top of page

Kefallonia Ekskursioonid

Saareeksursioon
Tutvustav
Kestvus: Terve päev

Avastame saare kõige muljetavaldavamaid vaatamisväärsusi, alustades imelisest Drogarati koopast, kus meid ootavad kaunid stalaktiidid ja stalagmiidid ning maitseme kohalikku veini. Järgmisena külastatakse Melissani järve ja koobast, kus antiikajal asus jumal Paani tempel ning sealt on avastatud ka saare üks olulisemaid arheoloogilisi leide. Peale koopakülastust suundume kosmopoliitsesse Fiscardo külla, mis jäi 1953. aastal toimunud suurest maavärinast puutumata ning sealne kohalik vana sadam säilinud musternäitena tänaseni. Fiscardost lahkudes ootab meid kohvipaus traditsioonilises rannaäärses Kefallonia külas. Lõpetuseks tehakse pildistamispeatus imelises ja lummavas Myrtose rannas.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, mugavad jalanõud

Kefallonia maitsed
Meelelahutuslik
Kestvus:  Terve päev

Maitseelamusjaht Kefallonia traditsioonilistele kohalikele toodetele! Üks parimaid viise sihtkoha mõistmiseks, on teha seda kohalike toodete maitsete kaudu. Kefallonia avab meile oma varjatud aarded – mekime imehead saare mett, külmpressitud oliiviõli ja Robola veini. Naudime seda kõike saare rikkalikus kultuurikastmes.
Kefallonia edukaimad kohalikud tootjad pühendavad terve elu oma ettevõtetele ja oma tehnikate kaitsmisele. Traditsiooniliste toodete valmistamise saladusi antakse edasi siin põlvest põlve. Sõbralikest näpunäidetest ja nõuannetest, kuidas kvaliteetne saare toodang valmib, saame osa meiegi.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, päikesekreem, mugavad jalanõud

Kruiis Zakynthose saarele
Meelelahutuslik
Kestvus: Terve päev

Laevareis Joonia mere suuruselt kolmandale Kreeka saarele - Zakynthosele. Naudime saare imekaunist rannajoont ja teeme suplemispeatusi, millest üks toimub Zakhyntose ühe ilusaima ja kutsuvaima paiga, Helesiniste koobaste juures. Nii on neid nimetama hakatud vee helesinise värvi tõttu, mis peegeldab valgust rannikul moodustunud kaarekujulistesse koobastesse.Teine peatus suplemiseks on Zakynthose populaarsemas pildistamiskohas – Navagio rannalähedases lahes, mida tuntakse ka laevahuku või salakaubavedajate lahe nime järgi. 1980-ndate alguses kandus siin karile salakaubavedajate laev „Panaiotis“, mis vedas sigarette. Roheliste kaljude embuses kattus laev ajapikku osaliselt valge liivaga ning seisab seal meeldejääva dekoratsioonina praegugi. Lõunasöögiks peatume rahulikus ja traditsioonilises külas Zakynthose põhjaosas. Naastes Kefalloniasse, võime oma mereteel kohtuda ka suurte merikilpkonnadega!

Kaasa võtta: päikesekreem, peakate, ujumisriided, rätik, kaamera

Kruiis Ithaka saarele
Meelelahutuslik
Kestvus: Terve päev

Kogenud ja lahke laevameeskond viib meid kruiisile mööda imetlusväärset Joonia merd, Ithaka saarele. Legendaarne Homerose ja Odysseuse saar haarab meid nostalgilisse atmosfääri. Saare pealinnas Vathis on võimalus külastada muuseume, nautida head kohvi või teha sisseoste traditsioonilise Joonia linna alleedel ja tänavatel. Seejärel meie esimene ujumispeatus eraldatud rannal.

Järgmine vahesadam ootab meid maalilises Kioni külakeses, kus pakutakse maitsvat lõunasööki. Tagasiteel Kefalloniasse teeme veel ühel kaunil ja eraldatud rannal värskendava supluspeatuse.

Kaasa võtta: päikesekreem, peakate, ujumisriided, rätik, kaamera

*Reisikorraldaja:  NOVATOURS

bottom of page