top of page

Parga Ekskursioonid

Pakume Teile valiku eesti keeles toimuvaid või rahvusvahelisi ingliskeelseid ekskursioone. Eestikeelse ekskursiooni toimumise eelduseks on vähemalt 25 osavõtjat. Juhul, kui soovijaid on vähem, siis on võimalik minna võõrkeelsetele ekskursioonidele. Nende toimumispäevad, hinnad ja maršruut võivad eestikeelsest ekskursiooniprogrammist erineda. Kohapeal saab ekskursioonide eest maksta ainult sularahas eurodes. Lastele vanuses 4-14 a on hinnaalandus 50% (kui hinnakirjas ei ole märgitud teisiti).
Ekskursioonipäevad selguvad vahetult enne reiside algust.
NB! Reisiprogramm ja hinnad on esialgsed ja võivad enne reiside algust muutuda.

Meteora
Hommikul asume teele umbes 200 km kaugusel asuvasse Meteorasse. Meteora kaljusid ja nende tipus kõrguvaid kloostreid on fotodelt paljud näinud, kuid kohapeal on vaatepilt veelgi võimsam. Kunagi asus siin 24 kloostrit, kuid tänapäeval on neist alles vaid 6, mungakloostreid on 5 ja 1 nunnaklooster. Külastajaile on avatud neist 5. Külastame ühte kloostritest ja ikoonitöökoda. Tagasiteel peatume 1000 m kõrgusel üle merepinna asuvas Metsovo külas, mis on kuulus puidust käsitööesemete ning maitsva juustu poolest. Vaba aeg sisseostudeks.
Lõunasöök ei kuulu hinna sisse.

Kestus: terve päev (u 8:00-19:30)
Hind: 55 €/täiskasvanu, 27,50 €/laps 4–14-a.

Kaunis Ioannina ning Zagoria külad ja sillad

Hommikul asume teele Pargast põhja poole jääva Ioannina linna suunas. Ioanninas jalutame ajaloolises vanalinnas ning imetleme kauneid vaateid Ioannina järvele. Edasi sõidame Zagoria piirkonna poole, kus imetleme vanu kaarjaid kivisildu, jalutame pisikese Monodentri küla kitsastel kivitänavatel. Tagasiteel teeme peatuse vaateplatvormil, kus avaneb imekaunis vaade mäeahelikule ja Vikosi kanjonile.
Lõunasöök ei kuulu hinna sisse.

Kestus: terve päev (u 7–19)
Hind: 45 €/täiskasvanu, 22,50 €/laps 4–14-a

Joonia mere pärl – Korfu

Kaunis päev Korfu saare pealinnas! Laev väljub Igoumenitsast ning sõidu pikkus on orienteeruvalt 2,5 tundi. Korful linna kaunis vanalinnas on rohkelt vaatamisväärsusi, muuseume, kirikuid ja kindlusi, suur valik kauplusi ja butiike, mõnusaid kohvikuid ja restorane. Soovi korral võib aga külastada hoopis linnast u 10 km kaugusel asuvat Achillioni paleed, mis oli 19. saj Austria-Ungari keisrinna Elisabethi e Sissy suveresidents.
Korfu saarel on aega umbes 5 tundi.
Lõunasöök ei kuulu hinna sisse.

Kestus: terve päev (u kl 8–18.30)
Hint: 42 €/täiskasvanu, 21 €/laps 4–14-a

Albaania

Albaanias sõidame kõigepealt iidsesse Butrinti linna. Kreeka meditsiinijumal Asclepiusele pühendatud antiiklinna varemed kuuluvad Unesco maailmapärandi nimekirja ning on ühed paremini säilinud kogu Vahemere piirkonnas. Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad 4. saj eKr pärinev Kreeka-Rooma teater 1500-le pealtvaatajale, Asclepiuse pühamu jpm. Butrint ei jäänud peale Kreeka ja Rooma puutumata ka teiste suurriikidest, võib märgata nii Itaalia kui Prantsusmaa mõjutusi. Butrinti Veneetsia kindlusest avaneb ümbruskonnale imeline vaade. Edasi sõidame kaunisse sadamalinna Sarandasse, kus jääb aega jalutuskäiguks, sisseostudeks või rannarestoranis einestamiseks.  

Piiriületus ja viisa: Reisile võtke kindlasti kaasa pass või ID kaart, mis kehtib 6 kuud peale reisi lõppemist. Albaania viisa on vajalik ainult halli passiga reisijatele ning see peab olema eelnevalt vormistatud.
NB! Lastel, kes on reisil koos oma vanemaga, kel on erinev perekonnanimi , tuleb kaasa võtta sünnitunnistuse koopia. Lastel, kes on reisil nt vanavanemate või teiste sugulaste- tuttavatega, peab olema kaasas lapsevanema notariaalne volitus.
Lõunasöök ei kuulu hinna sisse.

Kestus: terve päev (u kl 7–19)
Hind: 50 €/täiskasvanu, 25 €/laps 4–14-a.

Paxos ja Antipaxos

Veedame mõnusa merepäeva külastades naabersaari Paxost ja Antipaxost. Laevatekil saab päikest võtta ja tehakse ka ujumispeatus kristallselge veega lahesopis. Pikem peatus tehakse idüllilises Gaiose sadamas, aega jääb nii lõunatamiseks kui ka sisseostude tegemiseks ning küla kitsastel tänavatel jalutamiseks.
Lõunaöök ei kuulu hinna sisse.

Kestus: terve päev (u kl 10–17.30)
Hind: u 25 €/täiskasvanu, 12,50 €/laps 2–14-a

*Reisikorraldaja: TEZTOUR / AURINKO / NOVATOURS

bottom of page