top of page

Reisid toimuvad ajavahemikus: 30.05.2017–13.06.2017
Lennud: Lennufirma Smartlynx, lennuaeg u 3 t 45 min.


Lennujaamatransfeerid: Preveza lennujaam - Parga hotellid u 65 km. Kestus u 1 tund.


Hind al. 299 €/in
Reis 30.05.-06.06.2017

Maaliline Parga on ehe Kreeka väikelinn, mille võluvasse atmosfääri armuvad kõik. Siin saab veemõnusid nautida kirkas merevees ja päikest võtta kaunitel liivarandadel. Parga kaunis ümbrus oma oliivisaludega on lausa loodud jalgrattasõiduks ja matkamiseks. Parga on mugav sihtkoht ka lastega reisimiseks. Head hotellid ja rand ning mänguväljakud kindlustavad mõnusa puhkuse ka pere pisimatele.
Parga kuulsaim vaatamisväärsus on linna kohal kõrguv Veneetsia loss. Jalutades piki Parga väikeseid ja kitsaid tänavaid lossini , avaneb linna ilu kui piltpostkaardil . Mõnusatel õhtutel saab istuda rannapromenaadil asuvates kohvikutes ning romantilistes lummavate vaadetega restoranides.

Sihtkoha eelised:
+Pargas on Kreeka kaunimad rannad
+Mugavad apartementhotellid
+Huvitav ekskursiooniprogramm


Rahvaarv ja vahemaad Pargast
Parga u. 2 500 elanikku
Preveza 25 000 elanikku
Igoumenitsa 30 000 elanikku

Valtosi  rand 2 km
Lichnosi  rand 4 km
Anthousa 4 km
Igoumenitsa 45 km
Preveza 60 km
Arta 85 km
Ioannina 100 km
Meteora 200 km

Hea teada
Apteek ja arstiabi
Keskuses on kolm apteeki, millest üks on valveapteek. Dr Spiros Padiotise vastuvõtt on peatänaval. Parga tervisekeskus on valves ööpäevaringselt.

Joogivesi
Kraanivesi on joogikõlbulik, kuid lubjarikas. Soovitame osta pudelivett.

Liikumisraskustega reisijad
Parga ei sobi ratastoolis reisijatele , kuna on suuri kõrguseerinevusi ja palju treppe. Bussid on kitsad ja ratastooliga neisse ei mahu, samuti ei ole ka laevadel kaldteid.

Pangakaardid
Visa , Visa Electron ja MasterCard on kasutatavaimad kaardid, millega saab võtta ka raha keskuses olevatest sularahaautomaatidest.

Jootraha
Restoranides on tavaks summale juurde lisada 10 % . Jootraha üle on rõõmsad ka ekskursioonibusside juhid ja hotelliteenindajad.

Aktiivne puhkus
Pargas saab veeta oma puhkusepäevi tenniseväljakutel, jalgrattaga sõites või ratsutades. Lisaks on veel Valtose ja Lichnose rannal võimalik tegeleda veespordiga : veesuusatamisega ja kanuusõiduga.
Parga kirkad veed sobivad hästi snorgeldamiseks. Varustust ei rendita, kuid seda on võimalik kohapealt osta.

Tervisekeskuse vastas asub jõusaal.

Hotelli Rez kõrval, u 500 m kaugusel keskusest on täismõõtmeline tasuta tenniseväljak ( ei saa ette broneerida ). Asfaltväljakul ei ole reketite renti ega ka valgustust.  

Epirus Bikest saab rentida 21-27" maastikurattaid. Ümbruskonna maastik on mägine. Kohapeal pakutakse ka jalgrattaretki koos giidiga. Hercules Rent a Bike ja Antonis Rent a Bike renivad skuutreid.  

Pony Club-Acheron Club  tall asub u 24 km kaugusel Pargast, seal on soome keelt kõnelev omanik, kel on 10 hobust.

Rannad
Parga keskuses on kaks randa. Linna keskel on väike ja heas korras Krioneri rand ja lahesopis rahulikum Piso Krioneri rand.

Kilomeetri-pikkune Valtos Beachi  jämedama liivaga rand asub vana linnaosa taga, u 2 km ja 20 min jalutuskäigu kaugusel. Teine populaarne rand on u 4 km kaugusel keskusest asuv ilus ja rahulikum Lichnos. Sinna randadele saab mugalt sõita veetaksodega. Vesi läheb küllalt järsku sügavaks .  

Rannas on mitmeid baare ja restorane. Päikesevarju ja kahe rannatooli rent on u 7 eur .
Valtos Beachil ja Lichnose rannal saab tegeleda erinevate veespordialadega ( veesuusatamine, veeratas, kajak, skuuter )

Transport ja liiklus
Pargas on mugav liikuda jalgsi. Lähiümbrust on võimalik avastada auto või skuutriga . Bussiga pääseb naaberlinnadesse ja veetaksoga lähedal asuvatesse randadesse.  

Minirong
Minirong viib kaks korda päevas Ali Pashan -kindlusesse. Reis kestab u 2,5 tundi. Esimene peatus ( u 30 min ) on kindluse juures ja tagasiteel Anthoussa väikekülas (u. 20 min).

Bussid
Pargast väljub buss Prevezasse kolm korda päevas. Ateenasse on bussiühendus kolm korda päevas, Thessalonikisse Preveza kaudu üks kord päevas. Reis Igoumenitsasse kestab u 1,5 t. Viimane buss Igoumenitsast Pargasse väljub kl 13.30.

Takso
Taksopeatus on keskuses. Taksot saab tellida ka telefonitsi.

Laevad
Pargast tehakse päevakruiise lähisaartele, nt  Paxoksele ja Antipaxoksele. Praamiga ( kuhu saab ka autoga ) saab Igoumenitsast  Korfun kaudu Itaalias asuvasse Brindisisse ja Barisse iga päev. Pargast Korfule väljub laev neljapäeviti. Reis kestab 2,5 t ja kohal saab olla u 5 t. Igoumenitsast sõidab laev Korfule mitu korda päevas.

Lastega reisimine
Lapsevankritega liikumine on mõnevõrra raske, sest tänavad on küllalt mägised ja rohkelt on treppe.
Valtose rannas asuva Tango Clubi juures on väike mänguväljak kiikede ja ronimisredelitega. Rezi-hotelli lähedal on ka väike mänguväljak.  
Kauplustes müüakse lastetoitu ja mähkmeid, lapsevankrite laenutust ei ole.

Sisseostud
Pargas on lai valik kullapoode, nahktoodete ja rõivakauplusi. Suveniiridena viiakse kaasa ka keraamikat.  Parimad ostukohad on rannapromenaadil ja vanalinna kitsatel tänavatel.

Restoranid ja meelelahutus
Pargas palju erinevaid restorane ja õhtuveetmiskohti- on väikseid ja soodsaid taverne ning ka heatasemelisi  restorane. Populaarseimad restoranid asuvad rannapromenaadil, sadamas ja Krioneri ranna läheduses. Juulis ja augustis saab  kuurordis nautida ka vilgast ööelu.

*Reisikorraldaja: AURINKO

Emeraude travel reisid Parga

Hinnad al.

299€

reisija kohta

bottom of page