Kefallonia – üks Joonia mere kauneimaid saari
Kreeka, Kefallonia saarele on uudisena sügishooajal 2020 kolm otsereisi algusega Tallinnast.
Ühenädalased reisid toimuvad pühapäeviti ajavahemikus: 13.09-27.09.2020 (viimane väljalend Tallinnast Kefalloniasse 27.09.2020).
Kahenädalasi reise on piiratud arvul. Kohtade saadavuse kohta palume saata päring e-maili teel info@emeraudetravel.ee.
Lennud: Smartlynx Airlines, lennuaeg u 3 tundi ja 30 minutit
Hind alates 375€ reisijale kaheses toas.
See on Joonia mere suurim saar ja suuruselt kuues Kreeka saar, nii et sellele ringi peale tegemine nõuab omajagu aega. Kefallonia on kuulus Joonia mere kõrgeima mäe – Ainos – poolest, mille kohta arvatakse, et seal asus Zeusi tempel. Stalaktiitkoopad on tõeline loodusime – Drogarati koobas paistab silma ruumikuse ja akustikaga, maa-aluse Melissani järve koopasse rajati Mükeene perioodil Paani tempel.
Saar on alati olnud tõmbekeskuseks, mida ei saanud kuidagi omavahel jagatud Briti, Veneetsia, Osmani ja Bütsantsi impeeriumid, prantslased, venelased, normannid ja roomlased. Ajaloolisele arhitektuuripärandile on liiga teinud ka neli maavärinat, kuid saare tõelist ilu pole see hävitanud, vaid lihtsalt uuendanud, lisades sellele mõningaid kaasaegseid aktsente.
Saar on populaarne puhkuse sihtkoht ja seda eriti itaallaste hulgas. XIX sajandi lõpus valis saare oma puhkusekohaks Kreeka kuninglik perekond. Hämmastav maastik, muinasjutuline ilm, kreeka köök, kohalike sõbralikkus ning kristallpuhtad ja imekaunid rannad haaravad endasse igaühe. Saar on suur ja see pakub nii rahulikku puhkust kui ka kärarikkamat meelelahutust. Samuti sobib Kefallonia ideaalselt veespordialade nagu purjespordi, kanuu-, paadi- ja purjelauasõidu harrastamiseks. Saar pole siiski täielikult massiturismile allutatud, näiteks dramaatilistele kalju- ja mäemaastikele lisavad vürtsi omapära säilitanud kalurikülad ja randadel pesitsevad suured kilpkonnad.
VAATAMISVÄÄRSUSED
Melissani koobas
See loodusime kujutab endast maa-alust järvega karstikoobast, mida läbi suure ava valgustavad päikesekiired. Antiikajal asus siin jumal Paani tempel. Pärast maavärinat varises koobas sisse ning läbi moodustunud avade tungivad sisse päikesekiired, mis panevad järve helkima erinevates sinistes ja rohelistes toonides. Praegusajal on see üks Kefallonia enamkülastatavaid kohti, kuhu korraldatakse paadiekskursioone.
Argostoli
Kefallonia pealinnast Argostolist on tänu heale geograafilisele asukohale ja suurepärasele looduslikule varjupaigale saanud üks Kreeka suurimaid meresadamaid. Rahvarohkes linnas paiknevad huvitavad ajaloo- ja arheoloogiamuuseumid. Argostoli lähedal laiub Koutavo laguun, mis on kuulus siin pesitsevate merikilpkonnade poolest, keda võib igal õhtul näha ka linna sadamas.
Drogarati stalaktiitkoopad
Melissani koopa lähedal võib külastada ka Drogarati stalaktiitkoopaid. Kui pärast väga tugevat maavärinat avanes sissepääs, leiti koobastest rohkesti arheoloogilisi eksponaate, stalagmiitide ja stalaktiitide vahel seistes tekib tunne nagu viibiksid pühakojas. Suuruselt on see koht võrreldav tohutu kontserdisaaliga, mistõttu korraldatakse koobastes nende suurepärase akustika tõttu sageli kontserte.
Kefallonia rahvuspark
Aktiivse puhkuse armastajatele soovitame suunduda saare mägedes asuvasse rahvusparki. Parim viis selle kohaga tutvumiseks on istuda ATV-le ja sõita ise otsima metsikuid hobuseid. Rahvuspargist leiab erilisi musti puid, mis kasvavad ainult sellel saarel. Kusagil mujal selliseid puid ei leidu, see on otsekui Kefallonia rahvuspuu.
Fiscardo
See on Kefallonia kõige ilusam külake, mis jäi eelmisel sajandil asetleidnud maavärinast peaaegu puutumata. Ülipopulaarse jahisadama lähedusse on koondunud pastelsetes toonides veneetsia majad. Suveperioodil sõidavad seal igapäevaselt praamid. Vaatamata turistide rohkusele on Fiscardo oma võlu säilitanud.
Assos
See linnake paikneb Kefallonia läänerannikul, mille künkliku maastiku jaoks on iseloomulikud kunagi kogu saarel levinud kivikatused. Assose linnakese teises osas kõrguvad veneetsia kindluse varemed. Assosest lõuna poole jääb Myrtose rannik – hämmastavalt kena laheke saare kõige kütkestavama supelrannaga. Linnakeses tasub külastada Assose lossi, mis kõrgub 170 meetri kõrgusel merepinnast ja kus avanevad imepärased vaated Kefallonia mägedele ning Assose linnale.
Ainose mägi
See mägi on kõrgeim kogu saarel. Tema kõrgus ulatub 1628 meetrini merepinnast. Mäe tipust võib selge ilmaga näha Peloponnesose loodeosa, Zakynthost ja Ithaka saari.
*Reisikorraldaja: NOVATOURS