorganismid. Laguun on looduskaitse all ja ujumine on seal keelatud.

Mirador del Rio
Mirador del Rio asub Lanzarote põhjatipus, kust avaneb suurepärane vaade Chinijo arhipelaagile (La Graciosa, Montana Clara ja Alegranza saared). Varasematel aegadel kasutati seda vaatluspunktina, sest saar oli tihti piraatide rünnakute objekt. 19 saj lõpus rajati siia militaarbaas Bateria del Rio, mille arhitekt Cesar Manrique 1973 a planeeris ümber restoraniks ja turismikeskuseks.

Teguise
Teguise oli Lanzarote pealinn 15.sajandist kuni 1852 a-ni, olles seega vanimaid ja ka arhitektuuriliselt kauneimaid linnu saarel. Tänapäeval on linn oluline kultuuri- ja käsitöökeskus. Kord nädalas toimuv Teguise turg tõmbab kokku rahvast üle saare ning muuhulgas saab sealt osta ehedat Kanaaride käsitööd. Teguise asub saare keskosas.

Arrecife
Pealinn Arrecife on tähtsaim äri- ja kaubanduskeskus saarel. Siin on suurim valik kauplusi ostuhuvilistele. Ajalooliselt on põnevamad paigad 1574 a rajatud kindlus Castillo de San Gabriel, kus tänapäeval asub Lanzarote Arheoloogiamuuseum ning 1799 a ehitatud Castillo de San Jose, kus paikneb Kaasaegse Kunsti Muuseum.

Mida teha lastega

 

Veepark
Puerto del Carmenist u 25 km kaugusel paiknevas Costa Tequises on veepark, kuhu saab sõita nii liinibussi kui spetsiaalse veepargi bussiga.

Tropical Park
Saare põhjaosas, Guinate küla linnupargis, saab erinevaid tiivulisi imetleda.

Rancho Texas Park on teemapark, kus on palju erinevaid loomi - krokodillid, kilpkonnad, preeriakoerad, merilõvid, valged tiigrid. Iga päev toimuvad papagoi-, kotka- ja merelõvishowd. Lapsed saavad indiaanikülas aardeid ja kulda otsida või Splash basseinialal lustida. Pargis on ka bassseiniala ning indiaaniküla. Pileti saab osta nii meie reisiesindajalt kui kohapealt.

Sisseostud
Puerto del Carmenis on kaubanduskeskus ja hulk väiksemaid kauplusi. Pühapäeviti toimub Teguises turg. Populaarseteks sisseostudeks on erinevad juustussordid, olliviõli, kosmeetika, laavakivist valmistatud deokratiivesemed ning Olivina ehted.

Restoranid ja meelelahutus
Puerto del Carmenis leiab meelepärase restorani igaüks -siin on nii rahvusvahelisi restorane ja kohalikke söögikohti. Kindlasti tasub proovida ka kohalikke veine.  
Puerto del Carmeni ööelu on võrreldes teiste Kanaari saartega tagasihoidlikum. Vaatamata sellele leidub keskuses nii baare kui diskoteeke, kus pidu käib varahommikuni.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO

bottom of page