top of page

Montenegro ekskursioonid

Montenegro ringreis
Tutvustav - Ajalooline
Kestus: terve päev

Tutvume lähemalt Montenegroga - kontrastide maaga, selle tormilise ajaloo ja unustamatute loodusimedega. Külastate mererannikul olevat Kotori vanalinna. Vahemere sadama vanalinn on kantud UNESCO kaitstud alade nimekirja. See linn on kuulus oma sügavate kalastus- ja meretraditsioonide poolest. Pärast lühikest puhkust Lovechi mägede serpentiinidel asume teele Montenegro südamesse. Reis on kaasahaarav - Kotori lahe panoraam, mis on nähtav enam kui 1000 meetri kõrguselt, ei jäta kindlasti teid ükskõikseks. Teeme lühema peatuse Bukovicas, külas, kus asub vanim Montenegro restoran. Selles saate maitsta kuulsat, eritisretsepti järgi suitsutatud sinki pršut, kodus valmistatud njeguski juustu ja värskendada end klaasi omatehtud meeveiniga.
Hiljem ootab reis Lipsky koobastikku. See koobastik on üks vanimaid kogu Montenegros. Siin näete mitte ainult kogu maa-alust ilu, vaid ka kogete ebatavalisi sündmusi. Pika tunneli kaudu laskute maa-alusesse maailma. Läbides Nagushi halli, sukelduge pimedusse, võite näha kõige ilusamaid stalaktiite. Vihmase ilmaga, ühes koobastiku basseidest võite näha kohisevat koske.

Tagasi hotelli liigume mööda hingematva Lõuna-Montenegro rannikut.

Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

Shkodëri järv
Meelelahutuslik
Kestus: terve päev

Shkodëri järv, mis on suurim järv Balkani poolsaarel, on maailmakuulus oma kordumatu ilu poolest. Tänu rikkalikule taime- ja loomariigile on järv nii UNESCO kaitse all kui ka riiklik looduskaitseala.
Paadisõidu ajal saame nautida vaadet paljudele saartele ja lahtedele ühes maalilise ümbruskonnaga, mida see piirkond meile pakub.
Pärast paadisõitu järgneb peatus privaatses rannas, kus serveeritakse järvest püütud kala. Pärast lõunasööki on ette nähtud aeg päevitamiseks ja ujumiseks. Seejärel pöördume paadiga tagasi reisi alguspunkti Virpazari ning naaseme hotelli.


Kaasa võtta: kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem, ujumisriided, rätik.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

Albaania
Tutvustav - Ajalooline
Kestus: terve päev

Tutvume riigiga, mis on hakanud end maailmale avama! Juba teel piiri suunas kohtame väikestes külades elavaid albaanlasi. Oliivipuud ümbritsevad moslemi külasid Bojana jõe ääres, mis kujutab endast looduslikku piiri Montenegro ja Albaania vahel. Siit saame nautida vaadet Shkodëri linnale, mille kohta räägitakse mitmeid lugusid. Shkodërisse saabumisel saame maitsta kuulsat Albaania konjakit (Skenderbeu), külastada suurimat katedraali Balkanil, Püha Stefanose katedraali (1858) ja Albaania suurimat Ebu Bequer mošeed. Pärast linnaekskursiooni on vaba aeg jalutamiseks. Järgmine sihtkoht on Ulcinj'i linn, Montenegro kõige lõunapoolsem osa, mis on tuntud kui keskaegne piraatide keskus ning kus ajaloolaste arvates kirjutas kuulus kirjanik Miguel de Cervantes seal vangistuses viibides suurema osa oma suurteostest "Don Quijote". Pärast Ulcinj'i külastamist jätkub reis mööda Montenegro rannikut tagasi hotellidesse.

Kaasa võtta: pass, kaamera, peakate, mugavad jalatsid, päikesekreem.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

Sinine Montenegro 
Montenegro lahtede muistsed saladused
Tutvustav-Ajalooline
Kestus: terve päev

Sinistes vetes peegelduvate mägedega ümbritsetud fjordile sarnane Kotora laht on üks kõige vaatemängulisemaid Vahemere maastikke. Möödudes Risast, mis oli kunagi Iluriyani kuninganna Teuta troon, saabume Perasti, mis on paljude kaptenite sünnilinn. Seal külastame Kalju Jumalaema tehissaart (Gospa od Skripjel). Pärast ohutut tagasipöördumist koju meremehed selles kohas loopisid kive ja uputasid vanu, kividega täidetud paate, kuni järk-järgult moodustus saar kui kiriku rajamise alus. Meie sihtpunkt on Kotori linn, kus kohalik giid viib meid jalgsi ekskursioonile, külastades romaani arhitektuuri stiilis Püha Kolmainsuse katedraali, mis on kantud UNESCO Maailmapärandi nimistusse.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, mugavad jalatsid, peakate.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

Montenegro kuldne ring
Tutvustav-Ajalooline
Kestus: terve päev

Selles pikas reisis külastame kahte kõige kuulsamat kanjonit Montenegros ja DURMITORi rahvuspargis. Reis algab vara hommikul meie majutuskohast. Niipea kui jõuame pealinna Podgaricasse, oleme lähedal esimesele kanjonile - Platije. See on suurepärane teekond läbi kanjoni, pidevalt tõustes mäkke põnevate vaadetega kanjonile. Meie esimene peatus on kanjoni sügavaim koht, kus saame teha fotosid ja siis jätkame teekonda „Moraca“ kloostrisse. Pärast kloostrit jätkame teekonda suusakuurordi ja väikelinna Kolasini poole, kus sööme traditsioonilist Montenegro lõunat. Pärast lõunat jätkub meie reis Zabljakisse, kus me külastame Tara kanjonit - maailma sügavuselt teise kanjoni (1333 meetrit - 4374 jalga). Ületame hingematvat 173 meetri kõrgust Djurdjevica Tara silda, millel on suurim kaar Euroopas.
Mõned fotod ja siis jätkame teekonda Zabljaki linna ja Durmitori rahvusparki, kus külastame Musta järve. Pärast Musta järve külastamist aeglaselt suundume meie majutuskohale, sõites läbi erinevate Montenegro paikade ja linnade, nautides imelist loodust ja panoraami.

Kaasa võtta: kaamera, päikesekreem, mugavad jalatsid, peakate.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

Piknik Kotori lahe ääres
Tutvustav-Meelelahutuslik
Kestus: pool päeva

Päikeselise Aadria ranniku ääres jääme väikestest varjatud lahesoppidest möödudes ankrusse väga romantilisse Kotori lahte, kus saab alguse meie meeleolukas suvepidu nii suurtele kui ka väikestele. Valge päikeseline rand, mereandidest koosnev lõunasöök krõbeda grillitud kalaga, suurepärane koduvein, mahedad ja rõõmsameelsed lauluviisid, puhkamine ning ohtralt rõõmu ja mänge. Lühike puhkus rannal, meeldiv päike ja kehakinnitus, ujumine, ehk ka jalutuskäik ümber saare ning lõpuks romantiline paadisõit tagasi.

Kaasa võtta: ujumisriided, rätik, kaamera, päikesekreem, joogivesi.
Kuupäev: korraldatakse saabumisel

*Reisikorraldaja: NOVATOURS

bottom of page