top of page

Hinnad al.

339€

reisija kohta

Üldinfo

Rhodose saare ühe- ja kahenädalased reisid toimuvad taas uuel suve ja sügishooajal 2020.


Reisid toimuvad neljapäeviti ajavahemikus 30.04-15.10.2020 (15.10 on viimane väljumine Tallinnast). Võimalik on valida Rhodose linna, Faliraki, Ixia ja Lindose puhkusepiirkondade vahel.

Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 3 t 50 min

Hind alates 339€ reisijale kaheses toas.

RHODOSE LINN
Võrratud rannad, vaatamisväärsused ja head restoranid - kõik selle leiate Rhodoselt!
Mitmekülgne Rhodose linn  on sihtkohana üks Kreeka eelistatuimaid puhkusesihtkohti. Suurepärased, sinilipu kvaliteedimärgiga hinnatud rannad tõmbavad päikesekummardajaid magnetina. Vanalinn, mis kunagi ei maga, selle vaatamisväärsused ja pikk ajalugu pakuvad tegevust nii teadmisjanusele kui ka kultuurihuvilisele.
Enamik hotelle asuvad ranna ja linna läheduses. Kümned ja kümned restoranid pakuvad oma menüüs kõike, mida turist võiks soovida - Kreeka köögist Hiina köögini välja. Rhodose kirev ööelu ja värvikad õhtud trendibaarides saavad elu sisse kohe peale päikeseloojangut.

Rhodose linna sihtkoha eelised:
-Suurepärased rannad
-Mitmekülgsed võimalused aktiivseks puhkuseks
-Parimad ostuvõimalused
-Hotellid asuvad ranna ja keskuse lähedal

FALIRAKI
Päikest täis puhkusepäevad

Rhodos ja Faliraki olid Kreeka mütoloogias päikesejumala Heliose valitsemisalad ja selles ei tule pettuda -päikeselisi päevi on siin aastas tervelt 300! 
Ka puhkus koos lastega on Falirakis lihtne ja nauditav, viie kilomeetri pikkune rand jääb kõigest paari sammu kaugusele lastesõbralikest hotellidest. Falirakis on kõik lähedal, nii head restoranid kui baarid, lõõgastavaks puhkuseks on võimalik tegeleda purjelauasõidu, veesuusatamise jpm. Laste puhkusepäevadele lisab põnevust  suur Faliraki Water Park. Umbes 10 kilomeetri kaugusel ootavad Rhodose linna vilkad ostutänavad ning ajaloolised vaatamisväärsused.

Faliraki sihtkoha eelised:
-Suur valik veespordivõimalusi
-Faliraki Water Park –veepark lastele
-Hotellid sobivad hästi lastega peredele
-Rhodose linna kauplused ja restoranid on mugavalt lähedal

IXIA
Veetke lõõgastav rannapuhkus Ixias

Rhodose saare läänerannikul asuv Ixia on parim koht lõõgastavaks rannapuhkuseks. Sealne pikk rannajoon, luksuslikud hotellid ja ja rahulik elutempo loovad meeldiva õhkkonna, mis aitavad unustada igapäevamured. 
Ixia hotellide hulgast leiate ka nõudlikumale kliendile sobivaid stiilseid ja kaasaegseid luksushotelle, kui ka soodsamaid kõik hinnas hotelle. Õhtuid saab veeta imekauni päikeseloojanguga Ixia rannal. 
Kui aga soovite oma puhkusepäevadesse rohkem tegevust, siis piisab vaid sellest, kui istuda bussi ja sõita umbes viie kilomeetri kaugusel asuvasse Rhodose linna. Sealsed vaatamisväärsused ja ostuvõimalused aitavad teil oma puhkusepäevi põnevalt sisustada.

Ixia sihtkoha eelised:
-Täiuslik ja lõõgastav rannapuhkus
-Heatasemelised hotellid
-Mitmekülgsed veespordivõimalused, suurepärane rand surfaritele

LINDOS
Heatasemelised hotellid teevad heast puhkusest suurepärase!

Lindos on Rhodose saare idarannikul paiknev romantiline külake, mis pakub nii lõõgastavat rannapuhkust kui huvitavat ajalugu. Heatasemelised rannahotellid ääristavad looklevat rannajoont, 116 m kõrgusel laiuv hästi säilinud Lindose akropol ja küla arhidektuur pakuvad kultuurilist naudingut, mida tullakse uudistama ka kaugematest linnadest ja küladest. Siin on mitmeid 16 -17. sajandist pärit hooneid, mis kõnetavad igat ajaloosõpra. Lindos on kompaktne külake, millest suur osa on vaid jalakäijate päralt ja see teeb külaga tutvumise eriti mõnusaks. Küla pisikesed lubjatud majakesed ja imelised vaated mägedele, moodustavad koosluse, mis teevad Lindose kogu saare üheks romatiliseimaks paigaks. Kui mainida veel maitseküllast Kreeka kööki ja häid ostlemisvõimalusi, on ideaalne puhkus Lindosel garanteeritud!

