top of page
lismetro.jpg

Lissaboni ekskursioonid

Pakume teile valiku eestikeelseid ekskursioone, mille toimumise eelduseks on 20 osavõtjat. Lastele kehtib soodustus kuni 50%. NB! Ekskursioonide hinnad ja programm võivad muutuda.

NB! Kui soovite Lissaboni eestikeelsetel ekskursioonidel osaleda, siis palun ostke need juba enne reisi meie reisibüroost. Kohapeal müümiseks jäävad vaid mõned üksikud vabad kohad. 
Vabade kohtade olemasolul saab kohapeal ekskursioone osta vaid sularahas eurodes.

Portugali õhtu
Veedame õhtu ühes Lissaboni kesklinna kuulsaimatest fadomajadest. Fado on Portugali muusikastiil - nukker ballaaditaoline laul viiuli või kitarri saatel. Fado pärineb ladinakeelsest sõnast fatum ehk saatus ning laulud jutustavad enamasti õnnetust armastusest ja kurvast saatusest. Etenduse juurde kuulub kolmekäiguline õhtusöök jookidega.

NB! Aurinko esindajaga kohtute fadomaja juures. Info, kuidas iga konkreetse hotelli juurest fadomajja tulla esindajalt infotunnis. Transfeer ei kuulu hinna sisse.

Hind sisaldab
Kolmekäiguline õhtusöök jookidega - lauavesi, inimese kohta 2 klaasi veini, tee või kohv 
Hind
55 € täiskasvanu
28 € laps
Kestus
Õhtune üritus


Ekskursioonipäev
Laupäev, 28.12.2019

Lissabon, Sintra ja kuninglikud kuurortlinnad

Ekskursioonipäev algab vaateplatvormilt linna rohelise südame - Eduardo VII pargi kohal, kust  naudime vaadet Lissaboni linnale. Sõidame Avenida da Liberdade elegantsel avenüül ning näeme kahte tähtsaimat väljakut - Marquês de Pombali ja Rossiot. Peatume Lissaboni keskuses - Baixas, jalutame mööda vanima linnaosa Alfama tänavaid ning imetleme arvukaid kahhelkividega kaetud majaseinu. Möödume Praça do Comérciost ehk kommertsväljakust ning jõuame mööda jõekallast sõites Belemisse. Külastame kuulsatele Portugali maadeavastajatele pühendatud Jeronimose kloostrit, peatume Belemi torni juures, kust laevad ekspeditsioonidele saadeti  ning näeme Tejo jõe kaldapealsel meresõitjate mälestusmarki. Piki rannikut kulgedes möödume kuurortlinn Estorilist, näeme Pürenee poolsaare suurimat kasiinot ja kauneid aedu. 19.sajandi lõpus - 20.sajandi alguses Portugali kuningate suveresidents Cascais oli 2018.a Euroopa Noortepealinn. Käänuliste tänavate, pisikeste muuseumite, mõnusate aedade, brändikaupluste, kalarestoranide ning uhke sadamaga linnas jääb aega ringi vaatamiseks või lõunatamaiseks. Järgmiseks suundume Cabo da Roca'sse - Euroopa kõige läänepoolsemasse punkti (sõltub ilmaoludest). Külastame UNESCO maailmapärandisse kuuluvat Sintrat - Portugali kuningate keskaegset suvepealinna ning käime Rahvuspalees so kaksiktornide ja küllusliku manuelistliku sisekujundusega loss, mille luksuslikes saalides võib imetleda 15-16 sajandist pärit azulejosid ehk käsitsi maalitud kahhelkivisid jpm.  

NB! Cabo da Roca on väga tuuline paik ning selle külastamine on võimalik vaid soodsate ilmaolude korral.  

Hind
60 € täiskasvanu
35 € laps
Hind sisaldab
Sintra palee sissepääsupilet
Kestus
Terve päev

Ekskursioonipäev
Pühapäev, 29.12.2019

Keskaegne Evora & Herdade Do Esporao viinamarjaväljad

Suundume Lissabonist lõunasse - UNESCO maailmapärandi hulka arvatud Evorasse, mis on üks paremini säilinud keskaegseid Portugali linnu. Teeme ringkäigu 14 .sajandi linnamüüride vahel looklevatel kitsastel tänavatel, imetleme võluvaid valgeid hooneid ja kauneid väljakuid. Külastame 2-3. sajandist pärit Diana templit, mis oma 14 marmorist korintose sambaga on üks paremini säilinud Rooma-aegseid monumente kogu Portugalis. Näeme Praça do Giraldo keskväljakul kõrguvat roosa graniitfassaadiga katedraali ehk Se'd - mille ehitamist alustati koos mauride Portugalist väljaajamisega 12.sajandil. Loomulikult käime ka Evora kõige kuulsamas ja õudsamas paigas - frantsiskaani kirikus paiknevas 17.sajandi Luukabelis, mille mungad ehitasid ruumipuuduse pärast kirikute ja kloostrite surnuaedades. Kabeli seinad ja sambad koosnevad u 5000 inimese koljudest ja luudest. Evoras jääb vaba aega lõunatamiseks ning ringivaatamiseks. Seejärel sõidame Alentejo piirkonna südamesse- Herdade do Esporãosse, kus laiuvad viinamarjaväljad, oliivisalud, viljapuuaiad ja maitsetaimepõllud. Peatume, et degusteerida kohalikke veine.

Hind sisaldab
Luukabeli sissepääsupilet
Veini degusteerimine
Hind
75 € täiskasvanu
40 € laps
Kestus
Terve päev

Eksksursioonipäev
Esmaspäev, 30.12.2019

Kloostrid, kindlused ja maaliline Atlandi ookeani rannik

Suundume Lissabonist põhja poole. Esimese peatuse teeme Obidoses - 1,5 km pikkuse keskaegse müüriga ümbritsetud kindluslinnas. Munakivisillutisega kitsastel tänavatel jalutades saab kohvikutes proovida piirkonna traditsioonilist kirsilikööri - Ginjinha d'Obidos´t, mida tänapäeval armastatakse serveerida šokolaadist tassis. Seejärel külastame Alcobaca kloostrit, mille 12.sajandil rajas Portugali esimene kuningas - Afonso Henriques. Riigi võimsaimas ning rikkaimas kloostris elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid lausa 24 tundi ööpäevas. Järgmiseks sõidame ookeaniäärsesse kalurikülla Nazaresse, mis on tuntud 1,5 km pikkuse kuldse liivaranna poolest ning on juulis-augustis populaarne turismikuurort. Nazare on armastataud paik uue aasta vastuvõtmiseks ning juba aastavahetusele eelnevatel päevadel toimub vabaõhulavadel erinevaid üritusi. Nazares jääb vaba aega hõrgutavate mereandide nautimiseks või omal käel ringi vaatamiseks. Pealelõunal külastame UNESCO maailmapärandisse kuuluvat Batalha ehk Võitluse kloostrit, mis ehitati 14. sajandil tähistamaks suurt rahvuslikku võitu Kastiilia vägede üle. See tõeline arhitektuuriline meistriteos on üks Portugali parimaid manuelismi (hilisgooti stiil, milles on mauri, itaalia ja flaami jpt elemente) näiteid.

Hind sisaldab
Alcobaca & Batalha kloostrite sissepääsupiletid
Hind
75 € täiskasvanu
40 € laps
Kestus
Terve päev

Ekskursioonipäev
Teisipäev, 31.12.2019

*Reisikorraldaja: / AURINKO /

bottom of page