Lindose sihtkoha eelised:
-Suurepärane arhitektuur
-Külades on säilinud ehe Kreeka atmosfäär
-Kulinaarsed elamused garanteeritud!
-Imelised rannad

Huvitav info

Rhodose linn
Rhodose linn on suurim keskaegne linn Euroopas, Rhodose vanalinn on liigitatud UNESCO maailmapärandi hulka. Tänapäeval on see hästiarenenud infrastruktuuri, suurejooneliselt väljaehitatud rannikuala, kuldsete liivaluidete ja kristallselge veega vahemereäärne linn. Rahuliku puhkuse armastajad leiavad siit värviliste päikeseloojangutega ilusad liivarannad. Linna suurejooneline arhitektuur viib ajas rändama, mistõttu pole ime, et paljud ajaloolised filmid on siin filmitud. See linn loob unustamatu mulje: loss, mis kerkib subtroopilisest aiast, minaretid, vanalinna ümbritev kaitsemüür, Püha Nikolase kindluse kõrval asuvad kolm keskaegset tuulikut, Uus Turg, Mandraki jahisadam kahe kuulsa hirvekujuga ning palju teisi kohti.


Vein
Rhodos on kuulus oma veinide poolest. Kreeklased hindasid veini juba antiikajal. Veini hea maitse saladus peitub viinamarjadele sobivates kasvutingimustes. Rhodos oma sooja päikese ja hea pinnasega sobib viinamarjakasvatuseks paremini kui mõni muu koht maailmas. Empona küla, mis asub Attavyrose mäe (1215 m) nõlvadel, 700 m kõrgusel merepinnast, on kuulus laia viinamarjasortide valiku, oliiviõli ja tubaka poolest. Mõningaid suurepäraseid kohalikke veine pakuvad kohalikud tehased proovimiseks ja kaasaostmiseks. Kindlasti tuleks ka ronida Attavyrose mäele. Räägitakse, et selge ilmaga võib näha isegi Kreeta saart.


Liblikate org
Liblikate org on unikaalne ja idülliline koht, kus kogu õhk on juunist kuni septembrini pruuni-punakirjusid liblikaid täis. Orus looklevad kitsad kivisillutisega rajad, mida ääristavad väikesed vesiroosidega järved ning ümbritsevad vulisevad ojad ja mühisevad kosed. Liblikate orus rohetavad männid ja stüüraksid (Põhja- ja Kesk-Ameerikas ning Aasias levinud lehtpuud, millest eritub stüüraksvaiku).


Lindos
Lindos oli kunagi võimas merelinn – üks kolmest antiiklinnast, mis rajati muistse Rhodose riigi loomisel. Tänapäeval on see lumivalgete majadega elav linnake. Mäe otsas asub kirjeldamatult ilus kindlus, kust avaneb Püha Pauli lahe maaliline panoraam. Jalutuskäigul mööda kivisillutistega külatänavaid saab näha traditsioonilise arhitektuuri ilu. Külastust väärivad kohad on järgmised: Püha Johannese Kreeka ortodoksi kirik (ehitatud sellel kohal asunud kiriku varemetele 13. või 14. sajandil); Athena Lindia pühamu (300 a. e. Kr.); Rooma templi varemed ja palju muud.Antiikne Kamiros
Saare loodeosas asuval poolsaarel paiknev Kamiros oli Rhodose riigi rajamisel loodud kolmest linnast väikseim. Olles isoleeritum ja konservatiivsem kui kommertslik Lindos ja aristrokraatlik Ialyssos, on suutnud Kamiros säilitada oma antiikse küla hinguse. Kamiros hävines maavärinas 2. saj. e. Kr. 1859 alustati üleskaevamisi ning avastatud linnast sai Rhodose Pompeii. Antiikaja Kamirosel oli suurepärane veevarustus- ja kanalisatsioonisüsteem, avalikud basseinid, agoraa, rooma majad, kaks templit. Kõiki nende varemeid saab näha seda kohta külastades.


Filerimos
Mööda saare läänerannikut reisides jõuab Filermose mäe tippu. Filermose kõrgem osa on suur platoo ja enamus ehitisi on rajatud idaserva. Nende hulgas on Ateena ja Zeusi templid, mis on ehitatud endise foiniikia templi kohale, varakristlik basiilika ja bütsantsiaegne kirik ning Ialyssose varemed (üks kolmest antiiksest Rhodose linnast).


Prasonisi neem
Prasonisi tähendab kreeka keeles “rohelist saart”. Suvel, kui veetase on piisavalt madal, on see saar poolsaar. Talvel, kui vesi tõuseb, saab poolsaarest taas saar. Tugevate tuulte tõttu on Prasonisi ideaalne koht purjelauasõidu ja lohesurfi harrastajatele. Ühel pool neeme on Egeuse meri suurte lainetega, kus proovivad oma kätt edasijõudnud surfajad, teisel pool Vahemeri rahulikuma veega, mis sobib hästi algajatele.

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page